dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 434 z 448
Pokaż wyniki od 8.661 do 8.680 z 8949
  1. #8661
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

  2. #8662
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kermitki

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Michałowice, Warszawa, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, mam już postawiony kominek, będzie miał dwie półki - jedną nad paleniskiem, drugą pod samym kominkiem. Pytanie - czym obłożyć półki? Da się płytkami? Jak to będzie z fugą? Jak obłożyć półkę od spodu? Wyceniono nam neolith, ale cena wyszła powalająca, szkoda mi kasy. Myślałam o zakupie płytek, np. kwarc albo star galaxy i docięcie ich jak przy normalnym układaniu płytek. Proszę o pomoc

  3. #8663
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kermitki Zobacz post
    Witam, mam już postawiony kominek, będzie miał dwie półki - jedną nad paleniskiem, drugą pod samym kominkiem. Pytanie - czym obłożyć półki? Da się płytkami? Jak to będzie z fugą? Jak obłożyć półkę od spodu? Wyceniono nam neolith, ale cena wyszła powalająca, szkoda mi kasy. Myślałam o zakupie płytek, np. kwarc albo star galaxy i docięcie ich jak przy normalnym układaniu płytek. Proszę o pomoc
    Trzeba było kupić dwa parapety kamienne i zrobić z nich półki.

  4. #8664
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kermitki Zobacz post
    Witam, mam już postawiony kominek, będzie miał dwie półki - jedną nad paleniskiem, drugą pod samym kominkiem. Pytanie - czym obłożyć półki? Da się płytkami? Jak to będzie z fugą? Jak obłożyć półkę od spodu? Wyceniono nam neolith, ale cena wyszła powalająca, szkoda mi kasy. Myślałam o zakupie płytek, np. kwarc albo star galaxy i docięcie ich jak przy normalnym układaniu płytek. Proszę o pomoc
    W jakiej technologii, z jakich materiałów ten kominek jest postawiony?

  5. #8665
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Trochę nie na temat.
    Właśnie wróciłem od naszych zachodnich sąsiadów i mam aktualne normy czystości spalin dotyczących pieców i kominków oraz orientacyjne koszty montażu filtrów pyłowych i mam nadzieję że u nas do takiej paranoi nigdy nie dojdzie.Znam też stronę internetową ze szczegółowym opisem,niestety w języku niemieckim.Jeśli kogoś interesuje podam konkrety.
    Pozdrawiam.

  6. #8666
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.
    Trochę nie na temat.
    Właśnie wróciłem od naszych zachodnich sąsiadów i mam aktualne normy czystości spalin dotyczących pieców i kominków oraz orientacyjne koszty montażu filtrów pyłowych i mam nadzieję że u nas do takiej paranoi nigdy nie dojdzie.Znam też stronę internetową ze szczegółowym opisem,niestety w języku niemieckim.Jeśli kogoś interesuje podam konkrety.
    Pozdrawiam.
    To nic strasznego ani nowego dla niektórych producentów wkładów kominkowych i firm usługowych z branży kominkowej. To nie spadło nagle z nieba.
    Zresztą niebawem zawita i do Polski. Może dlatego totalne wyprzedaże i sprzedaże po niskich cenach palenisk (wkładów kominkowych) nie spełniających praktycznie żadnych norm?

  7. #8667
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    To nic strasznego ani nowego dla niektórych producentów wkładów kominkowych i firm usługowych z branży kominkowej. To nie spadło nagle z nieba.
    Zresztą niebawem zawita i do Polski. Może dlatego totalne wyprzedaże i sprzedaże po niskich cenach palenisk (wkładów kominkowych) nie spełniających praktycznie żadnych norm?
    Poza tym to chyba dużym producentom na rękę podniosą ceny palenisk 3 krotnie bo przecież eko a wszystko co eko musi być drogie

  8. #8668
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.
    Trochę nie na temat.
    Właśnie wróciłem od naszych zachodnich sąsiadów i mam aktualne normy czystości spalin dotyczących pieców i kominków oraz orientacyjne koszty montażu filtrów pyłowych i mam nadzieję że u nas do takiej paranoi nigdy nie dojdzie.Znam też stronę internetową ze szczegółowym opisem,niestety w języku niemieckim.Jeśli kogoś interesuje podam konkrety.
    Pozdrawiam.
    Lobby gazowe jest silne....I baaaaaaaaaaaaardzo bogate...

  9. #8669
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Witam.
    Trochę nie na temat.
    Właśnie wróciłem od naszych zachodnich sąsiadów i mam aktualne normy czystości spalin dotyczących pieców i kominków oraz orientacyjne koszty montażu filtrów pyłowych i mam nadzieję że u nas do takiej paranoi nigdy nie dojdzie.Znam też stronę internetową ze szczegółowym opisem,niestety w języku niemieckim.Jeśli kogoś interesuje podam konkrety.
    Pozdrawiam.
    Miedziannik ... Znamy je od 2008 roku - wtedy zostały wprowadzone z memorandum do 2015 roku (od 1-go stycznia tego roku obowiązują w Niemczech normy BimSch2). W 2008 roku kilka zachodnich firm kominkowych wyprodukowało filtry cząstek stałych dedykowane do ówczesnie produkowanych palenisk, pokazując zarówno lobbystom jak i całemu przemysłowi gazowo-olejowemu, że tak łatwo nie pójdzie ... Jako jedno z pierwszych miejsc gdzie zostały pokazane były ... Targi Kominki w Poznaniu.
    Od tego czasu minęło już 7 lat i już nawet większość polskich dobrych firm produkuje paleniska kominkowe spełniające najpierw normy BiMsch1 a teraz BimSch2. Branża poszła po prostu w innym kierunku - zamiast robić filtry, zaczęto projektować nareszcie dobre paleniska w miejsce spalarek drewna.
    "Piecówka" i lobby węglowe w naszym kraju pod tym względem została mocno z tyłu, nie licząc tylko segmentu pelletowego.
    Już zamontowane piece w Niemczech, mają z tego co pamiętam "okres ochronny" do 2025 roku. Do tego czasu należy je wymienić na nowe - spełniające już zaktualizowane normy.
    Ale dziękujemy za zainteresowanie
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #8670
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Jeśli wszystko wiecie to nie będę się wysilał i nie żebym się czepiał,ale skrót niemieckiej normy spalin brzmi poprawnie: BImSchV.
    Piotrze,mnie się widzi że tu nie chodzi o gaz.To ten sam numer co z autami parę lat temu,wtedy lądowały na złomie nawet 8 latki,a że to nic nie dało pokazują aparatury pomiarowe we wszystkich większych miastach,chodzi wyłącznie o wyciąganie kasy od użytkownika.Tam jest dzisiaj min. ok. 35 zł na godz. z reguły średni zarobek normalnego fachowca to raz tyle,państwo ma z czego brać.
    Pozdrawiam.

  11. #8671
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wiele wkładów do spalania drewna spełnia podane normy czystości spalin nawet ze sporym zapasem , w ofercie ROMOTOP są dostępne na runku POLSKIM paleniska z zapasem 20% .

    Szkoda że wielu innych producentów "olewa" temat produkując....... dużo .....tanio [ tylko w zakupie].....a co potem to problem nabywcy .

    W żadnej branży bardzo tani produkt nie jest dobrym produktem .
    Darek B

  12. #8672
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jeśli wszystko wiecie to nie będę się wysilał i nie żebym się czepiał,ale skrót niemieckiej normy spalin brzmi poprawnie: BImSchV.
    Nie wiemy wszystkiego.
    Ale tych kilka osób, udzielających się tu na FM jest "świadoma bardziej" na tle wielu innych branżystów, nie mówiąc już o tych, co amatorsko budują od paru lat wciąż jeden i ten sam piec.
    Za poprawkę dziękuję - oczywiście masz rację ... często klawiatura nie nadąża za myślą
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #8673

    Domyślnie

    { Trochę nie w temacie ale w związku }
    Czy czasem dążenie do ekologi nie jest bardziej nie ekologiczne ?
    Silniki np autobusów ciężarówek te "eko" EURO - 3, 4, 5 itd nie spalają wcale mniej paliwa. dodatkowo trzeba lać Adblu do dopalania spali, Wiele podzespołów ,elektroniki to jednorazówki , które potem trzeba utylizować Zresztą to nie dotyczy tylko motoryzacji . .
    No i teraz przyszedł czas na branżę kominkową

  14. #8674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.
    Jeśli wszystko wiecie to nie będę się wysilał i nie żebym się czepiał,ale skrót niemieckiej normy spalin brzmi poprawnie: BImSchV.
    Piotrze,mnie się widzi że tu nie chodzi o gaz.To ten sam numer co z autami parę lat temu,wtedy lądowały na złomie nawet 8 latki,a że to nic nie dało pokazują aparatury pomiarowe we wszystkich większych miastach,chodzi wyłącznie o wyciąganie kasy od użytkownika.Tam jest dzisiaj min. ok. 35 zł na godz. z reguły średni zarobek normalnego fachowca to raz tyle,państwo ma z czego brać.
    Pozdrawiam.
    Śmiem twierdzić, że to jednak gazownia rozpętała kampanię, a patafianów podatnych na sugestię (i darowizny) jest bez liku...W Bundestagu już mieli gotową ustawę. Do czytania nie doszło, bo zorientowali się, że przegięli...Teraz kąsają bardziej apatycznie, na oślep ale konsekwentnie...To w Krakowie, to w szkołach rozdając ulotki o trujących właściwościach drewna, wręczając dzieciom (kominkowym) czujniki, którymi mają sobie zmierzyć jak stęchłe jest powietrze w sypialni nad ranem, itd, itp... Tylko już nie w Niemczech, bo tam wszyscy wiedzą kto sponsoruje Schredera...

  15. #8675
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Pomijając dyskusje teoretyczne i domniemaniowe.

    Jako firma zainteresowani jesteśmy aby paleniska (wkłady kominkowe) instalowane w Polsce odpowiadały najsurowszym normom, certyfikatom, itp. i nawet aby wymuszone to było ścisłymi przepisami.
    Również aby materiały do budowy zabudów, nie były przypadkowe. Istotne też aby kominek jako całość, nie marnował energii cieplnej.
    Zapewne unormowałoby to rynek kominkowy w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 03-04-2015 o 09:58

  16. #8676
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Sterowiec 40 wiesz również co jest grane .
    Bohusz,oczywiście że powinno się spalać drewno w kominku ekonomicznie i ekologicznie,ale nie może być wyjątków,a tu jednym z nich jest, tłumaczę:"jeżeli piec jest jedynym możliwym źródłem ciepła w domu,może być dalej używany bez pomiaru spalin" .Czyż to nie jest zachęta do dalszego trucia.Oczywiście jestem za jakąkolwiek rozsądną ekologią ale bez wyjątków.Przykład zanieczyszczenia dużych miast mikropyłami nie ma nic wspólnego ze zmianą na filtry wychwytujące mikro-cżąsteczki,bo jest mnóstwo wyjątków,np.samochody służb państwowych,czy paranoja dla mnie: stary 25 cadillac co ma regulowany katalizator pierwszej generacji,gardło 5 litrowe=zużycie paliwa na poziomie lekkiego czołgu ma prawo dalej jeździć po mieście bo jest eko? .,a kilku letni diesel spalający 4 l/100 km. nie,bo nie ma dodatkowego filtra.Nie wydaje się wam że coś tu nie pasuje?
    Pozdrawiam.

  17. #8677

    Domyślnie

    Pracuje w "spalinach Diesla" 25 lat . Spaliny starego diesla było widać i czuć więc staraliśmy się unikać , dzisiaj już te spaliny nie rzucają się tak w oczy i nosy - ale czy przez to są "zdrowsze".
    Kilkanaście lat temu czytałem artykuł na temat różnicy w spalinach. Zwrócono tam uwagę na istotną sprawę .
    W spalinach starych silników cząsteczki są tak "duże" ,że częściowo są zatrzymywane w przez nasze (ludzi) filtry w nosie (górne drogi oddechowe) Natomiast spaliny z eko silników przenikają bezpośrednio do pęcherzyków płucnych.

  18. #8678
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Nie chcę tu więcej politykować dodam tylko na koniec,że dzisiejsze silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem mają jeszcze większy problem i dopiero norma euro 6 c od roku 2017 ma regulować ilość drobnych cząstek w silnikach benzynowych.Do tej pory przez zaślepienie ekonomią pomijano ten fakt.Chcę tym tylko powiedzieć że są pewne granice,ekonomi i ekologi,w tym przypadku jak i wielu innych została ekologia z tyłu i nikt się tym nie przejmuje,zwłaszcza rządzący i najwięcej krzyczący politycy.Co do kominków myślę że sprawa wygląda podobnie co z tego że będzie super palenisko w kominku 3 kw.jak chata ma dzisiaj takie ocieplenie(wymuszone przez wiadomo kogo),że po kilku godzinach będziesz miał saunę.
    Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

  19. #8679
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kermitki

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Michałowice, Warszawa, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    W jakiej technologii, z jakich materiałów ten kominek jest postawiony?
    Kominek jest z płyt krzemianowo - wapniowych (tych, z których robi się najczęściej) półki też są z tego materiału. Były przygotowane pod spiek kwarcowy, tzw. neolith, ale cena jest strasznie wysoka.

  20. #8680
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    akak

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam,
    własnie jestesmy na etapie wyboru wkładu kominkowego. Dom nieduzy uzytkowa 100m2, parter tylko 53m2. Mamy zaplanowany rekuperator. Rozważamy wkład typu spartherm Mini M1G3 z akumulacją. Ale moc to ok. 3,3kW. Planujemy uzywać kominek . Czy ten wkład przy tak niedużej powierzchni będzie dobrym wyborem. Dom jest ocieplony standardowo: pustak + 14cm ocieplenia styropianem, bez jakiś rewelacji. Mamy niedużą przestrzeń na kominek, stąd planujemy wkład który będzie płytszy.
    Co powinniśmy ewentualnie jeszcze rozwazyć? Prosze o opinie.

Strona 434 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony