dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Zużycie gazu - HORROR

    Czy to możliwe, abym w ciągu 5 tygodni od zatankowania zużył aż 1200 litrów gazu (propan)???

    Oto dane:
    - kocioł kondensacyjny De Dietrich 18kW z czujnikiem pogodowym
    - dom z mieszkalnym poddaszem 145 metrów; na razie ogrzewam tylko partrer, a góra na zimę jest odcięta
    - dom nie jest jeszcze w pełni zaizolowany termicznie, ale jako że nie mam czujnika temperaturowego we wnętrzu objawia się to niższą temperaturą w pomieszczeniach, a nie częstszym załączaniem kotła

  2. #2

    Domyślnie

    1200 l to brzmi dosc groznie. Jakby o jedno zero za duzo.

  3. #3

    Domyślnie

    W tym właśnie rzecz - na moje oko to minimum 2-3 razy za dużo.

  4. #4

    Domyślnie

    Może masz jakiś wyciek ??

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Masz ocieplone poddasze? I strop nad parterem?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    może licznik źle wskazuje ?
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Stawialbym na to, ze Cie przekrecili podczas tankowania...
    No to jestesmy.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciek1234

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    przez grudzień zużyłem 103 m 3 propanu, dom niezamieszkały, 130 m 2 temperatura 15 st., pierwsze grzanie, też się przeraziłem

  9. #9

    Domyślnie

    Jayer - jak oni robią przekręty podczas tankowania? Nie było mnie, cholera, w domu wtedy. Teściowa przyjmowała. No, ale licznik następnego dnia wskazywał napełnienie butli w 85 proc.?

  10. #10

    Domyślnie

    Maciek1234 - jak się mają metry sześcienne do litrów tankowanych do butli - jest jakiś stały przelicznik? Te Twoje 103 m3 to ile na litry gazu płynnego?

  11. #11

    Domyślnie

    O cholera, myślałem, że to moje 1800 litrów na 3 miesiące to szok, ale widzę, że to na początku norma.
    U mnie podobnie, pierwszy miesiąć intensywnego suszenia i wynik 800 litrów, nie martw się, wraz z wysychaniem i nagrzewaniem zurzycie szybko spada. Jak zamieszkasz znowu się zmniejszy, jak odpalisz kominek bedzie już cacy, około 300 litrów na miesiąc.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciek1234

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    około 3,98 litra=1 m 3 (zależne od temperatury; informacja od przedstawiciela z którym podpisywałem umowę)
    czyli moje 103 m 3 to 410 litrów (mam gazomierz, faktura po odczycie SMS-em )
    za styczeń zużycie mniejsze 75 m 3, ale i było cieplej na dworzu, nadal nie mieszkam, regulator pokojowy ustawiony na 15 st.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Zawsze twierdziłem - zakończ, wysusz, poczekaj i zaczynaj od nowego sezonu grzewczego w budynku zamieszkałym.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    Zawsze twierdziłem - zakończ, wysusz, poczekaj i zaczynaj od nowego sezonu grzewczego w budynku zamieszkałym.
    Święte słowa, Panie święte.
    Koszt suszenia prosze wliczyć w koszt budowy, podobnie jak cement i wapno. To nieuniknione.
    Ja 20 stycznia odpaliłem kominek i teraz wykończeniowcy palą od rana do wieczora w nim i poszło 50 l gazu, oczywiście bez grzania CWU. Czyli na miesiac wyjdzie około 200 l i to mi sie już podoba. Przy cenie PB rzędu 1,10 zł / litr - pasuje.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony