dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 345 z 448
Pokaż wyniki od 6.881 do 6.900 z 8949
  1. #6881

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    i fajnie

    a wkład to mila?
    Tak MILA.
    Forest dzięki za uznanie - ta kratka jest celowo zrobiona z boku, gdyż tuż za TV zaczyna się klatka schodowa i całe ciepło wtłaczane jest na nią co się sprawdza w moim przypadku . Wstrzymałem się z robieniem DGP choć mam rurę przebitą i wypuszczoną do kotłowni z tyłu kominka.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  2. #6882

    Domyślnie

    Skończony tylko oszklić.[IMG][/IMG]

  3. #6883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bagi69 Zobacz post
    Skończony tylko oszklić.[IMG][/IMG]

    No i napuścić wody do wkładu, skoro wodny. Rybki, roślinki, itp.

  4. #6884

    Domyślnie

    W salonie mam podłogę drewnianą. Czy konieczne jest tworzenie wokół kominka na podłodze opaski np kamiennej czy z kafli? Osobiście wolałabym jednolitą podłogę, ale mam obawy czy wypadający żar z kominka nie zniszczy mi podłogi. Jeden z użytkowników kominka określił, że drugi raz robiąc kominek decydowałby się tylko na drewnianą podłogę, bo jak twierdził nie zdarzyło mu się nigdy by cokolwiek gorącego wypadło z kominka. Czy faktycznie tak jest?

  5. #6885
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał majamaki Zobacz post
    W salonie mam podłogę drewnianą. Czy konieczne jest tworzenie wokół kominka na podłodze opaski np kamiennej czy z kafli? Osobiście wolałabym jednolitą podłogę, ale mam obawy czy wypadający żar z kominka nie zniszczy mi podłogi. Jeden z użytkowników kominka określił, że drugi raz robiąc kominek decydowałby się tylko na drewnianą podłogę, bo jak twierdził nie zdarzyło mu się nigdy by cokolwiek gorącego wypadło z kominka. Czy faktycznie tak jest?
    A u mnie się kilka razy zdarzyło. Na szczęście mam płytki.

  6. #6886
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał majamaki Zobacz post
    W salonie mam podłogę drewnianą. Czy konieczne jest tworzenie wokół kominka na podłodze opaski np kamiennej czy z kafli? Osobiście wolałabym jednolitą podłogę, ale mam obawy czy wypadający żar z kominka nie zniszczy mi podłogi. Jeden z użytkowników kominka określił, że drugi raz robiąc kominek decydowałby się tylko na drewnianą podłogę, bo jak twierdził nie zdarzyło mu się nigdy by cokolwiek gorącego wypadło z kominka. Czy faktycznie tak jest?

    Możesz położyć szkło hartowane grubości 6mm. Będziesz miał i drewno i bezpiecznie.

  7. #6887
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Mamy takie szkło w ofercie pod piece Romotop , niema przeciwwskazań aby zastosować je przed kominkiem.

  8. #6888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Mamy takie szkło w ofercie pod piece Romotop , niema przeciwwskazań aby zastosować je przed kominkiem.
    Niedawno pisałeś ,że to zły pomysł (?)

  9. #6889
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Piotrze jesteś czujny jak zawsze..

    Szkoda tylko że nie pozwolisz ani razu pochwalić Twojego pomysłu..

    Jeśli wolisz abym napisał że
    " pod szkłem będzie widać każdy pyłek brudu , szkło dobrze przewodzi ciepło więc parkiet będzie się pod nim rozsychał "....
    to mówisz/piszesz i masz

  10. #6890
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post

    Jeśli wolisz abym napisał że
    " pod szkłem będzie widać każdy pyłek brudu , szkło dobrze przewodzi ciepło więc parkiet będzie się pod nim rozsychał "....
    to mówisz/piszesz i masz
    Szkło nie musi być przeźroczyste, w dodatku nie przepuszcza wilgoci

  11. #6891

    Domyślnie

    Dzięki Chłopaki za pomysł. Uważam, że jest prosty a co najważniejsze REWELACYJNY!!!!!. Szyba rozwiązuje mój problem. Kominka często używać nie będę - zapewne w zimne weekendy - więc chyba nie mam co obawiać się o rozsychanie parkietu

  12. #6892
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JolantaA

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał JolantaA Zobacz post
    Nasz kominek zrobiony przez męża



    Sprawdza się rewelacyjnie
    Zdjęcie pochodzi ze strony www.wykonanowkamieniu.pl

    Ja mam szkło hartowane grafitowe, lepiej zabezpieczyć parkiet, czasami coś może się wydostać.

  13. #6893

    Domyślnie

    A jak ta boczna szyba mocno się brudzi?
    bo wkład to chyba z kratek

  14. #6894
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar justi_p
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    166

    Domyślnie

    witam
    to i ja się pochwalę naszym kominkiem. Wiem że nie wszystkim będzie się podobał ale dla nas jest super na pierwszych zdjęciach kominek z mokrymi kamieniami, a później z wyschniętymi. Docelowo kamień czeka na impregnat który go przyciemni





  15. #6895

    Domyślnie

    Cytat Napisał justi_p Zobacz post
    witam
    to i ja się pochwalę naszym kominkiem. Wiem że nie wszystkim będzie się podobał ale dla nas jest super na pierwszych zdjęciach kominek z mokrymi kamieniami, a później z wyschniętymi. Docelowo kamień czeka na impregnat który go przyciemni




    Bardzo piękny ! Lubię takie klimaty i podłoga.......... śliczne te dechy .

  16. #6896
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Piękny kamień. Nareszcie prawdziwa deska drzewnianna, a w środku sęk na Muratorze. Brawo!!!
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  17. #6897
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JolantaA

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post
    A jak ta boczna szyba mocno się brudzi?
    bo wkład to chyba z kratek
    Tak, wkład kratki, model Oliwia. Nie wzięłabym drugi raz z boczną szybą - nie dość że się brudzi to jeszcze trudno doczyścić bo ma zakamarki. Na dole jest wnęka, w której gromadzi się popiół. Zrobiłabym zdjęcie ale teraz bucha

  18. #6898

    Domyślnie

    powoli rozglądam sie za wkładem kominkowym a dokładnie za dwustronnym (szyby vis'a'vis) Na razie mam ofertę na KFDesign Linea DFH1180 2.0 oraz Jotul Scan DSA 12 (aczkolwiek wizualnie bardziej podoba mi sie KF bo jest panoramiczny) Czy te wkłady są warte swojej ceny? Czy może polecacie jeszcze cos innego (im dłuzszy tym lepszy)? Wiem ze jeszcze spartherm ma takie kominki ale wkład któryby mnie ewentualnie interesował jest chyba jeszcze 2 razy droższy niz ten z KF. Aha jakos nie bardzo zalezy mi na mocy nominalnej-ma byc bardziej ozdobą i w zimowe wieczorne dni umilac nastrój i ewentualnie troche dogrzac pomieszczenie. dzieki za podpowiedzi!

  19. #6899
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azakrzew
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam,

    mam problem z tynkiem nad kominkiem. Kominek jest w tzw ciepłej zabudowie. Płyty nad paleniskiem są z materiału akumulującego ciepło. Na płyty (jest ich kilka) została na klej położna siatką, na siatkę specjalna masa gipsowa do ciepłych kominków (jakaś austriacka chyba), niestety po tygodniu pojawiły się rysy w miejscach gdzie łączą się płyty. Ekipa od gładzi gipsowych zaproponowała, że postara się to naprawić (zresztą gładź położna przez ekipę od kominków była nierówna). Ekipa od gładzi położyła na łączeniach płyt tapetę z włókien szklanych zatapiając ją w gładzi gipsowej (normalnej). Odczekałem 3 tygodnie, ale po rozpaleniu kominka, rozgrzaniu się płyt frontowych, nastepnego dnia fizelina lekko odeszła od ściany na odcinku 4 cm w miejscu łączenia płyt ciepłej zabudowy (nie na styku płyt z "zimną" ścianą).

    Czy ktoś z Szanownych ma pomysł jak należy zabezpieczyć i wykończyć ścianę z płyt aby nie powstawały pęknięcia? Prosze o radę.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00045.JPG
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	106089  
    Ostatnio edytowane przez azakrzew ; 13-03-2012 o 22:06

  20. #6900

    Domyślnie

    Ja na żywca położyłem siatkę taka jak się ociepla domy
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

Strona 345 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony