dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 253 z 448
Pokaż wyniki od 5.041 do 5.060 z 8949
  1. #5041

    Domyślnie

    tomek i ania jak się sprawują schody nad kominkiem, czy nic się z nimi nie dzieje? Też będziemy mieć schody ażurowe (stopnie jeszcze nie założone) i mam obawy czy nie będą się rozsychać

  2. #5042

    Domyślnie

    Cytat Napisał miciu
    tomek i ania jak się sprawują schody nad kominkiem, czy nic się z nimi nie dzieje? Też będziemy mieć schody ażurowe (stopnie jeszcze nie założone) i mam obawy czy nie będą się rozsychać
    Nie wiem jak się będą sprawować, bo jak mam obudowę to paliłem tylko raz, ale rozpaliłem na maxa i dwa stopnie które są najbliżej były ciepłe, ale nie gorące. Może dobrze że są ażurowe schody, zawsze trochę chłodzenia będzie

  3. #5043

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek i ania
    Cytat Napisał miciu
    tomek i ania jak się sprawują schody nad kominkiem, czy nic się z nimi nie dzieje? Też będziemy mieć schody ażurowe (stopnie jeszcze nie założone) i mam obawy czy nie będą się rozsychać
    Nie wiem jak się będą sprawować, bo jak mam obudowę to paliłem tylko raz, ale rozpaliłem na maxa i dwa stopnie które są najbliżej były ciepłe, ale nie gorące. Może dobrze że są ażurowe schody, zawsze trochę chłodzenia będzie
    Rozsychac sie będą na pewno. Wcale nie muszą byc gorące. U mnie spocznik schodów po pół roku się zacząl rozsychac, a bezpośrednio ogrzewany jest tylko przez promienie sloneczne padające z okna dachowego.
    Tylko tu i teraz.

  4. #5044
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ya
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Mam pytanko - wykonawcy, którzy robili mi wyceny kominka proponują mi wkłady firm arysto (A10P/510 DJ) za ok. 4200 lub Laudel (6276-54) ok. 3000 ( tańszy ale ze szprosem)

    a drugi Hajduka (Volcano 2P 450) ok. 4300 i Blanzek (B 71 BP) ok. 4500.

    Pomórzcie wybrać mi coś rozsądnego.

    Nie znam się na tym zupełnie - jakby to były kominki robione przez Fiata, Citroena i Volvo to wiedziałbym co wybrać

    Pozdrawiam
    Ya

  5. #5045

    Domyślnie

    wszystkie 4 to takie Fiaciki, aczkolwiek wybrałbym te z szamotem, zawsze trochę wyższa temperatura spalania.

  6. #5046
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał ohm30
    Mój wyszedł tak....



    ładny ale przestrzen

  7. #5047
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wstęga 1 (narożna)
    Obudowa szamotowa - "lokomotywa grzewcza"
    Wewnątrz, rekuperator owo, bloki akumulacyjne 400 kg
    Projekt (kształt bryły) wybrany przez klienta.
    Rozrysowanie, wykonanie elementów szamotowych i montaż u klienta - Grupa owo.pl
    Miejsce realizacji Jaworzno. Czas realizacji u klienta w domu 3 dni.

    Obudowa przed nałożeniem tynku strukturalnego ciepłego w standardzie kolor biały. Wkład kominkowy UNICO Hermes 3 Z modern.


    Realizacja z marca 2010 rok.
    Wykończenie może być dowolne, ograniczeniem jest jedynie wyobraznia i portfel klienta.

    Z zrozumiałych względów nie zamieszczam zdjęć wykończonych w 100% kominków.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 06-04-2010 o 11:21

  8. #5048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    "Brzoskwiniowy"
    Kominek akumulujący ciepło w szamotowej zabudowie. Pomimo nowoczesnego wyglądu i paleniska w postaci wkładu kominkowego - zbudowany z szamotu i z betonu akumulacyjnego i wykończony tynkiem szamotowym. Na palenisku Spartherm Ambiente Bravo masa akumulacyjna w postaci krążków. Ramka wokół paleniska i kratki - stal nierdzewna szlifowana.
    Mała "łyżka dziegciu" - zbliżenie paleniska po spaleniu przez inwestora "siaty" drewna kupionego w markecie. Tak wygląda szamot, gdy pali się w nim drewnem o wilgotności ponad 40%. Bo taką wilgotność posiada drewno w marketach i na stacjach benzynowych (mierzyłem wielokrotnie ). "Siata" ważyła prawie 10 kg - nie wystarczyło by nagrzać palenisko do odpowiedniej temperatury i spalić sadzę. W tym konkretnym wkładzie robi się to w około 40-70 minut. spalając w granicach 3-4 kg suchego drewna.







    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #5049

    Domyślnie

    do WITO2008
    [quote]kominek , parapety w salonie i schody z marmuru daino reale

    ja z innej beczki
    piekna podłoga
    co to jesli mozna wiedziec

  10. #5050

    Domyślnie

    asizo
    Tak było:


    A tak jest:

    a co ty masz za podloge bo równie świetny wzór
    pozdrawiam

  11. #5051

    Domyślnie

    Skoro nie tylko inwestorzy chwalą się swoimi kominkami, to czemu nie...

    Bez żadnych wodotrysków z akumulacją itp. na zwykłej płycie krzemianowo- wapniowej z dodatkami trawetynu red


    oraz na "tekturze" i ytongu:

  12. #5052

    Domyślnie

    quote]

    Nie mogę spać po zobaczeniu tego kominka - śni mi się i marzy taki san w domu - może spełni się moje marzenia, bo kominek cudny - prosty i elegancki, idealny.
    magda

  13. #5053

    Domyślnie

    Cytat Napisał minkapinka Zobacz post
    ładny ale przestrzen
    Swietna przestrzen no i jaki klimat sie zrobil
    Pozdrawiam,
    Aneta

  14. #5054

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek i ania Zobacz post
    [img][/img]
    Nasz skromny kominek, wczoraj skończyłem, kolor w rzeczywistości oczywiście jest inny(ciemna kawa z mlekiem).


    Chcialam zapytac jaki to wklad ?

  15. #5055

    Domyślnie

    Cytat Napisał FILIP0402 Zobacz post
    PRZED



    W TRAKCIE





    EFEKT KOŃCOWY

    Piękny! Mogę prosić o więcej szczegółów na jego temat? Z czego ta obudowa? Wygląda mi na otwarte palenisko...

  16. #5056
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Harglem

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Poczytałem cały temat i mam dylemat co wybrać. Kominek będzie grzał 100 m2 ale tylko okazjonalnie czyli czasami jesienią i wiosną no i jak przyjdą goście zimą. Ogrzewanie podstawowe to centralne. Cenowo szukałem kominka tak do 4500zł. Znalazłem dwa wkłady które się podobają żonie i niewiem co będzie lepsze. 1 to Chazelles C801L a 2 to Blanzek 720 Black Art. Niewiem który jakościowo i technicznie jest lepszy. Poproszę o podpowiedź.

  17. #5057

    Domyślnie

    No to wreszcie i mój piecyk stoi



    fotka 2



    fotka 3



    fotka 4



    fotka 5



    i jak może być ??



    p.s.

    wkłas nie żadne tam arysto i hajduki i inne

    tylko austroflamm 450/680
    Ostatnio edytowane przez mkwadrat ; 08-04-2010 o 19:52

  18. #5058

    Domyślnie

    Nasz wciąż niedokończony...

  19. #5059

    Domyślnie

    Cytat Napisał eda84 Zobacz post
    Chcialam zapytac jaki to wklad ?
    Arysto 10L, sprawuje się bardzo dobrze, jak się pali suchym drewnem to szyba czyściutka, pozdrawiam. Nistety ostatnio paliłem drewnem z marketów i troszkę się okopciła.

  20. #5060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duluni Zobacz post
    Zgrabnie i subtelnie.
    Na podłodze dąb naturalny?
    Ostatnio edytowane przez Venacus ; 09-04-2010 o 13:26

Strona 253 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony