dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 261 do 271 z 271
  1. #261
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    A dlaczego rozważasz tylko pompę gruntową? Pompa ciepła powietrze woda również zapewni Ci komfort ogrzewania i przygotowywania cwu.....
    Zgadza sie, ale juz teraz posiadam kilka splitow w obecnym domu (mieszkam na podaszu w domu z konca lat 90tych - jest cieplo...) i wolalbym unikac warkoczacego skraplacza na elewacji ktory co jakis czas obrasta lodem. Wiem, ze to najtansza alternatywa choc COP srednioroczny jest jednak nizszy nic gruntowka z amatorskim kolektorem spiralnym
    Ostatnio edytowane przez wally666 ; 14-08-2017 o 09:38 Powód: wlaczenie powiadomien

  2. #262
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Niestety tego jeszcze nie wiem bo jestem na etapie poszukiwania projektanta domu. Dla ulatwienia przyjmijmy, ze bede celowal w standard NF40 wiec calkiem szczelnie i cieplo tj:
    0. albo plyta albo ocieplony fundament z przesadzona iloscia ocieplenia pod chudziakiem,
    1. sciany silka 18/24 + min 20-22cm ocieplenia,
    2. poddasze nieuzytkowe wiec w dolnym pasie wiazarow bedzie 50cm celulozy i zadnych okiem
    3. na pewno bedzie WM z reku,
    4. okna na tasmach,
    5. brak kominka, brak garazu,
    6. bryla to nowoczesna stodola parterowa
    A powierzchnia domu?

  3. #263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Niestety tego jeszcze nie wiem bo jestem na etapie poszukiwania projektanta domu. Dla ulatwienia przyjmijmy, ze bede celowal w standard NF40 wiec calkiem szczelnie i cieplo
    To jak już będziesz miał dane w kWh/r na CO i najlepiej faktycznie swoje zużycie CWU (jeżeli spodziewasz się zmiany zużycia - np. częściej kąpiele czy większa wanna niż teraz to odpowiednio skoryguj) to policz.
    Bez tego to tylko deklaracje wiary i pobożne życzenia, a nie realna odpowiedź, co się najbardziej opłaci.

    No i jak wyjdą najekonomiczniej kable/kocioł elektryczny, to trzeba też pomyśleć, jak to przypudrować, żeby wyszło EP wymagane prawem.

  4. #264
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    A powierzchnia domu?
    celuje w ok 150m2, grzanych pewnie 140m2, tylko parter, bryla bez garazu.

  5. #265
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Wielkością dom zbliżony do mojego. PC zużywa mi zimą do 2000 kwh .

  6. #266
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Zgadza sie, ale juz teraz posiadam kilka splitow w obecnym domu (mieszkam na podaszu w domu z konca lat 90tych - jest cieplo...) i wolalbym unikac warkoczacego skraplacza na elewacji ktory co jakis czas obrasta lodem. Wiem, ze to najtansza alternatywa choc COP srednioroczny jest jednak nizszy nic gruntowka z amatorskim kolektorem spiralnym
    Witaj ponownie,
    Rozumiem Twoje obawy.
    Co do hałasu, to może masz po prostu złe doświadczenia. Mimo to może zainteresuje Cię fakt, że pompy ciepła Viessmann moderowano zostały uznane za najcichsze jednostki zewnętrzne wśród tego typu urządzeń.

    Przepisy ustawowe wymagają od właściciela posesji, by podczas pracy pomp ciepła do granicy działki docierały jedynie 40dB(A) (zabudowa jednorodzinna, okres pracy nocnej 22:00 – 6:00). Nowe pompy ciepła powietrze/woda, konstrukcji split oraz monoblok Vitocal 200-S, 222-S i 200-A warunek ten spełniają już w odległości 2,2 metra.
    Co więcej jednostka zewnętrzna generuje niewielkie zużycie energii elektrycznej dzięki wysokiej wydajności. Jednostka z jednym wentylatorem przeznaczona jest dla wartości mocy 4-7 kW, natomiast jednostka z dwoma wentylatorami dla wartości mocy 9,4-12 kW.

    Gdybyś miał dodatkowe pytania lub wątpliwości to oczywiście pytaj, służę pomocą i pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 30-08-2017 o 12:16 Powód: reklama wykraczająca po za ramy PP.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #267

    Domyślnie

    Witam,

    Nawiązując do tematu wyboru pompy ciepła do ogrzewania budynku, zachęcam do zapoznania się wcześniej z naszymi materiałami projektowymi. Znajdują się tam zarówno podstawowe informacje o samych pompach ciepła, jak również aspekty techniczno projektowe związane z wykonaniem całej instalacji. Materiały projektowe dla powietrznych pomp ciepła Supraeco znajdują się na stronie:
    moderowano
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 30-08-2017 o 12:15 Powód: reklama wykraczająca po za ramy PP.

  8. #268
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Dzięki za porady ale pytam praktyków którzy stanęli przed tym samym dylematem a nie handlowców którzy żyją że sprzedaży rozwiązań na których mają największy zysk.

  9. #269

    Domyślnie

    @wally, Kaizen już Ci odpowiedział. Będziesz wiedział ile kWh/rok na CO+CWU pójdzie, to będziesz mógł porównywać. Inaczej to zgadywanie. Ci co mają PC, Gaz czy kable są z reguły zadowoleni i będą chwalić swoje.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jak już będziesz miał dane w kWh/r na CO i najlepiej faktycznie swoje zużycie CWU (jeżeli spodziewasz się zmiany zużycia - np. częściej kąpiele czy większa wanna niż teraz to odpowiednio skoryguj) to policz.
    Bez tego to tylko deklaracje wiary i pobożne życzenia, a nie realna odpowiedź, co się najbardziej opłaci.

  10. #270
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Ok macie rację, czekam na pierwsze rzuty domu od mojego projektanta/architekta więc czasu mam jeszcze trochę, później polecę z tym do Asolta zrobic ozc i we. Kalibrację/optymalizację biorąc pod uwagę koszt zmian vs. Oczekiwany zysk

  11. #271

    Domyślnie

    Zysków z tego nie będzie. Co najwyżej oszczędności Każdy musi przeliczyć sam, bo poza różnicą kWh/rok w różnych częściach kraju są różne taryfy za prąd i gaz.

Strona 14 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony