dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post

    Teraz robił bym 5kW jak się wydało 15k PLN to i te 7k PLN by się znalazło. A teraz to już są inne wydatki, i rozbudowę odkłada się na tzw. przy okazji. Oczywiście za kilka lat rozbudowa instalacji jest w planach ale wtedy przechodzę na ogrzewanie na prąd.
    Witam ponownie !

    Masz na myśli ogrzewanie na prąd, ale pompą ciepła pow/woda? Wg mnie na tą chwilę jest to jedyne przyzwoite wykorzystanie prądu, który jest najcenniejszą formą energii. Oczywiście nie wszędzie też pompa ciepła się nadaję, jak u Ciebie z izolacją domu oraz systemem ogrzewania?

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Masz na myśli ogrzewanie na prąd, ale pompą ciepła pow/woda? Wg mnie na tą chwilę jest to jedyne przyzwoite wykorzystanie prądu, który jest najcenniejszą formą energii. Oczywiście nie wszędzie też pompa ciepła się nadaję, jak u Ciebie z izolacją domu oraz systemem ogrzewania?
    Powiem Ci szczerze że z pompą ciepła PW jest o tyle ciężki temat że jej koszty są znacznie 9kW około 13000 PLN, a za tę cenę można kupić kilkanaście piecy akumulacyjnych dynamicznego rozładowania. Faktycznie są prądożerne, zajmują miejsce jednak nieporównywalnie tańsze.
    Izolacja domu jest OK stary dom z 1950r patrząc od zewnątrz 10-12 styropianu, pustak piaskowy, pustka powietrzna i cegła, ściany mają około 50 cm grubości niestety podczas remontu ktoś miejscami spieprzył skosy i w lato muszę to poprawić. Należało by też wymienić okna ale na chwilę obecną są inne wydatki na głowie.
    Grzeje kociołkiem 10kW na ekogroszek do kompletu bufor kombinowany 400l z którego brana jest woda na podłogówkę, w krytycznych sytuacjach odpalają się kaloryfery podłączone do termostatu umieszczonego w najchłodniejszym miejscu domu. Tak wiem przekombinowane ale jak pisałem są inne wydatki
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Powiem Ci szczerze że z pompą ciepła PW jest o tyle ciężki temat że jej koszty są znacznie 9kW około 13000 PLN, a za tę cenę można kupić kilkanaście piecy akumulacyjnych dynamicznego rozładowania. Faktycznie są prądożerne, zajmują miejsce jednak nieporównywalnie tańsze.
    Izolacja domu jest OK stary dom z 1950r patrząc od zewnątrz 10-12 styropianu, pustak piaskowy, pustka powietrzna i cegła, ściany mają około 50 cm grubości niestety podczas remontu ktoś miejscami spieprzył skosy i w lato muszę to poprawić. Należało by też wymienić okna ale na chwilę obecną są inne wydatki na głowie.
    Grzeje kociołkiem 10kW na ekogroszek do kompletu bufor kombinowany 400l z którego brana jest woda na podłogówkę, w krytycznych sytuacjach odpalają się kaloryfery podłączone do termostatu umieszczonego w najchłodniejszym miejscu domu. Tak wiem przekombinowane ale jak pisałem są inne wydatki
    Przekombinowane czy nie to najważniejsze, że sam potrafisz się w tym odnaleźć. Za parę lat na pc powinny zejść trochę z ceny dodatkowo na pewno poprawią swoją efektywność (cały czas gonią gruntówki), fotowoltaikę już masz podłogówkę też nic tylko zbierać pieniądze na inwestycje! Gdybyś miał pytania, chociażby o pompy ciepła p/w naszej firmy typu monoblock lub split - jestem do dyspozycji !

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam !

    Oczywiście zgodnie z przyszłymi wymaganiami WT2021, każdy nowy dom będzie niemal pasywny, jednak tutaj bym bardziej bym zwrócił uwagę na pasywne systemy ogrzewania (zyski słoneczne) i bezwzględnie zainstalowanie rekuperacji. Jedyny minus grzania samym prądem to jego stopień wykorzystania 1:1, być może bardziej popularne staną się również się instalacje powietrzne. Produkcja prądu z własnego dachu w przyszłości wydaje mi się być standardem jak dzisiaj docieplenie.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony