dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 296 z 448
Pokaż wyniki od 5.901 do 5.920 z 8949
  1. #5901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Kontynuując kominki wiszące: w tym przypadku na głównym planie jest kamień polny, znaleziony niedaleko domu. Został pocięty na plasterki i powieszony w odległości 15-20 cm od ściany. We wnętrzu znajduje się własnej produkcji palenisko kumulacyjne (teraz już z targowym medalem ), zdolne ogrzać dom o powierzchni 140m2. Plasterek polniaka o grubości 6 cm waży około 300 kg.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05381.JPG
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	50354   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kamień ogień.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	50,5 KB
ID:	50356  

  2. #5902
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    niktuś ty taki upierdliwy jesteś z natury czy ćwiczysz? Nie zrozumiałeś żartu, "łona" ci przygadała i zabolało, co? O historii forum mi nie zagaduj, bo jestem tutaj dłużej niż ty ... Jakoś nie lubię jak się o mnie mówi jakby mnie nie było!!! Jeśli chciałeś mnie z tego wątku wygonić to gratuluję - udało ci się. Możesz się tu dalej panoszyć ... i psuć krew innym. Żegnam ozięble.

    Przepraszam innych za OT.

    P.S. Widzę, że każdy wątek musi mieć swojego trolla Właśnie poszerzyła się moja lista użytkowników ignorowanych ...
    anuluś powiem bo wypada.kto nie czyta FM ze zrozumieniem ten ma zapędy by właśnie jak ty krytykować.Moja ...jak to nazywasz "upierdliwość "polega na tym jak już ktoś zwraca mi uwagę ...np jak ty podpiera się bardzo skąpa wiedza na temat .......KTÓRY BRZMI" kominki nasze".Nie pisz o panoszeniu się bo to bardzo nie eleganckie i niegrzeczne.Na niebiesko masz napisane....ale mi nie ubliżaj.Co do historii o , której wspomniałem.Jest dużo o kominkach a właściwie o ich opróżnianiu...hehehe gdy komora paleniskowa jest czyszczona z dołu.Szukaj a znajdziesz.Wtedy nic cię nie zdziwi i nie będziesz potrzebowała żartu by o tym pisać.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 30-03-2011 o 12:29

  3. #5903
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonnak Zobacz post
    Ja wolę kominki z płaszczem wodnym, aby ogrzewać pomieszczenia paląc w kominku – to jest chyba najtańsza forma ogrzewania. Jeżeli idzie o kwestię rozpalania w kominku – zajmuje to dosłownie chwilę i ma nawet swój urok. Przeczytaj tutaj o kominkach:
    http://www.odnawialnecieplo.pl/aktua...kach-sow-kilka
    Kominki nasze a tu taka perełka.

  4. #5904
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonnak Zobacz post
    Ja wolę kominki z płaszczem wodnym, aby ogrzewać pomieszczenia paląc w kominku – to jest chyba najtańsza forma ogrzewania. Jeżeli idzie o kwestię rozpalania w kominku – zajmuje to dosłownie chwilę i ma nawet swój urok. Przeczytaj tutaj o kominkach:
    http://www.odnawialnecieplo.pl/aktua...kach-sow-kilka
    Najbardziej podoba mi się punkt 2 z linku do tej "perełki" : estetyka .

  5. #5905
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Wisząca w powietrzu "maszynka do grzania"
    Realizacja fantastyczna widzialam i oglądałam z każdej strony na zywo podczas zakupów w interstonie, bardzo nam sie podoba ....
    a jak grzeje ............Naprawdę wielki szacun !

  6. #5906
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gin4

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    w trakcie budowy schmid ekko L 67 z nakładką kumulacyjną 2 kw.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dn_IMG_5289.JPG
Wyświetleń:	506
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	50558

    Pozd.

  7. #5907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie Interstone itp

    Cytat Napisał escape Zobacz post
    Realizacja fantastyczna widzialam i oglądałam z każdej strony na zywo podczas zakupów w interstonie, bardzo nam sie podoba ....
    a jak grzeje ............Naprawdę wielki szacun !
    Dzięki,

    to co oni tam wyprawiają , przechodzi czasem nawet
    moje wyobrażenie. W palenisku żar ,że podejść strach,
    pewnie z 800 stopni na liczniku, a chłopcy ładują !

    Całe szczęście ,że nie podkusiło mnie ,by tam "wsadzić"
    inne palenisko .

    Tak na marginesie - zapraszam na kawę w drodze powrotnej
    z Poznania , to tylko kilkanaście kilometrów w bok z Twojej
    trasy.Mój telefon po prawej.

  8. #5908
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Bartek_Sl
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    256
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    121

    Domyślnie

    witajcie,

    wstawiam kolejne zdjęcie naszego kominka - tym razem już po pomalowaniu ściany i położeniu podłogi
    obudowa z piaskowca, wkład to Byrski XL


  9. #5909
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Że są jeszcze tacy co dokładnie czytają temat w topiku.....brawo...Bartek_Sl

  10. #5910
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W sumie ,że forest odszedł z tego topiku na inne forum szkoda ....ale zapewniam ,że nie przeze mnie.Teraz dopiero można posłuchać ,rzeczowych wypowiedzi tych ,którzy pokazują jakie maja piękne kominki w swoich chatkach i nikt im nie mówi ,że "za dużo KG macie na ścianie obywatelu"Kominek bartka ma swój urok na tej fotce....ten francuski zegar jest ok...ale na dalszym planie podoba mi się podświetlenia fajnej ściany.Przepraszam ,że nie na temat ale akurat na tej fotce bardzo mnie to zaintrygowało.

  11. #5911
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-04-2011 o 13:20

  12. #5912
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dzięki,

    to co oni tam wyprawiają , przechodzi czasem nawet
    moje wyobrażenie. W palenisku żar ,że podejść strach,
    pewnie z 800 stopni na liczniku, a chłopcy ładują !

    Całe szczęście ,że nie podkusiło mnie ,by tam "wsadzić"
    inne palenisko .

    Tak na marginesie - zapraszam na kawę w drodze powrotnej
    z Poznania , to tylko kilkanaście kilometrów w bok z Twojej
    trasy.Mój telefon po prawej.
    Oj dorzucaja chłopaki dorzucają....z przodu to ciężko podejść.....
    Za zaproszenie dziekujemy i przy następnej okazji napewno zjawimy sie na kawie.Pozdrawiam Ilona

  13. #5913
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    A to Twój?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #5914
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Niktspecjalny - przysyłasz mi na priv'a wiadomości bym dał Ci spokój i nie krytykował Twoich idiotycznych zaczepek, by samemu kontynuować to co czynisz odkąd jesteś na FM ... czyli siać ferment i swoimi wypowiedziami powodować kolejne konflikty ...
    Przeczytaj co napisałeś parę wypowiedzi wcześniej ... bo już nawet Żądło Forum nie wytrzymało i sobie jaja z Ciebie robi ...
    Na FM jest "dyżurny psycholog" - wskocz do niego ...
    Możesz nawet z tamtego działu nie wychodzić ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #5915

    Domyślnie

    Czy mi się wydaje, czy nie: zegar na kominku zaprezentowanym przez Bartka_SI jest taki sam jak na tym, do którego linki podał niktspecjalny ... Zbieg okoliczności taki?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  16. #5916
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylvia_1985

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    A to nasz kominek, prawie skończony.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KOMINEK.jpg
Wyświetleń:	743
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	50878  
    Ostatnio edytowane przez sylvia_1985 ; 01-04-2011 o 20:58

  17. #5917
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Bartek_Sl
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    256
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    Czy mi się wydaje, czy nie: zegar na kominku zaprezentowanym przez Bartka_SI jest taki sam jak na tym, do którego linki podał niktspecjalny ... Zbieg okoliczności taki?
    masz rację - to ten sam zegar

    można go kupić na aukcjach lub w almi decor

  18. #5918
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Widzę że są na tym forum użytkownicy wyspecjalizowani w obrażaniu, wręcz poniżaniu inny , jeśli tylko napisze się cokolwiek co nie jest GLORYFIKACJĄ tych najlepszych Jedynie słuszna była kiedyś linia pewnej partii ....

  19. #5919
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Drogi mistrzu forest.Nie sieje fermentu tylko chciałem podporządkować się tematowi topiku.Powtarzam "kominki nasze".Napisałem ci prv bo uznałem to za bardziej stosowne zważywszy ,że temat jest nie o tym co myśli forest o NS tylko o kominkach.Kogo to interesuje?Może i tobie przydałaby się odwiedzenie psychologa.Nie pomyślałeś o tym?Reklamy twoje mnie nie interesują ....bo nawet strona www nie działa.

    p.s co to jest żądło forum jakiś wielki autorytet?

    kominek sylvia_1985 choć nie w moim stylu ale coś w nim jest.

  20. #5920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Dedykacja dla Ciebie - Niktspecjalny.
    Kiedyś natknąłem się na ciekawą realizację pieca kaflowego za naszą zachodnią granicą. Na kaflach tego pieca przedstawione były rośliny - taka sobie "łączka". Ich rysunek nie był reliefowy (wypukły) lecz wklęsły. Zdziwiło mnie dosyć wierne (wręcz niewiarygodne) przedstawienie roślinek - za dokładne nawet na ręczną, żmudną robotę.
    Zaczęło mi coś świtać w głowie i tym pomysłem "podzieliłem" się w kaflarni Kafel-Art.
    Żeby zrobić takie kafle trzeba udać się na łąkę, zebrać rosnące w danym momencie rośliny i odgnieść je w miękkiej masie glinianej. Cała tajemnica procesu technologicznego polega właśnie na sposobie w jakim są wykonywane wgniecenia.
    W ten sposób powstały niepowtarzalne serie kafli - "zielników" i kominki z nich wykonywane. Każda seria kafli odzwierciedla kolejną porę roku, ba - nawet konkretny miesiąc, od którego zależy jakie kwiaty, owocostany, łodygi i liście będą widoczne na kaflu. I jest szkliwiona w kolorystyce tegoż konkretnego miesiąca - tu bardo ważnym jest już wierne oddanie kolorystyki przez artystę ceramika.
    W całym "piecowym świecie" tylko dwie kaflarnie wykonują w ten sposób kafle (po kilku latach szukania dowiedziałem się kto wykonał "tamten" piec i jego kafle), w tym jedna nasza - polska. I gdyby nie FM i ten wątek to mało kto by o tym wiedział że w naszym kraju wykonuje się takie rzeczy. Teraz będzie to wiadome dla kilkudziesięciu tysięcy potencjalnych przyszłych posiadaczy kominka czy pieca ...
    Dlatego, drogi Niktspecjalny, mając głęboko w nosie Ciebie i Twoje mdłe uszczypliwości, dalej będę robił w tym wątku to, co tutaj robiłem od dawna, jak Ciebie jeszcze nie było na "muratorowym" forum i gdy nie było ono tak skomercjalizowane jak obecnie.
    Czyli pokazywał Forumowiczom piękno kominków, pieców, kuchni i innych domowych urządzeń ogniowych.


    "Łąka kwietna" - pieco-kominek kaflowo-szamotowy. "Kompaktowa" zabudowa kryje zarówno kanały akumulujące ciepło i podgrzewające zarazem wstępnie palenisko od spodu oraz wewnętrzną ścianę szamotową wymuszającą cyrkulację gorącego powietrza wewnątrz zabudowy. Całość może działać jako piec, kominek konwekcyjny oraz w systemie mieszanym.
    Palenisko polskiej produkcji, Lazar Silesia z podwójnym przeszkleniem.
    Dodatkowego uroku dodaje podświetlenie taśmą LED'ową (pomysł inwestorów ).
    Kominek czekał cierpliwie na realizację prawie trzy lata. Ale czasem warto być cierpliwym.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łąka kwietna.jpg
Wyświetleń:	900
Rozmiar:	70,7 KB
ID:	51193   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łąka kwietna 1.jpg
Wyświetleń:	709
Rozmiar:	50,7 KB
ID:	51194   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łąka kwietna 2.jpg
Wyświetleń:	650
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	51195   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łąka kwietna 3.jpg
Wyświetleń:	719
Rozmiar:	64,3 KB
ID:	51196   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łąka kwietna 4.jpg
Wyświetleń:	468
Rozmiar:	65,1 KB
ID:	51197  

    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 04-04-2011 o 17:09
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

Strona 296 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony