dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 62
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomaszKulczyk123 Zobacz post
    Ja na rekuperację na pewno się zdecyduję. Czy możecie polecić jakąś firmę z okolic Żyrardowa ? Chciałbym umówić się z kimś kto więcej mi powie, obejrzy dom i zrobi wstępną wycenę. Jest tutaj ktoś z okolic? Wolałbym z polecenia niż z reklam w google.
    TomaszKulczyk123,

    Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem sprawdzonego rekuperatora wraz z montażem, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego typu urządzenia oraz kompleksowo wykonają instalację. Na stronie internetowej znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od adresu ich siedziby. Można również skorzystać z infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-03-2017 o 15:34 Powód: Reklama niezgodna z regulaminem Forum

  2. #42

    Domyślnie

    Witam,

    Krótka odpowiedź: warto mieć programator tygodniowy - ułatwi Ci życie.
    To brzmi tylko "programator" a tak to nastawiasz sobie 4 odcinki dnia i biegi sami się przełączają.

    Widziałem ładna ofertę na LWZ 370 plus
    Ostatnio edytowane przez aENE ; 14-04-2017 o 07:18

  3. #43
    Banned
    TomaszKulczyk123

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Będę kontaktował się w kwietniu

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomekwro

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    54-152
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ktoś poleci jakiś wykonawców z okolic Wrocławia/Trzebnicy? Jednych jakich znalazłem rzucili cene +25k za rekuperację. domek ok 150m po podłodze, razem z kotłownią i garażem, parterowy z poddaszem urzytkowym, jednak bez okien połaciowych.
    Domek w małej miejscowości więc póki co nie ma gazu i się nie zapowiada. Do rekupy myślałem o piecu na pelet, dwufunkcyjnym, bądź z koletorami/powietrzną pompą ciepła do grzania wody. Coś polecicie odradzicie?
    Spotkałem się też z opiniami, że nie warto robić podłogówki w sypialniach, bo niekomfortowe, stopy puchną etc. Ktoś ma i może się podzielić opiniami w tematach?

  5. #45

    Domyślnie

    Podłogówka oczywiście szkodzi ... producentom kaloryferów.
    Nie baw się w kocioł. Ogać dobrze chałupę i kup PC PW - lub jak masz większy teren na poziomy kolektor PC GW, komfort nieporównywalny a i latem możesz chłodzić.

  6. #46
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwro Zobacz post
    Ktoś poleci jakiś wykonawców z okolic Wrocławia/Trzebnicy? Jednych jakich znalazłem rzucili cene +25k za rekuperację. domek ok 150m po podłodze, razem z kotłownią i garażem, parterowy z poddaszem urzytkowym, jednak bez okien połaciowych.
    Domek w małej miejscowości więc póki co nie ma gazu i się nie zapowiada. Do rekupy myślałem o piecu na pelet, dwufunkcyjnym, bądź z koletorami/powietrzną pompą ciepła do grzania wody. Coś polecicie odradzicie?
    Spotkałem się też z opiniami, że nie warto robić podłogówki w sypialniach, bo niekomfortowe, stopy puchną etc. Ktoś ma i może się podzielić opiniami w tematach?
    Po pierwsze myśl,po drugie myśl samodzielnie,po trzecie doucz się troszkę na temat budowy a będzie naprawdę prosciej i nie będziesz głupot wypisywal
    Pierwsze pytanie na inteligencję,czy wiesz,że temperatura Twojego ciała to ok.36,6st.C ? Czy wiesz,że temperatura podlogowki i podłogi to ok.25-26st.C ? Czy taka temperatura powoduje "puchniecie" nog ?
    Kocioł na pellet w nowym domu ? Aż tak drogo budujesz czy jedynie bezmyślność podpowiada Ci pakować najdroższe i najgorsze rozwiazanie na ogrzewanie ?

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwro Zobacz post
    Ktoś poleci jakiś wykonawców z okolic Wrocławia/Trzebnicy? Jednych jakich znalazłem rzucili cene +25k za rekuperację. domek ok 150m po podłodze, razem z kotłownią i garażem, parterowy z poddaszem urzytkowym, jednak bez okien połaciowych.
    Domek w małej miejscowości więc póki co nie ma gazu i się nie zapowiada. Do rekupy myślałem o piecu na pelet, dwufunkcyjnym, bądź z koletorami/powietrzną pompą ciepła do grzania wody. Coś polecicie odradzicie?
    Spotkałem się też z opiniami, że nie warto robić podłogówki w sypialniach, bo niekomfortowe, stopy puchną etc. Ktoś ma i może się podzielić opiniami w tematach?
    no to lecim
    z Wrocławia i okolic? pisz do GHS z Rudy Śląskiej wiem, wiem, trochę dalej, ale od nich mam i polecam
    olej pelet, zrób PC
    nie wiem kto ma takie opinie na temat podłogówki, ja w domu mam tylko podłogówkę, żadnego kaloryfera, żadnej drabinki... komfort w porównaniu do kaloryferków nieziemski
    nic nie puchnie, żadnych problemów w pomieszczeniach z przeszkadzaczami na ścianach, żadnych problemów z kurzem
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ladyandtrump

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Piątek Mały-Kolonia
    Kod pocztowy
    98-159
    Posty
    1

    Domyślnie

    Też sie zastanawiam nad tym połączeniem. Macie? Polecacie?

  9. #49
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomekwro

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    54-152
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Po pierwsze myśl,po drugie myśl samodzielnie,po trzecie doucz się troszkę na temat budowy a będzie naprawdę prosciej i nie będziesz głupot wypisywal
    Pierwsze pytanie na inteligencję,czy wiesz,że temperatura Twojego ciała to ok.36,6st.C ? Czy wiesz,że temperatura podlogowki i podłogi to ok.25-26st.C ? Czy taka temperatura powoduje "puchniecie" nog ?
    Kocioł na pellet w nowym domu ? Aż tak drogo budujesz czy jedynie bezmyślność podpowiada Ci pakować najdroższe i najgorsze rozwiazanie na ogrzewanie ?
    To może trochę rozwiniesz i zaproponujesz lepsze rozwiązanie, niż tylko zkrytykujesz bezargumentowo?

  10. #50
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwro Zobacz post
    To może trochę rozwiniesz i zaproponujesz lepsze rozwiązanie, niż tylko zkrytykujesz bezargumentowo?
    Myślenie będzie najlepsza propozycją stąd było zadane pytanie.
    Znalazłeś już odpowiedź na nie czy może sam od siebie znasz ?
    Ciekawy jestem jej.
    Z liczeniem też u Ciebie cianiutko zatem drugie pytanie pomocnicze.
    Jaki będzie koszt systemu grzewczego na pellet składającego się z:
    A.Komina
    B.Kotłowni
    C.Kotła
    D.Zasobnika na cwu
    E.Montażu z zestawem potrzebnych części hydraulicznych.
    Proszę o koszt każdego punktu.
    I nie dziękuj za taką poradę

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomekwro

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    54-152
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Myślenie będzie najlepsza propozycją stąd było zadane pytanie.
    Znalazłeś już odpowiedź na nie czy może sam od siebie znasz ?
    Ciekawy jestem jej.
    Z liczeniem też u Ciebie cianiutko zatem drugie pytanie pomocnicze.
    Jaki będzie koszt systemu grzewczego na pellet składającego się z:
    A.Komina
    B.Kotłowni
    C.Kotła
    D.Zasobnika na cwu
    E.Montażu z zestawem potrzebnych części hydraulicznych.
    Proszę o koszt każdego punktu.
    I nie dziękuj za taką poradę
    Jak by szanowny kolega umiał czytać ze zrozumieniem to by wiedział, że część z tego już mam gdyż zakupiłem już wbudowany dom.
    Szukam tutaj rzeczowych porad, a za wywody filozoficzne koledze podziękuje.
    Ostatnio edytowane przez tomekwro ; 30-06-2018 o 18:35

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał ladyandtrump Zobacz post
    Też sie zastanawiam nad tym połączeniem. Macie? Polecacie?
    nie polecamy bo to bez sensu jest
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwro Zobacz post
    Ktoś poleci jakiś wykonawców z okolic Wrocławia/Trzebnicy? Jednych jakich znalazłem rzucili cene +25k za rekuperację. domek ok 150m po podłodze, razem z kotłownią i garażem, parterowy z poddaszem urzytkowym, jednak bez okien połaciowych.
    Domek w małej miejscowości więc póki co nie ma gazu i się nie zapowiada. Do rekupy myślałem o piecu na pelet, dwufunkcyjnym, bądź z koletorami/powietrzną pompą ciepła do grzania wody. Coś polecicie odradzicie?
    Spotkałem się też z opiniami, że nie warto robić podłogówki w sypialniach, bo niekomfortowe, stopy puchną etc. Ktoś ma i może się podzielić opiniami w tematach?
    Witam,

    Przy braku podłączenia budynku do sieci gazowej zdecydowanie polecam zastanowić się nad wyborem pompy ciepła zamiast kotła na pellet. Jest to całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne rozwiązanie. Mimo wyższych początkowych kosztów inwestycyjnych, pompa ciepła cechuje się bardzo niskimi rocznymi kosztami ogrzewania. Może być również wykorzystywana do chłodzenia budynku w sezonie letnim. Takie rozwiązanie doskonale współpracuje z ogrzewaniem podłogowym w całym budynku. Nie jest prawdą, że ogrzewanie podłogowe jest niekorzystne dla człowieka. Wprost przeciwnie, gdyż wyższa temperatura jest przy podłodze (max 27oC), a niższa jest na poziomie głowy. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób posiadających alergię. Przy tradycyjnym ogrzewaniu grzejnikowym powietrze porusza się wymuszonym ruchem poprzez konwekcję, co może powodować unoszenie się kurzu oraz mikroelementów. W sprawie doboru, wyceny oraz montażu pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie [moderowano]
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-07-2018 o 14:22 Powód: Reklama wykraczająca po za ramy PP.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Jest to całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne rozwiązanie.
    Ile kosztuje 6-cio miesięczna obsługa serwisanta? Jaką część oszczędności pochłonie?

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ile kosztuje 6-cio miesięczna obsługa serwisanta? Jaką część oszczędności pochłonie?
    Witam,

    Każde urządzenie grzewcze wymaga serwisowania, więc nie tyczy się to jedynie do pomp ciepła. Natomiast koszt wykonania przeglądu zależy od lokalizacji budynku oraz od umowy z Autoryzowanym Serwisantem.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  16. #56

    Domyślnie

    Witam
    Jaki jest średni koszt pompy ciepła z rekuperacją w domu 150m2. pow. użytkowej? Dom z poddaszem użytkowym bez piwnicy z garażem.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    mnie pc-pw AIO 9kw 1 f i reku Wanas razem z montażem na gotowo 35 tyś . dom 120 m2
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  18. #58

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli jest Pani zainteresowana wyceną montażu pompy ciepła oraz rekuperatora zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Junkers-Bosch. Nie można dokładnie wycenić kosztów montażu bez wcześniejszego wstępnego doboru typu urządzeń oraz ich wielkości. W przypadku pompy ciepła jest znaczna różnica w kosztach inwestycyjnych, jeżeli wybierzemy gruntową pompę ciepła, ponieważ dochodzi wtedy koszt wykonania kolektora gruntowego.
    Moderowano
    Pozdrawiam.
    Konsultant marki Junkers-Bosch
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-12-2018 o 12:05 Powód: Reklama wykraczająca po za ramy PP.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Witam,

    Jeżeli jest Pani zainteresowana wyceną montażu pompy ciepła oraz rekuperatora zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Junkers-Bosch. Nie można dokładnie wycenić kosztów montażu bez wcześniejszego wstępnego doboru typu urządzeń oraz ich wielkości. W przypadku pompy ciepła jest znaczna różnica w kosztach inwestycyjnych, jeżeli wybierzemy gruntową pompę ciepła, ponieważ dochodzi wtedy koszt wykonania kolektora gruntowego.
    Moderowano
    Pozdrawiam.
    Konsultant marki Junkers-Bosch
    Ciekawy jestem czy tak ochoczo doradzasz/pomagasz nowym . tak jak próbujesz ożenić towar..
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    P Czy wiesz,że temperatura podlogowki i podłogi to ok.25-26st.C ? Czy taka temperatura powoduje "puchniecie" nog ?
    Tak ! szczególnie latem na plaży, dlatego nie wolno chodzić po plaży boso ...... przepraszam nie mogłem sie powstrzymać
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony