dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Draqi
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdwin
    Kod pocztowy
    78-300
    Posty
    60

    Domyślnie Junkers SWO 270-2x POMOCY !!!

    Witam.
    Na wstępie streszczenie problemu.
    Od 1,5 roku użytkuję pompę ciepła do cwu Junkers SWO 270-2x. Na początku było oczywiście wszystko ładnie i pięknie ale od jakiegoś czasu pojawił się pewien problem. A mianowicie podczas dezynfekcji termicznej - funkcja "LEG"/Legionella, urządzenie nie osiąga temperatury 70 st C podanej przez producenta w dokumentacji i parametrach technicznych. Wyłączenie w/w funkcji następuje dokładnie i za każdym razem przy 65 st C. Wprowadzanie różnych zmian w programie-ustawieniach pompy nie przynoszą żadnych zmian.
    Pompa jest oczywiście jeszcze na gwarancji więc w pierwszej kolejności wysłałem maila z opisem takiego stanu rzeczy do jakiegoś "guru" z Junkers-a. Było to jakoś w lutym tego roku. Oczywiście dostałem fachową odpowiedz, której w całości nie będę tu przytaczał ale najważniejszym spostrzeżeniem owego "guru" było to, że przecież jest zima i woda w rurach jest zimniejsza więc pompa nie daje rady podnieść temp do zakładanych 70 st C
    Następnym moim posunięciem było oficjalne zgłoszenie usterki na INFOLINII JUNKERSA. A propos SERWISU: serwis przydziela serwisanta, który jest najbliżej, nie tego,który się na tym zna - który miał w swojej karierze do czynienia z taką pompą Podobno każdy serwisant Junkersa ma uprawnienia-przeszkolenie po takim urządzeniu ale nie każdy chce się podjąć jej naprawy. Ja znalazłem. I tak od kwietnia tego roku do dnia dzisiejszego serwisant podjął dwie próby ustalenia - naprawy pompy: wymieniony został jeden z czujników temp i wyświetlacz. Starania serwisanta nie przyniosły żadnego, ale to żadnego skutku - jak było tak jest. Baaaaa w dalszym ciągu nie znane są powody takiego zachowania urządzenia
    Nagle EUREKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Podczas mojego, kolejnego zgłoszenia niepoprawnej pracy pompy usłyszałem od serwisanta że tak ma być i koniec tematu Taką informację dostał na jakimś szkoleniu od swoich "guru".
    I TU MOJA WIELKA PROŚBA DO UŻYTKOWNIKÓW TAKIEJ POMPY :
    Czy wasze pompy podczas dezynfekcji termicznej też nie osiągają temperatury 70 st C, zgodnie z danymi technicznymi i wyłączają się na 65 st C ???
    DO SPECÓW OD JUNKERSA :
    Może macie już jakieś gotowe rozwiązania tego problemu ???
    Czy w ogóle da się coś z tym zrobić ???
    Czy zostaje mi tylko zgłoszenie niezgodności towaru z umową ??? Bo mając na uwadze w/w a nieprawdziwe informacje zawarte w dokumentacji pompy chyba mam do tego prawo.
    Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą coś napisać w tym temacie.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Skoro pompa wyłacza się przy 65 *c -to wymiana czujnika nie zmieni nic > Ten sam czujnik mierzy temperaturę i wyłącza .
    65*C jest wystarczająca . Ale skoro jest napisane ,że ma być 70 , a jest 65 *C i dochodzi do wyłaczenia z automatyki ( bo taki program )to albo błąd w instrukcji, albo zmieniła się zaprogramowana temperatura wyłaczenia ( Raczej nie możliwe).
    Ale jak wyjaśnisz to daj znać

  3. #3

    Domyślnie

    Draqi
    W opisach tego modelu (które znalazłem) podawana jest max. temperatura CWU 60*C (bez użycia grzałki).
    Potrafisz opisać w jaki sposób układ osiągał 70*C? Czy układ chłodniczy nagrzewał wodę do pewnej temperatury, a póżniej załączała się grzałka i dogrzewała do 70*C?
    Sterownik informuje o pracy grzałki?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Draqi
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdwin
    Kod pocztowy
    78-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Zigobar Po zakupie pompa osiągała tepm 70 st C bo osobiście to widziałem. Masz rację, że max tej pompy to 60 st C ale TYLKO NA SAMEJ POMPIE/SPRĘŻARCE/POWIETRZU bez grzałki. Wygrzew to co innego. Jest to gotowy program, w którym możesz zmienić tylko czas jego rozpoczęcia - nic poza tym. Program, w zależności od warunków trwa nie dłużej niż 48 godzin:
    1. pierwsze 24 godz pompa pracuje w trybie COMBI czyli pompa ciepła (sprężarka/powietrze/bez grzałki) + automatycznie może włączyć się grzałka ale tylko wtedy gdy temp zasysanego powietrza nie będzie mieścić się w przedziale temp od -10st do 35st.
    2. jeśli temp 70 stopni nie zostanie osiągnięta to urządzenie samo przełączy się na następne 24h w tryb pracy FULL, tzn że będą wykorzystywane wszystkie źródła ciepła: pompa ciepła (sprężarka/powietrze) razem z grzałką elektryczną.
    3. Podczas dezynfekcji termicznej sterownik informuje nas tylko jednym komunikatem "LEG", resztę robi sam.
    4. Podczas normalnej pracy urządzenia można za pomocą oprogramowania włączyć/wyłączyć grzałkę - informuje nas o tym ikonka na wyświetlaczu.
    W moim przypadku urządzenie stoi w ogrzewanej (zimą ok 17-18stC) kotłowni. Latem pobiera ciepłe powietrze z zewnątrz a zimą z wewnątrz pomieszczenia. Jeszcze nigdy, podczas dezynfekcji termicznej nie włączyła się grzałka elektryczna bo jeszcze nigdy nie trwało to dłużej niż 24h.
    Skoro na początku użytkowania zaobserwowałem na wyświetlaczu temp 70st C to musiało działać.
    MOŻE JESZCZE JAKIŚ UŻYTKOWNIK SIĘ WYPOWIE JAK TO U NIEGO WYGLĄDA
    JAKIEŚ POMYSŁY ???????????

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Draqi
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdwin
    Kod pocztowy
    78-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    fachman19 na jakiej podstawie twierdzisz, że 65 stopni wystarczy do zabicia legionelli ? W badaniach, które przestudiowałem było napisane, że leg... powinna zginąć w temp powyżej 60 stopni ale było też napisane, że niekoniecznie. Temperatura optymalna, przy której możemy mieć pewność nie pojawienia się lub zniszczenia Leg.. to 70 - 80 st C. Temp dezynfekcji w tym urządzeniu zaprogramowana jest przez producenta i nie można jej regulować. Jeśli coś zmieniło się w ustawieniach to serwisant powinien to naprawić lub wymienić a jeśli temp zawyżyli w instrukcji to urządzenie nie spełnia wymagań polskiego prawa i przepisów. Zajrzyj: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. (Dz. U. z 2002 r., Nr 75, poz. 690 z późniejszymi zmianami - Dz. U. 2009 r., Nr 56, poz.461). Rozporządzenie § 120 ust. 2. W każdym bądz razie chyba za ponad siedem tysięcy złoty mam prawo wymagać by 70 stC, napisane w instrukcji nie było zaledwie 65 stopniami !?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Draqi
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdwin
    Kod pocztowy
    78-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Może jeszcze jakieś sugestie ???????????

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Draqi
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdwin
    Kod pocztowy
    78-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Reklamacja na niezgodność towaru z umową złożona. Czekam co teraz z tym zrobią.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony