dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie połączenie ślizgowe- jak dobrze wykonać???

    Czy ktos moze mi opisac, ewentualnie podac jakies namiary na rysunki jak prawidłowo wykonać połączenie ślizgowe. Jestem na etapie wykańczania poddasza, wszędzie (także w najnowszym muratorze) polecają wykonanie takiego połączenia na styku ściana sufit, coś tam opisują ale dokładnie nie rozumiem!

  2. #2

    Domyślnie

    No właśnie , bo w muratorze jest tak metnie napisane , żeby chyba tego nie można było zrozumieć, albo pisała to osoba , która nie wiedziała co pisze. Droga Redakcjo to my zwykli śmiertelnicy, którzy nie nadążamy za tokiem myslenia Waszych Super Redaktorów, którzy jednocześnie są super Fachowcami. o dzieki Wam Niebiosa, że zostaliśmy obdorwani tak dokonałym radami porzez Wasz głos jakim jest Murator. Proszę mi tylko wyjaśnić, jak zrobić te połączenia ślizgowe, chciałem jednocześnie nadmienić ,że za gazetę uiściłem opłatę w wysokości sugerowanej przez wydawcę (paragon do wglądu) to chyba moe oczekiwać , że zostanie mi wytłumaczona tak prosta rzecz jak połączenia ślizgowe, bo nie jestem w satnie zrozumieć ja samoprzylepną tasmę pakową można nakleić na mokrą szpachlę na płycie k-g. Chyba się komuś coś poje...ło. Jeśli mi to chciałem powiedzieć że nikt nie musi mi płacić za przeczytanie tego co napisałem.

  3. #3

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytań i wątpliwości w tym zakresie (?).

  4. #4

    Domyślnie

    chyba te połączenia ślizgowe to zbyt duży problem. Moje majstry nie słyszeli o czumś takim, a spoiny przy scianach chcą dac akrylem. Według mnie to by mogło i tak być , tylko jaką szczeline pozostawić do wypełnienia, czy 3 mm wystarczy?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    o co biega z ta tasma i polaczeniem zaciekawilo mnei to...

  6. #6

    Domyślnie

    chodzi o to, że przy poddaszu z płyt k-g jest problem ze szpachlowaniem połączeń ze ścianami ( w tym też kolankowymi), a to z tego powodu, że cały stelaż jest przymocowany do więźby, która wykonuje ruchy względem budynków. I tearz w pzrypadku zaszpachlowania na sztywnomoże popekać (nawet z taśmą) na tym połączeniu (w ekstremalnych warunkach nawet porobią się takie falbanki). I jedną z metad zpobigającej temu jest połączenie ślizgowe, które według mnie powinno być wykonane w ten sposób, ż taśmę pośligową (np pakową) daje się na ścianach wzdł€ż płyt, na płytach stycznie do taśmy poślizgowej kładzie się taśmę paierową (lub inną, ale by trzeba położyć takaby taśma nie nachodziła na poślizgową , jedynie by mogła krawędzią dotykaćdo niej. Efekt by mgł buć taki,żebu powstała rysa na samej rkrawędzi połączeniai dlatego byłaby nie widoczna. A w muratorze napisali, aby papierową dać na ścianie a poślizgową zagipsować na płyciie i to takim językiem jest napisane, że jedynie badacze Tory są w stanie to zrozumieć , z dołączonych szkiców nic nie wynika. A gazetę kupiłem jedynie po to aby sobie poczytać o płytowniu poodasza. Poczytać poczytałem, a ile wiedziałem tyle wiem. Drugim sposabem jest stosowanie akrylu, którym wypełnia sie pozostawioną szcelinę wzdłuż poddasza.

  7. #7

    Domyślnie

    jak widac nasi super specjalisci , nieczytaja forum( bo wymyslaja polaczenia slizgowe) wiec chyba nieddostaniemy tutaj odpowiedzi , jak to jest z tym połączeniem
    pozdro

  8. #8

    Domyślnie

    Byłem chyba 2 lata temu na Budmie i widziałem jak firma Rigips pokazywała wykonanie połączenia slizgowego na styku ściana a sufit (ukos).
    Najpierw mocowali do stelaża ścianke pionową, później na styku (miejscu gdzie dojdzie ścianka ukośna do pionowej) naklejali na ścianke pionową coś w rodzaju taśmy klejącej (szerości może 5 cm). Ta taśma była naklejana na płytę g-k tak aby po przykręceniu ścianki ukośnej naklejona taśma wychodziła dołem jeszcze pod płytą. Przykręcali płytę ukośną szpachlowali styk a później odcinali taśmę wystającą poniżej styku. Tak więc ukośna ścianka g-k i wyszpachlowany styk nie był na trwałe połączony z płytą pionową (między nimi była ta taśma) - dawało to możliwość ślizgu płyty ukośnej po taśmie naklejonej na płytę pionową.

    Jeżeli za mocno namieszałem to napiszcie

    To tyle co widziałem i co mogę doradzić (sam nie mam ukosów i tych problemów)
    Pozdr
    Tomasz

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    ja zajarzylem

    pyrtanie mam tylko jaka to konkretnie ma byc tasma?
    taka normalna foliowa przezroczysta do papieru, co ledwo co trzyma, albo jakas high tech kosmiczna do polaczen slizgowych?

    druga rzecz to troche mam watpliwoci do tego odcinania tasmy wystajacej po zaszpachlowaniu -wydaje mi sie ze to moze brzydko wyjsc
    no ale w sumie to jak sie przypatrzec to zawsze na mikropoziomie wszystko jest brzydkie

    ok powiiedzmy ze kumam czacze
    nie czytalem artykulu w muratorze
    ale podejrzewam, ze byl napisany mniej zrozumiale bo ten tekst to jak ktos dwa, trzy razy przeczyta i sie zastanowi to byl jasny jak cienki rosolek

  10. #10

    Domyślnie

    leon_z_katowic

    Co do taśmy to musisz zapytać w Rigipsie - miała jakąś nazwę (specjalną) i oczywiście nie można jej zapewne zastąpić zwykłą
    Tomasz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony