dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 87
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1736
  1. #441

    Domyślnie

    tede80
    1/ Moc cieplna = 10151 W . Wg. asolt - przeszacowana 10 % do 20 %
    2/ Zapotrzebowanie na ciepło = 19326 kWh/rok ,
    3/ Powierzchnia ogrzewana = 175 m2 , budynek piętrowy zwykły czy poddasze ???
    a/ powierzchnia użytkowa ogrzewana ???
    4/ Jaka grubość wylewki pod podłogą ??
    5/ Ogrzewanie całościowe - to podłogówka
    6/ Jakie zyski ciepła od ;
    a/ słońca ??,
    b/ bytowe ?? - z OZC
    7/ Przestudiuj tematy które mam w stopce , zrób parę symulacji obliczeń wg. str.17 tego tematu ,
    8/ Decyzję musisz podjąć TY .
    Ja jestem zwolennikiem nie przewymiarowania mocy PC, gdyż " 80 % energii na ogrzewanie budynku przypada na temperatury > - 2 C "
    Twój budynek jest w III strefie - gdzie minimalna temperatura to - 20 C ,
    9/ Żeby decydować - trzeba zgłębić temat , chyba że wydaje się pieniądze nie swoje
    Większość inwestorów kupowała PC na oko, bez obliczeń i dlatego większość ma PC przewymiarowane.
    PC - ma być szyta na miarę - jak ubranie , ale przewymiarowana PC też będzie działać a najbardziej będzie się cieszył instalator
    - bo im sprzeda PC o większej mocy to ma większy zysk
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  2. #442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    tede80
    1/ Moc cieplna = 10151 W . Wg. asolt - przeszacowana 10 % do 20 %
    2/ Zapotrzebowanie na ciepło = 19326 kWh/rok ,
    3/ Powierzchnia ogrzewana = 175 m2 , budynek piętrowy zwykły czy poddasze ???
    a/ powierzchnia użytkowa ogrzewana ???
    4/ Jaka grubość wylewki pod podłogą ??
    5/ Ogrzewanie całościowe - to podłogówka
    6/ Jakie zyski ciepła od ;
    a/ słońca ??,
    b/ bytowe ?? - z OZC
    7/ Przestudiuj tematy które mam w stopce , zrób parę symulacji obliczeń wg. str.17 tego tematu ,
    8/ Decyzję musisz podjąć TY .
    Ja jestem zwolennikiem nie przewymiarowania mocy PC, gdyż " 80 % energii na ogrzewanie budynku przypada na temperatury > - 2 C "
    Twój budynek jest w III strefie - gdzie minimalna temperatura to - 20 C ,
    9/ Żeby decydować - trzeba zgłębić temat , chyba że wydaje się pieniądze nie swoje
    Większość inwestorów kupowała PC na oko, bez obliczeń i dlatego większość ma PC przewymiarowane.
    PC - ma być szyta na miarę - jak ubranie , ale przewymiarowana PC też będzie działać a najbardziej będzie się cieszył instalator
    - bo im sprzeda PC o większej mocy to ma większy zysk
    3/ Powierzchnia ogrzewana = 175 m2 , budynek piętrowy zwykły czy poddasze ???
    poddasze
    a/ powierzchnia użytkowa ogrzewana ???
    174,7m2
    4/ Jaka grubość wylewki pod podłogą ??
    10cm
    5/ Ogrzewanie całościowe - to podłogówka
    tak na całości podłogówka + 2 drabinki w łazienkach oraz dwa grzejniki w garażu, który ma być ogrzewany do 15-16*C
    6/ Jakie zyski ciepła od ;
    a/ słońca ??,
    brak danych
    b/ bytowe ?? - z OZC
    brak danych

  3. #443
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Słabo z izolacją "pojechałeś"...

    Jak chcesz w garażu takie temperatury utrzymywać to zrób podłogówkę zamiast nieszczęsnych grzejników.

    Strata na wentylację przy grawitacyjnej będzie mniejsza niż te wyliczanki bo nie będziesz miał prawie wentylacji, chyba że kupisz niewspółczesne okna....
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  4. #444

    Domyślnie

    Czy OZC - było obliczane dla temperatury 15 - 16 C w garażu ? Po co taka temperatura, w garażu przyjmuje się ok.5 C do obliczeń .
    Powierzchnia ogrzewana użytkowa jest dużo mniejsza od powierzchni ogrzewanej w domu z poddaszem i wynosi ; o wysokości w świetle:
    1) równej lub większej od 2,20 m - powierzchnia ta jest zaliczana do obliczeń w 100%;

    2) równej lub większej od 1,40 m, lecz mniejszej od 2,20 m - powierzchnia ta jest zaliczana do obliczeń w 50%;

    3) mniejszej od 1,40 m - powierzchnia ta jest pomijana całkowicie.

    Uzyskaj dane zysków ciepła od autora OZC , oraz jakie możliwości akumulacji ma wylewka Twojego domu
    Czy będzie montowana rekuperacja - przed zakupem PC ???
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Czy OZC - było obliczane dla temperatury 15 - 16 C w garażu ? Po co taka temperatura, w garażu przyjmuje się ok.5 C do obliczeń .
    Powierzchnia ogrzewana użytkowa jest dużo mniejsza od powierzchni ogrzewanej w domu z poddaszem i wynosi ; o wysokości w świetle:
    1) równej lub większej od 2,20 m - powierzchnia ta jest zaliczana do obliczeń w 100%;

    2) równej lub większej od 1,40 m, lecz mniejszej od 2,20 m - powierzchnia ta jest zaliczana do obliczeń w 50%;

    3) mniejszej od 1,40 m - powierzchnia ta jest pomijana całkowicie.

    Uzyskaj dane zysków ciepła od autora OZC , oraz jakie możliwości akumulacji ma wylewka Twojego domu
    Czy będzie montowana rekuperacja - przed zakupem PC ???
    Temperatura w garazu zakładana 15 oC, taką podał inwestor i taka uwzgledniłem w obliczeniach, nie dyskutuje z danymi ktore podają inwestorzy. Niedawno liczyłem garaz do 18 oC, takie było zyczenie inwestora nie wnikałem dlaczego tak wysoko. Osobiscie uwazam ze 10 oC w garazu jest wystarczające, ale moje przekonania nie są najwazniejsze, najwazniejsze są ustalenia inwestora, jego zwiekszone koszty ogrzewania, nie moje.
    Nie rozumiem po co podawac zyski bytowe i słoneczne do doboru mocy pompy, one są uwzględnione zarówno w projektowym obciązeniu cieplnym (3,0 W/m2 dla zysków bytowych jak i w zapotrzebowaniu na ciepło zyski słoneczne i bytowe) Co ma dac ich znajomosc w doborze pompy?, jakas nowa metoda doboru mocy pompy? Zechciej wytłumaczyc. Wiedzy nigdy za duzo
    Powierzchnia uzytkowa w moich obliczeniach to zawsze powierzchnia po podłogach.
    Jezeli chodzi o akumulacyjnosc wylewek to przyjeto do obliczen cieplnych wylewki betonowe o grubosci 7 cm.

  6. #446

    Domyślnie

    Czy to 10*C w garażu wniesie znaczącą zmianę w moim zapotrzebowaniu?

  7. #447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Zalezy co rozumiec przez "znaczącą", zmiana będzie, ale jaka to musze policzyc.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 20-04-2017 o 06:50

  8. #448

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zalezy co rozumiec przez "znaczącą", zmiana będzie, ale jaka to musze policzyc.
    Taką która jednoznacznie wskaże na wybór pompy T-Cap 9kW

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Tak sobie czytam i sie zastanawiam.... moj dom to raptem 25m2 mniej...
    PC nigdy nie byla w poblizu oddawania 9kW na cele grzewcze nawet przy -20*C
    Dom z lat 80 a izolcja i okna dalekie od tego przykladu tutaj...no i grzejniki
    I powracajaca kwestia dodawania mocy na cele CWU. PC albo grzeje CWU albo dom....
    Czy znowu chodzi o akumulacje i grzanie tylko w II taryfie?
    W innym przypadku jezeli nawet w najzimniejsze dni PC bedzie chodzic "tylko" 22h a 2 h przeznaczy na CWU to duzych wahan temp w domu raczej nie bedzie
    To oczywiscie tylko moje osobiste refleksje
    Värmepumpsägare jaką pompę użytkujesz?

  9. #449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    Taką która jednoznacznie wskaże na wybór pompy T-Cap 9kW
    Nie bedzie to taka zmiana, znacząca bedzie w przypadku zastosowania wm.

  10. #450
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    [QUOTE=Värmepumpsägare;
    Patrzac na czyste cyfry i to co mam teraz to osobiscie bym wybral 9kW... chyba ze roznica w cenie znikoma a oba modele moduluja do tych samych wartosci [/QUOTE]

    Odnosnie kol Tede,
    Dodam tylko ,że 12kW ma gorsze COP od 9 kW. Absolutnie nie neguję obliczeń Asolta-są założenia ,jest metoda.
    Jest jeszcze "proza życia"-w przypadku doboru mocy PC pod ekstremalne warunki należy sobie zadać pytanie :
    -jak długo w ciągu doby będzie ten siarczysty mróz np -20 st ?
    -drugie pytanie powiązane z w/w , co się stanie z temp w domu w ten mróz ?

    Czyż nie jest tak ,że nie w każdą zimę są takie temp (tj min dla danej strefy) .
    Czyż nie jest tak ,że jeśli się pojawią na kilka godzin w nocy -to akumulacyjność domu zatrzyma raptowny spadek temp (przecież PC będzie nadal pracować , tylko z mocą 8kW zamiast tych 10 kW z OZC) , a jeśli spadek nastąpi -to o jaką wartość ?

    U mnie po podłogach jest 200m2 -mocno przeciętne ocieplenie , brak reku -a w chałupie 22,5 do 23 st na 9kW...
    Owszem płacę dwa razy tyle co podłogowcy ze względu na grzejniki-ale komfort mam ten sam.

    Osobiście (po moich doświadczeniach) wybrałbym 9kW T-capa -bo masz lepiej ocieplona chałupę niż ja i ciut mniejszą . Jedyną sprawą nad którą bym się zastanowił ,to 12kW pod T2 i podłogówkę-ale z tego co wiem przy tak cienkiej wylewce 12kW może być nie uzasadniona.

    Ale to tylko moja opinia -ale za to podparta fizycznymi doświadczeniami z doborem i eksploatacją 9kW T-cap

    pzdr

    W tym roku było u mnie nad ranem kilka razy -23 st i dramat w chałupie :
    RANO O GODZ 7.00 BYŁO W SALONIE 22 ST -A NIESTETY , POWINNO BYĆ MIN 22,5 ST...
    Było jeszcze poranne wietrzenie i tak ok godz 12.00 znowu było "błogie" 22,5-23 st....
    Dodam jeszcze ,że codziennie zaciągam rolety (na szczęście ocieplane 5mm pianką) , o przenikalność okien nie pytajcie lepiej...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  11. #451

    Domyślnie

    Próbuję w programie Aquarea Designer zrobić sobie taką symulację jak by to wyglądało dla 9kW i 12kW ale nie wiem czemu po wpisaniu ogrzewanej powierzchni 175m2 oraz zapotrzebowania 10kW, następnie po wybraniu pompy T-Cap 9kW mam informacje "Moc grzewcza pompy ciepła (8.9kW) jest mniejsza od wymaganej 13.3kW!" oraz "Zmień temperaturę biwalentną (obliczenia nie są możliwe)"
    Chciałbym wiedzieć jaka różnica w kosztach ogrzewania wyszłaby przy pompie 9kW, która ewentualnie wspomogła by się grzałką w najmroźniejsze dni a pompą 12kW, która by nie musiała używać grzałki. Jaki to też by miało wpływ na pracę pompy, ile godzin dana pompa by pracowała by zapewnić mi ten sam komfort cieplny.

  12. #452

    Domyślnie

    Wpisujesz w google panasonicproclub , otwiera się strona do logowania , logujesz się , przechodzisz do Narzędzia ; następnie AQUAREA Designer i jesteś u celu. Idziesz w dół , oprogramowanie - ściągasz na dysk i masz kalkulator Panasonica.
    Tam wymagają ;
    - powierzchnia użytkowa - skoryguj powierzchnie;
    chyba to jest zrozumiałe , że w pomieszczeniu o jednakowej wysokości , przy tej samej powierzchni podłogi obciążenie cieplne podłogi jest wyższe niż przy tej samej powierzchni w domu ze skosami ,
    -zyski słoneczne , bytowe w kWh/rok
    - zapotrzebowanie na ciepło w kWh/ rok,
    - moc cieplna w kW - Poczytaj ten temat dokładnie od strony 17 ,
    - przy doborze mocy PC - musisz wiedzieć czy WM będzie czy nie - bo jest to znacząca różnica - tak jak podajesz .
    - ceny energii elektrycznej w T1 i T2

    - zrób parę symulacji na kalkulatorze Panasonica - to szereg rzeczy Tobie się wyjaśni

    Dla Twojej lokalizacji wystarczy wg.moich przeliczeń PC zwykła
    9 kW/3 f + 3 kW grzałki - po co przepłacać

    Im więcej prawidłowych informacji podasz tym b.dokładna otrzymasz odpowiedź

    Uwaga bobrow.
    Jedyną sprawą nad którą bym się zastanowił ,to 12 kW pod T2 i podłogówkę - ale z tego co wiem przy tak cienkiej wylewce 12 kW może być nie uzasadniona.
    Stąd pytanie do asolta o możliwości akumulacyjne Twojej wylewki
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 20-04-2017 o 08:40
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  13. #453
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    W
    -zyski słoneczne , bytowe w kWh/rok
    - zapotrzebowanie na ciepło w kWh/ rok,
    Co Panasonic rozumie przez zapotrzebowanie na ciepło, wg definicji uzywanej w Polsce (w innych krajach zapewne tez) zapotrzebowanie na ciepło to róznica strat i zysków (słonecznych i bytowych). Zawsze tak je liczę i to jest zgodne z definicją. Dlatego tez nalezałoby sie dowiedziec u zródła co faktycznie w tym kalkulatorze oznacza pojecie zapotrzebowania na ciepło, czy to są same straty czy tez straty minus zyski.

  14. #454
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    Próbuję w programie Aquarea Designer zrobić sobie taką symulację jak by to wyglądało dla 9kW i 12kW ale nie wiem czemu po wpisaniu ogrzewanej powierzchni 175m2 oraz zapotrzebowania 10kW, następnie po wybraniu pompy T-Cap 9kW mam informacje "Moc grzewcza pompy ciepła (8.9kW) jest mniejsza od wymaganej 13.3kW!" oraz "Zmień temperaturę biwalentną (obliczenia nie są możliwe)"
    Chciałbym wiedzieć jaka różnica w kosztach ogrzewania wyszłaby przy pompie 9kW, która ewentualnie wspomogła by się grzałką w najmroźniejsze dni a pompą 12kW, która by nie musiała używać grzałki. Jaki to też by miało wpływ na pracę pompy, ile godzin dana pompa by pracowała by zapewnić mi ten sam komfort cieplny.
    Tede ,
    ani na 9 kW,ani na 12kW grzałki nie włącza się trwale...
    Program Panasa włączy grzałki kiedy będziesz miał 8K różnicy na zadanej temp -a to może się zdarzyć na kilka min np po defroście (jeśli w ogóle włączysz funkcję
    Heater...) lub przy mega wyziębieniu ...
    Symulator Panasa , to bardzo wstępna symulacja
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #455

    Domyślnie

    Bobrow ale czemu wyskakują mi te błędy w tym programie? co robię źle?

  16. #456

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    zapotrzebowanie na ciepło to różnica strat i zysków (słonecznych i bytowych). Zawsze tak je liczę i to jest zgodne z definicją.
    Czyli ; Zyski ; ( słoneczne + bytowe ) + różnica strat = zapotrzebowanie na ciepło .
    Sumarycznie ma być ;
    moc = 10151 W ; Zapotrzebowanie = 19326 kWh/rok - wejdź w kalkulator i zobacz na wykres końcowy ( str.17 )
    - kolor czerwony - energia napędowa PC,
    - kolor szary - energia otoczenia ( zyski wewnętrzne )
    - kolor bordo - energia słońca
    - kolor niebieski - energia z grzałki

    tede80 ; "Moc grzewcza pompy ciepła (8.9kW) jest mniejsza od wymaganej 13.3kW!" oraz "Zmień temperaturę biwalentną (obliczenia nie są możliwe)"

    Wprowadź ;
    - jeszcze raz 10 kW,
    - wybierz np.T-Cap ;
    - Ustal temperaturę biwalentną ,
    - wybierz moc PC z otwartego oka ,
    - zaakceptuj pompę ciepła ,
    - zakończ ,
    - w Raporcie rozszerzonym ; Całkowite zużycie energii na potrzeby ogrzewania - powinno być ok.19326 kWh/rok - a to osiągasz zadając odpowiednie wartości zysków
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 20-04-2017 o 10:33
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Czyli ; Zyski ; ( słoneczne + bytowe ) + różnica strat = zapotrzebowanie na ciepło .
    Co to jest roznica strat?
    Zapotrzebowanie na ciepło = straty - zyski

  18. #458

    Domyślnie

    Robię to tak ==> https://youtu.be/4ZIk5dUtqQM i jak widać na filmiku nie mogę wejść w raport skrócony/rozszerzony

  19. #459

    Domyślnie

    Värmepumpsägare
    Całkowite zużycie energii na potrzeby ogrzewania - powinno być
    ok.19326 kWh/rok - tą wartość powtórzyłem z OZC kolegi tede80

    asolt;
    Zapotrzebowanie na ciepło = straty - zyski - a to można zapisać
    = straty + ( zyski ujemne )
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #460

    Domyślnie

    tede80 - patrz post nr. #490 - i zachowaj kolejność , nic nie pomijaj ,
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Strona 23 z 87

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony