dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Gładź na folii w płynie

    Nie wdając się w szczegóły dlaczego taka sytuacja powstała mam dylemat co z nią zrobić. Tam gdzie teraz płyty gipsowe są pomalowane folią w płynie mam wygładzić gipsem (zmiana planów) Czy ktoś ma pojęcie czy gładź nie odpadnie? Czy musze ją zeszlifować. Nie mam pomysłu i wiedzy na ten temat. Proszę o pomoc.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    no jak by nie bylo dziwne skad to wyniklo przeciez folia plynie zabezpieczasz miejsca narazone na wode i to bardzo. Skoro by sie woda dostala pod taka gladz to szlag ja trafi na scianie od razu . Ale OK, nie wnikamy co tam robi ta folia.

    Zapewne ta folia "zepsula" Ci idealna plaszczyzne plyty. Jej usuniecie jest raczej nie mozliwe, bo musial bys ja zdzierac razem z kartonem plyty. Zostaje jedno rozwiazanie, nalozyc gladz (odkrywczy jetem) Gladz na pewno nie odpadnie, jesli nie dostanie wilgoci, z zewnatrz, tylko nie wiem gdzie to jest i czy nie dostanie :>.

    Pozdro @invx

  3. #3

    Domyślnie

    Wilgoć będzie, bo to jest łazienka. z tego co piszesz to wynika,że gładź nie mozę dostać wilgoci? Przecież łazienki się też gipsuje ? Trochę mnie to zdezorintowało....

  4. #4

    Domyślnie Gładz na folii w płynie

    Witaj.Osobiście nie polecam robienia gładzi na folii w płynie ponieważ gips nie będzie miał żadnej przyczepności do takiego podłoża ,myślę że może tu pomóc tzw.kontak-beton (jest to specjalna masa którą rozprowadza się na powierzchni i zwiększa przez to jej przyczepność).Ale może taniej i pewniej będzie wyciać te kawałki pomalowanych płyt i wstawić nowe?Pozdrawiam

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    Wilgoć będzie, bo to jest łazienka. z tego co piszesz to wynika,że gładź nie mozę dostać wilgoci? Przecież łazienki się też gipsuje ? Trochę mnie to zdezorintowało....
    z gipsowaniem lazienek, zawsze jest wiele sporow, bo gladzie gipsowe strasznie chlona wode, i zwykla napewno odejdzie, a nawet bedzie podlozem dla grzybow roznego rodzaju. Do szpachllowania pomieszczcen mokrych jak lazienki stosuje sie specjalne gladzzie, Ale jesli to jest sciana po ktorej ma sie lac woda, to nawet specjalna nic nie da. Moze jednak faktycznie bedzie lepiej wymienic czy nakleic plyte na ta istniejaca.

  6. #6

    Domyślnie

    Jaką gładź w takich mokrych warunkach polecasz? I mam jeszcze pytanie, jeżeli wymienie na nowe zielone płyty, to czy je jeszcze czymś można zaimpregnować przed (pod) tą specjalną gładzią? Czymś co nie przepuszcza wilgoci, może bardziej ogranicza.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    koniecznie gladz nie na bezie gipsu, ale cementu Polecam ATLAS REKORD. Pakowana jest w worki po 25 i 10 kg. Maksymalna grubowsc warstwy to az 10mm, tak ze spokojnie wyrownasz w dwuch warstwach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony