dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 435 z 448
Pokaż wyniki od 8.681 do 8.700 z 8949
  1. #8681
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gizela

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Ja już z zupełnie innej beczki, a piszę na tym forum bo to tutaj znalazłam (tak przynajmniej do dziś myślałam) wykonawcę mojego pieca i kuchni kaflowej. I piec jest ale kuchnię mam od bardzo dawna rozgrzebaną i...........SZUKAM WYKONAWCY. Kafle z Kafe Art. Kuchnia częściowo już poskładana. Trzeba zadbać i zamówić okucia i skończyć. Mój obecny wykonawca nie wywiązał się z terminu. Dłużej już nie mogę czekać bo kuchnia sercem domu

  2. #8682
    Banned
    TomaszKow85

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	milano.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	328031

    Mój kominek wolnostojący wykonany ze steatytu. Znakomicie wygląda i daję dużo ciepła, jest bardzo wydajny. Steatyt to najlepszy materiał pod względem akumulacji ciepła, bardzo powoli i równomiernie oddaje ciepło ogrzewając salon przez bardzo długi czas.

  3. #8683
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ViWaldik

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-150
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam
    Moja uwaga dotycząca wyboru kominka jest taka - jeżeli budować kominek to taki, żeby dał radę ogrzać dom - nawet jeżeli będzie miał charakter tylko opalania doraźnego. Jak na stan mojej wiedzy to 3,3 kW będzie za mały. Jedni będą używać okazjonalnie inni grzać w formie głównego źródła ogrzewania - dlatego znanej marki z dobrymi opiniami użytkowników. Po zabudowaniu wszelkie zmiany to koszty i stany nerwowe.
    Pozdrawiam

  4. #8684
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    falentka1

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    11

    Domyślnie

    A to Nasz Kominek a raczej ozdoba bo stosunkowo rzadko używany
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2769.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	337914  

  5. #8685
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urszula Nowak

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=hiVK...&feature=share

    Pochwalimy się naszymi kominkami Wykonawca Komarpol Bielsko Biała. Kominki do skucia i poprawy ale póki co są "nasze"

  6. #8686

    Domyślnie

    Cytat Napisał Urszula Nowak Zobacz post
    https://www.youtube.com/watch?v=hiVK...&feature=share

    Pochwalimy się naszymi kominkami Wykonawca Komarpol Bielsko Biała. Kominki do skucia i poprawy ale póki co są "nasze"

    Fahofce pełnom gembom

  7. #8687
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urszula Nowak

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=1nzzhL6GaM0

    Cześć druga naszej przygody z wykonanwcą Komarpol z Bielska.

    Cześć pierwsza dotycząca kominków poniżej:

    https://www.youtube.com/watch?v=hiVKRb-l5AA

  8. #8688
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ViWaldik

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-150
    Posty
    18

    Domyślnie

    Pani Urszulo - współczuję.
    U mnie kominek montowała firma i w zasadzie trochę kamienie z obudowy się porozklejały ale nie jest źle - oczywiście inna firma.
    Sam projekt obudowy podpatrzony ale rozprowadzenie to już mój pomysł - analizowałem wszystko dość długo przed montażem. Człowiek, który mi to wszystko składał to pracownik firmy i jednocześnie rolnik - byłem zaskoczony - ale uważam, że się znał na pracy i jeden element rozprowadzenia ciepła zmieniłem po jego sugestii - myślę, że miał całkowitą rację.
    Jenak ten pasztet co wysmażyła ta firma u Pani to "historia boksu" - nie do uwierzenia.
    Ja byłem przy robotnikach bez przerwy i robiłem zdjęcia. Nie wiem czy ich to denerwowało ale pomyślałem że to dobry pomysł.
    Szczególnie radzę być przy podłączeniu powietrza do kominka i odprowadzenia spalin - to musi być idealne - koniecznie patrzeć
    Pozdrawiam

  9. #8689
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał ViWaldik Zobacz post
    Pani Urszulo - współczuję.
    U mnie kominek montowała firma i w zasadzie trochę kamienie z obudowy się porozklejały ale nie jest źle - oczywiście inna firma.
    Sam projekt obudowy podpatrzony ale rozprowadzenie to już mój pomysł - analizowałem wszystko dość długo przed montażem. Człowiek, który mi to wszystko składał to pracownik firmy i jednocześnie rolnik - byłem zaskoczony - ale uważam, że się znał na pracy i jeden element rozprowadzenia ciepła zmieniłem po jego sugestii - myślę, że miał całkowitą rację.
    Jenak ten pasztet co wysmażyła ta firma u Pani to "historia boksu" - nie do uwierzenia.
    Ja byłem przy robotnikach bez przerwy i robiłem zdjęcia. Nie wiem czy ich to denerwowało ale pomyślałem że to dobry pomysł.
    Szczególnie radzę być przy podłączeniu powietrza do kominka i odprowadzenia spalin - to musi być idealne - koniecznie patrzeć
    Pozdrawiam
    No i na co będziesz patrzeć?!

  10. #8690
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ViWaldik

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-150
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam
    Ta moja uwaga pod koniec wpisu do dla czytających - nowych inwesorów. Pani Urszula to już po herbacie ......

  11. #8691
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ViWaldik

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-150
    Posty
    18

    Domyślnie

    A tak jeżeli można dopytać przy okazji to pocięte drewno układane na pace samochodu z transportem to jaka cena za mp.

  12. #8692
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam Państwa, do salonu w mojej szeregówce (parter+poddasze - ok. 100 m2) planuję zakup kominka narożnego. Przewiduję grzanie jedynie rekreacyjne/podstawowym źródłem ciepła jest piec gazowy. W związku z tym mam kilka pytań do doświadczonych forumowiczów:
    1. Warto przy takim gabarycie szeregówki (parter+poddasze po ok 50 m2) iść w kierunku instalacji DGP? Czy wystarczy sam kominek w salonie, a ciepło i tak pójdzie do góry otwartą klatką schodową?
    2. Czy w moim przypadku (rozpalanie rekreacyjne) moc kominka będzie miała znaczenie? Rozważam następujące modele kominków:
    a) Nordflam Torres - 14kW
    b) Maja - 12kW
    c) Zibi - 14 kW
    d) Zuzia - 16 kW
    d) KFD EKO MAX7 - 14kW
    Miał ktoś z którymś z tych kominków jakieś doświadczenia? Nie ukrywam, że ostatni jest najbardziej rozsądny cenowo, ale czy cierpi na tym jego jakość (wykonanie, możliwości grzewcze)?

    Dziękuję za Wasze opinie i pozdrawiam
    Franki

  13. #8693
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raczynski23

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jelenia Góra ul. Wolności 208
    Kod pocztowy
    58-560
    Dzielnica
    Cieplice
    Posty
    23

    Domyślnie

    Musisz pamiętać, że DGP wiąże się z większym zabrudzeniem wokół kratek wylotowych, więc jeżeli chodzi o palenie rekreacyjne ja odpuścił bym sobie DGP.
    Co do wkłądów:
    a) nie montowałem osobiście
    b) sprawdzony żeliwny wkład z którym nie ma problemów, lecz powietrze do spalania tylko po części pobierane jest z dolotu z zewnątrz (o ile weźmiesz go w opcji)
    c) jedyny z których podałeś powietrze do spalania bierze "tylko" z zewnątrz - moim zdaniem najrozsądniejszy wybór
    d) za mocny dla Ciebie
    e) moim zdaniem wkład ten wygląda brzydko po zabudowaniu, montowałem tylko raz i ciężko mi się wypowiedzieć

  14. #8694
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Nowy HEAT od Romotop ...Korpus głębokość 37 cm!!
    CDP = 100% powierza do spalania z poza domu .
    Możliwość zastosowania firmowych kształtek akumulacyjnych
    Wylot spalin fi 150 mm !
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Heat R.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	42,2 KB
ID:	347307  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 19-02-2016 o 11:36
    Darek B

  15. #8695
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam Państwa,

    dziękuję za informacje.
    @ Raczynski Kominki JG - czy pobór powietrza do spalania z wnętrza domu przy rekreacyjnym paleniu jest tak bardzo uciążliwy, że należy na to zwracać uwagę?
    @ Zdun Darek B - gdzie mogę znaleźć cenę w jakiej jest ten wkład? Wymienione przeze mnie modele nie przekraczają kwoty 3500,00 zł. A jak wygląda sytuacja z tym kominkiem?
    Pozdrawiam
    Franki

  16. #8696
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raczynski23

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jelenia Góra ul. Wolności 208
    Kod pocztowy
    58-560
    Dzielnica
    Cieplice
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franki31 Zobacz post
    @ Raczynski Kominki JG - czy pobór powietrza do spalania z wnętrza domu przy rekreacyjnym paleniu jest tak bardzo uciążliwy, że należy na to zwracać uwagę?
    Większość osób twierdzi że będzie palić rekreacyjnie, po czym jak instalator prawidłowo wykona kominek, nauczy kultury palenia i prawidłowego użytkowania "połkną bakcyla" rekreacyjne palenie jest kilka razy w tygodniu (jak nie częściej).
    Spalanie tlenu z pomieszczenia często objawia się nawet bólami głowy i ospałością.

    Co do Romotopa zaproponowanego przez Zdun Darek B cena będzie "troszkę wyższa" a możesz go dostać u każdego z nas - wystarczy popytać.

  17. #8697
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dziękuję za cenne wskazówki. W sumie ten Zibi wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Jego pewnym minusem z mojej perspektywy byłyby gabaryty. Jest on chyba najdłuższy i najszerszy z opisanych wkładów. U mnie kominek będzie opierał się o komin i ścianę, jego przeszklony front będzie skierowany do pokoju, natomiast przeszklony bok na wejście do pokoju. Obudowa kominka optymalnie miałaby być nowoczesna i lekka, a więc tylko jakieś płyty, właśnie jakie najlepiej? Chciałbym aby cała obudowa maksymalnie zrównała się ze ścianą wejścia do pokoju. Mam tutaj obecnie do dyspozycji 90 cm. Jeśli chodzi o głębokość, to dobrze byłoby, aby zrównała się ona z linią komina - 63 cm.
    Widzę, że szerokość Zibiego to 768 mm, natomiast głębokość to 482 mm+klamka. Nie wiem więc, czy na długości tych 13 cm luzu wystarczy...
    Bardzo byłbym wdzięczny za Państwa opinie. Może muszę się niestety zainteresować jakimś krótszym wkładem...
    Pozdrawiam
    Franki

  18. #8698
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    630 mm - 482mm zostaje mało na wykonanie; izolacji ściany , cyrkulacji powietrza , półki przed wkładem

    Proponowałem wkład o głębokości korpusu 370mm ..... masz dodatkowe 112mm ... razem 260mm na wszystko co potrzebujesz aby poprawienie technicznie wykonać tą obudowę
    Darek B

  19. #8699
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    @ Zdun Darek B - dzięki za info. Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja napisałem, że z długością będzie krucho w przypadku Zibiego, bo jego długosć to 768 mm, a ja mam 900 mm. W przypadku głębokości Zibi ma 482 cm+klamka, a ja dysponuję 640 cm, choć teoretycznie, jeśli chodzi o głębokość, to kominek mógłby nawet "wejść" trochę do pokoju. Martwi mnie tylko kwestia długości. Jak Twoim zdaniem byłoby z długością?
    Pozdrawiam
    Franki

  20. #8700
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czy także "za długi"....
    Darek B

Strona 435 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony