dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 47
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 929

Temat: kominki z kratki.pl

  1. #21

    Domyślnie

    A co z tym doprowadzeniem powietrza do spalania? Ktos może cos wie?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #22

    Domyślnie

    odświeżę temat. Może doszli jacyś nowi użytkownicy kominków z Radomia?

    A drugie pytanie, czy ktoś może zastosował wodny wymiennik ciepła do kominka. Na stronie http://www.kratki.pl/wymiennik_nasada.php
    Zamysł wygląda interesująco, coś na wzór kominka z płaszczem wodnym.

    co o tym sądzicie?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #23

    Domyślnie

    Witam!
    2 wkłady juz zamontowałem.Duży i mniejszy. Nazw nie pamietam, bo kupował klient.
    Powietrze zasysa z salonu, a potrzebuja duzo, bo rura spalinowa chyba 200. więc rura zewnętrzna powinna być.
    We wkładach podoba mi się ich budowa, rozwiazanie techniczne.
    Natomiast wątpię w jakość zeliwa, bo jest zbyt czarne. Oni nie produkuja, tylko handluja wkładami. a robione pewnie w okolicy Staporkowa, Końskich - z przetopionych kaloryferów.
    W rozmowach z klientami wspominam o w/w uwagach, oraz akcentujac ich niska cene. Ale tylko to, a wybór juz nie do mnie.
    Pozdrawiam.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #24

    Domyślnie kominek Zuzia

    Czy moze sa jacys nowi uzytkownicy tych kominkow? Bardzo prosze o opinie.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #25

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad Zuzią. Dodatkowo chciałbym, żeby zamontowali od spodu rurę wlotu powietrza (+150PLN). Jak popatrzycie na allegro, to cały asortyment jest w sprzedaży i widać, że cieszą się dużym powodzeniem. Ale co z ich jakością?
    Pozdrawiam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #26

    Domyślnie

    Może nei na temat, ale ja tez kupiłem tani wkład, o ten: http://www.ekoterm.waw.pl/index1.htm
    Paliłem nim końcówkę zimy poprzedniej i parę razy w ciągu okresy wiosna - teraz. Cena bardzo atrakcyjna (3500 brutto) i jak na razie bez problemów. Rura spalinowa fi 200, szyber, popielnik.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #27

    Domyślnie wkład z płaszczem wodnym

    Post dość stary, więc go odświeżę. Może więcej jest użytkowników dobrych, sprawdzonych ale nie koniecznie drogich wkładów z płaszczem wodnym. Pozbawionych efektu "czarnej szyby"

    Osobiscie też zainteresowałem się wkładem Zuzia z kratki.pl ale trochę mnie martwią opinie w stylu:

    - czarna szyba
    - słaba jakość stali
    - pękające wkłady

    Czy jest ktoś kto ostatnio dokonał zakupu tego wkładu i jest lub nie zadowolony?

    Jeśli macie jakieś inne propozycje rozsądnego wkładu z płaszczem to zapraszam do podzielenia się opinią. /Domek 90m2+ ok 30m2 w przyszłości po zaadoptowaniu poddasza/

    pozdrawiam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie Re: wkład z płaszczem wodnym

    Jeżeli zdecydowałeś się na kominek z płaszczem wodnym to musisz się pogodzić z czarną szybą bo w tego typu paleniskach nie występuje wystarszająca tenperatura do wypalenia sadzy która siada na szybie.Co do dobrych i sprawdzonych wkładów to www.kominki.byrski.pl
    Cytat Napisał darek75
    Post dość stary, więc go odświeżę. Może więcej jest użytkowników dobrych, sprawdzonych ale nie koniecznie drogich wkładów z płaszczem wodnym. Pozbawionych efektu "czarnej szyby"

    Osobiscie też zainteresowałem się wkładem Zuzia z kratki.pl ale trochę mnie martwią opinie w stylu:

    - czarna szyba
    - słaba jakość stali
    - pękające wkłady

    Czy jest ktoś kto ostatnio dokonał zakupu tego wkładu i jest lub nie zadowolony?

    Jeśli macie jakieś inne propozycje rozsądnego wkładu z płaszczem to zapraszam do podzielenia się opinią. /Domek 90m2+ ok 30m2 w przyszłości po zaadoptowaniu poddasza/

    pozdrawiam
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #29

    Domyślnie zuzia kontra byrski

    mariobros35

    Jakie są zalety podanego przez Ciebie wkładu bo cena 14kW Byrski I to 5540pln a Zuzia 15kW jest za 2900pln? Z kąd się bierze ta różnica?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #30

    Domyślnie

    Witam

    Ja odnośnie brudnej szyby.

    U mnie także bardzo brudziło szybę. Było to męczące i frustrujące.

    Rozwiązanie znalazł ten, który montował całość.

    Otóż okazało się, że została zamontowana zła uszczelka przy domykaniu drzwi. Tzn. zamiast rozmiaru 6 mialiśmy rozmiar 8. Cokolwiek tzn. Krótko mówiąc sznur byl za gruby. Teraz szyba nawet po 12 h palenia jest czysta. Jedynie lekko się zażółca ale to już normale i nie psuje to efektu widoku płomieni.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #31

    Domyślnie

    symfonia: Jakiej firmy wkładu używasz? Wkład jest z płaszczem wodnym?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #32

    Domyślnie

    Wkład jest z castoramy kosztował ok. 1500 zł.

    Czyli nijak się ma do tych drooogich.

    Nie mam płaszcza wodnego, ale montujący kominek spec proponował zrobienie wg. własnego patentu, który ponoć działa u innych i się sprawdza.

    Nie mam jednak takiej potrzeby. W kominku palimy bo jego ciepło na tak mały dom wystarcza. Nie "hajcujemy" dokładamy raz na 2h. Mamy rozprowadzanie DGP bez turbiny. Na dwa pokoje i hol + salon.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie Re: zuzia kontra byrski

    Cytat Napisał darek75
    mariobros35

    Jakie są zalety podanego przez Ciebie wkładu bo cena 14kW Byrski I to 5540pln a Zuzia 15kW jest za 2900pln? Z kąd się bierze ta różnica?
    Różnica bieże się głównie z grubości blach urzytych do prorukcji (w byrskim 5 mm) i z tego iż byrski posiada w cenie wkładu elektronikę sterującą powietrzem do spalania oraz elektryczną przepustnicę sterowaną poprzez tą elektronikę elektronika posiada również funkcję sterowania pąpami c.o .Kominek byrskiego posiada też wężownicę schładzającą natomiast tania zuzia nie posiada tych wszystkich dodatków[/url]
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #34

    Domyślnie

    Odswieze watek kolejny raz. Czy spece od kominkow wodnych mogliby porownac wklady Zuzia i Wiktor z p.w. z innymi drozszymi wkladami (CTM, Lechma, makroterm czy Byrski, na przyklad)? Zeby laik, ktory szuka kominka wodnego w umiarkowanej cenie byl swiadomy, czym wklady z firmy kratki.pl roznia sie od tych tzw. lepszych? W czym im ustepuja? Na stronie faktycznie niewiele jest informacji technicznych dot. tych kominkow, sporo natomiast jest retoryki zachwalajacej ich jakosc i dobra cene. Jakie dane tech. (poza moca oczywiscie) niezbedne sa do oceny kominka?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #35

    Domyślnie

    Ja też dołączę się do wątku.
    Czy jest rozwiązanie kominka z płaszczem, który zachowuje czystą szybę? Jakie są opinie użytkowników kominków różnych producentów?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #36

    Domyślnie

    Zakupiłem także Zuzie wodną 19kw ale niestety bez wężownicy i dolotu powietrza z zewnątrz z czego jestem nie pocieszony bo kratki.pl niedość jasno i precyzyjne opisują to na swojej stronie. Kupując byłem przekonany, że to jest w komplecie. Opisy na stronie są dość enigmatyczne.Powinni lepiej opisać swoje produkty i przede wszystkim zaznaczyć co wchodzi w skład każdego kominka a co jest możliwe do zrobienia po zakupie. Jak się okazuje nie wszystko da się zrobić po zakupie. Np jeśli kupiłeś kominek bez wężownicy to opcja z wężownicą polega na tym, że trzeba wymienić cały kominek a nie tylko dokupić wężownicę. A tego już w opisach na stronie nie ma.Podobnie jest z opcją dolotu powietrza z zewnątrz. Nie wolno tego zrobić samemu mogą to wykonać tylko oni, bo inaczej utrata gwarancji. Tak więc trzeba kominek odesłać do przerobienia. Tragedia. KRATKI.PL zmieńcie opisy na stronie na bardziej czytelne i jasne !

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #37

    Domyślnie

    ja byłem ostatnio w kratkach i oglądałem na żywo ich wyroby i jak dla mnie wygląd zewnętrzny i jakość wykonania nie do zaakceptowania. A szczególnie drzwiczki i popielnik.
    Szukałem taniego wkładu, ale to co zobaczyłem doszedłem do wniosku,że wolę dopłacić drugie tyle i mieć coś porządnego w domu, niz patrzeć na Zuzię czy Wiktora.
    Wybrałem Dovre.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #38

    Domyślnie

    Używam kominka Zuzia 19kw z płaszczem wodnym bez dodatkowych bajerów typu- wężownica, doprowadzenie powietrza. Użytkuję kominek od marca 2007 jak na razie jest wszystko w porządku. Instalator który montował kominek dokładnie go ogladał i raczej chwalił jego wykonanie tzn. spawy itp. Fakt, niepochlebnie wypowiadał się o popielniku, ale w końcu ten element nie ma zbyt wielkiego wpływu na działanie kominka, a cena raczej zachęca do kupna. Kominek doskonale radzi sobie z ogrzaniem domu 145 m2 i dogrzaniem wody w CWU. Co do szyby to rzeczywiście po kilku paleniach jest częściowo okopcona, ale znajomy ma CTMa i ma ten sam problem. Jeżeli zaś chodzi o wzornictwo , to jest to dla mnie główny atut tego kominka. Szukałem kominka który by pasował do nowoczesnej obudowy i Zuzia właśnie taka jest. Uważam że ma prosty elegancki kształt pozbawiony ozdób w postaci -róż, koni i innych cudów ( nie krytykuję tu gustów innych), mnie się to nie podoba. Osobiście polecam.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Właśnie został u mnie zainstalowany kominek Zuzia 16 kW, zwykły bez płaszcza wodnego, 1900 zł brutto.
    Bardzo mi się podoba, jest prosty, bez bajerów i taki właśnie chciałam.
    co do użytkowania, to na razie nie mogę specjalnie nic powiedzieć, bo dopiero 2 razy paliliśmy.
    Ktoś pisał, że wkład pękł i firma wymieniła. Ale co z obudową? Kto pokrył koszty rozebrania obudowy i ponownego zrobienia?
    I mam jeszcze pytanie, które mnie nurtuje - miałam doprowadzone powietrze rurą z zewnątrz. Terat kominkarz przeciągnął tę rurę nie na środek kominka tylko z boku. Czy to jest prawidłowe? Myślałam, że będzie właśnie od spodu na środku, wtedy byłaby ta ,,czysta szyba" . Czy to nie ma znaczenia?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #40

    Domyślnie

    Witaj Justysia. Wydaje mi się ze koszt rozebrania obudowy i ponownego jej wykonania niestety spada na bary osobników którzy chcą się cieszyć widokiem i ciepłem ognia w swoich salonach . Zapewne w karcie gwarancyjneji ( jeśli ją dokładnie przeczytać ) znajdzie się jakaś gwiazdka lub drobny druczek. Zresztą nie myśl o tym, sytuacja o której wspomniaś pewnie występuje sporadycznie i może się dotyczyć każdej marki kominka . Jeżeli chodzi o drugi temat który poruszyłaś, to też mam doprowadzone powietrze z zewnątrz pod kominek, ale ma ono rekompensować utratę powietrza które zostało zużyte przez kominek do spalania ( tak twierdził mój fachman). Jeżeli u Ciebe jest podobnie, to wydaje mi się że miejsce usytuowania rury pod kominkiem nie odgrywa znaczącej roli.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 2 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony