dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Petralana wełna fasadowa, opinie

    Witam
    Stoję przed zakupem wełny fasadowej do ocieplenia mojego domu.
    Zastanawiałem się nad zakupem rockwool fasrock LL. Posiada on niestety słabe parametry izolacji.
    Znalazłem nieco tańszą oraz o lepszych parametrach wełnę skalną Petralana Petrofas. Jej przepuszczalność cieplna wynosi 0,035
    Mam zamiar ocieplić wełną 15cm

    Czy ktoś już używał wełny tego producenta? Co o niej sądzicie?
    Jest to nowy producent który dopiero wszedł na rynek.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał powis Zobacz post
    Witam
    Stoję przed zakupem wełny fasadowej do ocieplenia mojego domu.
    Zastanawiałem się nad zakupem rockwool fasrock LL. Posiada on niestety słabe parametry izolacji.
    Znalazłem nieco tańszą oraz o lepszych parametrach wełnę skalną Petralana Petrofas. Jej przepuszczalność cieplna wynosi 0,035
    Mam zamiar ocieplić wełną 15cm

    Czy ktoś już używał wełny tego producenta? Co o niej sądzicie?
    Jest to nowy producent który dopiero wszedł na rynek.
    Ja dostałem właśnie ofertę na wełnę do ocieplenia poddasza Petralana Petralight.
    W życiu o czymś takim nie słyszałem i na necie nie za dużo informacji.
    Parametry niby lepsze od Rockwool TOPROCK, o której wycenę prosiłem i cena nieco niższa.
    Ktoś stosował już jakiekolwiek wełny tego producenta?

    Gdzie to się robi?
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał powis Zobacz post
    Witam
    Stoję przed zakupem wełny fasadowej do ocieplenia mojego domu.
    Zastanawiałem się nad zakupem rockwool fasrock LL. Posiada on niestety słabe parametry izolacji.
    Znalazłem nieco tańszą oraz o lepszych parametrach wełnę skalną Petralana Petrofas. Jej przepuszczalność cieplna wynosi 0,035
    (...)
    ROCKWOOL wprowadził do oferty płyty fasadowe FRONTROCK 35, których deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła to 0,035 W/mK.
    więcej na stronie http://www.rockwool.pl/produkty/frontrock-35/
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ten Rockwool Frontrock 35 wygląda na wełne skalną ale nie lamelową czyli trzeba by dodatkowo kołkować.

    Co do Rockwoola fastrock LL i Peralna Peralamela bo obie są lamelowane rockwool ma 20 metrów bez kołków a Fastrock LL do 20 m także jakby wynika że Rockwool ma lepszą wytrzymałość ale to tylko przypuszczenie.

    Natomiast ten Petrofas też wynika że nie jest to wełna lamelowana i ma tylko 10 kpa a powinna mieć 80 także coś za coś.
    Ale może się ktoś wypowie co ma porównanie.
    Petralamela w dotyku jest taka chrupka nie wiem jak będzie wytrzymywać przy grubości 20 cm całą te masę ocieplenia.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Wykonując ocieplenie w konkretnym systemie nie ma wątpliwości czy stosować dodatkowe kołki do montażu wełny. Określa to sytemodawca w swoich instrukcjach / aprobatach. Warto zapoznać się z rekomendacją ITB na fasadowe płyty z wełny mineralnej do wykonywania warstwy izolacyjnej w systemach ociepleń dostępną pod adresem http://static.rockwool.com/globalass...mineralnej.pdf
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony