dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Prośba o opinie domu, ile trzeba w niego zainwestować

    Witam,

    Szukałem działki, dziś trafiłem przypadkiem na dom. Cena domu całkiem atrakcyjna, natomiast dom jest na sezon od wiosny do jesieni, tzn nie ma ogrzewania gazowego, tylko mały piec żeliwny. Podobno ściany to cegła, wełna/wata i znowu cegła. Nie ma styropianu na zewnątrz. Dach ponoć ocieplony. Rozkład jest słaby, za duża sypialnia na górze, na dole nie wiem dokładnie.

    W drodze przy domu jest kanalizacja, do domu podłączony jest gaz, prąd i woda. Ogólnie to interesuje mnie podłączenie kanalizacji, wymiana okien (pewnie nie są całoroczne, te frontowe być może zmniejszyłbym żeby nie dochodziły do podłogi), zainstalowanie ogrzewania gazowego i rozprowadzenie instalacji grzewczych (nie widzę kaloryferów na zdjęciach), na górze zmiana rozkładu na pokoje po 12m2, na dole pewnie też jakieś zmiany rozkładu. Piecyk jest do wywalenia, byłby kominek. Prawdopodobnie styropian na ściany, chociaż jak piszą ściana ma już 44cm. Może ogrzewanie podłogowe w salonie. Pewnie wymaga jakichś inwestycji o których nie wiem. Wychodzi na to, że do ceny trzeba by doliczyć jeszcze sporo..

    Dom co prawda nie wymaga ponoć wkładu finansowego, to jednak powyższe zmiany, które planuję trochę będą kosztować. Może lepiej byłoby budować od nowa? Dom ma 15 lat.

    Zastanawiam się, na co zwrócić uwagę podczas oglądania, czy w ogóle opłaca się w niego inwestować. Nie byłem nastawiony na poszukiwanie domków, tylko działek. Może ta cena jest za wysoka? Okolica bardzo ładna, spokojna, blisko centrum miasta.

    Pewnie najlepiej byłoby zlecić opinie lub ekspertyzę stanu technicznego budynku..?

    http://kb.pl/teksty/2013/10/01/koszt-remontu-starego-domu/

    Cenę mogę negocjować. Jaka cena wydawałaby się atrakcyjna za ten dom?
    Ostatnio edytowane przez anubias ; 25-09-2016 o 09:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony