dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 436 z 448
Pokaż wyniki od 8.701 do 8.720 z 8949
  1. #8701
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    77 (do krawedzi radiatora) + 10 daje 87.
    jak sie uprzesz to zabudujesz
    Cytat Napisał Franki31 Zobacz post
    @ Zdun Darek B - dzięki za info. Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja napisałem, że z długością będzie krucho w przypadku Zibiego, bo jego długosć to 768 mm, a ja mam 900 mm. W przypadku głębokości Zibi ma 482 cm+klamka, a ja dysponuję 640 cm, choć teoretycznie, jeśli chodzi o głębokość, to kominek mógłby nawet "wejść" trochę do pokoju. Martwi mnie tylko kwestia długości. Jak Twoim zdaniem byłoby z długością?
    Pozdrawiam
    Franki

  2. #8702

    Domyślnie

    Czy waszym zdaniem piece Romotopa, są godne uwagi?

    Zastanawiam się nad którymś z tych:

    http://www.romotop.pl/piece-kominkow...iec-kominkowy-
    http://www.romotop.pl/piece-kominkow...piec-kominkowy

    piec ma stać w salonie który jest otwarty na kuchnie i jadalnie razem około 80m

  3. #8703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ Zobacz post
    Czy waszym zdaniem piece Romotopa, są godne uwagi?

    Zastanawiam się nad którymś z tych:

    http://www.romotop.pl/piece-kominkowe-romotop/stromboli-03-metal-piec-kominkowy-
    http://www.romotop.pl/piece-kominkowe-romotop/evora-t-03-plyta-stalowa-piec-kominkowy

    piec ma stać w salonie który jest otwarty na kuchnie i jadalnie razem około 80m
    Stromboli znany od lat, Evora, nowsza produkcja...Mam bardzo pozytywne zdanie na temat tych urządzeń. Kilka sztuk rocznie sprzedaję od kilkunastu lat.

  4. #8704

    Domyślnie

    To może poproszę Panów instalatorów o wycenę

    I jeszcze ten

    http://www.okazje.info.pl/okazja/dom...iwny-piec.html
    Ostatnio edytowane przez JACUŚ ; 21-02-2016 o 15:31

  5. #8705
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ Zobacz post
    To może poproszę Panów instalatorów o wycenę
    Będziesz Pan zadowolniony! Szczególnie jak się okaże, że transport będzie droższy od montażu Szukaj kogoś w swojej okolicy!

  6. #8706

    Domyślnie

    Ok dzięki, mam jeszcze pytanie czy ten system czystej szyby naprawdę się sprawdza? Jotul niema tego systemu, który Twoim zdaniem jest najlepszy?

  7. #8707
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    [QUOTE=JACUŚ;7081245]Czy waszym zdaniem piece Romotopa, są godne uwagi?

    Zastanawiam się nad którymś z tych:

    http://www.romotop.pl/piece-kominkow...iec-kominkowy-
    http://www.romotop.pl/piece-kominkow...piec-kominkowy

    Evora ma CDP- czyli 100% poboru powietrza do spalania z poza budynku.
    Jeśli natomiast wybierasz Stromboli to wersja "N" ma także CDP , ten pokazany przez Ciebie starszy typ Stromboli pobierał z pomieszczenia

    Obydwa modele posiadamy na wystawie , możesz je zobaczyć na żywo
    Darek B

  8. #8708
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ Zobacz post
    Ok dzięki, mam jeszcze pytanie czy ten system czystej szyby naprawdę się sprawdza? Jotul niema tego systemu, który Twoim zdaniem jest najlepszy?
    jeśli do Darka msz zbyt daleko to zapraszam do Bielska, na miejscu również mam evore i strombole na nodze do zobaczenia
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  9. #8709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ Zobacz post
    Ok dzięki, mam jeszcze pytanie czy ten system czystej szyby naprawdę się sprawdza? Jotul niema tego systemu, który Twoim zdaniem jest najlepszy?
    Jotul to doskonały produkt, ale Romotop też nie w kij dmuchał...Różnica w cenie jaka?

  10. #8710

    Domyślnie

    Obecnie przebywam w Norwegii, mogę go tu kupić za około 5300 zł

  11. #8711
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ Zobacz post
    To może poproszę Panów instalatorów o wycenę

    I jeszcze ten

    http://www.okazje.info.pl/okazja/dom...iwny-piec.html
    To oferta w Norwegii ??
    Darek B

  12. #8712

  13. #8713
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    77 (do krawedzi radiatora) + 10 daje 87.
    jak sie uprzesz to zabudujesz
    Witam, byłbym niezwykle wdzięczny za przedstawienie krótkiej listy artykułów, które powinienem nabyć do zabudowy tego wkładu. Chodzi o jak najprostszą i zajmującą jak najmniej miejsca zabudowę.

    Chyba że może ktoś mi polecić jakiś mniejszy kominek narożny w podobnej cenie, a więc ok 3000,00 zł.
    Dziękuję za pomoc.
    Franki

  14. #8714
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    franki_31

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie, z uwagi na niedużo miejsca na zabudowę kominka rozważam również zakup pieca obrotowego (tzw. kozy). Takiej jak np. piec obrotowy andora. Nie zastosuje tu co prawda systemu DGP, ale myślę, że ciepło wygenerowane przez piecyk pójdzie i tak w górę klatką schodową do pomieszczeń na poddaszu. Ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi piecami? Dziękuję za Wasze opinie. Franki

  15. #8715
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ViWaldik

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-150
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam
    Franki uważam ,że kominek w zabudowie będzie lepszy. Ciepło z nad kominka (z kopuły powietrznej) rozprowadź- porozkuwaj przez ściany otwory i ewentualnie strop tak a by jak najwięcej pomieszczeń ( nawet klatka schodowa ) miało swoje kratki nawiewne - trzeba to zrobić poprzez takie karbowane rury - ale to wszędzie wygląda tak samo. I tak nie ogrzejesz tym domu ale nie będzie tak źle. Będą pomieszczenie, gdzie będzie chłodniej - to te bez kratek z kopuły. To taki najprostszy system DGP. To ciepłe powietrze z "kozy" wcale nie pójdzie po całym domu. Będzie jakiś stały przepływ w tym samym strumieniu i tyle. Rozproszenie ciepła będzie bardzo powolne. Jakimś przyśpieszeniem jest właśnie ten system DGP, który grawitacyjnie do sąsiednich pomieszczeń wdmucha ciepłe powietrze i powinno być względnie miło. Nastaw się żeby było ładnie w salonie i miło popatrzeć na ogień - to jest przyjemne. Szybko też przekonasz się ,że dobrze jest mieć przy kominku trochę kamienia/płytek to coś czasem wypadnie tego żarku. Nie trzeba tak bardzo wtedy uważać przy podkładaniu czy wybieraniu popiołu. Warto to zaplanować i może wkomponować kamień na etapie budowy.
    Pozdrawiam Czytających

  16. #8716
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    franki_31

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    3

    Domyślnie

    @ViWaldik serdecznie Ci dziękuję za Twoją opinię. Będę jeszcze wdzięczny za dalsze przybliżenie tematu:
    1. Czym najlepiej obłożyć taki narożny kominek, aby wyglądało to nowocześnie i nie zabierało dużo miejsca: Płyty G-K czy płyta Varmsen, czy bloczki sylikatowe, czy też płyty krzemianowo-wapienne?
    2. Czy coś jeszcze należy włożyć pomiędzy kominek, a płytę, np. wełnę itd. Czy też w przypadku grzania rekreacyjnego sama płyta wystarczy?
    2. Widziałem gotowe wąskie ramki ozdobne do niektórych kominków, nie trzeba czekać na realizację i nie zajmą one dużo miejsca, warto?
    3. Rozważam zakup kominka narożnego bez szprosa za ok. 3000,00 zł. Pozostało mi trzech kandydatów: Maja, Torres i KFD EKO (najlepsza cena). Który byłby najbardziej godny polecenia?
    Dodam jeszcze tylko, że posadzki w pokoju z kominkiem mam z płytek, więc żarki nie będą mi straszne .

    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    Franki

  17. #8717
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ViWaldik

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-150
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witaj
    Nie jestem monterem więc nie powinienem rozstrzygać spraw technicznych. Planowanie zacząłem zimą a realizacja późnym latem. Żona widziała to tak ja trochę inaczej i trudno było coś wypośrodkować. W końcu jakiś aranżer/stylista coś zaproponował ale nie trafiło to do nas. Długo poszukiwałem wyglądu kominka- zdjęcia, forum, sprzedawcy i przypadkowo trafiłem na kominek klasyczny (generalnie myślałem o nowoczesnym). To kominek , który był w eksploatacji pełniąc też rolę reklamy - w firmie od sprzedaży płyt kamiennych. Od razu oboje byliśmy pewni, że tak to ma wyglądać. Po wykonaniu kominka tak się wkomponował w pokój jak by był tam zawsze. Nic bym nie zmienił. Nadal mi się podoba a zresztą lubię ten magiczny widok ognia. Tak więc skup się na wyglądzie czy to będzie pasowało do wnętrza i czy technicznie podłączysz dolot powierza czy nie da rady - to rzutuje na wkład. Mały kominek z mniejszą kopułą to zapewne mniej energii/mniej ciepła do dystrybucji. Większy kominek - zawalenie pokoju pogorszenie wyglądu. Ja bałem się tego "za dużego" kominka ale wyszło elegancko i nie przywaliło chociaż wkład jest duży bo palę łupami 40 cm.

  18. #8718
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam Państwa, czy mógłby mi ktoś tutaj coś powiedzieć nt. wkładu kominkowego KFD EKO MAX7?
    Najbardziej konkurencyjna cena z mniejszych kominków narożnych. Wydaje się być ciekawszą opcją od wkładu Maja i Torres.
    Ma ktoś jakieś doświadczenia?

    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam
    Franki

  19. #8719

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu dojedzie do mnie brunner HKD 2.2 xl sk. Jak tylko będzie to się pochwalę "potworem"

  20. #8720
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    W przyszłym tygodniu dojedzie do mnie brunner HKD 2.2 xl sk. Jak tylko będzie to się pochwalę "potworem"
    Gdzie ty go zamontujesz? Kościół? Widzę moc 35-64KW
    Pomijam cene 9 tysięcy EURO
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

Strona 436 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony