dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 418 z 448
Pokaż wyniki od 8.341 do 8.360 z 8949
  1. #8341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Piotr ... nieśmiało zwrócił bym uwagę, że w palenisku u MasterCheat'a sznury (a właściwie taśmy) są po zewnętrznej stronie szkła i nie mają styczności z płynem do mycia szyb ... pomimo tego ich wygląd (oraz ramki drzwiczek i samej szyby) na zdjęciach u MasterCheat'a jest taki że aż ciśnie się samo pytanie o tzw. kulturę techniczną użytkowania urządzenia na które wydaje się całą masę własnych, ciężko zarobionych pieniążków ...
    Znasz jakiegokolwiek producenta samochodów, który uznaje gwarancję jeżeli ktoś świadomie leje wodę do baku żeby było "więcej", a karoserię szoruje się środkiem po którym z rąk złazi skóra ?
    MasterCheat ... weź no szybciutkko powiedz nam ile razy w tygodniu myjesz szybę we wkładzie i czy tego samego płynu używasz do mycia szyby po zewnętrznej stronie ? No i kiedy kupujesz drewno którym palisz ?
    Pozdrawiam.
    Średnio to tak raz na tydzień od wewnątrz. Środek czyszczący "Kominek" z Leroya. Tani ale mega skuteczny jeśli chodzi o usuwanie brudu. Kupiełm ostatnio też "Kominek" ale w Obi i niestety jest dużo gorszy.

    Drewna do palenie nie kupowałem na razie. Palę dębami, które wyciąłem 2 lata temu przed budową domu.

    Po zewnętrznej stronie? chmmm... a co tu myć? szmatką kurz przetrzeć raz na jakiś czas...

    Co do sznurka pod szybą jak środek czyszczący (piana) spływa z szyby (no bo po nałożeniu trzeba odczekać kilka minut), to dużo zbiera się na dole i podciąga do tego sznurka. Wcześniej nie zwróciłem na to w ogóle uwagi.

    Inna sprawa, że nie miałem instrukcji obsługi do Kominka, bo piękna płytka, którą otrzymałem razem z wkładem niestety była pusta i nawet do głowy mi nie przyszło, że trzeba co sezon takie coś jak sznurek wymieniać.

    ps. jak puszczę kominek na full (otworze dolot na maxa) i się tak podhajcuje jakiś czas to się samo czyści i szyba i wkład w środku. Niestety wtedy się robi tak gorąco, że się nie da wytrzymać.... Więc zwykle niestety muszę palić tak, że powietrze dolotowe na minimum.

  2. #8342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Dodam tylko, że idea wymieniania sznurka amortyzującego szybę co roku to dla mnie idiotyzm. Należy tak konstruować mocowanie szkła, by takich czynności unikać. Ryzyko zbicia szyby narożnej giętej jest spore, koszt jej zakupu niemały a wołanie serwisu co jakiś czas - popadaniem w kolejną paranoję. Skoro można bezproblemowo konstruować drzwi, trzeba podglądać jak to robią inni. Tym bardziej, że od podglądania i tak każda produkcja się zaczęła ( z wyjątkiem pierwszej...).

  3. #8343
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mckom Zobacz post
    Jak z kamienia i nowoczesny to może taki?
    Możesz coś poopowiadać o tym wkładzie i w ogóle o całości.Piękny chyba coś takiego szukamy.Piękny.Interesują mnie wszystkie połączenie i wnętrze.Poopowiadaj coś o tym.Bardzo proszę.

  4. #8344

    Domyślnie

    Pierwsza myśl - nagrobek. Druga myśl - tak, to nagrobek. Starczy dodać złote literki i stawiać w cygańskiej części cmentarza.

  5. #8345

    Domyślnie

    To chyba zależy od wyglądu całości salonu. Może się ładnie komponować, ale faktycznie w pierwszym momencie materiał mocno przypominający pewne święto.
    I już mieszkamy !

  6. #8346

  7. #8347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kater-acme Zobacz post
    Pierwsza myśl - nagrobek. Druga myśl - tak, to nagrobek. Starczy dodać złote literki i stawiać w cygańskiej części cmentarza.
    Najważniejsze że wiewiórze się podoba

  8. #8348

    Domyślnie

    nie no spoko, nie chciałem za ostro pojechać, po prostu niedawno byłem u dziadków na cmentarzu i tak mi się skojarzyło; po prostu nie mógłbym mieć u siebie takiego kamienia; ani w sumie większości kamieni jakie daje się tradycyjnie w obudowach :/

  9. #8349
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Panowie pochopni.Proszę zwrócić uwagę na pytanie mię interesujące a nie w jednym zdaniu trach.Przecież są gusta i gu-steczka do mojego wystroju w salonie taki w odpowiednim zabarwieniu i nie tylko pasowałby jak najbardziej, W czy koledzy maja problem???

  10. #8350
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kater-acme Zobacz post
    nie no spoko, nie chciałem za ostro pojechać, po prostu niedawno byłem u dziadków na cmentarzu i tak mi się skojarzyło; po prostu nie mógłbym mieć u siebie takiego kamienia; ani w sumie większości kamieni jakie daje się tradycyjnie w obudowach :/
    kater-acmepokaż swój zobaczymy czym on może wystraszyć.Tak wiesz dla równowagi by przykrości właścicielowi nie sprawiać.No wklejaj sam go opiszę.

  11. #8351

    Domyślnie

    Mój kominek.
    NIe to konik się nazywa . Grzybobranie.


    Do Darka B .
    NIe ukrywam się . Jak coś to rozgladaj sie za takim grzybem.

  12. #8352
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Szkoda że nigdy nie skorzystałeś z zaproszenia .
    Niedługo organizujemy w Żabiej Woli szkolenie , mamy zgłoszone już 25 osób...
    Darek B

  13. #8353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Szkoda że nigdy nie skorzystałeś z zaproszenia .
    Niedługo organizujemy w Żabiej Woli szkolenie , mamy zgłoszone już 25 osób...
    NIe skorzystałem bo Sam wiesz jak jest. Wstajesz 6.00 ryjesz do 20.00 i tak przez kilka dni .Kończysz ostatniego o 18 stej i chcesz jak najszybciej spotkac sie z dziecmi.
    Taki żywot.
    Szkolenie ? Kiedy i z jakich tematów?
    Pozdrawiam Stanisłąw

  14. #8354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Szkoda że nigdy nie skorzystałeś z zaproszenia .
    Niedługo organizujemy w Żabiej Woli szkolenie , mamy zgłoszone już 25 osób...
    Kiedy ,gdzie i za ile? Poproszę o info,a może to ściśle tajne łamane przez poufne.Żabia Wola nie koniec świata,by się człek z deka odchamił.

  15. #8355

    Domyślnie

    Panowie mam pytanie. Posiadam kominek DOVRE 2175 z wkładkami ceramicznymi.
    Panowie którzy mi go montowali zrobili rozprowadzenie ciepłego powietrza rurami spiroflex.
    Po rozpaleniu i rozgrzaniu kominka jest dziwny nieprzyjemny zapach. paliłem już 2 sezony więc już się chyba wygrzał wkład. Nie palę codziennie tylko sporadycznie ale ten zapach sprawia że robię to coraz rzadziej. Czy te rury mogą być powodem brzydkiego zapachu?

  16. #8356

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Panowie mam pytanie. Posiadam kominek DOVRE 2175 z wkładkami ceramicznymi.
    Panowie którzy mi go montowali zrobili rozprowadzenie ciepłego powietrza rurami spiroflex.
    Po rozpaleniu i rozgrzaniu kominka jest dziwny nieprzyjemny zapach. paliłem już 2 sezony więc już się chyba wygrzał wkład. Nie palę codziennie tylko sporadycznie ale ten zapach sprawia że robię to coraz rzadziej. Czy te rury mogą być powodem brzydkiego zapachu?
    Zdjęcie kominka w całej krasie oraz wewnatrz, przydatne być mogą.

  17. #8357

    Domyślnie

    Cytat Napisał bagi69 Zobacz post
    Zdjęcie kominka w całej krasie oraz wewnatrz, przydatne być mogą.
    W tej chwili nie nie mogę strzelić fotek bo jestem w pracy. Postaram się po powrocie zamieścić. Dodam jeszcze że ten zapach pojawia się w pomieszczeniu najbardziej oddalonym od wkładu. W pokoju gdzie jest kominek jest ok. Na początku myślałem że musi się wygrzać bo farba itp. a zapach pozostał. A co jeszcze moze być przyczyną?

  18. #8358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Panowie mam pytanie. Posiadam kominek DOVRE 2175 z wkładkami ceramicznymi.
    Panowie którzy mi go montowali zrobili rozprowadzenie ciepłego powietrza rurami spiroflex.
    Po rozpaleniu i rozgrzaniu kominka jest dziwny nieprzyjemny zapach. paliłem już 2 sezony więc już się chyba wygrzał wkład. Nie palę codziennie tylko sporadycznie ale ten zapach sprawia że robię to coraz rzadziej. Czy te rury mogą być powodem brzydkiego zapachu?
    Obudowa z wełny? Jak długo już palisz?

  19. #8359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Obudowa z wełny? Jak długo już palisz?
    Od środka obudowany wełną. Palę jakiś trzy sezony. Na początku czuć było że się wygrzewa bo zapach był wszędzie a teraz czuć w pomieszczeniach najbardziej oddalonych i to jest troszkę inny zapach.

  20. #8360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jeżeli rury masz aluminiowe bez ocieplenia, to dawno się wypaliły (przestały śmierdzieć). Te z ociepleniem zawierają plastik, który bywa problemem. Raczej przyczyna tkwi w wełnie, która nie jest materiałem do budowy kominków.

Strona 418 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony