dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 448
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 8949
  1. #4861

    Domyślnie

    chulada, Elfir, Sloneczko, artmag

    Dziekuję za propozycje.
    Chyba najbliższa jestem tych rodzinnych zdjęć, albo raczej obrazu w sepii ale raczej w owalnej ramie bo chyba za dużo będzie tych prostokątów...
    A po bokach dwa wysokie pojedyncze świeczniki.

  2. #4862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    załamka normalnie - co znajdę coś fajnego to cena jest kosmiczna
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  3. #4863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał foksi
    chulada, Elfir, Sloneczko, artmag

    Dziekuję za propozycje.
    Chyba najbliższa jestem tych rodzinnych zdjęć, albo raczej obrazu w sepii ale raczej w owalnej ramie bo chyba za dużo będzie tych prostokątów...
    A po bokach dwa wysokie pojedyncze świeczniki.
    A może jakiś fajny zegar kominkowy? I uważaj, bo łatwo na belce zrobić ołtarzyk

  4. #4864

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał MonikaC

    Powierzchnia użytkowa 146mkw
    czyli potrzebujesz taki wkład jak ja, max do 14 kW mocy nominalnej
    równeiz jestem na etapie poszukiwań dobrego wkładu
    jak pieniądze nie graja wieksego znaczenia kup Spartherm Varia H2O XL - cena ok 15tys
    mnie nie stac na taki wydatek i w zupełności powinien mi starczyć kominek np Edilkamin Thermofire w cenie ok 7 tys

    pozdrawiam
    witam

    mamy kominek z plaszczem wodnym firmy Hajduk 13 kw z szyba gieta czysci sie super szybe dobrze dziala
    beata marek

  5. #4865

    Domyślnie

    Cytat Napisał bemark
    witam

    mamy kominek z plaszczem wodnym firmy Hajduk 13 kw z szyba gieta czysci sie super szybe dobrze dziala
    wg mnie dobry kominek (odpowiedni dla MonikaC) ale nie tani, cena cos ok 7500zł,
    małym minusem dla tego wkładu jest jego sprawnosć która wynosi 71%, czyli tyle ile wynoszą sprawnosci dla większości wkładów z tradycyjnym "dużym" płaszczem wodnym

    pozdrawiam

  6. #4866

    Domyślnie

    Jezeli chcę kominek praktycznie tylko "ku ozdobie" i zeby sobie palic w nim tak weekendowo dla przyjemności to jaką moc powinien mieć? Dom 170 m.
    basia228

  7. #4867

    Domyślnie

    Cytat Napisał foksi
    To nasz. Projekt mój, wykonanie męża
    Doradźcie co postawić lub zawiesić nad kominkiem żeby dobrze wyglądało, bo jakoś mi tam pustawo...


    Może jaką fajna tapete i lustro

  8. #4868
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia228
    Jezeli chcę kominek praktycznie tylko "ku ozdobie" i zeby sobie palic w nim tak weekendowo dla przyjemności to jaką moc powinien mieć? Dom 170 m.
    W tym wypadku moc możesz mieć praktycznie dowolną. Nie stresuj się mocą i wybieraj tak , żeby Ci pasował "ku ozdobie" .
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  9. #4869

    Domyślnie

    foksi masz bardzo ładny kominek ja bym go niczym nie obwieszała

  10. #4870

    Domyślnie kominki kaflowe typu portalowego

    Jestem na etapie wyboru kominka do mojego domu. Chciałbym aby był to kominek kaflowy. Na tym forum zaprezentowaliście wiele bardzo pięknych projektów takich kominków! Jestem szczególnie pod wrażeniem projektów kominków kaflowych FN, zarówno tych tradycyjnych typu "wieża" z kafli, jak i tych bardziej modernistycznych. Mają swój klimat i nie przytłaczają ani formą ani zbyt wieloma ozdobnikami. Ekstra!

    Te typu "wieża" są zapewne świetne jako kominki akumulacyjne z uwagi na liczbę kafli i gabaryty, choć wyznaczają one pewien styl, który niekoniecznie pasuje do każdego wnętrza. Dlatego oprócz "wieży" zastanawiam się też nad stylem portalowym. Kafli w takich kominkach jest wprawdzie niewiele, ale te kominki mogą być też całkiem ciekawe. Dla przykładu co sądzicie o tych projektach z UK:

    http://macmetalcraftltd.co.uk/tiledf...ollection.aspx

    Podoba mi się to połączenie kafli z drewnianym portalem, choć nie wiem na ile jest to praktyczne. Poza tym nie jestem pewien czy to nie są kominki otwarte? Ja muszę zapewne mieć zamknięty z uwagi na wentylację mechaniczną.

  11. #4871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał bemark
    witam

    mamy kominek z plaszczem wodnym firmy Hajduk 13 kw z szyba gieta czysci sie super szybe dobrze dziala
    wg mnie dobry kominek (odpowiedni dla MonikaC) ale nie tani, cena cos ok 7500zł,
    małym minusem dla tego wkładu jest jego sprawnosć która wynosi 71%, czyli tyle ile wynoszą sprawnosci dla większości wkładów z tradycyjnym "dużym" płaszczem wodnym

    pozdrawiam
    Ja chciałabym narożny z dwiema szybami



    Czy ten Hajduk WP 19 mógłby być???
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  12. #4872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Neko - piękne rzeczy pokazałeś. Uderz tutaj:
    http://www.kominki-batura.pl/
    Masz blisko, to specjalista od kafli, drewna i portali. Pojedź, zobaczysz równie dużo pięknych rzeczy, wiedzę i fachowość. Będziesz miał piękny kominek akumulacyjny właśnie w tym stylu.
    Monika - "popełniłem" kiedyś baaardzo długi "post" w temacie kominków z płaszczem wodnym z narożną szybą oraz ogólnie kominków z boczną szybą, otwieranych tylko na bok. Ogólnie rzecz biorąc - nieporozumienie pod względem użytkowym i technicznym. Tylko u nas w kraju znajdziesz tego typu rzeczy. Ze względu na...cenę i parcie nieświadomych późniejszych niedogodności użytkowania tego typu urządzeń, wiedzionych "owczym pędem" inwestorów.
    Odszukaj ten post - rozjaśni Ci całą sprawę i mocno się najpierw zastanowisz nad tego typu konstrukcją.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #4873

    Domyślnie

    Cytat Napisał bemark

    mamy kominek z plaszczem wodnym firmy Hajduk 13 kw z szyba gieta czysci sie super szybe dobrze dziala
    jak wyglada spalanie w Hajduk-ach szyba sie brudzi czy nie - typowe płaszcze ale wyłożone szamotem , szyba brudzi się przy tym układzie w tych kominkach czy nie i ewentualnie jak wyglada budowa płomieniówki są bezpośrednio nad paleniskiem czy jest jakiś deflektor ? niestety nie miałem okazji widzieć hajduka w naturze i go podotykać

  14. #4874

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bader
    Cytat Napisał pivek
    Moj kominek:


    pytanie: czy cale bebechy kominka musza byc tak widoczne przez kratki? Kominkarz mowil ze kiedys je (wnetrze) malowali na czarno, ale to nie bylo dobre rozwiazanie z punktu widzenia izolacji cieplnej i teraz sie tak nie robi.

    pozdrawiam,
    Pivek
    Prosta metoda - zastosuj drugą siatkę wewnątzr kratki wywiewowej z lekkim przesunięciem oczek i nic nie widać
    pzdr.
    a czy przypadkiem nie wpłynie to na funkcje kratek, czyli na wentylacje? przeciez po cos sie je robi

    MP

  15. #4875

  16. #4876

    Domyślnie

    Wojtek R
    Mój to też Hajduk - kaseta 10Kw. Szybę co kilka dni spryskuję specjalnym płynem i przecieram papierowym ręcznikiem to blyskawicznie likwiduje wszystkie zakopcenia. Mąż mówi że jest deflektor

    joanka77
    Moze faktycznie im mniej tym lepiej... ale muszę poeksperymentować

    alladyn71
    Tapeta odpada mam na przeciwległej scianie pomarańczową strukturę.
    A lustro też brałam pod uwagę

    Sloneczko
    Zegar musi być bardzo wąski max 10cm bo ta póleczka taka malusia . Kupiłam już jeden ale przyszedł połamany i się zniechęciłam.
    Za to mam juz te świeczniki zamówione. Ciekawe jakie będą w realu


    Jak myślisz pasują?

  17. #4877
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Ładne Ale nie rozstawiałabym ich po kątach, tylko postawiła gdzieś z boku razem, a w puste miejsce może jakąś figurkę? Tam będzie ciepło, więc moim zdaniem zdjęcia, czy obrazek odpadają.

  18. #4878
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Forest, muszę znaleźć ten post (w jakim to było wątku?), bo jestem zainteresowana kominkiem z płaszczem wodnym, właśnie narożnym, tylko, że mnie interesuje szyba podnoszona do góry....

  19. #4879
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005
    Acha - ja na razie w mieszkaniu też mam kominek z klinkieru (tyle że nie tak monumentalny), ale to już całkiem inna historia ...
    Oooo.... a może wkleisz fotkę ku inspiracji

  20. #4880

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK
    Forest, muszę znaleźć ten post (w jakim to było wątku?), bo jestem zainteresowana kominkiem z płaszczem wodnym, właśnie narożnym, tylko, że mnie interesuje szyba podnoszona do góry....
    artmag kilka postów wyzej podał linki do wypowiedzi foresta na temat wkładow z boczną szybą

    pozdro

Strona 244 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony