dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 87
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1736
  1. #621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    cristoteles
    1/Przestudiuj cały temat od początku ze zrozumieniem
    4/ Podałem Tobie średnie temperatury zewnętrzne dla Nowego Sącza - patrz.parę stron wstecz , więc po co Tobie PC dla temp ; - 30 C jak takie temperatury nie występują
    Staram się czytać uważnie, ale mam nieodparte wrażenie, że ile głów tyle poglądów, przynajmniej na FM
    Po drugie temperatury może w Nowym Sączu nie spadają w okolice -30, ale na pobliskich górach już tak. Ja nie buduję domu obok stacji meterologicznej w Sączu, więc spodziewam się temperatur o kilka stopni niższych niż te, o których Ty możesz przeczytać w statystykach.

    Czy Twoim zdaniem powinienem wybrać pompę T-CAP 12 kW? Wiem, że temp. min. występują krótko, ale nie chcę wtedy aby zabrakło w domu komfortu cieplnego. Pompa taka będzie załączać się częściej niż 9kW, co chyba też nie jest za dobre dla sprężarki.

  2. #622

    Domyślnie

    cristoteles
    Musisz sobie wg.mnie odpowiedzieć na pytanie ; w jaki sposób obecnie jesteś przygotowany na mrozy - 30 C .

    80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na
    Temperatury > - 2 C ,


    Przeprowadź symulację wg.kalkulatora i sam musisz zdecydować co Tobie b.pasuje .

    Przy temperaturze zewnętrznej ok; - 2 C do 0 C - będziesz potrzebował tylko 5 kW mocy - do ogrzania swojej rezydencji do temperatury ok. 20 C

    Wszelkie podpowiedzi nie poparte danymi ; to tylko preferencje autorów tekstu .

    Mimo , że jak mówią kalkulator kłamie na + , to kłamie we wszystkich wersjach .
    Do tej pory nikt z posiadających PC Panasonic - nie dokonał symulacji i nie przedstawił analizy symulacji z rzeczywistością

    Uzyskaj oferty cenowe instalatorów i się zastanów co chcesz osiągnąć

    Jedni jeżdżą Oplem a inni Audi . Tym i innymi autami też dojedziesz do celu

    Nasiąkaj wiedzą - jak proponuje tu jeden z kolegów - Pozdrawiam


    Szanowni Koledzy, Panowie
    - Jeżeli eksploatujecie już swoje Panasy parę sezonów Proszę ;

    Zróbcie symulację sprawdzające dla Waszych budynków na kalkulatorze Panasa
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 29-04-2017 o 14:28
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #623
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Co to ma być za bzdura?
    Przecież tam cyfry są bez sensu.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #624
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Pisałem już wcześniej, że to bez sensu a Andrzej5101 wprowadza ludzi w błąd. Spamuje ciągle o kalkulatorze we wszystkich wątkach i nie ma pojęcia o czym pisze!!!! Andrzeju ogarnij się !!!

  5. #625

    Domyślnie

    Wiele osób już to pisało, ale nikt z tym szkodnikiem nic nie robi.

  6. #626
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Andrzej ,
    kalkulator Panasa szacuje koszty zużycia PC przy podanych parametrach - a to jest tylko informacja poglądowa.
    W moim przypadku odchyłka od wyniku jest ok -30% w zeszłym roku i ok w tym roku....
    Moim zdaniem ważne jest:
    -dobranie odpowiedniej mocy
    -wybór producenta i modelu
    -optymalne zgranie systemu
    Ile zużyjemy prądu na PC po za w/w składnikami zależy od danego sezonu i preferencji danych użytkowników, program Panasa nie określa OZC
    Pzdr

    PS
    Proszę o wyrozumiałość dla kol. Andrzeja- widzę duże zaangażowanie w chęci pomocy innym forumowiczom
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  7. #627

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    W moim przypadku odchyłka od wyniku jest ok - 30% w zeszłym roku i ok w tym roku....
    Jak zwykle odpowiedź merytoryczna dająca podstawy do konstruktywnej dyskusji .
    O to mnie chodziło, a nie ujadanie w stylu zbrodniczej komuny czy sianie nienawiści ,analogicznie jak w wykonaniu obecnej dobrej zmiany , nie wnoszące nic konstruktywnego do dyskusji na forum,

    Wiadomo , że ;
    - są to kalkulacje poglądowe ,
    - do ich obliczeń potrzebne są dane z OZC , a nie odwrotnie ,
    - zastanawiające jest to ( patrz zamieszczona tabela ) , że wyniki dla PC Panasonic o mocy 9 kW ,tak dla jednostki zwykłej 3f jak i TCap /1f/3f - prawie się nie różnią ( oprócz ceny jednostek )
    - to nie są moje prawdy objawione lecz wyniki uzyskane na symulatorze Panasonica , dla tych samych założeń ,
    - jeżeli kolejni koledzy zrobią symulacje dla swoich budynków , to będziemy mieli większy przegląd jak ten kalkulator zaniża dane odnośnie zużycia ,
    - analogia podobna jak przy danych zużycia paliw podawanych przez producentów aut,( wg moich danych rzędu - 20 % )
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 30-04-2017 o 08:51
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  8. #628

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    ...
    - jeżeli kolejni koledzy zrobią symulacje dla swoich budynków , to będziemy mieli większy przegląd jak ten kalkulator zaniża dane odnośnie zużycia ,
    - analogia , podobna jak przy danych zużycia paliw podawanych przez producentów aut ,
    Byłoby super tylko jakoś nie widać chęci użytkowników, jedynie kolega Bobrow Chyba inni po prostu nie czytają tego tematu i nic z tego nie będzie.

  9. #629

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    - to nie są moje prawdy objawione lecz wyniki uzyskane na symulatorze Panasonica , dla tych samych założeń ,
    - jeżeli kolejni koledzy zrobią symulacje dla swoich budynków , to będziemy mieli większy przegląd jak ten kalkulator zaniża dane odnośnie zużycia ,
    - analogia podobna jak przy danych zużycia paliw podawanych przez producentów aut,( wg moich danych rzędu - 20 % )
    no,no - nie ma to jak podejść naukowo do tematu
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #630

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    imrahil
    Rozumiem, że ze swojego prostego i w prosty sposób sterowanego systemu grzewczego jesteś zadowolony i żadnego dyskomfortu przy wahaniach temperatury powietrza wewnątrz o 0,4*C nie odczuwasz.
    Przy 2-3 cyklach/dobę - do temperatury podłogówki również zastrzeżeń nie masz.
    To może chociaż w okresach przejściowych coś Ci nie odpowiada (jak niektórym)?
    Jakie minimalne długości cykli pracy zanotowałeś?
    u mnie nie ma wahań o 0,4°C jeśli regulacja nie jest zaburzona przez słońce. słońce czasem podwyższa mocno temperaturę. nigdy temperatura wieczorem nie była niższa niż rano. w okresach przejściowych wg mnie grzałka jest trochę za słaba, bo nie jest w stanie szybko podgrzać podłogi po kilku dniach bez ogrzewania.

    zastosowałem prosty algorytm sterowania kablarzy. jak mam stałą temperaturę na termostacie, to w okresach przejściowych grzanie wygląda tak, że grzałka załącza się nawet na 7-8 godzin co kilka dni i to powodować może dyskomfort. zrezygnowałem z tego zastosowałem sterowanie forumowego jaśka - zwiększam, temperaturą zadaną przed drogą taryfą w kilku krokach (czyli o godzi. 3 zadana na termostacie = zadana+0,2, o 4 zadana+0,4, o 5 zadana+0,6) , żeby wymusić praktycznie codziennie grzanie. przy wejściu w drogą obniżam zadaną. w południowym okienku też podwyższam znacznie ponad zadaną w domu (zadana+0,6), żeby wymusić codzienne grzanie (to filtruje zyski bytowe i i niewielkie słoneczne). minimalny cykl to około 1h. przy takim czasie pracy grzałki 6 kW termometr nawet nie drgnie w domu z silikatu na płycie fundamentowej ze stropem żelbetowym, a grzałka załącza się maksymalnie 2 razy na dobę. nie ma żadnego taktowania. gdyby nie ten tryb sterowania, to grzałka załączałaby się jeszcze rzadziej, ale po prostu wymuszam prawie codzienne grzanie ze względu na komfort.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  11. #631
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Imrahil,
    gdybym teraz ponownie budowałbym dom , to byłby to dom pasywny (lub prawie pasywny).
    Zamiast ponosić koszty na PC , założyłbym PV + grzałki do wody na CO i CWU...
    Super- cieszę się , że fajnie Ci to wyszło.
    Pzdr

    PS
    Musiałbym chyba zmienić temat na naszym forum ...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  12. #632

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    a tak mi się jeszcze nasunęło odnośne tego nieszczęsnego symulatora P
    wszyscy producenci mają przecież swoje symulatory, programy doboru itd,itd....
    Ja tylko pamiętam, że jak rozesłałem zapytania ofertowe X lat temu (ponad 20) - wszystkim wysłałem ten sam pakiet danych (kilka firm poprosiło o więcej danych) - proponowano mi PC p mocach od 6kw do prawie 15kw, Zdecydowałem się na 7,6kw
    Jestem przekonany, że każda (lub prawie każda) firma wklepała pracowicie dane do swojego "symulatora" i potem proponowali mi PC o określonej mocy. Rozrzut mocy proponowanych PC chyba dobrze świadczy o jakości takich "symulatorów"
    czasy teraz inne, niby świadomość większa, ale aż tak wiele się nie zmieniło w tej kwestii
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #633
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    gdybym teraz ponownie budowałbym dom , to byłby to dom pasywny (lub prawie pasywny).
    Zamiast ponosić koszty na PC , założyłbym PV + grzałki do wody na CO i CWU...
    Ty Boberek popadasz ze skrajnosci w skrajnosc. To taka forumowa odmiana osobowosci typu "borderline".
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  14. #634

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad sensem przewymiarowania pompy p-w i grzania w II taryfie. Takie grzanie odbywa się w godzinach nocnych, pomijam tu okienko w ciągu dnia, a więc temperatura jest zawsze niższa o te powiedzmy kilka stopni niż w ciągu dnia, a więc COP też idzie w dół. Oszczędności z grzania w taniej taryfie na siłę chyba jednak są mniejsze niż te które wynikają z prostego rachunku matematycznego, bo nie uwzględniają tego, że pompa pracuje w niższych temperaturach.

    Druga sprawa czy w końcu można realnie oszacować koszty ogrzewania na podstawie OZC czy jednak to tylko wróżenie z fusów?

    Krytykujecie kolegę Andrzej501 i wyzywacie go od szkodników. Skoro tak, to może robić to konstruktywnie i pokazać gdzie się myli i jak bardzo. Wtedy przekaz będzie miał jakiś sens, bo wg mnie po co pisać skoro nie ma nic się do przekazania i chce się tylko kogoś obrazić.

  15. #635
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Prad w taniej jest tak 2-3x tanszy. Czy nocny COP bedzie az w takim stosunku lecial na ryj?
    Nie, nie bedzie.

    Mozna oszacowac, tylko to juz bedzie szacowanie na podstawie szacowania, wiec nie spodziewaj sie wilkiej dokladnosci.
    Podaj wyniki OZC, to poszacujemy.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Ty Boberek popadasz ze skrajnosci w skrajnosc. To taka forumowa odmiana osobowosci typu "borderline".
    Pixi,
    ale co Cię w dooopę gryzie ?
    Jedna sprawa co zrobić z tym co się ma , a druga sprawa co by się zrobiło przy kolejnej budowie...
    Stary- PC to nie religia , chodzi o to żeby było w chałupie ciepło bez dymu i przy najniższych możliwych kosztach pod dany komfort
    Bywaj

    PS
    Czy w pomieszczeniu z PC masz mały ołtarzyk ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  17. #637

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Krytykujecie kolegę Andrzej501 i wyzywacie go od szkodników. Skoro tak, to może robić to konstruktywnie i pokazać gdzie się myli i jak bardzo. Wtedy przekaz będzie miał jakiś sens, bo wg mnie po co pisać skoro nie ma nic się do przekazania i chce się tylko kogoś obrazić.
    Poszukaj sobie to znajdziesz takie przykłady.

  18. #638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Oszczędności z grzania w taniej taryfie na siłę chyba jednak są mniejsze niż te które wynikają z prostego rachunku matematycznego, bo nie uwzględniają tego, że pompa pracuje w niższych temperaturach.
    COP spadnie o 1, może kilka dziesiątych. A prąd w tańszej strefie jest ponad 2x tańszy. Zdecydowanie opłaci się grzać w tańszej strefie jak ktoś ma G12.
    A czy G11 się bardziej nie opłaci? Musiałbyś mieć dużo większe zużycie niezwiązane z ogrzewaniem w droższej strefie nie do przeniesienia bez wyrzeczeń do tańszej strefy, żeby G11 była tańsza.

    Urządzenie, które pobiera 100W i pracuje cały czas zużyje (tak orientacyjnie - trzeba przeliczyć dla konkretnego dostawcy wszystkie składniki zmienne).
    G11: 0,6zł/kWh x 24h x 0,1kW= 1,44zł
    G12: (0,33zł/kWh x 10h x 0,1 kW) + (0,69zł/kWh x 14h x 0,1 kW) = 0,33zł + 0,966zł = 1,30 zł

    Więc urządzenia, które pobierają nawet niewielki prąd, za to non stop (routery, rekuperator, urządzenia w standby itd.) wyjdą taniej przy G12. Nawet lodówka, chociaż ona więcej prądu zużywa, gdy trzaskasz drzwiami czy ładujesz do niej zakupy - czyli raczej w droższej strefie, wyjdzie taniej albo bardzo porównywalnie.

    Urządzenia najbardziej energochłonne, typu pralka, zmywarka czy ogrzewanie - stosunkowo łatwo przestawić w tańszą strefę, więc przyniosą dodatkowe oszczędności.

    Czyli tylko w bardzo nietypowych sytuacjach G11 się opłaci u kogoś, kto grzeje prądem. Musiałby mieć jakąś mocno energochłonna aktywność dzienną (mocne stacje robocze i/lub dużo drukowania). żeby to zmienić.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 30-04-2017 o 21:40

  19. #639

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Prad w taniej jest tak 2-3x tanszy. Czy nocny COP bedzie az w takim stosunku lecial na ryj?
    Nie, nie bedzie.
    o ile sobie przypominam, to było to już nie raz szacowane. Spadek COP jest z nawiązką rekompensowany niższą cenę prądu (j.w.)
    U mojego dostawcy prąd chyba nawet ponad 3x tańszy w G12w niż byłby w G11
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  20. #640
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Stary- PC to nie religia , chodzi o to żeby było w chałupie ciepło bez dymu i przy najniższych możliwych kosztach pod dany komfort
    Ja wlasnie sie boje, ze "dom pasywny" taka religia sie staje u Ciebie. To jest dopiero "sekta"!
    Tu sporo ludzi celowalo w dom pasywny, a skubaniec prawie zawsze wychodzi polpasywny.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 32 z 87

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony