dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli ktos chce oszukac to i owszem, warto wiedziec skąd siec te wyniki biorą a dopiero pózniej sie na ten temat wypowiadac.
    Na szczęście czuję się na siłach, a przynajmniej wykształcenie mam wystarczające by wiedzieć skąd się biorą te wyniki.
    Może podaj, jakie przyjmujesz współczynniki wymiany lub krotności z zastosowaniem różnych wentylacji.
    Najlepiej z uzasadnieniem dlaczego.
    Bo wiesz, producent rekuperatora deklaruje 92% odzysk.
    A rzeczywistość?

    Liczby to tylko liczby, można sobie je tak poustawiać by pokazały to co chcemy.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goldie77

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    14

    Domyślnie

    Odgrzewając temat

    Z tego co zrozumiałem - wentylację i tak w domu trzeba mieć - to jest narzucone przepisami i kropka.

    Wentylacja grawitacyjna - działa tak jak mówicie - w zasadzie po swojemu - ja wolałbym aby mi zimnem po głowie w łazience nie wiało Najgorzej jest w zimie - bo w domu czujniki temperatury dostają sygnał że jest zimniej - i podkręcają grzanie a co za tym idzie - rachunek za prąd jest wyższy ?

    Ale - jak komuś nie przeszkadzają robaki, otwierane okna, kurz i większe rachunki za prąd - to rekuperacji być nie musi prawda ?

    Aha - Żona Moja Szanowna powiedziała że klepnie rekuperację tylko i wyłącznie wtedy jak jej pokażę na papierze że rekuperacja faktycznie przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd. Czy ktoś coś takiego robi, albo można to znaleźć gdzieś ? mam takie wrażenie że akurat te oszczędności to kwestia jednostkowa dla każdego domu ?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goldie77 Zobacz post
    Aha - Żona Moja Szanowna powiedziała że klepnie rekuperację tylko i wyłącznie wtedy jak jej pokażę na papierze że rekuperacja faktycznie przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd. Czy ktoś coś takiego robi, albo można to znaleźć gdzieś ? mam takie wrażenie że akurat te oszczędności to kwestia jednostkowa dla każdego domu ?
    To może zaproś żonę na forum, skoro to Ona w tym domu "klepie" materiał ścian, czy sposób wentylacji ?
    Ja miałem taki podział ról, że za konstrukcję i technikę odpowiadam ja, a za układ, estetykę czy wykończenie oboje, z lekkim wskazaniem na żonę.

    A oszczedności mogą wynieść 0zł, mogą i 500zł.
    Komfortu policzyć sie nie da
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goldie77 Zobacz post
    Odgrzewając temat

    Z tego co zrozumiałem - wentylację i tak w domu trzeba mieć - to jest narzucone przepisami i kropka.

    Wentylacja grawitacyjna - działa tak jak mówicie - w zasadzie po swojemu - ja wolałbym aby mi zimnem po głowie w łazience nie wiało Najgorzej jest w zimie - bo w domu czujniki temperatury dostają sygnał że jest zimniej - i podkręcają grzanie a co za tym idzie - rachunek za prąd jest wyższy ?

    Ale - jak komuś nie przeszkadzają robaki, otwierane okna, kurz i większe rachunki za prąd - to rekuperacji być nie musi prawda ?

    Aha - Żona Moja Szanowna powiedziała że klepnie rekuperację tylko i wyłącznie wtedy jak jej pokażę na papierze że rekuperacja faktycznie przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd. Czy ktoś coś takiego robi, albo można to znaleźć gdzieś ? mam takie wrażenie że akurat te oszczędności to kwestia jednostkowa dla każdego domu ?
    Witam,

    Aby porównać zalety zastosowania wentylacji mechanicznej w odniesieniu do tradycyjnego systemu wentylacji grawitacyjnej, proponuję zlecenie wykonania obliczeniowego porównawczego zapotrzebowania na energię budynku przez projektanta. Odzysk ciepła z powietrza wywiewanego z budynku, pozwoli na znaczne oszczędności w ogrzewaniu budynku, jednocześnie przy zapewnieniu wysokiego komfortu w pomieszczeniach. Do budynku dostarczane będzie świeże i przefiltrowane powietrze w odpowiedniej ilości, więc nie będzie potrzeby otwierania okien.
    Sam montaż sieci przewodów oraz rekuperatora wiąże się z wyższymi kosztami inwestycyjnymi, lecz w porównaniu do rocznych oszczędności jakie niesie odzysk ciepła, inwestycja ta powinna się zwrócić na przestrzeni kilku lat.
    Zachęcam również do zapoznania się z rekuperatorami marki Junkers.
    W razie pytań, pozostaję do dyspozycji
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 01-03-2017 o 13:21 Powód: link reklamowy

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Schatje
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom, okolice
    Posty
    203

    Domyślnie

    Witam.

    Szybkie pytanko o sterownik: warto mieć programator tygodniowy czy zwykły ręczny sterownik też spełni swoją funkcję?
    Przyznam, że mi osobiście łatwiej by było ręcznie zmieniać biegi niż bawić się w programowanie.

    Rekuperator Brink Renovent Excellent 400 w planach.
    Projekt POSTĘPOWY z Muratora /Berlin od LIPIŃSKICH/ na ławach,porotherm 25cm+20cm szara termoorganika, w podłodze 20cm szarego styropianu + kable DEVIflex18T w 10cm wylewce /7,75kW na 91m/ , okna 3 szyby MS EVOLUTION +"ciepłe parapety i montaż", rekuperacja, blachodachówka + 32cm szarego styropianu w skosach

    okolice Radomia

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    Krótka odpowiedź: warto mieć programator tygodniowy - ułatwi Ci życie.
    To brzmi tylko "programator" a tak to nastawiasz sobie 4 odcinki dnia i biegi sami się przełączają.

    Widziałem ładna ofertę na LWZ 370 plus
    Ostatnio edytowane przez aENE ; 14-04-2017 o 07:18

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ladyandtrump

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Piątek Mały-Kolonia
    Kod pocztowy
    98-159
    Posty
    1

    Domyślnie

    Też sie zastanawiam nad tym połączeniem. Macie? Polecacie?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał ladyandtrump Zobacz post
    Też sie zastanawiam nad tym połączeniem. Macie? Polecacie?
    nie polecamy bo to bez sensu jest
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony