dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 109
  1. #1

    Domyślnie Jak tu gadać z instalatorami (wycena)

    Gadałem już z kilkoma instalatorami, żeby zrobili mi wycenę co + wod-kan, no i ręce mi opadły. Chcę na całość faktruę 7%, czyli na usługę, wszystkie materiały kupuje instalator. Wycen mam cztery i w każdej uczciwie policzone jest za robociznę, a rabaty na materiały żadne albo takie, że szkoda gadać. Akurat instalacje u mnie to największy kawał wydatków wykończeniówki, bo planuję kondensat, trochę podłogówki i solary próżniowe więc liczę kasę skrupulatnie. Można stracić albo zaoszczędzić nawet z 10 000. Przecież nie zrezygnuję z rabatów jakie sam bym dostał jako klient indywidulalny, grzejniki czy kotły to przecież standardowo 25%. A przecież firma instalacyjna kupuje jeszcze taniej. Co tu robić? A może tylko na Dolnym Śląsku takie zwyczaje?

  2. #2

    Domyślnie

    Wywalam jeszcze posta do góry bo pisalem go zdaje się tuż przed awarią forum.

  3. #3
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    z tymi rabatami nie jest tak jak sądzisz. polityka większości hurtowni instalacyjnych jest niestety taka, że tobie dadzą 25% a instalatorowi dwa oczka mniej i nie chcą zrozumieć, że ty przychodzisz do nich raz a my stale a z czegoś trzeba żyć

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    z tymi rabatami nie jest tak jak sądzisz. polityka większości hurtowni instalacyjnych jest niestety taka, że tobie dadzą 25% a instalatorowi dwa oczka mniej i nie chcą zrozumieć, że ty przychodzisz do nich raz a my stale a z czegoś trzeba żyć
    No chyba nie do końca tak jest z tymi upustami dla inwestora i instalatora.
    Moje instalecje robili mi koledzy, którzy mają zarejestrowane firmy.
    Elektryk z reguły dostawał w hurtowni 50 % upustu i oczywiście przenosił ten upust na mnie. Z instalatorm wod.-kan.-co było podobnie, kolega dostawał upust 35-50 %. Ja indywdualny żuczek nigdy bym takiego upustu w hurtowni nie dostał.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurg
    Z instalatorm wod.-kan.-co było podobnie, kolega dostawał upust 35-50 %.
    Daj znac - moze byc na priva - gdzie takie rabaty daja
    To maja kolejnego stalego klienta

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    weź bo uwagę buniek iz firmy muszą czekać na zwrot tego podatku, gdy Tobie wystawią fakturę na 7%, a pracownikom trzeba od razu zapłacić. Wiec firmy wykonawcze powinny dawać rabat porównywalny z tymi jakimi Ty byś dostał sam w hurtowni, resztę zyskujesz 15 procent na vacie.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #7

    Domyślnie

    Matko, rabaty 35-50%.
    Gdzie, ja tylko na PURMO dostałem 33% i na piec 25% i nigdzie indziej mi sie nie udało. A 50% to co i gdzie oni kupują ?
    pOZA TYM ZAUWAŻYŁEM, ZE FAKTURY NA 7 % można dostać, ale za materiał i tak trzeba swije zabulić.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest. Wykonawcy, którzy kupują od jednego dostawcy mają duże upusty. A klient indywualny nigdy takich mieć nie będzie. Taka jest polityka firm. Mój kolega pracujący w jednej z nich (duża we Wrocławiu) doradzał mi abym wzięła wszystko na Wykonawcę, bo on nie ma możliwości dać mi takiego upustu jak Instalatorowi.
    Zaś moja koleżanka pracuje w małej firmie sprzedającej kotły i cały osprzęt. Ona jednak nie może dać dużych upustów nawet Wykonawcą. Tu już właściciel prowadzi własną politykę, a różnice w upustach sięgają kilku procent.
    Moim zdaniem trzeba rozejrzeć się po rynku wrocławskim, bo ceny mogą być różnorodne. Czasami są jakieś promocje (teraz słyszałam o Buderusie)

  9. #9

    Domyślnie

    Na kocioł dostałem 42 % upustu. Taka promocja w promocji. Mam fakturę.

  10. #10

    Domyślnie

    Chciałam dodać, że jak Wykonawca dostanie 40% to i tak się z Tobą tą różnicą nie podzieli. Można tylko negocjować ceny.
    33% to bardzo duży rabat, też chciałabym taki dostać.

  11. #11

    Domyślnie

    Jurg:
    Dlatego najlepiej zacząć szukać wcześniej, bo można trafić na dobrą promocję i w vismanie i buderusie i vailancie.

  12. #12
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    ja też chcę namiary na takie hurtownie, PROSZĘ!!!!!!!!!!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Matko, rabaty 35-50%.
    Gdzie, ja tylko na PURMO dostałem 33% i na piec 25% i nigdzie indziej mi sie nie udało. A 50% to co i gdzie oni kupują ?
    pOZA TYM ZAUWAŻYŁEM, ZE FAKTURY NA 7 % można dostać, ale za materiał i tak trzeba swije zabulić.
    Proszę bardzo - 50 % - upust na kable elektryczne. Zaznaczam, że tyle dostał elektryk, który tan upust przenióśł na mnie, bo to kolega. Jakbym chciał kupić indywidualnie to dostałbym może z 10 %. Tyle.
    Ja tylko zaznaczyłem, że instalatorzy mają "swoje układy", dzięki którym mogą zarabiać także na materiale.
    Instalacje wszystkie robiłem jak obowiązywał VAT 7 %.

  14. #14
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    mnie nie obchodzą elektrycy, mnie obchodzą hurtownie instalacyjne

  15. #15

    Domyślnie

    Jurg piszesz ze dla instalatora tez byly rabaty 50%

    A poza tym jezeli instalator dostanie rabat x procent to do tego musi doliczyc Vat 22%.
    I nie sprzeda Wam z takim samym rabatem i Vat 7% bo wtedy by musial do tego interesu doplacic

  16. #16

    Domyślnie

    jezeli ja sprzedam towar z usluga 7%to i tak roznice musze wylozyc z wlasnej kieszeni i czekac 2miechy az mi zwroca i patrze tylko kiedy mi na kontrole wpadna !!!!A podatek ktory musze zaplacic to co darujemi skarbowka!!!
    upusty sa rozne najwieksze mam na grzejniki ,ale 50%to jeszcze NIGDY NIE DOSTALEM!!!!!
    JURG PODZIEL SIE GDZIE DAJA TAKIE RABATY I ZADZIERAM KIECE I JUZ TAM LECE!!!!!

  17. #17

    Domyślnie

    Tak czy inaczej, rzecz w tym, że jeśli wykonawca robi mi instalacje co i wod-kan, to chyba jest jakiś uczciwy poziom jego zarobku. Jeśli dajmy na to po cenach katalogowych materiały kosztują 40 000, instalator liczy sobie za robotę jeszcze kilka tysięcy, to faktura będzie opiewać na czterdzieści kilka tys. Jeśli teraz założyć, że środnio upust otrzymywany przez instalatora to 30% (wynika z postów, że więcej), to instalator zarabia kilkanaście tysięcy. Przecież to masa kasy. To, że zwrot vatu będzie miał za jakiś czas, nie upoważnia do takiego zdzierstwa.

  18. #18

    Domyślnie

    Widzę, że z tymi upustami dla instalatorów włożyłem kijek w mrowisko. Ja nie wnikałem w których hurtowniach moi koledzy się zaopatrują. Mnie interesowało tylko to, aby zapłacić jak najmniej. Nie pisałem, że na wszystko od razu był rabat 50 %. Na pewne materiały był 50 na inne 38 na inne 30 a jeszcze na inne 12 czy 18. Zaznaczyłem natomiast, że instalatorzy mają (lub mogą miec) specjalne upusty lub są np. informowani o specjalnej cenie na wybrany asortyment. Podałem przykład elektryka. Jezeli chodzi o inst wod-kan -co to na przykład na kaloryfery Purmo miał on 38 % upustu, na rury pex-al-pex - tu akurat równo 50 %, głowice do kaloryferów 30 %. Często były to tzw. ceny miesiąca lub specjalne oferty. Wiem, że tak było np. w sieci TADMAR. Nie wiem czy tak jest teraz, ale jak ja miałem robione instalacje 2003 rok i 2004 (do maja - spieszyłem się przed 22 % VAT) tak było.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Dobre, bo akurat Tadmar jest droższą hurtownia, a rabat 50% mozliwy ale od ceny podniesionej!!! Inwestorzy musicie pamietać, że średni rabat zawsze jest na poziomie 20 -25%, wyższe rabaty to chwyt reklamowy dla inwestora, lepiej sprawdzić cene końcową, bo może się okazać że mniejszy rabat dla inwestora to najtańszy zakup. Pozdrawiam.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Zapomniałem jeszcze o opłatach gwarancyjnych, co się tyczy kociołków stojących wiekszości producentów, też trzeba to wkalkulować w cenę towaru czy robocizny.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony