dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 443 z 448
Pokaż wyniki od 8.841 do 8.860 z 8949
  1. #8841
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To sobie sprawdzić ta kratke, bo jest taka firma, która, jak podaje szerokość kratki np 6cm, to liczy ją po szerokości kołnierza maskującego, a nie szerokości wlotu powietrza, który może mieć wówczas 4cm....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #8842

    Domyślnie

    No bo tak faktycznie jest.
    Kratka jest węższa.
    Czym się może objawiać źle dobrana wielkość otworów wlotowego i wylotowego ?

  3. #8843

    Domyślnie

    Koniec prac kominkarzy.
    Wyszło bardzo ładnie. Najbardziej martwiłem się o kamień bo dość spore płaty (mówili, że jestem pierwszym klientem którym się nie mieściły na standardowym samochodzie, którym zazwyczaj jeżdżą do klientów).
    Napalili mi kurcze drzewem z palet i mi zakopcili szybę (sama czarna maź/sadza) :/
    Przez co fotka wyszła jak wyszła.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161207_16_51_28_Pro (1980x1114).jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	375382

    Na piętrze, nad kominkiem jest jeszcze rozprowadzenie grawitacyjne do 2 pomieszczeń. Ładnie dogrzewa.

  4. #8844

    Domyślnie

    Kominkarze nie umieją palić w kominku? To napewno są kominkarze czy Panowie od kg, którzy robią wszystko, w tym przy okazji kominki? Bo kominkarz z prawdziwego zdarzenia sądzę, że umie tak palić, żeby szyba była czysta

  5. #8845
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Drewno zapewne było mokre , jak długo palili żeby tak uświnić ?
    Darek B

  6. #8846

    Domyślnie

    No szczeliny są za małe a efekt tego bedzie taki ze palac w kominku bedziesz grzał niebo a nie dom

  7. #8847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    No bo tak faktycznie jest.
    Kratka jest węższa.
    Czym się może objawiać źle dobrana wielkość otworów wlotowego i wylotowego ?
    Wkład może się przegrzać.
    A TY właśnie rezygnujesz z gwarancji.

    A szyba ładnie komponuje się z kamieniem
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-12-2016 o 21:37
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8848

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Kominkarze nie umieją palić w kominku? To napewno są kominkarze czy Panowie od kg, którzy robią wszystko, w tym przy okazji kominki? Bo kominkarz z prawdziwego zdarzenia sądzę, że umie tak palić, żeby szyba była czysta
    Z kontekstu faktycznie wyszło, że kominkarze napalili paletami pozostałymi na budowie.
    Nie, ludzie od wykończeń wnętrz bo im pozwoliłem spalić paletę.

    @fotohobby
    Z tą gwarancją to nie jest tak do końca.
    Robiła to firma znana od lat kratkom i firma kratki poleca korzystanie z kominka zamiast z instrukcji
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 09-12-2016 o 07:43

  9. #8849
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Powiesz to na infolinii, jak będziesz zgłaszał awarię.

    Wszystko jest OK, póki się nie spieprzy.
    Później producent może zmienić zdanie....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #8850

    Domyślnie

    Rozmawiałem z infolinią kratki i to od nich mam informacje poniżej.

    Znają firmę, która mi to robiła i powiedzieli żebym się nie martwił. Jeżeli zrobili otwory mniejsze to z jakiegoś powodu (wspomniałem o rozprowadzeniu grawitacyjnym).
    Poza tym nie ja będę do kratek zgłaszał ew. reklamację tylko kominkarze za mnie bo ja się zgłoszę właśnie do nich.

  11. #8851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To już Twój wybór.
    Ja wolałbym szerszą kratke wlotowa, bo to obniży temperaturę powietrza na wylocie i zwiększy komfort korzystania z kominka.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #8852
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ViWaldik

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-150
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam
    Jak dla mnie to Kaeres nie powinien mieć żadnych problemów z powietrzem.
    Dolot powietrza do kominka zrobiony jest z zewnątrz więc powierzchnie doprowadzenia i wylotu jakoś się tam kompensują.
    Będzie trzeba - wytnie kratkę od mniej widocznej strony. Pewnie nie będzie trzeba.
    Ma kominek i się cieszy.
    Bardzo dobrze - kominek fajna sprawa i będzie zadowolony.
    Pozdrawiam Cię Kaeres i forumowiczów.
    Kup płyn do szyb kominkowych Tytan taki czerwony atomizer( ja go kupuję w Kauflandzie ) ale pewnie jest dostęny w innych sklepach. Nie trzyj popiołem.
    Taki narożny będzie się brudził . Radości jednak będzie wiele przy płonących polanach. Sama buzia się śmiejei robi się przyjemnie. Można się "zapatrzeć".
    Z paleniem paletami to już nie ma co kontynuować sprawy. Przecież musisz czymś rozpalać - powoli potniesz na szczapki rozpałkowe.

  13. #8853
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Rozmawiałem z infolinią kratki i to od nich mam informacje poniżej.

    Znają firmę, która mi to robiła i powiedzieli żebym się nie martwił. Jeżeli zrobili otwory mniejsze to z jakiegoś powodu (wspomniałem o rozprowadzeniu grawitacyjnym).
    Poza tym nie ja będę do kratek zgłaszał ew. reklamację tylko kominkarze za mnie bo ja się zgłoszę właśnie do nich.
    Co zrobisz gdy ten wykonawca , np z przyczyn losowych , za miesiąc zamknie firmę ?
    Darek B

  14. #8854
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To już Twój wybór.
    Ja wolałbym szerszą kratke wlotowa, bo to obniży temperaturę powietrza na wylocie i zwiększy komfort korzystania z kominka.
    Słuszna uwaga.
    Przecież w kominkach KONWEKCYJNYCH to właśnie odpowiedni przepływ powietrza gwarantuje prawidłowy odbiór ciepła i komfort. Obudowa wykonana z IZOLATORA raczej nie zniweluje zmniejszonego odbioru ciepła konwekcją .
    Darek B

  15. #8855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Co zrobisz gdy ten wykonawca , np z przyczyn losowych , za miesiąc zamknie firmę ?
    Znajdzie innego, polecanego przez Ciebie...

  16. #8856
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ViWaldik

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-150
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Osoby wypowiadające się, żeby sprawdzać , przewidywać mają rację i nie robią Karesowi na złość. Ten wkład jest mały (jak dla mnie) i oczywiście jak włoży 3 grabaki to będzie się działo. Ale nie włoży, będzie palił racjonalnie i albo będzie wypuszczał ciepło w komin i cieszył się dłużej czystą szybą albo mył szybę często. Znajdzie pośrednie rozwiązanie i tak będzie. W pokoju z kominkiem będzie grzała szyba i górna kratka. Reszta ciepła jak dobrze pomyślane odpływy powietrza będzie pięknie dmuchać w dwie kratki na górze. Jak mniej niż pięknie to zamontuje wentylatorki i powiem tyle, że mimo małej odległości od czaszy kominka to nic im będzie a wspomogą ogrzewanie. Montuj Kares te wentylatorki (zaplanuj zasilanie) i będzie dobrze. Wydatek na wentylatorki to w firmie Kratki 80 zł . Inne firmy też pewnie mają dobre wentylatorki. Montuj bez czujników. Trzeba dmuchać - wkładasz wtyczkę do gniazdka i działa. Nie trzeba wyjmujesz. Cicho to pracuje i jest wydajne. Dla sprawdzenia zamontuj jeden wentylatorek i zobaczysz o co chodzi - będzie porównanie z kratką bez wentylatorka.
    Pozdrawiam

  17. #8857
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ViWaldik Zobacz post
    Witam
    Jak dla mnie to Kaeres nie powinien mieć żadnych problemów z powietrzem.
    Dolot powietrza do kominka zrobiony jest z zewnątrz więc powierzchnie doprowadzenia i wylotu jakoś się tam kompensują.

    A co ma jedno do drugiego ?
    Dolot powietrza zapewnia powietrze do spalania i to powietrze uchodzi przez komin.

    A kratka zapewnia powietrze do konwekcji - chłodzenia wkładu i ogrzewania pomieszczeń.
    Jeśli przepływ tego powietrza będzie zbyt mały, to żeby odebrać ciepło z kominka zostanie przegrzane i będzie niekomfortowe
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #8858
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał ViWaldik Zobacz post
    Wydatek na wentylatorki to w firmie Kratki 80 zł . Inne firmy też pewnie mają dobre wentylatorki. Montuj bez czujników. Trzeba dmuchać - wkładasz wtyczkę do gniazdka i działa. Nie trzeba wyjmujesz. Cicho to pracuje i jest wydajne. Dla sprawdzenia zamontuj jeden wentylatorek i zobaczysz o co chodzi - będzie porównanie z kratką bez wentylatorka.
    Porada warta " kominkarskiego Nobla" ......
    Proponuje ułożyć rodzinny grafik na miesiąc , kto o której dyżuruje przy wtyczce , potem wejdzie wam w nawyk...
    Darek B

  19. #8859
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ViWaldik

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-150
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam
    Nobel się przyda. Dlaczego wentylator ma ciągle dmuchać. Przecież chodzi o dodatkową funkcję jaka istnieje po zamontowaniu wentylatorka. Np właczy 2 godziny dziennie. Gdyby wentylatorki w kratki musiałyby być z czujnikiem to konstruktorzy nie puszczaliby na rynek ręcznie sterowanych. No tak czy nie. Tylko te bezobsługowe się zaleca ?. To jest forum. Załó
    ż bloga i śmiało rozdawaj Noble a szybko pisał będziesz do czytelników z wąskiego grona odbiorców czyli dla siebie i rodziny. No tak to działa.

  20. #8860
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toomi1-83

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Studziany Las
    Kod pocztowy
    16-506
    Posty
    4

    Domyślnie

    to może i ja się pochwalę niemal już skończonym kominkiem wykonanym z cegły rustykalnej ręcznie formowanej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1536.jpg
Wyświetleń:	403
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	375614

Strona 443 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony