dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Wykończenie sufitu przy kratownicach - wiązarach drewnianych

    Mam dach wykonany w konstrukcji wiązarów dachowych ( kratownic - firma Burkietowicz -którą polecam ). Jednakże sen z oczu spędza mi spsoób wykonania i izolacji sufitu.Dom jest parterowy - około 115 m2 powierzchni. Projekt jest niestety niedokładny i przedstawionego rozwiazania na pewno nie można nazwać szczegółowym.

    Wiem ,że macie też takie dachy - więc moja prośba o rozwianie wątpliwości w sprawach ;
    - płyta g-k 2x czy może fermacell ?
    - paraizolacja tak czy nie ,a może nie wszędzie tak jak proponuje Rockwool oraz gdzie ( tzn czy pod izolacją termiczną , czy może nad lub pomiędzy ? )
    - izolacja termiczna - jaka wełna ? (rodzaj ) i jaka grubość ? W projekcie mam 18 cm ale wg mnie to za mało.
    - szczególy dotyczące ułożenia izolacji termicznej ( jak wykonać szczelinę wentylacyjną ? )
    - styki sufitu ze ścianami ? ( murowane + tynk maszynowy )

    Za wszystkie podpowiedzi dziękuję
    Grzesiek

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem na tym samym etapie i mam wiązary Mitek ale z innej firmy, co do grubości wełny masz w projekcie grubość jaka przyjęli do obliczeń konstrukcji z wiązarów. U mnie przejeli chyba 15cm ale po konsultacji podali że może być więcej 20-25 cm pod warunkiem nie przekraczania ciężaru 60kkg na m2, chodzi o gęstość wełny. pozostałe Twoje pytania sa dla mnie również do rozstrzygnięcia, ale pod płyta g-k jest folia paroizolacyjna na całej powierzchni później ruszt później przerwa i wełna pomiędzy dolnymi pasami wiązara i później w zalezności od grubośći druga warstwa np. 5cm wełny na wiazarach. to taka moja wersja zdarzeń.
    PRO

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja mam taką więźbę i sufit wykonałem w następujący sposób:
    Dałem tylko jedną wartwę płyt GK o grubości 15 mm. Na to folię paroizolacyjną na całej powierzchni sufitu. Płyty mocowałem w systemie rigips na profilach Rigistil F 530:
    http://www.rigips.pl/poland/prodsys/ktech/47007.pdf
    Używałem wieszaków 17 cm. Dałem 14 cm wełny w stelaż i 16 cm między pas dolny wiązarów. Razem 30 cm. Używałem płyt Rockwoola superrock.
    Nie mam szczeliny wentylacyjnej, mam cały wentylowany strych. Nie przykrywałem wełny od strony strychu.
    Mocowanie ze ścianami starałem się wykonać zgodnie z zaleceniami producenta profili.

  4. #4

    Domyślnie

    Jezier a gdzie prowadziłeś instalacje tzn kable do oświetlenia w której warstwie ?
    PRO

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Kable do oświetlenia były prowadzone w peszlach, przymocowane do pasa dolnego wiązara.
    Tak jak na zdjęciach:


  6. #6

    Domyślnie

    cześć!
    Mam równiez konstrukcje dachu od Burkietowicza.

    Warstwy od dołu:
    - płyta g-k (jedna warstwa)
    - paroizolacja (na całej powierzchni)
    - stelaż podwieszony na wieszakach do dolnego pasa kratownic
    - wełna (na razie 23 cm)
    - nic powyżej

    Pozdr
    Tomasz

  7. #7

    Domyślnie

    Jezier super dzięki super zdjęcie, masz może jeszcze zdjęcie z wełną na suficie po jej połozeniu?
    PRO

  8. #8

    Domyślnie

    Buduje też w okolicach Poznania, poszukuje namiarów na wykonawcw wiazarów kratowych. Prosze bardzo na namiar na opisywana przez was firme ,,Burkietowicza".
    Jaki koszt był waszych wiązarów ( jaka powierzchnia dachu?)
    Pozdrawiam, dzięki za wszelkie info

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam Eurotimber z Poznania

    www.eurotimber.com.pl
    PRO

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Pro ja najpierw przykręcałem płyty a dopiero później układałem wełnę. Zdjęć z układania wełny nie mam. Mogę wejść na strych i jakieś zrobić ale na nim niewiele będzie widać.

  11. #11

    Domyślnie

    PRO

    Jeżeli sie uda to wklejam zdjęcie:
    http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie...zid=415090&r=0

    Pozdrawiam
    Tomasz

  12. #12

    Domyślnie

    chyba się nie udało

    może teraz ?? :
    http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.h...=0&kat=2&nxt=0

    Pozdr
    Tomasz

  13. #13

    Domyślnie

    OOOOO!

    chyba się udało
    Tomasz

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    A czy ktos sie zastanawiam, nad tym aby zamiast welny dac cos o nazwie ekofiber (thermorex)
    Jest to niepalne, niewrazliwe na wilgoc i jest szansa ze nie wyjdzie drozej niz welna a na pewno bedzie bardziej szczelne
    taz mam parterowke
    pozdrawiam
    emil

  15. #15

    Domyślnie

    Tom na Twoich zdjęciach nie widac nic na temat wełny i stropu?
    PRO

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Ja mam płytę GK na tym folia a potem rozłożone płyty z wełny 7cm.
    Dylatacja i między wiązary 15cm wełny.Razem ocieplenia 22cm.A między to ocieplone rury z kominka.Płyty na wieszakach ale dawałem od góry łaty 6x4 i do nich kręciłem.
    Tam gdzie było na sztywno do wiązara obwisło i musiałem poprawić.
    Pomysł mój bo projektant kazał ocieplać połacie pod dachówką (po co?!- poddasze nieużytkowe.)

  17. #17

    Domyślnie

    Bobiczek czy wełna ta 7cm jest oparta na konstrukcji sufitu podwieszanego czy jak jest mocowana?
    Rozumiem że te 15 cm to między wiązarami, ale cały czas zastanawiam sie gdzie umiescić te Twoje 7cm czy na konstrukcji sufitu czy położyc na te 15cm od góry patrząc od strony poddasza nieużytkowego.
    PRO

  18. #18

    Domyślnie

    U mnie wyglądało to podobnie jak u Jeziera, z tym że użyłem miękkiej wełny szklanej URSA DF (50, 100) między wiązarami dolnego pasa - 15 - 20 cm grubości. Na wieńcu położyłem 10 cm tej wełny i docisnąłem 6 cm styropianu - na wcisk pomiędzy wiązarami.
    Sufit z płyt G-K Knaufa.

    pozdr - Krzysiek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony