dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 134 z 134
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Nie kapuję. Jeśli dom miałby 10W/m2 przy -20stC (a pokaż mi taki choćby jeden), to przy wykorzystaniu tylko taniej taryfy potrzeba 24W/m2. Ja mam powiedzmy dwukrotnie gorszy, to już potrzebuję 48W/m2. A jak będzie -30stC, to ile? Na pewno z 60! Poza tym ta moc wynika z faktu, że słabszych kabli po prostu nie ma.
    A jakie masz? Prawdopodobnie 10 W/mb
    Są i 5 W/mb.
    Ty, człowiek tabelka który skanujesz dom i przy końcu skanu robisz ozc masz wątpliwości czy starczy?
    Masz spita. Czym Ty się przejmujesz? Olej. Przyjdzie problem to go rozwiążesz.

  2. #122
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Nawet nie wiecie ile taki basen potrzebuje energii na utrzymanie tej cieplutkiej wody ...
    Przy zamierzanych przez ciebie 12 kW i na pewno zrobionej jakiejś pompie ciepła to spokojnie wystarczy

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Nie wyłączą bilansowania bo na szczęście jesteśmy w UE i oszołomy rządzące naszym krajem mają świadomość że nie mogą tak łatwo wprowadzić każdego kretynizmu jaki im zamarzy się.
    Czyli całe "dzisiejsze możliwości dla prosumentów" opierają się na łasce i wierze w rząd. To ja postoję...

  4. #124
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Czyli całe "dzisiejsze możliwości dla prosumentów" opierają się na łasce i wierze w rząd. To ja postoję...
    A komu chcesz wierzyć jak nie rządowi narodowemu i prawemu i sprawiedliwemu?
    Niestety, musimy zaufać rządowym fachowcom, w końcu wybraliśmy ich.

  5. #125

    Domyślnie

    Nie muszę wierzyć nikomu. Dlatego póki co nie zauważam tych możliwości dla prosumentów. Tym bardziej, że nikt ich nie przedstawił. Może tu sami sprzedawcy FV? Kup pan i uwierz mi, że będziesz pan zadowolony!

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Przy zamierzanych przez ciebie 12 kW i na pewno zrobionej jakiejś pompie ciepła to spokojnie wystarczy
    Nie sądzisz że grzanie taką instalacją basenu ogrodowego byłoby trochę nie teges ...
    Już lepiej dogadać się z sąsiadami i im odsprzedawać po okazyjnych cenach ...
    Paliwo , fajki i alkohol z Ukrainy tak się sprzedawało to pewnie i energia też by poszła ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #127
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    I zaraz jakiś "życzliwy" doniesie do Ziobry

  8. #128
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie muszę wierzyć nikomu. Dlatego póki co nie zauważam tych możliwości dla prosumentów. Tym bardziej, że nikt ich nie przedstawił. Może tu sami sprzedawcy FV? Kup pan i uwierz mi, że będziesz pan zadowolony!
    Nawet jak byłbym zadowolony nie kupilbym PV

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    I zaraz jakiś "życzliwy" doniesie do Ziobry
    Życie...
    Najlepiej to nic nie robić tylko jęczeć jak to wszystko jest do doopy i się nie opłaca...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #130
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    oj,kusi mnie fotowoltaika ale tak do 4kW.

  11. #131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slaw2006

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    42

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta i wrócę do tematu początkowego.

    Policzone OZC:
    projektowe obciążenie cieplne budynku
    1. dla domu z wentylacją mechaniczną 6940W - 7kW
    2. dla domu z wentylacją grawitacyjną 8350W - 8,4kW
    Do tego trzeba doliczyć 1KW na CWU /4soby/

    W okolicy mam możliwość autoryzowanego montażu tz. (firmy montujące są jednocześnie autoryzowanym serwisem) PC PW firm:
    - atlantic
    - vailant
    - htc (gruntówka, czekam jeszcze na cene)
    - mitsubishi

    1. Jaką moc proponujecie dla poz. 1 a jaką dla poz. 2
    2. Który producent PC?
    3. W projekcie wpisałem PC PW, gdybym chciał przećwiczyć rok bądź 2 grzanie Eltermem jak ogarnąć temat odbioru budynku który będzie miał ogrzewanie inne niż w projekcie?

  12. #132
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaw2006 Zobacz post
    Odgrzeję kotleta i wrócę do tematu początkowego.

    Policzone OZC:
    projektowe obciążenie cieplne budynku
    1. dla domu z wentylacją mechaniczną 6940W - 7kW
    2. dla domu z wentylacją grawitacyjną 8350W - 8,4kW
    Do tego trzeba doliczyć 1KW na CWU /4soby/

    W okolicy mam możliwość autoryzowanego montażu tz. (firmy montujące są jednocześnie autoryzowanym serwisem) PC PW firm:
    - atlantic
    - vailant
    - htc (gruntówka, czekam jeszcze na cene)
    - mitsubishi

    1. Jaką moc proponujecie dla poz. 1 a jaką dla poz. 2
    2. Który producent PC?
    3. W projekcie wpisałem PC PW, gdybym chciał przećwiczyć rok bądź 2 grzanie Eltermem jak ogarnąć temat odbioru budynku który będzie miał ogrzewanie inne niż w projekcie?
    Witam !

    Polecam spojrzeć również na mapę naszych autoryzowanych dystrybutorów w Twojej okolicy TUTAJ. Warto skontaktować się z nimi lub ich odwiedzić, ponieważ można wynegocjować pokaźne rabaty.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #133
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anmar36

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    pienki słubickie
    Kod pocztowy
    03-294
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Chłopie ty nawet nie mieszkałeś w domu z kablami to co ty możesz się wypowiadać na temat wad czy zalet ...
    Ja mieszkam dziesięć lat w takim domu ...
    Możesz napisać coś więcej o ogrzewaniu kablami,jak sterujesz temperaturą pomieszczeń itp.jaki koszt średni w miesiącach zimowych itd.

  14. #134
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał anmar36 Zobacz post
    Możesz napisać coś więcej o ogrzewaniu kablami,jak sterujesz temperaturą pomieszczeń itp.jaki koszt średni w miesiącach zimowych itd.
    Poczytaj jaśka tematy i będzie jasne.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony