dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 297 z 448
Pokaż wyniki od 5.921 do 5.940 z 8949
  1. #5921
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    I same kafle - "jesienny zielnik" pełen nabrzmiałych kłosów, baldachów, koszyczków z nasionami dosłownie tuż tuż przed ich wysypaniem (przełom września i października). Czyli późna jesień - fenologiczna pora roku, która wraz z przedwiośniem stanowi dwa dodatkowe - charakterystyczne okresy rozwoju polskiej przyrody.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łąka kwietna 7.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	51200   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łąka kwietna 8.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	51201   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łąka kwietna 5.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	51198   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łąka kwietna 6.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	51199  
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 04-04-2011 o 19:19
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #5922
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Forest gratulacje szczere

    No tak Fores robi sztukę, a nam zostało robić masówkę

  3. #5923

    Domyślnie

    Łał!
    Ale piękne!
    Właśnie w takich kominkach jest dusza, bo "robią" je Artyści, którzy kochają swoje Rzemiosło.
    Forest, pokaż jeszcze coś... w kaflach.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  4. #5924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Dla mnie bomba!

  5. #5925
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    I same kafle - "jesienny zielnik" pełen nabrzmiałych kłosów, baldachów, koszyczków z nasionami dosłownie tuż tuż przed ich wysypaniem (przełom września i października). Czyli późna jesień - fenologiczna pora roku, która wraz z przedwiośniem stanowią dwa dodatkowe - charakterystyczne okresy rozwoju polskiej przyrody.
    Pozdrawiam.
    Nie mogę się powstrzymać , by w jednym poscie wyrazić dwie
    opinie : zachwyt i oburzenie .

    Kominek ,jak kominek ,ale kafle z Kafel Artu (trawy) rzuciły
    mnie już na kolana wcześniej.

    Natomiast poza wszelką krytyką są kratki . To jest tak , jakby
    obraz Moneta czy Boznańskiej oprawić w aluminiowe ramki
    z Ikei .

    Wybacz Forest - dwie notki Ci się należą : najwyższa i najniższa.

  6. #5926
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Na klatę przyjmuję
    Tynkowana szamotem część kominka będzie kiedyś pomalowana. Białe kratki pasują w tej chwili najlepiej do tynku, bo najmniej się "rzucają w oczy". Są na tyle niedrogie, że można je będzie pomalować razem z tynkiem (proszkowo lub nawet zwyczajnie - farb o podwyższonej wytrzymałości na ciepło jest już duża gama kolorystyczna) ... lub ... zmienić na (to już kwestia gustu) "ładniejsze".
    Jak to się mówi - nic nie jest dziełem przypadku ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 04-04-2011 o 19:39
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #5927
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Na klatę przyjmuję
    Tynkowana szamotem część kominka będzie kiedyś pomalowana. Białe kratki pasują w tej chwili najlepiej do tynku, bo najmniej się "rzucają w oczy". Są na tyle niedrogie, że można je będzie pomalować razem z tynkiem (proszkowo lub nawet zwyczajnie - farb o podwyższonej wytrzymałości na ciepło jest już duża gama kolorystyczna) ... lub ... zmienić na (to już kwestia gustu) "ładniejsze".
    Jak to się mówi - nic nie jest dziełem przypadku ...
    Pozdrawiam.
    Z tego co wiem , to kafle do "niedrogich" nie należały .Ja bym
    zmusił inwestora ,żeby zamiast durnych światełek ,dolna kratkę
    jakimś ażurem dorobionym "na miarę" zastąpił . Natomiast górne
    chyba bym dał na "czapce" - niewidoczne .

    Wiem ,że czasem to walka z wiatrakami...

  8. #5928

    Domyślnie

    Forest a ja gratuluję Ci klienta, do mnie jakaś inna klientela trafia, proponuję im kafle, wszystko jedno małe, czy duże i dupa... "e panie kafle to nie, my granit chcielibyśmy jakiś". A mnie ten kamień już bokami wyłazi i patrzeć na niego nie mogę, gdzie nie spojrzę to marmury, granity, piaskowce... Placu mi już brakuje na odpady.

  9. #5929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Forest a ja gratuluję Ci klienta, do mnie jakaś inna klientela trafia, proponuję im kafle, wszystko jedno małe, czy duże i dupa... "e panie kafle to nie, my granit chcielibyśmy jakiś". A mnie ten kamień już bokami wyłazi i patrzeć na niego nie mogę, gdzie nie spojrzę to marmury, granity, piaskowce... Placu mi już brakuje na odpady.
    Zawieź do Foresta...

  10. #5930
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Czapka wyizolowana i ładnie wykończona tym samym gresem który leży na podłodze - żeby świeczki nie "spłynęły" i nie pobrudziły.
    Margod - ja takich rzeczy jak Ty z kamienia nie jestem w stanie sam zrobić. Nie mam ani możliwości ani maszyn ...
    Co do ceny kafli - Twój Helmut Eniu to by wagonami je kupował jak by ceny porównał ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #5931
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Dedykacja dla Ciebie - Niktspecjalny.
    Kiedyś natknąłem się na ciekawą realizację pieca kaflowego za naszą zachodnią granicą. Na kaflach tego pieca przedstawione były rośliny - taka sobie "łączka". Ich rysunek nie był reliefowy (wypukły) lecz wklęsły. Zdziwiło mnie dosyć wierne (wręcz niewiarygodne) przedstawienie roślinek - za dokładne nawet na ręczną, żmudną robotę.
    Zaczęło mi coś świtać w głowie i tym pomysłem "podzieliłem" się w kaflarni Kafel-Art.
    Żeby zrobić takie kafle trzeba udać się na łąkę, zebrać rosnące w danym momencie rośliny i odgnieść je w miękkiej masie glinianej. Cała tajemnica procesu technologicznego polega właśnie na sposobie w jakim są wykonywane wgniecenia.
    W ten sposób powstały niepowtarzalne serie kafli - "zielników" i kominki z nich wykonywane. Każda seria kafli odzwierciedla kolejną porę roku, ba - nawet konkretny miesiąc, od którego zależy jakie kwiaty, owocostany, łodygi i liście będą widoczne na kaflu. I jest szkliwiona w kolorystyce tegoż konkretnego miesiąca - tu bardo ważnym jest już wierne oddanie kolorystyki przez artystę ceramika.
    W całym "piecowym świecie" tylko dwie kaflarnie wykonują w ten sposób kafle (po kilku latach szukania dowiedziałem się kto wykonał "tamten" piec i jego kafle), w tym jedna nasza - polska. I gdyby nie FM i ten wątek to mało kto by o tym wiedział że w naszym kraju wykonuje się takie rzeczy. Teraz będzie to wiadome dla kilkudziesięciu tysięcy potencjalnych przyszłych posiadaczy kominka czy pieca ...
    Dlatego, drogi Niktspecjalny, mając głęboko w nosie Ciebie i Twoje mdłe uszczypliwości, dalej będę robił w tym wątku to, co tutaj robiłem od dawna, jak Ciebie jeszcze nie było na "muratorowym" forum i gdy nie było ono tak skomercjalizowane jak obecnie.
    Czyli pokazywał Forumowiczom piękno kominków, pieców, kuchni i innych domowych urządzeń ogniowych.


    "Łąka kwietna" - pieco-kominek kaflowo-szamotowy. "Kompaktowa" zabudowa kryje zarówno kanały akumulujące ciepło i podgrzewające zarazem wstępnie palenisko od spodu oraz wewnętrzną ścianę szamotową wymuszającą cyrkulację gorącego powietrza wewnątrz zabudowy. Całość może działać jako piec, kominek konwekcyjny oraz w systemie mieszanym.
    Palenisko polskiej produkcji, Lazar Silesia z podwójnym przeszkleniem.
    Dodatkowego uroku dodaje podświetlenie taśmą LED'ową (pomysł inwestorów ).
    Kominek czekał cierpliwie na realizację prawie trzy lata. Ale czasem warto być cierpliwym.
    Pozdrawiam.
    [B]Dlatego, drogi Niktspecjalny, mając głęboko w nosie Ciebie i Twoje mdłe uszczypliwości, dalej będę robił w tym wątku to, co tutaj robiłem od dawna, jak Ciebie jeszcze nie było na "muratorowym" forum i gdy nie było ono tak skomercjalizowane jak obecnie.
    Święte słowa.Generalizując.Wklejaj co chcesz,jak chcesz i komu chcesz tiko mi to ale mierz wszystkich taką samą miarą.Przeczytałem ten wątek od pierwszego do ostatniego i nie chcąc przytaczać tu soczystych wypowiedzi stwierdzam ,że kiedyś gdy tu nastałeś inaczej patrzono na kominki.Teraz "widz"-potencjalny klient ma straszny dylemat co wybrać i jak to zrealizować.Podanie na tacy tak wyselekcjonowanych pozycji ze swojego repertuaru zmusza klienta do głębokiej refleksji.Co z tego ,że chciałby mieć taki w którym odgnieciona jest trawa jak co najmniej odgniecione w skale szczątki dinozaura jak i tak kasy mieć na niego nie będę.Tyle by ci odpowiedzieć na ripostę.

    Jeżeli chodzi o prezentację kominków z dedykacją dla mnie.Kominek am fas namber "łan" jest i pozostanie jak dla mnie kominkiem nieosiągalnym i porównałbym go do prezentacji modelki na wybiegu.Czyli modelka jest tak wystrojona ,ze ja tak na ulice nie wyjdę.Interesuje mnie cena takiego kominka. Światełka-łuna za nim nie komponuje się źle ale ja skoro już po odgniatałeś trawę, wyeksponowałbym ją oświetlając ze światła górnego bezpośrednio rozproszonego na nią,tak jak np oświetlenie budynków,kościołów itp.Kratka którą wspomina eniu jest tu jak "brakujące ogniwo w teorii Darwina.Nie dość ,że go oszpeca to jeszcze zmusza widza do myślenia czy nie ma na nią innego miejsca.

    pozdrawiam

  12. #5932
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    to jeszcze zmusza widza do myślenia czy nie ma na nią innego miejsca.

    Bardzo dobrze według mnie, że zmusza do myślenia. Szczególnie teraz w czasach kompletnej komercji i całkowitego komsucyjnego stylu życia.
    Z wszelkich stron jest reklama i zachęta do kupowania (konsupcji) gotowych wyrobów i myśli techniecznej.
    Takie czasy, takie młode pokolenie.

  13. #5933
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    (...) Co z tego ,że chciałby mieć taki w którym odgnieciona jest trawa jak co najmniej odgniecione w skale szczątki dinozaura jak i tak kasy mieć na niego nie będę. (...)
    Mam rozumieć, że należy wklejać tu tylko takie kominki, na które stać "średnio-krajowego" inwestora?

    Cytat Napisał niktspecjalny
    (...) am fas namber "łan" (...)
    Tak się zastanawiam, ile Ty masz lat? Bo ten styl to mi się z gimnazjum kojarzy. Chociaż tak właściwie ta uwaga nie tylko Ciebie się dotyczy.
    Ostatnio edytowane przez toomyem ; 05-04-2011 o 09:38
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  14. #5934

    Domyślnie

    Kiedy właśnie widzę takie kafle, wpadam w zadumę i myślę o człowieku, który takie chciał, jaki jest, czym się kierował... i myślę o człowieku, który je zrobił, z jaką starannością i oddaniem. W ich zrobieniu jest jakaś opowieść.
    I to właśnie odróżnia takie rzemiosło od produkcji kompletnie komercyjnej.
    To fajnie, że jeszcze istnieją pasjonaci, którzy nie idą z falą, którzy mają czas przeżyć piękno, które ich otacza i tworzyć... inspirując się nim.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  15. #5935
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomyem Zobacz post
    Mam rozumieć, że należy wklejać tu tylko takie kominki, na które stać "średnio-krajowego" inwestora?



    Tak się zastanawiam, ile Ty masz lat? Bo ten styl to mi się z gimnazjum kojarzy. Chociaż tak właściwie ta uwaga nie tylko Ciebie się dotyczy.
    Gościuńciu....wklejaj jakie chcesz już to powiedziałem forestowi a ty tu żaden autorytet jak dla mnie bym z tobą polemizował.Drugi cytat abyś nie zagłębiał się w jego styl pisania, jest tylko żartobliwą przenośnią do "trawy" na kaflach foresta , której i tak nie zrozumiesz bo jak widać sprowadziłeś to ażżżżż do gimnazjum...hehe.Smutne jest to co piszesz takie same jak ten smutas w awantaże.

    p.s jeśli chcesz dyskutować w topiku "kominki nasze" pokus się nie na pisanie bzdur, tylko skup się na pokazaniu swojego kominka ,którego jesteś wielkim entuzjastą.

  16. #5936
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    No tak, Twój "awantaż" jest zdecydowanie weselszy. W wolnej chwili pomyślę nad rozweseleniem swojego

    PS. Mój kominek już był pokazany w tym wątku...
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  17. #5937
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pierwszy sezon grzania a ty taki mocny w kominkach toomyem .No proszę wklej swojego, chętnie gimnazjalista udzieli ci lekcji ogłady.


    No to jaki nam zaprezentujesz kominek????????Nie daj sie prosić pokaż go.Obiecuje ,że słowa krytyki zostawię na potem.

    serdecznie pozdrawiam.Przypomnij fotką skoro tak po huk mam latać po stronach.

  18. #5938
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Czy Ty jesteś szczęśliwym i spełnionym w życiu człowiekiem, Niktspecjalny?
    Czy znasz znaczenie słów i określeń: życzliwość, uprzejmość, spokój, zrozumienie, tolerancja, współistnienie?
    Kaflowy Aniołek dla Ciebie.
    "Naiwny" trochę ... ale jak to Anioł ... naiwny być musi z zasady ...
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Anioły 4, Kafel-Art 22x44.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	51290  
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 05-04-2011 o 12:36
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  19. #5939
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Czy Ty jesteś szczęśliwym i spełnionym w życiu człowiekiem, Niktspecjalny?
    Pozdrawiam.
    forest czy ty masz jakiegoś problema w stosunku do mnie ???Zapytam podobnie ..........Czy ty jesteś spełniony w swoim skomplikowanym życiu człowieku????Tu w topiku o kominkach naszych.......Jak przyjdziesz do sklepu i ekspedientka cie wkurw... to tez ja pytasz czy się spełniła....passs daj se luz.lepiej wychodzisz na tym jak wklejasz fotki kominków... przecież takie zadanie masz do wykonania tutaj, czyż nie prawda????

    zapomniałem spytać.Kiedy strona będzie działać???
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 05-04-2011 o 12:23 Powód: strona www.

  20. #5940

Strona 297 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony