dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 305 z 448
Pokaż wyniki od 6.081 do 6.100 z 8949
  1. #6081

    Domyślnie

    A to nasz kominek:




  2. #6082
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Kolejny "bezkratkowiec" ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #6083
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matra29

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam,
    po przejrzeniu prawie całego wątku z Waszymi zdjęciami zakochałam się w tym kominku (mam nadzieje że poprawnie wgram zdjęcie ;P )
    Proszę o podpowiedz z czego on jest wykonany bardzo chciałabym zrobic taki u siebie czym jest obłożony ten kominek co to może byc za kamień??? a może ktoś ma podobny u Siebie i coś podpowie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	747
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	66101

  4. #6084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Kolejny "bezkratkowiec" ?
    Pozdrawiam.
    Jeżeli pytanie było kierowane do mnie to moja odpowiedź nie. Kratki mają byc zamontowane, ale nie znaleźliśmy takich , które by nam sie podobały i pasowały.

  5. #6085
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Czy ten wkład ma zamontowany kompletny płaszcz do DGP ?

  6. #6086
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,, przedstawię kilka zdjęc z "budowy" mojego kominka, prace jeszcze trwają:





  7. #6087
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Prace trwają a już było palone.. Jaki to wkład..

  8. #6088
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trzeba było wypalić wkład na początku, wkład BeF Start 8, obudowa Promat Promasil 950-KS, cegła Vandersanden model Boston, rozprowadzenie na 3 pokoje grawitacyjnie
    Ostatnio edytowane przez tomo203 ; 19-07-2011 o 21:54

  9. #6089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Ciekawy .Fajny wkład(góra z żeliwa). Czy technicznie poprawny ? Za mało widać...
    Pokaż fotki z prawej i z tyłu

  10. #6090
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tu masz dokładną specyfikację wkładu http://www.befpolska.com/pl/katalog-.../start/start-8

  11. #6091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomo203 Zobacz post
    Tu masz dokładną specyfikację wkładu http://www.befpolska.com/pl/katalog-.../start/start-8
    Nie o wkład mi chodziło , ale o obudowę
    Trochę nieudacznie to napisałem...

  12. #6092
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Z zewnątrz obudowa dla mnie przyjazna, tego typu obudowy (kształt bryły) mi się podobają.
    Szkoda, że wykonana jako zimna, z płyt izolacyjnych.

    Bardziej jednak interesuje mnie jak została wykonana, czyli więcej fotek z różnych stron i z etapów budowy.
    Bo przecież to jest najważniejsze.

  13. #6093
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie zrobiłem zdjęć tyłu kominka, zrobię może dziś, dodatkowo macie bok oraz podłączenie rozprowadzenia:



    Do kominka dojdą 2 płyty marmurowe, półka górna oraz dolna, kolor kominka będzie prawdopodobnie "Bita śmietana" z Dekorala. Dojdą jeszcze lada dzień kratki na bokach, wkleje zdjęcia prac końcowych pod koniec tygodnia. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę, każdy dobry pomysł się liczy. Chcę jeszcze dać motyw cegły na scianie przy oknie

  14. #6094

    Domyślnie

    Na jakim kleju łączone są płyty promata, jeżeli to zwykły klej konstrukcyjny (na taki mi wygląda) to może się wypalać. Te rurki DGP z biegiem czasu też mogą się rozsypać. Pierwsze metry lepiej jest zrobić ze zwykłych sproflex, a po 1-2 metrach przejść na izolowane.

  15. #6095

    Domyślnie air system

    Witam, nasz kominek właśnie powstaje.
    Mam pytanie nt. kratek wentylacyjnych. Proszę o radę, czy decydować się na kratki air system z nieruchomą żaluzją? Czy one są lepsze od kratek z siatką? Kominek będzie bez PW i DGP. Na jakiej wysokości najlepiej zamocować kratkę? Widuję je przy samej podłodze, na wysokości oczu i pod sufitem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5802.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	66262  

  16. #6096

    Domyślnie

    margod napisał:Te rurki DGP z biegiem czasu też mogą się rozsypać. Pierwsze metry lepiej jest zrobić ze zwykłych sproflex, a po 1-2 metrach przejść na izolowane.

    Czy to ważna sugestia ,bo nie spotkałem się na forum z tym wcześniej

  17. #6097

    Domyślnie

    Wytrzymałość termiczna tego przewodu to 250 st.C. Nie zauważyłem na Twojej obudowie jakie kratki wlotu zastosowałeś, generalnie im większe tym lepiej. Jeżeli masz tylko jedną kratkę np50x20 to wewnątrz kominka bez trudu osiągniesz temperaturę 200-300st. W takim przypadku cieniutkie aluminium będzie się powoli utleniać, aż po latach zniknie.
    Poniżej zdjęcie wnętrza kominka (nie naszego )dość mocno eksploatowanego przez kilka lat, który przedwcześnie powędrował na śmieci. Aluminiowe powłoki na wełnie w rękach się rozpadały.
    Załącznik 66289

  18. #6098
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Czy tak może być we wszystkich obudowach kominkowych gdzie zastosowano wełnę mineralną " ze sreberkiem " ?

  19. #6099

    Domyślnie

    Czym obłożyć ścianę za wkładem . kominek ma być akumulacyjny + DGP ? Obudowa zewnętrzna z cegieł szamotowych - czy cegły marketowe będą dobre?

  20. #6100

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Wytrzymałość termiczna tego przewodu to 250 st.C. Nie zauważyłem na Twojej obudowie jakie kratki wlotu zastosowałeś, generalnie im większe tym lepiej. Jeżeli masz tylko jedną kratkę np50x20 to wewnątrz kominka bez trudu osiągniesz temperaturę 200-300st. W takim przypadku cieniutkie aluminium będzie się powoli utleniać, aż po latach zniknie.
    Poniżej zdjęcie wnętrza kominka (nie naszego )dość mocno eksploatowanego przez kilka lat, który przedwcześnie powędrował na śmieci. Aluminiowe powłoki na wełnie w rękach się rozpadały.
    Załącznik 66289
    Zdjęcie przepiękne Szkoda ,że nie zaznaczyłeś ,że akurat ta wełna jest przeznaczona do zewnętrznej izolacji przewodów klimatyzacyjnych Chyba ,że nie wiedziałeś.
    A potem piszą bzdury o nietrwałości wełny.
    pzdr.
    festina lente

Strona 305 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony