dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 343 z 448
Pokaż wyniki od 6.841 do 6.860 z 8949
  1. #6841
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Sprawdziłem pirometrem. 32 stopnie. Niby niewiele ,ale po 20 godzinach jest to chyba niezły wynik.

  2. #6842
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Przyznaj się, ile wypiłeś?
    Średnia czego? 15m³ drewna na dobę
    Ha ha, gazu. No tak, pomyliłem wątki
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  3. #6843
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomyem Zobacz post
    Ale ostatnio zrobiłem eksperyment, i po zakończeniu palenia, gdy jeszcze był żar, zatkałem szmatą wlot rury doprowadzającej powietrze do wkładu.
    Niektórzy forumowicze to prawdziwi MOCARZE

    Eksperymentowanie wchodzi w modę .....

    Boże chroń Polskę !!

  4. #6844
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Toomyem ... dobry eksperyment. Jak ktoś go robi to znaczy że świadomie może używać szczelnego pieca bez obaw
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #6845

    Domyślnie

    Witam! Przymierzam się do zakupu wkładu Tarnava w grę wchodzą kominki o mocy maksymalnej: 18kw i 21kw. 18- nastka ma odprowadzenie spalin fi 160 , 21kw- fi 180. Mój komin ma przekrój 14x14 naturalnie cegła h=7 lub 8m, obecnie współpracuje z "kozą" Dovre bez zakłóceń. Na oko ciąg doskonały. Po otwarciu popielnika, huczy jak piec martenowski. Koza ma odprowadzenie fi -150.

    PYTANIE: Czy mogę zaryzykować wybór 21kw z rurą fi 180 i zredukować do 160 - (Sprzedawca twierdzi, że śmiało pociągnie). Czy lepiej wziąć 18kw z fi 160? Dodam, że wolę mocniejszy i znam obowiązujące normy. Ponadto ewentualne frezowanie lub tzw portki do komina niezbyt mi się widzą.

  6. #6846

    Domyślnie obudowa

    Mam jeszcze pytanie dotyczące zabudowy wkładu. Ma to być zabudowa nowoczesna oszczędna w formie i kosztorysie, z rozprowadzeniem DGP. W tego typu zabudowie widzę, że doprowadzenie powietrza z pokoju do wkładu i obiegu dgp ( nie mylić z powietrzem doprowadzonym bezpośrednio do wkładu z zewnątrz) często jest wykonywane z boków a nie od frontu. Czy to rozwiązanie spełnia swoje zadanie, czy jest koniecznością estetyki pod klienta. W większości opracowań dotyczących obiegu powietrza zaznaczona jest opcja wlotu na dole od frontu. I jeszcze jedno pytanie do praktyków. Czy rury DGP powinny znajdować się poniżej kratek na obudowie kominka przeznaczonych do odprowadzania nagrzanego powietrza do pomieszczenia w którym stoi kominek i czy przewód, który w zamiarze ma transportować największą ilość ciepła powinien znajdować się niżej niż pozostałe( będzie do niego podłączony banan na strychu)?

  7. #6847

    Domyślnie

    palę i palę w tym naszym kominku, bardzo to lubię więc raczej mamy za gorąco czemu jak się rozpędzę to mamy taki niebieski ogień? mam podciągnięty gaz do kominka?

  8. #6848

    Domyślnie

    jak palisz łupanym drewnem to na bank niebieski płomień od gazu łupkowego

  9. #6849

    Domyślnie

    no tak!!! zgadza się!!! nie podzielę się!!! uprzedzam!!!

  10. #6850

    Domyślnie



    Koza zabudowana jak wkład kominkowy z rozprowadzeniem DGP. Jak do tej pory sprawdza się b. dobrze jednak ma zbyt małą moc w stosunku do kubatury stąd konieczność zakupu mocniejszego żeliwniaka. Początkowo ogrzewała w tradycyjny sposób jedną kondygnację, ale po remoncie i podzieleniu salonu została zaburzona wymiana powietrza na kondygnacji i dlatego taki tymczasowy pomysł.
    Ostatnio edytowane przez fentanyl ; 14-02-2012 o 16:43

  11. #6851
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    polo1974

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    1

    Domyślnie

    Osobiście nie znam tematu zbyt dobrze, ale ostatnio przeczytałam artykuł na temat kratek w obudowie kominka odprowadzających rozgrzane powietrze. Na załączonym zdjęciu takiej kratki nie widać, ale to koza, a nie wkład kominkowy, więc może takowej kratki nie potrzebuje?
    Jak to naprawdę jest z tymi kratkami? Rzeczywiście ich brak niesie za sobą jakieś realne niebezpieczeństwo?
    Drodzy wysoko wyspecjalizowani panowie kominkowi fachowcy! Proszę o jakąś fachową opinie na ten temat

  12. #6852

    Domyślnie

    Cytat Napisał polo1974 Zobacz post
    Osobiście nie znam tematu zbyt dobrze, ale ostatnio przeczytałam artykuł na temat kratek w obudowie kominka odprowadzających rozgrzane powietrze. Na załączonym zdjęciu takiej kratki nie widać, ale to koza, a nie wkład kominkowy, więc może takowej kratki nie potrzebuje?
    Jak to naprawdę jest z tymi kratkami? Rzeczywiście ich brak niesie za sobą jakieś realne niebezpieczeństwo?
    Drodzy wysoko wyspecjalizowani panowie kominkowi fachowcy! Proszę o jakąś fachową opinie na ten temat

    A widzisz kochaniutka tą czarną plamę na suficie-tam jest kratka...Pzdr.RiK.

  13. #6853

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rikmen Zobacz post
    A widzisz kochaniutka tą czarną plamę na suficie-tam jest kratka...Pzdr.RiK.
    no i zobacz , że ta koza stoi na solidnych kopytach i jej lekko od spodu podwiewa

  14. #6854
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał polo1974 Zobacz post
    ale to koza, a nie wkład kominkowy, więc może takowej kratki nie potrzebuje?
    Jak to naprawdę jest z tymi kratkami? Rzeczywiście ich brak niesie za sobą jakieś realne niebezpieczeństwo?
    Tematem nie jest brak lub obecność kratki w obudowie.. Podstawa to odpowiednia cyrkulacja ciepłego powietrza gdy zabudowujesz wkład [ tu piecyk/kozę] który jest przeznaczony do grzania konwekcyjnego , co wybierzesz kratki metalowe czy kafle z otworami a może po prostu dziur w obudowie to już spraw wtórna.

  15. #6855

    Domyślnie

    Czarna plama na suficie jest z kratki dylatacyjnej. Ze względu na małą moc kozy 8kw nie zrobiłem kratek wylotowych w obudowie. Ma to dobre i złe strony. Dobrą jest to,że temp w przewodach dgp jest wysoka i nagrzewa na tyle ile zdoła pomieszczenia na pietrze i poddaszu, natomiast jest na tyle wysoka,że występuje zjawisko pyrolizy i znacznie brudzi. Wyjściem jest otwarcie na maxa dolotu powietrza z zewnątrz , które jest doprowadzone pod kozę ale znowu kosztem temperatury w przewodach tj. spadku wydajności. Tak źle i tak niedobrze. Dlatego zdecydowałem ,że podczas nowej zabudowy z odpowiednim wkładem obowiązkowo turbina, która obniży temp. w obudowie, w przewodach i ograniczy pyrolizę jednocześnie podnosząc sprawność i możliwość sterowania. Dlatego jeszcze raz proszę o opowiedz na moje poprzednie posty dotyczące obiegu powietrza i ewentualnej redukcji rury dymowej oraz położenia rur dgp doprowadzonych do wkładu, żeby to wszystko sprawnie działało. Estetyka chociaż ważna nie może obniżać sprawności urządzenia, które ma grzać stale.

  16. #6856
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kubawesol
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-655
    Posty
    370

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ma może zdjęcia realizacji kominka dwustronnego jak np. Nordpeis TOKYO?

    Poszukuję opinii i zdjęć innych niż te na stronach producenta i dystrybutorów.

  17. #6857
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał agusia_x Zobacz post
    Witam.
    Śledzę ten wątek już dłuższy czas i przyznaję, że inspiracje odnośnie wyglądu mojego kominka wzięłam właśnie stąd. Oto efekt, trzeba jeszcze pomalować, ale to za jakiś czas:






    A co planujesz zrobić w tej wnęce przy ścianie, bo TV to się raczej nie zmieści. mam ten sam układ i się też nad tym zastanawiam kominek ma pewnie z 50 cm głębokości.?

  18. #6858
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Będzie tam stawiała dzieci ..do konta.

  19. #6859
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    ... bankowego?
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  20. #6860

    Domyślnie

    Cytat Napisał proximka Zobacz post
    A co planujesz zrobić w tej wnęce przy ścianie, bo TV to się raczej nie zmieści. mam ten sam układ i się też nad tym zastanawiam kominek ma pewnie z 50 cm głębokości.?
    TV będzie na ścianie obok. Kominek jest dość głęboki, bo wkład znajduje się na kominie, który przylega do ściany. Niestety tak wyszło. No i wnęka jest dość głęboka. Mój małż chce tam zabudować jakieś półki ala barek. Narazie to tylko pomysł, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    "Trzeba stworzyć dom, aby mieć do czego wracać.
    Upchać miłość tam, w każdy kąt..."

    Dziennik budowy
    Komentarze

Strona 343 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony