dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Działka pod usługi

    Mam pytanko.
    Może troche naiwniutkie, ale..
    Jak to jest z budową domu jednorodzinnego na działce pod usługi?
    Moja ciotunia zamierza ofiarować mi działkę która byla kiedyś rolna a teraz raptem stała się usługowa.
    Działka jest na obrzeżach miasta na takim szczerym polu gdzie rzekomo ma powstać jakieś osiedle. (tyle że sąsiedzi nie chcą się zgodzić ) ) Obok stoi dom- na zasadach siedliska.
    Da się coś z tym zrobić. A może to nie jest żaden problem?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli usługowość działki wynika z zapisów Planu Miejscowego to z pewnością jest też określone jaki procent zabudowy należy pod te usługi przeznaczyć. Achritekci radzą sobie z tym wtedy w ten sposób, że - zazwyczaj parter - określają w dokumentacji jako pomieszczenia biurowe, zaplecze gospodarcze, magazyn itp, a góra jest legalnie mieszkalna. Oczywiście nikt nie jest w stanie zmusić cię potem do prowadzenia tam działalności gospodarczej, ale nikt również nie pozwoli na zmianę przeznaczenia tej powierzchni. Za tym idą wyższe opłaty (podatek od nieruchomości i wieczyste - jeśli jest).
    Powyżej pewnej wartości takie oszustwo się nie opłaca, bo obciążenia podatkowe dla usług są 3 razy wyższe niż dla mieszkaniówki.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedż
    trochę mnie przeraziłaś.To rzekomo ma być centrum osiedla (
    Pewnie będą chcieli dużo pod te usługi.
    Czy możesz mi powiedziec czy to jest OK że oni to zmienili bez wiedzy cioci.
    Ona mieszka na drugim końcu polski i nikt jej o tym nie zawiadomił.
    Mąż poszedł do urzędu, patrzy na mapke a tam usługi.
    Co prawda domeczek to na razie pewnie odległa przyszłość ale chce wiedzieć na czym stoje.
    No to się szykuje kolejna wyprawa do urzędu [/img][/url]

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zina
    Czy możesz mi powiedziec czy to jest OK że oni to zmienili bez wiedzy cioci.
    Ona mieszka na drugim końcu polski i nikt jej o tym nie zawiadomił.
    Musiałabyś to sprawdzić, czy faktycznie tak było Jest kilka możliwości:
    1. Urząd zawiadamiał ale ciocia nie odebrała listu
    2. Urząd zawiadamiał poprzez ogłoszenie (można tak, gdy jest wielu do powiadomienia)
    3. Urząd wysyłał zawiadomienie na jakiś nieaktualny adres.

    Sprawdź to.

  5. #5

    Domyślnie

    oj to ja mam podoby problem
    moja działka to "teren aktywizacji gospodarczej z możliwością zabudowy mieszkalnej".
    Byłem u architekta miasta a on na to: w większości musi to być teren pod aktywizację gospodarczą (działalność gospodarczą). Chyba 51 % .
    Jak coś się dowiem więcej dam znać.
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ja bym się bał tylko jednego, że za płotem powstanie warsztat samochodowy, albo jakiś uciążliwy zakładzik.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Ja bym się bał tylko jednego, że za płotem powstanie warsztat samochodowy, albo jakiś uciążliwy zakładzik.
    Zazwyczaj w Planach Miejscowych wprowadza się rozgraniczenie na usługi uciążliwe i nieuciążliwe, przy czym na terenach "mieszkaniowych" zakazuje się prowadzenia usług uciążliwych. Warsztat by do takich należał.
    Niemniej jednak uwaga jest słuszna - też bym się bała, nawet jeśli Plan to wyklucza.

  8. #8

    Domyślnie

    Na szczęście z jednej strony jest dom, z drugiej gość który twierdzi, że to jego ojcowizna a z trzeciej droga. Ryzyko jest z czwartej ale tam już są fajne drzewka no i działka jest dość długa.
    No ale dowiem się czegoś więcej jak w końcu dotre do urzędu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony