dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 578 z 677
Pokaż wyniki od 11.541 do 11.560 z 13530
  1. #11541

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    https://www.obi.pl/paliwa/phu-bartex...0-kg/p/2755908

    Palił ktoś tym wynalazkiem???? Mam zamiar kupić 3-4 wory na grzanie CWU.
    Ja tym palę latem bardzo często i nie narzekam - worek na tydzień CW.

  2. #11542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Cześć . Informacyjnie w Karenie od 1 sieprnia możliwa podwyżka węgla - rozmawiałem przed chwilą ze sprzedawcą.
    Jak pisaliśmy z Kobrą że węgiel będzie w tym roku już tylko droższy to niektórzy chcieli nas ukamienować i czekali na obniżki
    Oby był tylko po 1000 i pod "dostatkiem", nie mówię tu o byle czym pokruszonym z byle czego czy czeskim siarko-brudasie
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #11543

    Domyślnie

    Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy.Odnośnie mieszanek węgla to nie robię tego osobiście tylko taki się już kupuje. W większości ekogroszki to jest produkt uzyskiwany w zakładach przeróbczych a nie bezpośrednio w kopalniach .Większe firmy przeróbcze maja na składach różne asortymenty czasem z kilku kopalń, które są mieszane w odpowiednich proporcjach do uzyskania najlepszych parametrów i tam też są workowane.

  4. #11544
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar non36
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    A co w tym sezonie jest na topie?
    Ubiegłoroczna Wesoła od Gwoździa była spiekliwa i popiołodajna - że ucieknę się do nowomowy.

    Czym palić żeby się nie wściekać i nie bankrutować Panowie i Panie?

  5. #11545
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Jest kolejna nowina na rynku ekogroszkowym. Niestety, dość fatalna. Wszyscy znani mi dilerzy Taurona Wydobycie stracili prawo do posługiwania się nawą Jaret Plus dla swoich mieszanek ( Jaret plus jakiś mocniejszy dodatek, najczęściej dawali Bobrek lub Wesołą ). Od sierpnia Jaret Plus ma być wyłącznie marką Taurona i będzie robiony z mieszanki Brzeszcz, Janiny i Sobieskiego. Raczej odradzam, nie będzie to łatwy węgiel.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  6. #11546

    Domyślnie

    Cześć chłopaki, właśnie się dowiedziałem, iz mój dostawca ekogroszku Wesoła z Bykowa się wysypał........ Zna kotoś jakiś dobry skład w okolicach Wrocławia , który sprzedaje Wesołą - bynajmniej nie chrzczoną ? Lub względnie macie jakąś dobra mieszankę - nie chce mi się czytać postów - więc pytam
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  7. #11547

    Domyślnie

    Ja biorę od 4 lat Wesołą z Kareny - nie wiem jak w tym roku z jakością bo mają dowieźć po 15 sierpnia.

  8. #11548
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar non36
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja też zamówiłam Wesołą i ponownie od Gwoździa,
    A jako eksperyment wzięłam 1 tonę Jareta Plus z Allegro - to pod wpływem informacji od Kobry. Pomyślałam - wypróbuję zanim zniknie

  9. #11549
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Ja mam już tone żółtego "Pieklorza" z Weglobudu i w piątek zamawiam 3 palety Retopala z PGG mam nadzieje ze do piątku cena się nie zmieni i na razie na tyle starczyło kasy i weź tu żyj w tym kraju

  10. #11550
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kajwroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łukaszowice
    Kod pocztowy
    55-010
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Pisz do suspensera, on sprzedaje m.in. Wesołą. Sprawdzony dostawca i ekspert na tym forum

  11. #11551

    Domyślnie

    Cześć.
    Będę zaczynał dopiero swoją drogę z ekogroszkiem i chce się poradzić.
    Gdzie kupić najlepiej ten rodzaj węgla? Przeczytałem wszystko od strony 500 bo myślałem, że pomoże mi to zdecydować czy wybrać internet czy lokalny skład. Mam odwrotnie i więcej wątpliwości.
    Od kolegi dostałem namiar na lokalny skład spam na jakoś drogo mi się wydaje, niby dobrze się pali i nie wiem czy ryzykować.
    Z poprzednich postów czytałem że warto by zamówić z pgg pieklorza. Dobry też jest z chwałowic i jakiś iskra z kareny.
    Ja dopiero będę się uczył palić w piecu, wcześniej palilem w piecu kaflowym drewnem i mam metlik, tam było prościej co wybrać. Na dodatek mieszkam na Podlasiu gdzie jest zimniej niż w reszcie kraju..
    Co byście poradzili dla laika, co wybrać żeby się nie zdenerwowac zbytnio?
    Piec jest na 17kw jakby to było do czegoś potrzebne.
    Dzięki i może na pomoc, pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-08-2017 o 10:28

  12. #11552

    Domyślnie

    IMHO Iskra czyli groszek z Wesołej - jak to doradzają inni jest raczej dla tych co już jakiś czas palą w swoich kotłach i go dobrze znają - bo to dobry ale trudny w spalaniu groszek. Co do składów lokalnych - możesz wziąć zawsze sobie na próbę kilka kg i sprawdzić jak się sprawdzi wtedy brać. Tylko patrz na ręce przy załadunku bo rożnie na tych składach ważą :

  13. #11553
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pankiew Zobacz post
    Cześć.
    Będę zaczynał dopiero swoją drogę z ekogroszkiem i chce się poradzić.
    Gdzie kupić najlepiej ten rodzaj węgla? Przeczytałem wszystko od strony 500 bo myślałem, że pomoże mi to zdecydować czy wybrać internet czy lokalny skład. Mam odwrotnie i więcej wątpliwości.
    Od kolegi dostałem namiar na lokalny skład spam na jakoś drogo mi się wydaje, niby dobrze się pali i nie wiem czy ryzykować.
    Z poprzednich postów czytałem że warto by zamówić z pgg pieklorza. Dobry też jest z chwałowic i jakiś iskra z kareny.
    Ja dopiero będę się uczył palić w piecu, wcześniej palilem w piecu kaflowym drewnem i mam metlik, tam było prościej co wybrać. Na dodatek mieszkam na Podlasiu gdzie jest zimniej niż w reszcie kraju..
    Co byście poradzili dla laika, co wybrać żeby się nie zdenerwowac zbytnio?
    Piec jest na 17kw jakby to było do czegoś potrzebne.
    Dzięki i może na pomoc, pozdrawiam.
    Zamów sobie z PGG Retopal z ich strony jest bez problemowy.

  14. #11554
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    -adek

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-003
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robertxxx Zobacz post
    Zamów sobie z PGG Retopal z ich strony jest bez problemowy.
    Właśnie dzisiaj dojechały do mnie dwie palety, obie połamane dwa worki przetarte ewidentnie wina przeładunku w firmie kurierskiej otworzyłem kilka worków węgiel wilgotny generalnie jest ok 4 dni od zamówienia w sklepie pgg była dostawa.

  15. #11555

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Skoro tak to spróbuje kupić z pgg. Zobaczymy co to wyjdzie. Teraz zastanawiam się ile tego kupić. Dom mam 100m2, mieszkać będą 2 osoby. Myślę by zamówić 3 tony. Mam jeszcze cała drewutnie drzewa, które będę palił na jesień i zapewne wiosną.

  16. #11556
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Witam,mozecie polecic w miare bezproblemowy w spalaniu groszek w cenie ok 800-850 zł

  17. #11557
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie na temat ekogroszku Pieklorz z Chwałowic. Czy ma ktoś i próbował, ale miał dostawę z lipca tego roku? Słyszałem, że w lipcu zmienili ścianę i nie wiem, czy się nie pogorszył.
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  18. #11558

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pankiew Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi. Skoro tak to spróbuje kupić z pgg. Zobaczymy co to wyjdzie. Teraz zastanawiam się ile tego kupić. Dom mam 100m2, mieszkać będą 2 osoby. Myślę by zamówić 3 tony. Mam jeszcze cała drewutnie drzewa, które będę palił na jesień i zapewne wiosną.
    3 Tony i drzewo na sobotę do kominka to ja biorę do domu 240m2 -ale że to Twój pierwszy rok z piecem to może i 3T to dobry wybór - jak masz gdzie trzymać za rok będzie jak znalazł - bo będzie choćby suchszy .....

  19. #11559

    Domyślnie

    Trzymać mam gdzie. Piwnica na prawie kolejne 100m2.
    3 tony chce, bo fundament jeszcze nie ocieplony. Dom też jest stary, drewniany a ja go tylko remontuje. Węglem nie palilem i nie potrafię powiedzieć jakie jest zapotrzebowanie domu.
    Zobaczymy, jak zostanie to płakać nie będę.

  20. #11560
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    jako że zima co raz bliżej, trzeba będzie sie zaopatrzyć w ekogroszek
    co obecnie polecacie?
    1. Tauron - znajomy mi polecal
    2. Retopal PGG - widze ze tutaj tez ma duzo zwolennikow
    3. Iskra od Kareny - mialem w tamtym roku ale nie moglem tego ogarnac jesli chodzi o parametry
    4. cos od Suspensera o ile jeszcze prowadzi sprzedaż bo nie pytalem nawet.
    5. cos innego sprawdzonego? wole zeby byl lepszy wegiel drozej ale zeby mniej go poszlo

    generalnie poprzednia zima to byl moj pierwszy sezon z ekogroszkiem, spalilem 1tone w miesiac co wydaje mi sie bardzo duzo. dokupilem pozniej pare workow w lokalnym skladzie ale tez mialem problemy.
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

Strona 578 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony