dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 47
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 929

Temat: kominki z kratki.pl

  1. #681
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał pati74 Zobacz post
    ( doszczelniony pod rekuperację)
    -
    Na czym polega owo doszczelnienie pod rekuperację ?
    Darek B

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #682

    Domyślnie

    Dom ma 220 m2 ale nie licząc garażu i kotłowni ma 180 m2 powierzchni użytkowej. Pozdrawiam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #683

    Domyślnie

    Szczerz mówiąc nie wiem, tak m powiedział sprzedawca z firmy kratki, że doszczelnią go jak zgłoszę to przy zamówieniu

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #684
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Na czym polega owo doszczelnienie pod rekuperację ?
    jak to jak, do zuźki zamontują dolot więcej nie trzeba
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #685

    Domyślnie

    Czyli co to jakaś bzdura i nie powinnam rozważać zakup tych kominków z f. kratki. Jest tam jeszcze model Zibi, który dedykowany jest pod rekuperacje.
    A co z tej mojej listy faworytów polecilibyście, który wkład jest według Was najlepszy. Wymieniłam wcześniej:
    - Arysto 10 lub 11
    - Bef Inter 8 lub 9
    - Bef Optim 8
    - hajduk Volcano
    Pozdrawiam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #686
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szczerbatywampir

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    straszyn
    Kod pocztowy
    83-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pati74 Zobacz post
    Czyli co to jakaś bzdura i nie powinnam rozważać zakup tych kominków z f. kratki. Jest tam jeszcze model Zibi, który dedykowany jest pod rekuperacje.
    A co z tej mojej listy faworytów polecilibyście, który wkład jest według Was najlepszy. Wymieniłam wcześniej:
    - Arysto 10 lub 11
    - Bef Inter 8 lub 9
    - Bef Optim 8
    - hajduk Volcano
    Pozdrawiam


    Witam,

    Ja również zastanawiałe, się nad tymi wkładami, metodą wykluczeń pozostawiłem 2 wkłady, tańszy czyli Kratki Oliwia narożna oraz droższy, lecz ostatnio w promocyjnej cenie Bef Inter V9, na stronie producenta i w firmach kominiarskich jest za 6500 netto, czyli na 8 procentowym wacie 7 tys.

    Zostawiłem 2 wkłady ale i tak nie wiem co wybrać, bo różnica 3500 zł, czyli koszt plus/minus wymuszonego rozprowadzenia powietrza. Trudna decyzja, chodź mocno myślę, żę przy przedłużeniu gwarancji w kratkach do 7 lat powinnem następne lata czuć się bezpiecznie.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #687

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Decyzja zapadła, po obejrzeniu kilku wkładów zdecydowaliśmy się na wkład firmy Bef. Mamy ostatni dylemat między dwoma modelami Start 8 cl i Optim 8 cl. Oba modele są żeliwne, mają takie same wymiary tylko nie wiemy czy wybrać Start bez szamotu czy optim z szamotem a właściwie materiałem o nazwie,,carcon“ .Proszę o opinie i poradę, który wkład będzie lepszy i czym różni się szamot od carconu.
    Pozdrawiam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #688

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie z okładziną szamotową lub szamoto-podobną

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #689
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    bardzo dobry wybór
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #690

    Domyślnie

    Dziękuję, mam nadzieję, że będzie służył długo i sprawnie. Zamówiliśmy model Optim 8 ten z wyłożeniem materiałem akumulacyjnym. Szkoda, że to nie szamot i mało informacji można znaleźć na temat tego materiału jednak pozostaje przekonanie, że uznana firma jaką jest Bef nie pozwoliłaby sobie na włożenie do wkładu czegoś co zepsułoby im dobre opinie o wkładach.
    Mam świadomość, że spanie moc kominka, producent podaje 6-10 gdzie bez wyłożenia podnosi się na 8-14- model Start ale z drugiej strony, może będzie można posiedzieć przy kominku i nie umierać z gorąca. No i mam nadzieje, że szyba będzie czystsza.
    Muszę powiedzieć, że po obejrzeniu wkładów kilku producentów, Bef wyróżnia się dobrą jakością i dbałością wykonania. Wyjątkowo podoba mi się szyba, lekko przyciemniana i z czarną ramką w około, fajny nowoczesny wygląd.
    Pozdrawiam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #691

    Domyślnie

    A czy ktoś może wie jaka jest różnica między szamotem a materiałem o nazwie carcon? Dlaczego producenci wyszukują różnych materiałów poza szamotem skoro szamot jest określany jako najlepszy. Może to kwestie oszczędności?
    Pozdrawiam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #692
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pati74 Zobacz post
    A czy ktoś może wie jaka jest różnica między szamotem a materiałem o nazwie carcon? Dlaczego producenci wyszukują różnych materiałów poza szamotem skoro szamot jest określany jako najlepszy. Może to kwestie oszczędności?
    Pozdrawiam
    No nie do końca, szamot jest najlepszy ..., ale zapewne jeden z tańszych i popularniejszych. Prawdzie materiały (wyłożenia) ogniotrwałe są zdecydowanie droższe i oferują znacznie szerszy od "szamotu", zakres pracy w wysokich temperaturach i również w kontakcie z ogniem i spalinami.

    Dziedzina materiałów ogniotrwałych i materiałów zduńskich, nie zostaje w tyle za innymi dziedzinami, tutaj też zachodzą zmiany w produktach...

    PS
    carcon, to zapewne jakaś nazwa handlowa, możliwe że betonu ogniotrwałego. Zapewne również jego producent nie jest zainteresowany opisywać (zdradzać) jego składu, czy sposobu produkcji.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 06-12-2014 o 14:04

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #693

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje, nie ma co w takim razie drążyć tematu materiałów ogniotrwałych. Mam nadzieję, że carcon spełni swoje zadanie i będę zadowolona z kominka, na którego się zdecydowałam. Pozdrawiam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #694
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Prawdzie materiały (wyłożenia) ogniotrwałe są zdecydowanie droższe i oferują znacznie szerszy od "szamotu",
    Proszę ,
    rozwiń myśl "PRAWDZIWE MATERIAŁY OGNIOTRWAŁE "
    Darek B

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #695

    Domyślnie

    Witam,


    Temat w "kratkę" więc pewnie dobrze trafiłem Jeśli ktoś może wesprzeć wiedzą w temacie poniżej to będę wdzięczny...

    Po remoncie mam w domu wentylację mechaniczną z reku. Dom to podpiwniczona piętrówka z lat 80-tych ubiegłego wieku. Planuję w salonie łączonym z kuchnią (ok. 50m2) postawić kominek. Do pomieszczeń na poddaszu rozprowadziłem 4 odnogi grawitacyjnego DGP.

    Kominek będzie służył do palenia rekreacyjnego lub w okresach przejściowych (podłogówka ułożona w całym domu). Na razie wydaje mi się, że ZIBI z szybą łączoną narożną to będzie rozsądny cenowo wybór. Jeśli jednak ten wkład się do tego nie nadaje to napiszcie dlaczego i polećcie coś innego.

    Ale proszę o radę w paru innych kwestiach:

    1. czy jako powietrze dolotowe mogę zassać powietrze z piwnicy (ma odpowiednią wentylację, która da radę) czy to musi być koniecznie powietrze z zewnątrz?
    2. aby uniknąć przypalania kurzu czy ma sens montowanie również w piwnicy małego wentylatorka z filtrem, który zasysałby powietrze potrzebne do DGP?
    Powietrze podane byłoby bezpośrednio pod zabudowany wkład. Wydaje mi się, że miałoby to tą zaletę, że ruch powietrza w DGP byłby trochę szybszy co
    obniżyło by jego temperaturę na kratkach wylotowych w pomieszczeniach na poddaszu (kratki są zamontowane w podłodze).
    Jeśli to dobry pomysł to jaki wentylatorek i jakiej mocy byłby sensowny?

    z góry dzięki!

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zdania na temat przydatności do WM szyb łączonych są podzielone...Pojawiła się nowa linia marketingowa, zgodnie z którą masz kupić coś innego...

    Nie kombinuj z piwnicą, bo się kiedyś zdziwisz, a wentylatorki przejdą Ci jak zrozumiesz zasadę działania ogrzewania kominkowego.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #697
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pati74 Zobacz post
    Dziękuję za informacje, nie ma co w takim razie drążyć tematu materiałów ogniotrwałych. Mam nadzieję, że carcon spełni swoje zadanie i będę zadowolona z kominka, na którego się zdecydowałam. Pozdrawiam
    Na razie żadne okładziny sztuczne nie sprawdziły się w paleniskach. Polskich, niemieckich czy austriackich...Stosuje się je powszechnie, bo są dużo tańsze od szamotu i produkowane zwykle przez producenta wkładu. Czyli nie musi dzielić się zyskiem. Wszystko to sypie się jak zaczniesz palić na prawdę. Jedyny wyjątek to refrabox

    Szamot dobrej jakości, też nie jest tani, ale wystarczy 1/3 ceny refraboxu i jakość jest taka, że nie pęka.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #698
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Na razie żadne okładziny sztuczne nie sprawdziły się w paleniskach. Polskich, niemieckich czy austriackich...Stosuje się je powszechnie, bo są dużo tańsze od szamotu i produkowane zwykle przez producenta wkładu. Czyli nie musi dzielić się zyskiem. Wszystko to sypie się jak zaczniesz palić na prawdę. Jedyny wyjątek to refrabox

    Szamot dobrej jakości, też nie jest tani, ale wystarczy 1/3 ceny refraboxu i jakość jest taka, że nie pęka.
    Jeżeli chodzi o REFRABOX, to prawda znana (oficjalnie) od ponad roku. Znacznie dłużej z długotrwałych testów.
    Piszę to z doświadczenia instalacyjnego i użytkowego, nie na podstawie opisów.
    Mogę jedynie dodać, że mamy w ofercie inne materiały do wyłożeń palenisk, gwarantujące długoletnie użytkowanie w warunkach ekstremalnych. Oczywiście mają swoje nazwy handlowe.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #699

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zdania na temat przydatności do WM szyb łączonych są podzielone...Pojawiła się nowa linia marketingowa, zgodnie z którą masz kupić coś innego...

    Nie kombinuj z piwnicą, bo się kiedyś zdziwisz, a wentylatorki przejdą Ci jak zrozumiesz zasadę działania ogrzewania kominkowego.
    Domyślam się, że te łączone szyby nie są polecane do reku. Ale ja nie będę wymagał od tego układu nie wiadomo czego. Będę go używał okazjonalnie i w razie totalnej awarii innych źródeł ciepła. W założeniu przez kilka - max kilkanaście dni w roku.

    Kominek z takim układem po prostu najlepiej wizualnie pasuje mi do salonu a wiedząc jak rzadko będzie używany nie chcę wydawać niepotrzebnie kasy na wypasione modele bo po prostu nie wykorzystam ich potencjału. Jeśli masz wiedzę jak pracuje ten wkład z tymi szybami to podziel się czy te szyby nie sprawiają jakichś kłopotów w użytkowaniu i system czystej szyby daje radę także na szybie bocznej.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #700
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ewabrotha

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    ja kupiłam z tego sklepu. Bardzo mili panowie i szybko zakładają

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 35 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony