dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 358 z 448
Pokaż wyniki od 7.141 do 7.160 z 8949
  1. #7141
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jwyszk

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Forest-Natura,
    bardzo dziekuję za informację. Jak tylko podjedę na budowę (35 km) to zrobię zdjęcia i dokładne obmiary i mój problem przeniosę w odpowiednie miejsce. Co do decyzji o usytuowaniu komina, inspektor stanowczo powiedział NIE, że ani on ani nikt inny mi tego nie "odbierze". Ponieważ sama buduję ten domek, bez pomocy rodziny czy znajomych i że akurat na kominach znam się najmniej, poprostu dla świętego spokoju przystałam na to. To mniejsze zło. Uznałam, że z pomocą internetu jakoś ogarnę realizację i będzie to łatwiejsze niż ewnetualna walka z urzędnikami...Pozdrawiam

  2. #7142

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwyszk Zobacz post
    Beata.i,
    mam ten sam problem a nawet większy, no w sumie mniejszy, bo mi została wnęka 138cm (nieotynkowana). Na papierze wszystko było super, ale w czasie realizacji inspektor zabronił stawiania komina w ścianie (mówił cos o wyczystkach, nowych przepisach i takie tam) i wszystko się zepsuło;-( W tej chwili do ściany przyklejony jest komin o szer.38 i głegobość ok.50, jesli dojdzie wkład to będę miała taki klocek gł 50xszer 100 na ścianie. Gdzie przy 20 m2 salonie to jest "istotny" element. Zatem już wiem, że muszę zapomnieć o wkładzie prostym i małym białym portalu i pomyśleć o wkładzie narożnym (żeby "urwać" jakieś 40 cm z szerokości - na dorobianie "symetrii do komina" względem wkładu. Teraz jeszcze myślę jak ogarnąć to co pozostało ze ściany czyli 138 cm. To jedyne miejsce gdzie może być TV. Ostatecznym rozwiązaniem jest jeszcze powieszenie TV nad kominkiem, ale bardzo bym tego ne chciała... Ech...Pozdrawiam i czekam na ciekawe propozycji realizacji...
    znalazłam ciekawe rozwiązanie, ale cena narożnego kominka odstraszyła mojego M.
    http://www.koloriwnetrze.pl/projekty...7/kominek-i-tv ta aranżacja bardzo mi się podoba.
    przeczytałam duuuuużo komentarzy i wiele dyskusji nt kominka i tV obo ostateczne chyba się nie zdecyduje.
    cały czas jeszcze rozważam ale też biorę inną opcję gdzie kominek z boku, tyle że troche ciasno w salonie będzie

  3. #7143
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magda_122

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    41

    Domyślnie

    Nasz kominek robiony prawie samodzielnie
    http://www.fotosik.pl/u/magmag122/zd.../album/1216306
    Dom w nektarynkach

  4. #7144

    Domyślnie Pamiętajmy o ogrodach....

    Jako ,że mamy sezon przeto pokazuję piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepłą + grill . Proszę wybaczyć odskocznie od tematu głównego ale nie znam innego forum a koniecznie chciałem się pochwalić Podstawa 300x110cm ( w części piecowo-grillowej 160 cm. Łuk z cegieł klinkierowych r-145 cm .
    Całość około 400 cm wysokości.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5920.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	122929   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5924.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	122930   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5934.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	122931  

  5. #7145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    Jako ,że mamy sezon przeto pokazuję piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepłą + grill . Proszę wybaczyć odskocznie od tematu głównego ale nie znam innego forum a koniecznie chciałem się pochwalić Podstawa 300x110cm ( w części piecowo-grillowej 160 cm. Łuk z cegieł klinkierowych r-145 cm .
    Całość około 400 cm wysokości.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...minki-ogrodowe

    A tak po za tym, zajebisty

  6. #7146
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    Jako ,że mamy sezon przeto pokazuję piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepłą + grill . Proszę wybaczyć odskocznie od tematu głównego ale nie znam innego forum a koniecznie chciałem się pochwalić Podstawa 300x110cm ( w części piecowo-grillowej 160 cm. Łuk z cegieł klinkierowych r-145 cm .
    Całość około 400 cm wysokości.
    super

  7. #7147
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    Jako ,że mamy sezon przeto pokazuję piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepłą + grill . Proszę wybaczyć odskocznie od tematu głównego ale nie znam innego forum a koniecznie chciałem się pochwalić Podstawa 300x110cm ( w części piecowo-grillowej 160 cm. Łuk z cegieł klinkierowych r-145 cm .
    Całość około 400 cm wysokości.
    Fajnie, że powstają takie konkretne, sprawne i gustowne według mnie realizacje.
    Pozdrawiam

  8. #7148

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Fajnie, że powstają takie konkretne, sprawne i gustowne według mnie realizacje.
    Pozdrawiam
    Dzięki Bahusz, Zgodnie z sugestią LIWKO następny grill + piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepła pokarzę na specjalnym forum co je Bachusz powołał.
    Zrobiłem mam nadzieję ciekawą realizację z wykorzystaniem 200 letnich elementów drewnianych ...opiszę szczegółowo. Z Pieca jadłem już 30 razy coś co przypomina ...kociołek łasucha. Zrobię fotki albowiem gotuje obiady w piecu dzień w dzień. Pozdrawiam.

  9. #7149

    Domyślnie Przy FORESTA ..nagrobku to TO jest dopiero grobowiec

    KOLEGO FOREST - kobieta zapatrzyła się w Twój ( pokazywany przez Ciebie wcześniej kominek) i powiedziała TAKI jak ten ..tylko inny ...i co ja miałem zrobić ?
    Losy powstania "naszego" kominka są godne małego serialu np. musiałem walczyć z generalnym wykonawcą aby nie wstawiał w takim domu" marketowego" wkładu.
    Koniecznie miał być kominek z płaszczem wodnym i z boczną szybą -wkład się znalazł włoski MCZ. A następnie było już tylko ciężej....
    Za kominkiem powstała ściana z drewutnią wielkości ...piwnicy. ( Pani inwestor NALEGAŁA). Jam ci zrobił zabudowę a kolega Adam G. Podjął się wykonać portal na wzór TWOJEGO portalu z "modyfikacjami" . Przy TWOIM kominku były komentarze ,że to nagrobek to niech teraz zobaczą ludziska ten "grobowiec" .
    Nie ulega wątpliwości "żeśma się narobili" ale jak mówi mój kolega -wiejski murarz - "jesta łokej".
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p. Szamotu+éa (4).jpg
Wyświetleń:	1078
Rozmiar:	50,7 KB
ID:	123117   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p. Szamotu+éa.jpg
Wyświetleń:	912
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	123118   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p. Szamotu+éa (1).jpg
Wyświetleń:	789
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	123119   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p. Szamotu+éa (2).jpg
Wyświetleń:	745
Rozmiar:	52,7 KB
ID:	123120  
    Ostatnio edytowane przez micula ; 29-06-2012 o 22:19

  10. #7150
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    KOLEGO FOREST - kobieta zapatrzyła się w Twój ( pokazywany przez Ciebie wcześniej kominek) i powiedziała TAKI jak ten ..tylko inny ...i co ja miałem zrobić ?
    Losy powstania "naszego" kominka są godne małego serialu np. musiałem walczyć z generalnym wykonawcą aby nie wstawiał w takim domu" marketowego" wkładu.
    Koniecznie miał być kominek z płaszczem wodnym i z boczną szybą -wkład się znalazł włoski MCZ. A następnie było już tylko ciężej....
    Najważniejsze dla firmy to ruch w "interesie" Czyli realizacja zamówień zgodnych z profilem działalności firmy.
    I bardzo dobrze, że taki ruch jest w branży kominkowej, tak wnioskuję na podstawie ilości zamówień na realizacje i materiały w swojej firmie.

    Obudowa którą pokazał micula, według mnie ciekawa. Wykonana na wkładzie z PW, czyli prawdopodobnie tylko jako ozdoba, bez żadnych funkcji.
    Uważam, że warto kliknąć na te fotki i dokładnie zobaczyć tą nietuzinkową realizację.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 30-06-2012 o 07:50

  11. #7151
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    KOLEGO FOREST - kobieta zapatrzyła się w Twój ( pokazywany przez Ciebie wcześniej kominek) i powiedziała TAKI jak ten ..tylko inny ...i co ja miałem zrobić ?
    robowiec" .
    Nie ulega wątpliwości "żeśma się narobili" ale jak mówi mój kolega -wiejski murarz - "jesta łokej".
    O JESUUUUU no ale gust itd, brak dyskusji...Nie zmienia to faktu ze ludzie zadziwiaja mnie niezmiennie

  12. #7152

    Domyślnie Wreszcie coś dla siebie.

    Zaraz zmykam na WŁAŚCIWE forum ,ale... nie mogłem się powstrzymać. Przepraszam ,że nie w temacie ...ale przedstawiam "nasze najmłodsze dziecko", powstało pod Toruniem w ciągu ...14 miesięcy, chciało by się powiedzieć z doskoku. Piec chlebowy , wędzarnia zasilana dwoma paleniskami ( zimne i ciepłe) , grill i ...atmosferka.
    Pozdrawiam i zapraszam do naśladownictwa. Jeśli ktoś będzie zainteresowany chętnie doradzę,podpowiem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	006.jpg
Wyświetleń:	433
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	123223   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	032.jpg
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	123224   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	050.jpg
Wyświetleń:	342
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	123225   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	043.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	123226   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	038.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	123227  


  13. #7153
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    Zaraz zmykam na WŁAŚCIWE forum ,ale... nie mogłem się powstrzymać. Przepraszam ,że nie w temacie ...ale przedstawiam "nasze najmłodsze dziecko", powstało pod Toruniem w ciągu ...14 miesięcy, chciało by się powiedzieć z doskoku. Piec chlebowy , wędzarnia zasilana dwoma paleniskami ( zimne i ciepłe) , grill i ...atmosferka.
    Pozdrawiam i zapraszam do naśladownictwa. Jeśli ktoś będzie zainteresowany chętnie doradzę,podpowiem.
    To jest cudo, klimatyczne jak w Toskanii. Nastepne moje marzenie. Pieknie wyszło

  14. #7154

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    To jest cudo, klimatyczne jak w Toskanii. Nastepne moje marzenie. Pieknie wyszło
    Dzięki GOSIA@ za dobre słowo.... pewnie Ciebie jeszcze na świecie nie było ( lata 70) jak popatrywałem na Wielkopolskie piece wolno stojące gdzieś po wsiach mam jeszcze przeźrocza na ORWO z tamtych wypraw i autentyczne klimaty z pieczenia chleba..jako uczeń technikum spożywczego specjalność piekarnictwo widziałem przygotowania do wypieku i sam proces ,który już wtedy .pachniał ...cepelią. Nawet wtedy nie marzyłem ,że kiedyś na swojej działce zrobie własnymi rękami coś takiego.

  15. #7155
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    Dzięki GOSIA@ za dobre słowo.... pewnie Ciebie jeszcze na świecie nie było ( lata 70) jak popatrywałem na Wielkopolskie piece wolno stojące gdzieś po wsiach mam jeszcze przeźrocza na ORWO z tamtych wypraw i autentyczne klimaty z pieczenia chleba..jako uczeń technikum spożywczego specjalność piekarnictwo widziałem przygotowania do wypieku i sam proces ,który już wtedy .pachniał ...cepelią. Nawet wtedy nie marzyłem ,że kiedyś na swojej działce zrobie własnymi rękami coś takiego.
    Prawie byłam ja teraz planuje wędzarnię, to mniejszy problem i własnie piec do wypieku chleba i pizzy. Duzy problem KOniecznie tez ziemiankę, z ziemianka to juz w ogole kłopot, bo chyba Ci od tradycyjnych wymarli

  16. #7156

    Domyślnie

    cytat: bo chyba Ci od tradycyjnych wymarli....
    TRADYCJA wykonywania ziemianek jest żywa mam to z partyzantki Co chcesz wiedzieć? Zajeździj pod Toruń a zaproszę do ziemianki gdzie dziki całe czekają w maceracie ,gdzie poszło 35 ton piaskowca na ściany , albo pod Warszawę gdzie sklepienia z ręcznie formowanej cegły są godne krzyżackich zamków.Jam Ci To uczynił.

  17. #7157
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    cytat: bo chyba Ci od tradycyjnych wymarli....
    TRADYCJA wykonywania ziemianek jest żywa mam to z partyzantki Co chcesz wiedzieć? Zajeździj pod Toruń a zaproszę do ziemianki gdzie dziki całe czekają w maceracie ,gdzie poszło 35 ton piaskowca na ściany , albo pod Warszawę gdzie sklepienia z ręcznie formowanej cegły są godne krzyżackich zamków.Jam Ci To uczynił.
    o jesuuuu, o jesuuu juz Cie kocham masz foty??????nie mow hop, bo sie zjawięFOTYYYYYYY

  18. #7158

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    Jako ,że mamy sezon przeto pokazuję piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepłą + grill . Proszę wybaczyć odskocznie od tematu głównego ale nie znam innego forum a koniecznie chciałem się pochwalić Podstawa 300x110cm ( w części piecowo-grillowej 160 cm. Łuk z cegieł klinkierowych r-145 cm .
    Całość około 400 cm wysokości.
    Wyglada fantastycznie! Czy moge zapytac gdzie kupiles project?
    Pozdrawiam

  19. #7159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izabellusia Zobacz post
    Wyglada fantastycznie! Czy moge zapytac gdzie kupiles project?
    Pozdrawiam
    Projekt powstał na tekturze po opakowaniu kartonowym narysowany budowlanym ołówkiem z najważniejszym zapytaniem "tak ma być"? i z najważniejszą odpowiedzią "Tak ma być " Reszta to trochę znajomość praw fizyk,i zasad budowlanych, doświadczenia i naszego ...inwestora -dobrodzieja,który pozwolił nam Trochę" poszaleć" w swoim ogrodzie. Napisz na priva lub [email protected] a podyskutujemy o tym "czego CI potrzeba" i na tej podstawie opracujemy projekt. Pozdrawiam

  20. #7160

    Domyślnie

    Witam,
    może lekko pobocznie spytam:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z8406448X.jpg
Wyświetleń:	769
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	125852 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z8406448Xb.jpg
Wyświetleń:	677
Rozmiar:	29,1 KB
ID:	125855

    Z czego może być ten blat przy kominku ?
    Ostatnio edytowane przez tomtolo ; 17-07-2012 o 23:03

Strona 358 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony