dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 441 z 448
Pokaż wyniki od 8.801 do 8.820 z 8949
  1. #8801

    Domyślnie

    Cześć.
    Będę teraz wybierał firmę do montowania kominka w domu.
    Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając fachowość usługi, na czym można zaoszczędzić ?
    Np. widzę tutaj w wątku, że kominek musi być otynkowany, a nie karton-gips, co z izolacją ?
    Może być wełna czy musi być jakieś ekologiczny ISOL za 76zł /m2 ?
    Jakieś porady ?

  2. #8802

    Domyślnie

    Izolacja to płyty krzemianowo-wapniowej. Żadnej wełny

  3. #8803

    Domyślnie

    Cytat Napisał monach Zobacz post
    Schody oparte na konstrukcji metalowej zespawanej z profili. Na to przyjdą trepy drewniane i barierka w kolorze i wzorze wedle uznania. Trzeba poszperać w internecie za lokalnymi firmami szukając pod hasłem "schody metalowe". Mogę dać namiary na moją ekipę od tych schodów ale nie wiem jaki mają zasięg działania, ja jestem z podkarpacia. Pozdrawiam.
    Dzięki i już nie zaśmiecam

  4. #8804

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Izolacja to płyty krzemianowo-wapniowej. Żadnej wełny
    I to koniec porad ?
    Tylko o wybór izolacji mam zadbać ?

  5. #8805

    Domyślnie

    Ja Ci więcej nie poradzę bo nie jestem z branży i aż tak się nie znam

  6. #8806
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    I to koniec porad ?
    Tylko o wybór izolacji mam zadbać ?
    Napisz z jakiego regionu Polski ma być ta dobra firma wykonawcza, pomożemy dobrać ponieważ prowadząc sprzedaż hurtową wkładów kominkowych znamy sporo sprawdzonych namiarów .
    663443321
    Darek B

  7. #8807

    Domyślnie

    Planuje obudowę swojego kominka podoba mi się zabudowa jak najbardziej prosta. Niewiem jak wygląda użytkowanie w praktyce dla tego pytam.
    Czy konieczne jest położenie kafli pod kominkiem? Czy można je zastąpić półką albo obyć się bez ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	55,9 KB
ID:	373111  

  8. #8808
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monach
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał szach11 Zobacz post
    Planuje obudowę swojego kominka podoba mi się zabudowa jak najbardziej prosta. Niewiem jak wygląda użytkowanie w praktyce dla tego pytam.
    Czy konieczne jest położenie kafli pod kominkiem? Czy można je zastąpić półką albo obyć się bez ?
    Ciekawie wokół kominka wygląda szyba zamiast kafli.

  9. #8809

    Domyślnie

    Zamówiłem do swojego kominka obudowę z blendą czy do takiej blendy mogę dobudować u dołu jeszcze półkę czy będziecie to źle wyglądało ?

  10. #8810
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ViWaldik

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-150
    Posty
    18

    Domyślnie

    Popatrzyłem na wyszukiwarce "kominek blenda foto" i pokazało trochę prezentacji i kilka było z półką i nawet ciekawe rozwiązania. Moje zdanie jest takie : jeżeli palenie okazjonalne to zawsze można uważać lub okazjonalnie coś podkładać. Generalnie jednak coś musi się wysypać i jeżeli jest to palący się kawałeczek to będą szkody. Polecam niepalne otoczenie co najmniej 30 cm. Pozdrawiam

  11. #8811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Napisz z jakiego regionu Polski ma być ta dobra firma wykonawcza, pomożemy dobrać ponieważ prowadząc sprzedaż hurtową wkładów kominkowych znamy sporo sprawdzonych namiarów .
    663443321
    Cześć.
    Miejscowość to Marklowice obok Rybnika lub Wodzisławia.
    Nie chciałbym już ofert od kolejnych zdunów czy firm.
    Mam już mniej więcej poukładane 3 wyselekcjonowane oferty.
    Wybór już na finiszu.
    Jedyne o co proszę to o porady od specjalistów z forum czego mam się bać, wystrzegać, unikać ?
    Jeden z "kominkarzy" chciał mi wsadzić wełnę więc gdybym nie skorzystał z forum to pewnie bym go zatrudnił bo był najtańszy.

  12. #8812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Cześć.
    Miejscowość to Marklowice obok Rybnika lub Wodzisławia.
    Nie chciałbym już ofert od kolejnych zdunów czy firm.
    Mam już mniej więcej poukładane 3 wyselekcjonowane oferty.
    Wybór już na finiszu.
    Jedyne o co proszę to o porady od specjalistów z forum czego mam się bać, wystrzegać, unikać ?
    Jeden z "kominkarzy" chciał mi wsadzić wełnę więc gdybym nie skorzystał z forum to pewnie bym go zatrudnił bo był najtańszy.
    Wklejaj jak najwięcej fotek z montażu...Jeśli wybierzesz dobrą firmę, "prawdziwa cnota krytyk się nie boi"....

  13. #8813

  14. #8814

    Domyślnie

    Chce obudowę kominka wykończyć albo tynkiem dekoracyjnym bądź tylko pomalować czy do wykonanie tego muszę położyć na kominek siatkę wzmacniającą ?

  15. #8815

    Domyślnie

    Zaczynamy. Wczoraj pierwszy dzień prac. Wycięli otwory (dolot z zewnątrz oraz odprowadzenie w kominie), zaczęli obudowę z promasilu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161129_16_25_06_Pro (1114x1980).jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	374693Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161129_16_25_32_Pro (1114x1980).jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	374694

    PS. forum samo przekręca zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 30-11-2016 o 08:50

  16. #8816
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ciekawa rura spalinowa ..


    Lepiej weź firmę która wiec co i z czego buduje .
    Darek B

  17. #8817

    Domyślnie

    Możesz rozwinąć ?
    Podejrzewam, że Twoja firma robi inaczej ale czy inne robią wobec tego źle ?

    PS. Kiedy wykonać jakąś próbę palenia ?
    Po skończonej imprezie z montowaniem czy przed obudowywaniem kominka w całości ?
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 30-11-2016 o 14:35

  18. #8818

    Domyślnie

    kominek montuje autoryzowany monter kratki.pl?

  19. #8819
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Zaczynamy. Wczoraj pierwszy dzień prac. Wycięli otwory (dolot z zewnątrz oraz odprowadzenie w kominie), zaczęli obudowę z promasilu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161129_16_25_06_Pro (1114x1980).jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	374693Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161129_16_25_32_Pro (1114x1980).jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	374694

    PS. forum samo przekręca zdjęcia.

    Z jakiego materiału jest ta rura ?
    Darek B

  20. #8820

    Domyślnie

    Amelinowa wentylacyjna. Źle?

Strona 441 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony