dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 292 z 448
Pokaż wyniki od 5.821 do 5.840 z 8949
  1. #5821
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Czytałem kilka razy pytania natannatana . Mam zwyczaj odpowiadać
    każdemu potrzebującemu. Przyznam się ,że nie bardzo wiedziałem
    o co pyta . Chociaż pretensje , w miarę poprawnie wyartykułował

  2. #5822
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    A ja sobie składam kase na reklame. Teraz nie mam bo żona się stroi na wiosnę...
    A jak sobie uciułam, oczywiście po kryjomu przed żoną to se opłace i też gdzie popadnie sobie będę wklejał.


    Aha zapomniałem wkleić komina "brzydkiego" jaki wykonałem ładnych lat parę temu...

    Załącznik 49388Załącznik 49389
    To nie jest brzydki kominek według mnie to jest prosty klocek np. z OBI bez udziwnień i finito.Wykonuje go flanelowy majster na fotce i fajno jest.Dodam ,że jak dla mnie drewno jako "okucie" kominka po latach wygląda ohydnie.

  3. #5823
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    http://www.malibu.lublin.pl/e107_plu...&cat=51&pos=37
    Na pewnej imprezie bawiono się przy takim kominku.Proszę zwrócić uwagę ile w nim "uroku",bez tych duperszmitów wciskanym przez wykonawce.Topik ma cudowną nazwę:

    Kominki Nasze czyli tych ,którzy są forowiczami i chwalą się nimi jak to zostały wkomponowane w nasz domek.Nasze a nie aranżacje reklamujących się tu na FM ,którzy powinni od Redakcji dostać przyklejonego "temata" i tam reklamować nawet z 1980 roku choćby było ich "pińcet".N.P Drogi forest pisze ,że ludziska wolą jak im się poda wszystko na tacy a najlepiej aby były to obrazki.Więc pytam dla kogo jesteś drogi forescie?Kto ich do tego przyzwyczaił?Kto będzie twoim potencjalnym klientem?Dla idei chyba tu się nie reklamujesz?Ludzie popatrzą i zobaczą jakiego kominka "nigdy" nie będą mieli w swoim gniazdku.

    serdecznie pozdrawiam bo za oknem ciepluchno i w kominku cisza.

  4. #5824

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakusek Zobacz post
    Wojtek R jakiej grubosci wyszla u Ciebie scianka kominkowa i z czego robiles zabudowe wkladu? Moj wykonawca zaproponowal mi plyty grenaisol. Przeczytałam kilka wypowiedzi i sama nie wiem czy upierac sie na zmiane materialu np na superisol czy faktycznie pozostawic mu w tym temacie wolna reke.

    Napiszcie prosze z czego najlczesciej obecnie wykonuje sie obudowy wkladow (obudowa zimna)
    Zanaczam , że jestem amatorem w tym temacie , który trochę sobie o tym poczytał i wykonał kominek wg własnego pomysłu i uznania rękoma kartono kartono-płytko-gipsiarza , znawcy tematu zapewne za chwilę doradzą ale ja ( zaznaczam amator ) napiszę , że wszystko zależy tak naprawdę jaki planujesz kominek wg mnie trochę inaczej należy podejść do zaizolowanego kominka z PW , gdzie głównym odbiorem ciepła jest woda a inaczej gdy jest to kominek konwekcyjny

    ( tutaj Panowie kominkowcy mała złośliwość bo trochę szydzicie z kartono-płytko-gipsiarzy ... rozumiem , że wasi pracownicy mają przynajmniej stosowny tytuł inż a ich fachowość rośnie kosmiczne bo wezmą do ręki dedykowany materiał ? )

    W moim konkretnym wykonaniu na etapie ścian działowych z BK12 wymurowane miałem stosowne U ( z uwagi na chęć ukrycia wyczystek itd. komina systemowego już na etapie fundamentów dość długo rozważałem jak postawić komin, żeby te "graty" nie było widać , więc koncepcja w głowie była już na etapie ław

    ale wracając do zabudowy 90% BK12 , jedna płyta ogniotrwałe GK, parę kratek z kratek , karton firerock-a ( całą komorę zaizolowałem pewnie trochę zbytecznie bo cały wkład też zaizolowany więc temperatury tam są żadne no ale co tam , potem całość przegipsowana , pomalowana , kamień z pobliskiej firmy robiącej pomniki wsio

    o wycenę poprosiłem parę firm część widziała tylko same problemy , dla części było za daleko lub kręciła nosem, część chciała za tą pracę duże pieniądze jakieś n x więcej niż jest to warte


    w twoim przypadku jeśli ma to być kominek konwekcyjny to zastosowałbym stosowne materiały , których kiedyś nie było a obecnie są
    Ostatnio edytowane przez Wojtek R ; 24-03-2011 o 07:15 Powód: literówka

  5. #5825
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pytanie do foresta.Znajomi pytają kiedy włączysz swoja stronę?Piszę tu bo nie zwykłeś odpowiadać na prv.Przepraszam
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 24-03-2011 o 07:38 Powód: ?

  6. #5826

    Domyślnie

    Akurat nie wiem co najeżdżasz na Foresta udziela forumowiczom wielu cennych rad , dzieli się swoim doświadczeniem , jego realizacje zawsze bardzo mi się podobają i są na najwyższym poziomie ( a jak ktoś tu wpada i mi się nie chce poczytać takich gwiazd zawsze jest dużo na różnych forach , nikt nikogo nie zmusi do czytania a jak się komuś nie che ... )

  7. #5827

    Domyślnie

    @niktspecjalny , Ty to masz biadolenie opanowane do perfekcji. Forest pomógł mi, i wielu innym osobom na tym forum. Jego realizacje, to często kominki właśnie forumowiczów, którzy chcą być anonimowi. Przykłady Foresta to inspiracje dla szukających rozwiązań do swoich domków, tak zaraził mnie i pewnie inne osoby które oczekują, że będzie tu wklejał więcej swoich prac. Widać po Twoich postach że Piotr jest OK a Forest bee? To że Ci się nie podoba to Twój problem, a jak masz jakiś konkretny problem to znajdź do tego odpowiedni wątek, jak nie znajdziesz to napisz, pomożemy Ci.

    pozdrawiam

  8. #5828
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No to tym razem ja przywrócę porządek na wątku wklejając kominek, który powinien podobać się niktspecjalny. Klient z gatunku rozsądnych pomyślał o kominku przed budową domu, czyli jest tak, jak powinno być. Kominek portalowy z głębokim otwartym paleniskiem schowany w ścianie, a nie wystający na połowę salonu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rotation of PICT0131.JPG
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	69,1 KB
ID:	49459   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0129.JPG
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	49460  

  9. #5829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No to tym razem ja przywrócę porządek na wątku wklejając kominek, który powinien podobać się niktspecjalny. Klient z gatunku rozsądnych pomyślał o kominku przed budową domu, czyli jest tak, jak powinno być. Kominek portalowy z głębokim otwartym paleniskiem schowany w ścianie, a nie wystający na połowę salonu.
    Komin na zewnątrz?

  10. #5830

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Komin na zewnątrz?
    wszystko zależy od projektu domu może mieć i na zewnątrz + grill na tarasie lub z tyłu kotłownie wc .... lub wejście do schronu atomowego

  11. #5831
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rumunezz Zobacz post
    @niktspecjalny , Ty to masz biadolenie opanowane do perfekcji. Forest pomógł mi, i wielu innym osobom na tym forum. Jego realizacje, to często kominki właśnie forumowiczów, którzy chcą być anonimowi. Przykłady Foresta to inspiracje dla szukających rozwiązań do swoich domków, tak zaraził mnie i pewnie inne osoby które oczekują, że będzie tu wklejał więcej swoich prac. Widać po Twoich postach że Piotr jest OK a Forest bee? To że Ci się nie podoba to Twój problem, a jak masz jakiś konkretny problem to znajdź do tego odpowiedni wątek, jak nie znajdziesz to napisz, pomożemy Ci.

    pozdrawiam
    Nie chcę zaśmiecać wątku ale.... Czytać potrafisz?Problem opisałem wyżej.Osobny topik dla reklamujących swoje produkty.Za dużo teorii.Powtarzam inspiracji możesz szukać tam a tu jak w temacie ,nasze kominki.Skoro są czepialscy którym nie podobają się "jaja"i wychodzi z tego pyskówka,to właśnie taki osobny topik sytuacje rozwiązuje.Tam wychwalaj ich do wiwatu.Ja w tym wątku chce zobaczyć jaki kominek postawił ixsiński i jakich ustrzegł się błędów w jego realizacji.Nie wyraźnie się wyrażam???????Jeśli chodzi o Piotra reklamuje się w bardzo specyficzny sposób i to mi się podoba.

    p.s.kominek wklejony przez Piotra jest po prostu zaa...je...bi..sty.Szacun dla Piotra dzięki.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 24-03-2011 o 12:11 Powód: kominek

  12. #5832
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R Zobacz post
    Akurat nie wiem co najeżdżasz na Foresta udziela forumowiczom wielu cennych rad , dzieli się swoim doświadczeniem , jego realizacje zawsze bardzo mi się podobają i są na najwyższym poziomie ( a jak ktoś tu wpada i mi się nie chce poczytać takich gwiazd zawsze jest dużo na różnych forach , nikt nikogo nie zmusi do czytania a jak się komuś nie che ... )
    Czy wiesz jaki jest tytuł wąciu?Nie najeżdżam na niego i także wiem ,że udziela cennych rad.Robi to według ciebie dla idei , charytatywnie?Tak?Odpowiedz za niego a jak to już zrobisz zobaczysz jakich rumieńców nabierze ten topik.

  13. #5833

    Domyślnie

    @niktspecjalny - załóż stosowny wątek, moderuj jak Ci się uda i nie smęć tu więcej. Nudą od Twoich postów wieje.
    EOT.
    A realizacje Piotra Batury są bardzo ciekawe, przyznaje.

  14. #5834
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Puenta.
    Myślę że gdyby nie pokazane w tym wątku (w innych też) kominki, to większość wpisów mogła by wyglądać tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_2916.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	49494 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pająk-Pilchowice21.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	49495 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Onderka-Gardawice.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	49497Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_24851.JPG
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	49498
    Lub w mniejszym czy większym stopniu odpowiadała by standardowi "szafy" z ramką wokół wkładu.
    Kolorowe ptaki (sikorki, gile, szczygły, zięby) ubarwiają stado wróbli w karmniku na tyle, że godzinami całymi można na taki karmnik z przyjemnością patrzeć ...
    Mam ogromną przyjemność i satysfakcję że wpływam od wielu lat na kształtowanie się gustu kominkowego w naszym kraju. I razem z kilkoma innymi ciekawymi i fajnymi (w odróżnieniu od "niefajnych") osobami z branży ubarwiamy FM i kształtujemy poglądy na to jak ma wyglądać firma kominkowa z prawdziwego zdarzenia.
    Się nie podoba - to się nie czyta tego wątku.
    Pozdrawiam.
    PS. Naliczyłem dwie osoby, którym się ten wątek nie podoba ... jakoś przeboleję ten fakt i dalej będę tu zdjęcia zamieszczał ...
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #5835
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    A te realizacje z piaskowca poniżej też są "moje". I wcale się ich nie wstydzę. Z chęcią robię także "szafy z ramkami", bo też cenię prostotę.
    Pod warunkiem że pasuje to do gustu ich przyszłych posiadaczy i wystroju ich domów ... jak nie, to "sio na drzewo"
    Pozdrawiam.
    PS. Rad udzielam z czystą i nieskrępowaną premedytacją - bo żyję z tego.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 24-03-2011 o 13:32
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #5836

    Domyślnie

    ''Jeszce tylko słówko w sprawie całkiem udanej prowokacji: kominek był pierwszą inwestycją całkowitej przebudowy i totalnej zmiany wystroju wnętrz. Ciekawostką jest natomiast, że niektórzy forumowicze ukazali swoje prawdziwe oblicze.''

    O jakiej przebudowie mówisz? toż to pięknie wysprzątany ''salonik'', gotowy do pochwalenia się światu, jakiż to mamy nowoczesny kominek!!!! Autor projektu oczekiwał efektu WOW ale jakoś nie wyszło!!!! więc teraz zmienia front i wmawia wszystkim, ze to prowokacja.

    Cóż jestem szczera nie napiszę , że kominek piękny skoro bardziej pralkę przypomina, z ciepłem domowego ogniska mu jakoś nie po drodze. Zapraszamy do wątku kicz.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  17. #5837
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    ''Jeszce tylko słówko w sprawie całkiem udanej prowokacji: kominek był pierwszą inwestycją całkowitej przebudowy i totalnej zmiany wystroju wnętrz. Ciekawostką jest natomiast, że niektórzy forumowicze ukazali swoje prawdziwe oblicze.''

    O jakiej przebudowie mówisz? toż to pięknie wysprzątany ''salonik'', gotowy do pochwalenia się światu, jakiż to mamy nowoczesny kominek!!!! Autor projektu oczekiwał efektu WOW ale jakoś nie wyszło!!!! więc teraz zmienia front i wmawia wszystkim, ze to prowokacja.

    Cóż jestem szczera nie napiszę , że kominek piękny skoro bardziej pralkę przypomina, z ciepłem domowego ogniska mu jakoś nie po drodze. Zapraszamy do wątku kicz.
    Współczuję Twojemu mężowi , jak się czepisz tematu ,to tylko
    się upić z rozpaczy .... Żoneczko kochana , pociąg już dawno
    pojechał dalej ....

  18. #5838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    http://www.malibu.lublin.pl/e107_plu...&cat=51&pos=37

    Niktspecjalny , wklejony przez Ciebie kominek też jest zarąbisty.


    Odnoszę wrażenie ,że czepiliście się Nikta , bo tak już wypada.
    Generalnie to on sie czepia więc trza mu dowalić . Akurat tym
    razem intencje miał dobre , bo porady to chyba nie na tym wątku.

    Nie lubią sie z Forestem ? Ok , jakoś nie widzę by Forest płakał
    z tego powodu ,czy nie dał sobie rady... Ich sprawa.
    Ostatnio edytowane przez eniu ; 24-03-2011 o 18:16

  19. #5839

    Domyślnie

    A to i ja pozwolę tak dla przerwania złej passy pokazać swój prywatny kominek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	633
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	49542  

  20. #5840

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    A to i ja pozwolę tak dla przerwania złej passy pokazać swój prywatny kominek
    Bieszczady w całej okazałości! Cudne klimaty! W takim domostwie mogłabym spędzić zimowe wczasy Mieszkać mi się marzy w "nowoczesnych" czyli minimalistycznych wnętrzach, ale takie jak twoje zawsze są bardzo "domowe". Piękne. I wszystko do siebie pasuje
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

Strona 292 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony