dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jaworekdoktorek

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    3

    Domyślnie Ociekacz w szafce czy na blacie???

    Witam forumowiczów.
    Będę przeprowadzał niedługo remont kuchni (10m2) i zastanawiam się gdzie umieścić ociekacz na naczynia.
    Na tą chwilę mam "nablatowy". Aczkolwiek zastanawiam się czy przypadkiem nie umieścić go teraz w jednej z szafek.
    Oto jakie widzę plusy i minusy tych rozwiązań:
    PLUS:
    - więcej miejsca na blacie,
    - większa estetyka - ociekacz nie kłuje w oczy
    MINUS:
    - wilgoć w szafce (??? - znaki zapytania ponieważ ie jestem tego pewny)
    - odkładając naczynia trzeba otworzyć szafkę
    To na tyle - może Wy macie jakieś swoje spostrzeżenia w tym temacie?
    Czekam na komentarze!!!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jeżeli będzie zmywarka, to zazwyczaj wystarczy jakiś mały ociekacz przy zlewie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam zmywarkę i te rzeczy sporadycznie myte w zlewie odstawiam na ociekacz zintegrowany ze zlewem. Ale nie mam kuchni w salonie.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    a_haja

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja mam w szafce i wizualnie rozwiązanie jest dużo lepsze niż na blacie, warto zostawiać uchylone drzwiczki lub wręcz otwarte po zmywaniu zwłaszcza kiedy nie ma nas w domu lub w nocy, pięknie schnie i nie ma problemu z zapachem (znam osoby które szafkę mają zawsze zamkniętą i wtedy kiedy nie jest pusta zapach po otwarciu nie jest zbyt miły). Po zamknięciu drzwiczek kuchnia od razu wygląda na bardziej uporządkowaną.
    Ja mam swoją suszarkę ponad 3 lata i płyta w głębi szafki jest już trochę sponiewierana na samym dole od wody (już lekko puchnie i są otarcia) meble mam z BRW, ale może być to winą użytkownika, bo strasznie chlapię, wciskam tam czasem za dużo rzeczy i woda z nich spływa po tej ściance, moi rodzice mają meble z tego samego źródła i po 6 latach ani śladu zniszczenia (ja wychodzę z założenia że wolę ten kawałek dykty wymienić po kilku latach niż się umartwiać przy zmywaniu i uważać ;p)

  5. #5

    Domyślnie

    ja też miałam w szafce nad zlewem. plus taki, że wygląda estetyczniej. minus taki, że wilgoć niszczy płytę... i trudniej mi było go umyć porządnie. Ale generalnie w nowej kuchni też chcę zabudowany z tym, że ten segment mebli zrobię osobno, żeby w po czasie jak się okaze ze się zniszczy - łatwo wymienić np jedną płytę

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    mam zmywarkę i te rzeczy sporadycznie myte w zlewie odstawiam na ociekacz zintegrowany ze zlewem. Ale nie mam kuchni w salonie.
    Mam w tej chwili w mieszkaniu taką samą sytuację, tylko u mnie nie są to rzeczy myte sporadycznie, a notorycznie - głównie elementy od ekspresu do kawy i teflonowe patelnie. Także w domu powiedziałam, że choćby nie wiem co, będzie ociekacz w szafce.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Już widzę te duże patelnie w szafce.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    teflonowe patelnie myję w zmywarce....

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Już widzę te duże patelnie w szafce.
    To dobrze, że widzisz, bo tam właśnie będą się suszyły. Kuchnia duża, szafka duża, to i duże patelnie spokojnie się zmieszczą

    Elfir na moich patelniach (Ikea) jest rysunek, żeby myć ręcznie.

  10. #10
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ociekacz na blacie jest przydatny nawet gdy jest też ten w szafle , mam mały zlewozmywak wpuszczony w blat drewniany i po roku są już plamy...
    Darek B

  11. #11

    Domyślnie

    jaworekdoktorek, a będziesz mieć zmywarkę, czy nie?
    Podzielę się z tobą moimi doświadczeniami. W pierwszym mieszkaniu (kuchnia osobna) nie miałam zmywarki, a ociekacz miałam w szafce nad zlewozmywakiem dwukomorowym. Szafka ta nie miała dolnej półki, a ociekacz "wisiał" na specjalnych prowadnicach. Plus tego był taki, że w szafce była wentylacja i nie było brzydkiego zapachu. Tylko trzeba było pamiętać o regularnym wylewaniu wody z ociekacza.
    W drugim mieszkaniu (kuchnia otwarta na przedpokój) już miałam zmywarkę, a zlew był 1-komorowy z ociekaczem, na który czasem odkładałam jakieś drobne naczynia typu kubki czy nóż, którego nie chciało mi się odłożyć do zmywarki. Ociekacz dla moich potrzeb (mając zmywarkę) był za duży (rodzina 4-os., potem 5-os.) i przy jego wymianie wybrałabym tym razem też 1 komorę, ale ze zdecydowanie mniejszym ociekaczem.
    W obecnym mieszkaniu (kuchnia otwarta na salon) też mam zmywarkę, a zlew mam 1,5 komory bez ociekacza, bo go w sumie nie potrzebowałam, ponieważ od początku w moim zamierzeniu jego rolę miało pełni te pół komory zlewu i dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie (do tej pół komory czasem odkładam kubki, których nie myję w zmywarce).
    Tak więc jeśli masz zmywarkę, to ociekacz polecałabym jak najmniejszy. Jeśli nie masz zmywarki, to polecam rozwiązanie z mojego pierwszego mieszkania, czyli ociekacz w szafce nad zlewem. Tylko ważne, by szafka nie miała dna, a jedynie prowadnice na ociekacz.

  12. #12

    Domyślnie

    Zdecydowanie w szafce, u mnie w kuchni musi być idealny porządek. Lepiej ociekacz schować, niż patrzeć na mnóstwo nieposkładanych naczyń.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hania87 Zobacz post
    Zdecydowanie w szafce, u mnie w kuchni musi być idealny porządek. Lepiej ociekacz schować, niż patrzeć na mnóstwo nieposkładanych naczyń.
    Dlaczego nie piszecie czy macie zmywarkę czy nie?

  14. #14

    Domyślnie

    Przy zmywarce nie widzę potrzeby posiadania ociekacza w szafce. Większość rzeczy i tak wkłada się do zmywarki, patelnie czy jakieś noże zmywam i na bieżąco odkładam do szafki, jakieś drobne rzeczy na ociekaczu koło zlewozmywaka. Poza tym dla mnie wkurzające jest podnoszenie mokrych naczyń na wysokość mojej głowy i chlapanie wokół. Jakoś nie mam przekonania.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mnie też cieknie po rekach kiedy odkładam do szafki myte u znajomych naczynia

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    a_haja

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    5

    Domyślnie

    ja obecnie nie mam zmywarki, ale jeśli w nowej kuchni się na nią zdecyduję to ociekacz w szafce dalej obowiązkowo W moim mieszczą się patelnie a nawet wysokie garnki, jeżeli coś wystaje to można zostawić niedomknięte drzwiczki, dla mnie to i tak lepiej niż widok tego na blacie
    U mnie jakoś nie ma chlapania, ale każdy ma swoją technikę i inne oczekiwania no i cieknie po rękach jeżeli baardzo się spieszę, ale w takich sytuacjach wszystko idzie nie tak, leci na głowę itp przez pośpiech

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony