dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 32
Pokaż wyniki od 621 do 632 z 632
  1. #621
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam, nie zamieniłbym jej na nic innego. To tak działa ,że ciepło " powstaje " w samym garnku,patelni, co przekłada się na bardzo dużą sprawność- koszty eksploatacji. Szkło nagrzewa się od tych naczyń.
    Nie polecam tylko amici. Kupiłem taką płytę wiele lat temu. Na gwarancji wymieniali wentylatory, chyba 2 razy .Po gwarancji "wysiadły" tranzystory mocy. Wymieniłem na nowe, po niedługim czasie też padły. Na portalu internetowym kupiłem nową płytę ,z potłuczonym szkłem .Miałem nową elektronikę, ze starym szkłem .Niestety i ta płyta nie popracowała długo. Jestem w trakcie budowy i nie chciałem kupować nowej płyty . Korzystamy z dwóch małych płyt indukcyjnych, jednopalnikowych /korzystałem z nich w hotelach teraz pracują w domu/ .Mam jeszcze kuchnię na gaz ,ale już to jest dla mnie zabytek.
    Jeszcze jedna uwaga ,kuchnia indukcyjna wymaga specjalnych naczyń ,nie można tu pokusić się o kupno ich słabej jakości. Miałem przypadek ,że odlepiło się dno garnka .a patelka powyginała ,choć była dobrej firmy.
    Miłego wieczoru J.Korona
    Ostatnio edytowane przez jerzyka51 ; 13-02-2017 o 19:58

  2. #622

    Domyślnie

    No i wreszcie zdecydowałam się i kupiłam , wybór padł na BOSCH PIE631FB1E, wygląda super, oby i tak się sprawowała. Podłączona będzie dopiero w połowie kwietnia, więc dopiero potem się okaże, czy dobrze wybrałam.

  3. #623
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    mam mały garnuszek mniejszy od najmniejszego pola i spokojnie grzeję.
    I tanią płytę, bez specjalnych bajerów
    Cześć Elfir,
    możesz się pochwalić jaką masz płytę?
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  4. #624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    elextroluxa - tego typu:

  5. #625

    Domyślnie

    Jak skończy się moja Amica gazowa, chciałbym kupić tzw gaz pod szkłem. Wydatek sporo większy niż indukcja lecz pewny jestem, że zje mniej złotówek niż wszelkie elektryki. Czyli pod spodem gaz ziemny a z wierzchu ...indukcja.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #626
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Możesz podać konkretny model?
    Czy to ten: Electrolux EHH16340FK?
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  7. #627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jak skończy się moja Amica gazowa, chciałbym kupić tzw gaz pod szkłem. Wydatek sporo większy niż indukcja lecz pewny jestem, że zje mniej złotówek niż wszelkie elektryki. Czyli pod spodem gaz ziemny a z wierzchu ...indukcja.
    Nie. To się do indukcji nie umywa. Bardziej przypomina ceramiczną - jest wielka bezwładność i gorąca płyta.
    A straty na gazie są o wiele większe. Gaz zamiast nagrzewać bezpośrednio garnek, najpierw nagrzewa szkło a dopiero szkło garnek. Więc nie bardzo rozumiem twoje pojęcie ekonomiki.
    Mazut osadza się tak samo, tylko trudniej domyć w szczelinach.
    Czyli łączy wady gazu i ceramiki. Zalet nie widzę.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-03-2017 o 12:43

  8. #628
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Możesz podać konkretny model?
    Czy to ten: Electrolux EHH16340FK?
    Oni nazwę tego modelu zmieniają co roku chyba. Kiedy go kupowałam ten sam model w handlu funkcjonował pod dwiema nazwami. Mam płytę już trzy lata i nie pamiętam dokładnej nazwy z tymi numerkami, ale to chyba ta.

  9. #629
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Oni nazwę tego modelu zmieniają co roku chyba. Kiedy go kupowałam ten sam model w handlu funkcjonował pod dwiema nazwami. Mam płytę już trzy lata i nie pamiętam dokładnej nazwy z tymi numerkami, ale to chyba ta.
    Dziękuję!
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  10. #630
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jak skończy się moja Amica gazowa, chciałbym kupić tzw gaz pod szkłem. Wydatek sporo większy niż indukcja lecz pewny jestem, że zje mniej złotówek niż wszelkie elektryki. Czyli pod spodem gaz ziemny a z wierzchu ...indukcja.
    Wrzuć w wyszukiwarkę FM - solgaz- i poczytaj.
    Jest kilka wątków.

  11. #631

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wrzuć w wyszukiwarkę FM - solgaz- i poczytaj.
    Jest kilka wątków.
    Wiem o jaką firmę chodzi, nawet o tych płytach czytałem z tym, że nie na FM. Ale dzięki, nie wiedziałem, że tu też jest taki temat.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #632

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wrzuć w wyszukiwarkę FM - solgaz- i poczytaj.
    Jest kilka wątków.
    Poczytałem i na razie mi przeszło. Szczególnie w wątku z gazeta-forum. Dzięki Greengaz.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 32 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony