dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 426 z 448
Pokaż wyniki od 8.501 do 8.520 z 8949
  1. #8501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koziol77 Zobacz post
    To czekamy, masz może jakieś propozycje. Ponowię pytanie czy do takiego domu , DGP wymuszone, grawitacyjne DGP, czy tylko grawitacja bez rozprowadzenia.
    Ty dalej ćwiczysz coś za "dychu"? Już pisałem gdzieś o swoim pobycie i noclegach w chałupie z DPG, bez sensu(dla mnie) i dlatego tego nie zrobiłem. Przeczytaj - "Taki sobie piecyk ceramiczny" może to pomoże w wyborze.
    Nie chcem ale muszem napiszę o niedogodnościach DPG za dychu - kiepski wkład, brudna szyba, brudne ściany w miejscach wylotu DPG, nieciekawa obudowa, syf przed kominkiem(ja mam syfek przez pół godz), ile ja się nanosiłem tych kloców żeby był efekt, teraz spalam jednorazowo mniej więcej 1,5 kloca fi 25cmx 50cm długość. Zjawisko przypiekania kurzu, puszczanie w atmosferę spalin o temp rzędu 400 i więcej stopni, czyli marnotrawstwo drewna. Kiepski efekt grzania, ciepło lub za gorąco kiedy palisz, jak zgaśnie zaczyna się robić zimno, brak możliwości panowania nad żywiołem czyli temp wylotowa z kratek rzędu 50 i więcej stopni, ja w mordę nie mogłem spać ze względu na przesuszone powietrze w pokoju i na wys temp powietrza. Okien nie otwierałem bo było -18stC.
    Czytaj, wysnuj właściwe wnioski albo idź na całość za dychu i będziesz żałował albo nie.
    Ukłony dla Pana Piotra!
    Ostatnio edytowane przez janusz_21 ; 27-02-2015 o 17:33

  2. #8502

    Domyślnie

    Kiedyś ktoś mi wróżył, że przy wymuszonym DGP i anemostacie wyciągowym przy kominku będę miał za chwilę następne malowanie. Nic z tego. Czwarty sezon zimowy za nami i remontu nie przewidujemy. Ten sezon jadę tylko na kominku, ale to wynik słabiutkiej zimy. Kozioł, piszesz coś o ogrzewaniu elektrycznym, ale przy szkielecie i braku możliwości akumulacji podejrzewam, że kominek będzie używany dosyć często. Krytyczne momenty typu brak palacza zastąpi sterownik w grzewczej inst. elektrycznej. Nie masz kasy tyle ile inni chcieliby żebyś miał, ale to nie znaczy, że sobie nie poradzisz. Skąd wniosek o przypalaniu kurzu, suchym powietrzu właśnie akurat z powodu nadmuchu, a nie suchym powietrzu przy mrozach, nie wiem. Czy kominek czy podłogówka pędzona PC, ekogroszkiem czy kominkiem z P, zimą jest po prostu sucho, a przy WM szczególnie. Dobierzesz i ładny wkład i będzie bez brudnej szyby. Tutaj na forum zazwyczaj rządzi akumulacja, najlepiej za 20 tysięcy.
    I już mieszkamy !

  3. #8503
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ile spaliłeś drewna skoro tylko kominek? Przy okazji przypomnij ile ogrzewasz bo zapomniałem

  4. #8504

    Domyślnie

    Palimy już tradycyjnie od września, na początku oczywiście sporadycznie. W grudniu do końcówki drewna z ub.roku dorzuciłem 6mp grabu po 200zł. Zostało mi go jeszcze na około 2 tygodnie zakładając, że mrozów już nie będzie. Mniej więcej co 4 dni wybieramy popiół, ale to szerokie palenisko i mógłbym jeszcze przeciągnąć o jeden dzień. Powierzchnia grzana czynnie to około 150m2, biernie wiatrołap i garaż, ponieważ stamtąd ciągnie zimą powietrze PC do CWU. Kobiety zmarźluchy więc w domu optimum to 23 stopnie. Więcej sprzątania mamy przy psie niż przy kominku. Jedyny zauważalny minus to nie tak ciepła łazienka jak byśmy chcieli i czasami włączamy grzałkę w drabince. I żeby nie wyglądało, że kręcę i nigdy mi się dym z uchylonych drzwi nie wydostanie. Zdarza się tak gdy jest niskie ciśnienie i jest włączona PC. Ma niedaleko do niej sterownik więc trzeba na off na te kilka minut.
    I już mieszkamy !

  5. #8505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Palimy już tradycyjnie od września, na początku oczywiście sporadycznie. W grudniu do końcówki drewna z ub.roku dorzuciłem 6mp grabu po 200zł. Zostało mi go jeszcze na około 2 tygodnie zakładając, że mrozów już nie będzie. Mniej więcej co 4 dni wybieramy popiół, ale to szerokie palenisko i mógłbym jeszcze przeciągnąć o jeden dzień. Powierzchnia grzana czynnie to około 150m2, biernie wiatrołap i garaż, ponieważ stamtąd ciągnie zimą powietrze PC do CWU. Kobiety zmarźluchy więc w domu optimum to 23 stopnie. Więcej sprzątania mamy przy psie niż przy kominku. Jedyny zauważalny minus to nie tak ciepła łazienka jak byśmy chcieli i czasami włączamy grzałkę w drabince. I żeby nie wyglądało, że kręcę i nigdy mi się dym z uchylonych drzwi nie wydostanie. Zdarza się tak gdy jest niskie ciśnienie i jest włączona PC. Ma niedaleko do niej sterownik więc trzeba na off na te kilka minut.
    Czyli na cały sezon 8 mp? To i tak niezły wynik bez akumulacji. Zastanawiam się jaki miałbyś wynik z jakimś odzyskiem na drodze do komina...Chociaż wygląda na to, że sporo palisz metodą nr 1.http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6789098, tyle że nie wiem czy w MILI 12 godzin żar utrzymasz?

  6. #8506
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Compi,nie myl niby suchego powietrza w domu,z faktycznie mroźnym na zewnątrz.W domu jest zawsze powietrze zakurzone,wystarczy w słoneczny dzień stanąć z boku okna,a zobaczysz co fruwa w twoim mniemaniu czystym powietrzu po chacie.Jeśli twierdzisz że masz czyste ściany,mogę na siłę uwierzyć,ale tam gdzie z kratek wychodzi gorące powietrze już ci nawet stara i ślepa babcia nie uwierzy,nie bez znaczenia jest też hałas i wdychanie zakurzonego powietrza,to to co cię gryzie w gardle,a nie suche powietrze jak myślisz.Jakoś te suche powietrze w zimie na zewnątrz nie drapie w gardle,wręcz przeciwnie oddycha się nim super,dużo lepiej niż w lecie,oczywiście mówimy o powietrzu w lesie nie w zadymionym mieście lub wsi.Swoją drogą każde ogrzewanie,nawet najlepszy i najdroższy piec kaflowy,podgrzewa powietrze,tylko piece kaflowe tego kurzu na podłodze i meblach nie ruszają,o przypalaniu kurzu poczytaj w necie coś na ten temat,a potem wykładaj swoje teorie.
    Pozdrawiam.

  7. #8507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Czyli na cały sezon 8 mp? To i tak niezły wynik bez akumulacji. Zastanawiam się jaki miałbyś wynik z jakimś odzyskiem na drodze do komina...Chociaż wygląda na to, że sporo palisz metodą nr 1.http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6789098, tyle że nie wiem czy w MILI 12 godzin żar utrzymasz?
    Ten sezon to wyjdzie mniej, ale pod w. wspomnianym warunkiem. Palimy grabem drugi sezon i kocham to drzewo. Żar , to jest kluczowe słowo przy tym rodzaju opału. Wrzucenie przed północą dwóch polan załatwia sprawę do rana( 5-6), ale 12 godzin to raczej niemożliwe tak małym wkładzie finansowym. W najgorszym razie kilka listewek świerkowych i po kłopocie. Odzysk mam z DGP, ale rozumiem. Jakieś krążki, może zamiast wermikulitu szamot i byłoby lepiej. Aha, teraz przy temp. rzędu 6-8 stopni na zewnątrz palę na prawdę małymi dawkami i wtedy w narożach szyby pojawia się zabrudzenie, ale to jest maks. ok. 10% powierzchni. Przed tym sezonem próbowałem czyścić komin. Piszę próbowałem bo tam nic do czyszczenia nie było. Czysta ceramika wkładu kominowego.
    I już mieszkamy !

  8. #8508

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.
    Compi,nie myl niby suchego powietrza w domu,z faktycznie mroźnym na zewnątrz.W domu jest zawsze powietrze zakurzone,wystarczy w słoneczny dzień stanąć z boku okna,a zobaczysz co fruwa w twoim mniemaniu czystym powietrzu po chacie.Jeśli twierdzisz że masz czyste ściany,mogę na siłę uwierzyć,ale tam gdzie z kratek wychodzi gorące powietrze już ci nawet stara i ślepa babcia nie uwierzy,nie bez znaczenia jest też hałas i wdychanie zakurzonego powietrza,to to co cię gryzie w gardle,a nie suche powietrze jak myślisz.Jakoś te suche powietrze w zimie na zewnątrz nie drapie w gardle,wręcz przeciwnie oddycha się nim super,dużo lepiej niż w lecie,oczywiście mówimy o powietrzu w lesie nie w zadymionym mieście lub wsi.Swoją drogą każde ogrzewanie,nawet najlepszy i najdroższy piec kaflowy,podgrzewa powietrze,tylko piece kaflowe tego kurzu na podłodze i meblach nie ruszają,o przypalaniu kurzu poczytaj w necie coś na ten temat,a potem wykładaj swoje teorie.
    Pozdrawiam.
    O kurzu nie będę polemizował, bo jest on wszechobecny u każdego. Ściany pokryte lateksem po dwóch latach chciałem przecierać, ale nie było z czego. Może dla tego, że mieszkam właśnie w lesie, mam WM i zmieniam regularnie filtry na czerpni. Nic nas w gardle nie drapie, komfort jest o wiele większy niż przy grzejnikach w bloku. Kurz jest, ale w kratkach wyciągowych, które raz na rok się odkurza jak się nie zapomni. Twoje teorie widocznie z moja praktyką nie mają wiele wspólnego. Wolę opisać swoją praktykę. Podpowiem ci tylko, że przypalanie kurzu może i miałem, ale wtedy gdy testowałem cały układ, paliłem na maks i mierzyłem wszystko profesjonalnym pirometrem. Zdarzyło się to raz, jednak chyba właśnie wtedy po zamieszczeniu tu zdjęć chyba Eniu wyraził obawę o mój wkład. Aha, hałas.... Chyba nie występuje bo nikt się nie skarżył. Mam miękkie kanały.
    I już mieszkamy !

  9. #8509
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Przed tym sezonem próbowałem czyścić komin. Piszę próbowałem bo tam nic do czyszczenia nie było. Czysta ceramika wkładu kominowego.
    Czysta ceramika to by znaczyło że albo nie paliłeś albo temp w kominie była powyżej 400stopni???

  10. #8510
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    No cóż wszechwiedzący praktyku,skoro masz bezszelestny wentylator,musisz to opatentować,jeśli jak twierdzisz kurz jest w kratkach wyciągowych a pod sufitem nie ma,to do ślepej babci może uwierzy .Jasne jeśli myjesz regularnie ściany (przypuszczam że sufit też przeleciałeś lateksem),to nie dziwne że masz czysto .

  11. #8511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Czysta ceramika to by znaczyło że albo nie paliłeś albo temp w kominie była powyżej 400stopni???
    Ale cóż ja na to poradzę? Nie mam powodów aby kłamać. Ale wiesz co? Dwa lata temu po sezonie gdy paliłem brzozą, do komina wleciał nam szpak. Wtedy komin nie był tak czysty, ale ilość sadzy była znikoma. Wyłowiłem pticę sposobem od strony wyczystki i szpak był upaprany sadzą. Może przy grabie ilość sadzy jest znikoma, może nie lepi się do kamionki... nie wiem, nie interesuje mnie to. Wyjaśnię od razu, bo niektórzy starają się wiedzieć lepiej jak to u mnie wygląda. Mam parterówkę i wejście na dach i zajrzenie do komina to 5 minut. Wklejam wyniki pomiarów. Nie pomyślałem wtedy o tym by na dach z pirometrem wchodzić. Nahajcowałem wtedy w Mili na prawdę solidnie.
    Wyniki:
    1. Szyba 266 st.
    2. Kolano rury kominowej 170 st.
    3. Kratka górna bez wł. DGP 126 st./ z wł. DGP 118
    4. Wnętrze zabudowy mierzone za kratką 131 st.
    5. Kanał grawitacyjny wychodzący w pomieszczeniu za kominkiem 115 st. bez DGP/ 101 z wł. DGP
    6. Najbliższy anemostat ( 5m) - 71 st.
    7. Najdalsze anemostaty (15m) - 58,3 i 60 st.
    Ostatnio edytowane przez compi ; 27-02-2015 o 22:02
    I już mieszkamy !

  12. #8512

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    No cóż wszechwiedzący praktyku,skoro masz bezszelestny wentylator,musisz to opatentować,jeśli jak twierdzisz kurz jest w kratkach wyciągowych a pod sufitem nie ma,to do ślepej babci może uwierzy .Jasne jeśli myjesz regularnie ściany (przypuszczam że sufit też przeleciałeś lateksem),to nie dziwne że masz czysto .
    Wracaj bajkopisarzu do piaskownicy.
    I już mieszkamy !

  13. #8513
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ale cóż ja na to poradzę? Nie mam powodów aby kłamać. Ale wiesz co? Dwa lata temu po sezonie gdy paliłem brzozą, do komina wleciał nam szpak. Wtedy komin nie był tak czysty, ale ilość sadzy była znikoma. Wyłowiłem pticę sposobem od strony wyczystki i szpak był upaprany sadzą. Może przy grabie ilość sadzy jest znikoma, może nie lepi się do kamionki... nie wiem, nie interesuje mnie to.
    Hmmm to że w kominie nie osadziła się sadza to jedno ale to że ceramika kominowa jest czystą ceramiką czyli nie można się pobrudzić ma kolor ceramiki a nie czarny raczej świadczy o pożarze w kominie.

  14. #8514

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Hmmm to że w kominie nie osadziła się sadza to jedno ale to że ceramika kominowa jest czystą ceramiką czyli nie można się pobrudzić ma kolor ceramiki a nie czarny raczej świadczy o pożarze w kominie.
    Ok, znalazłem zdjęcia. Maj 2013 gdy paliłem brzozą.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01193.JPG
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	24,2 KB
ID:	306730Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01191.JPG
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	306731Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01192.JPG
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	22,1 KB
ID:	306732
    Jeśli jadę ciasno osadzoną w kominie szczotą z obciążnikiem i nic się nie osypuje to znaczy że ile tych pożarów już mogłem mieć? Przestań, mam suche drewno, ale sam byłem zdziwiony stanem kamionki. Próbowałem na sznurku komórkę opuszczać aby coś nagrała, ale kręciła się i nic nie było widać.
    Ostatnio edytowane przez compi ; 27-02-2015 o 22:31
    I już mieszkamy !

  15. #8515
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Witamy w cyklu " O moim piecu to będzie piosenka, o moim piecu melodia" ... czyli ... Compi reloaded ... feat. Miedziannik rulez ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #8516
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ok, znalazłem zdjęcia. Maj 2013 gdy paliłem brzozą.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01193.JPG
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	24,2 KB
ID:	306730Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01191.JPG
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	306731Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01192.JPG
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	22,1 KB
ID:	306732
    Hmmm mój komin wyglądał tak ale po postawieniu)) Po sezonie palenia, gratuluję wkładu. I po jakiego ja się bawiłem jak można takie cuś kupić za rozsądne pieniądze.

  17. #8517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Witamy w cyklu " O moim piecu to będzie piosenka, o moim piecu melodia" ... czyli ... Compi reloaded ... feat. Miedziannik rulez ...
    Pozdrawiam.
    Widzisz, gdy ktoś mi próbuje pisać jak to u mnie działa i zarzuca łgarstwo.... Spokojnie, zaraz pewnie temat ucichnie i dalej będziesz mógł opychać na privie towar.
    I już mieszkamy !

  18. #8518
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Oj, Forest to Ci się dostało ))

  19. #8519

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Hmmm mój komin wyglądał tak ale po postawieniu)) Po sezonie palenia, gratuluję wkładu. I po jakiego ja się bawiłem jak można takie cuś kupić za rozsądne pieniądze.
    Forest ma pewnie taki u siebie w salonie sprzedaży. Można uderzać. W tym roku zrobię fotki, ale komórę wetknę w komin na jakimś kiju malarskim. Ocenimy kiedy był pożar sadzy, hheee.
    I już mieszkamy !

  20. #8520
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Compi ... skąd u Ciebie tyle negatywnej energii ... ?
    Chyba nie z kominka ... widok ognia przecież uspokaja i stres wszelki usuwa ...

    Tłumaczyliśmy Ci już kiedyś że jak byś miał nieco inaczej kominek zrobiony, to temperatury jakie podałeś i ilości drewna jakie spalasz, mogły by być dzielone na pół, a efekt grzewczy był by ten sam, jeżeli nie lepszy ...

    Grunt że jesteś zadowolony ... tylko nie rozumiem skąd takie zacietrzewienie w momencie gdy ktoś wspomina że to co masz nie jest najlepsze na świecie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

Strona 426 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony