dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 374
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Panie jurgonka

    "Merytorycznie - w M nie przemyślano sposobu powrotu gazów z sklepienia komory spalania do dołu."
    A skąd to pan możesz wiedzieć?
    Byłeś pan przy projektowaniu, brałeś pan udział w obliczeniach i analizach wstępnych projektu, badaniach prototypów, byłeś pan przy analizach wyników wstępnych badań?
    NIE! Zatem nie wydawaj pan jednoznacznych sądów, bo już parę razy dałeś pan przykłady, że w wielu sprawach nie do końca wiesz co twierdzisz.
    Tym bardziej, że mechanika płynów (gazy też się do nich zaliczają) oraz termodynamika mają to do siebie, że są dobrze zbadane i wielokrotnie sprawdzone praktycznie.
    EMKA ma wręcz nieprzyzwoicie niskie temperatury spalin bez pańskich pomysłów. Broni się sama sobą. Podobnie jak i nowy Skamp.

    p.s. Jarecki - przepraszam, że wykorzystałem twój wątek do odpowiedzi panu jurgonce.


    p.s.2 Panie Jurgonka - proponuję dla rozwiania pańskich większości wątpliwości znalezienie takiego starocia sprzed ponad pół wieku. Pewnie gdzieś w antykwariacie lub w sieci da się znaleźć choć nakład wynosił tylko 5 tys. egz. Pisany w j. polskim. A wiedza tam zawarta to zbiór NADAL AKTUALNY. Prawie 400 stron pisanych przez rzeczywisty autorytet i fachowca. Nie tylko teoretyka ale i praktyka.

    Szrajber Karol; Nowoczesne piece mieszkaniowe; PWT Warszawa 1951

    Może pan też szukać:
    Wróblewski T; Pepłowski A.; Górecki H.; Urządzenia kotlowe; PWT Warszawa 1960 (1030 str.) nakład nieznany

    a także
    Hobler T.; Ruch ciepła i wymienniki; WNT Warszawa 1953 (1000 stron) nakład 4200

    UDANEJ LEKTURY

    To moja odpowiedź na pańskie zarzuty.
    Pozdrawiam - zdziecinniały darmozjad na utrzymaniu ZUS
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 26-09-2016 o 09:27 Powód: dopisek ps2

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post
    ... V klasa ma niską temperaturę spalin. Nie wydaje się Wam (wszystkim) że przy odpowiednio dobranym kotle, spaliny mają szansy być na wyższym poziomie niż sytuacji gdzie ktoś wcisnął kociołek który wyjściowo oferuje wyższą temperaturę, ale był tak przewymiarowany że ledwo co robote robił...?. A takie sytuacje były (i w zasadzie są) nagminne. Tak że jakieś specjalne zabiegi kominowe przy takich (odpowiednio dobranych) kotłach można by sobie podarować (?).
    Powiedziałeś prawdę. Podobnie jak suspenser. Tyle, że dalej w społeczeństwie pokutuje pogląd, że jak gołą łapą czopucha dotknie bez potrzeby późniejszego dzwonienia na 999 to jest OK, bo sprawnie. Przeciętnie strata kominowa rośnie o 1% na każde 15 - 20 K wzrostu temp. spalin. No to jeśli na przykład średnia temp. spalin wynosi 120 to dźwigniecie jej do 160 spowoduje spadek sprawności o 2%. Dużo to czy mało, jeśli 1 kg paliwa kosztuje np. 70 groszy? A ile kosztuje kominowa przeróbka i na jak długo starcza? A jakoś nie zastanawiają się nad spadkiem sprawności poprzez ogromny nadmiar luftu z wentylatora.
    Ale przecież jest też prosty sposób na to co napisałeś. Przestać szaleć w eksploatacji z czystością kotła i ustawić w sterownikach alarm: wyczyść kocioł np. powyżej 160 st.C. I przestać smokiem grzać tylko cwu latem.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Panie jurgonka

    "Merytorycznie - w M nie przemyślano sposobu powrotu gazów z sklepienia komory spalania do dołu."
    A skąd to pan możesz wiedzieć?
    Byłeś pan przy projektowaniu, brałeś pan udział w obliczeniach i analizach wstępnych projektu, badaniach prototypów, byłeś pan przy analizach wyników wstępnych badań?
    NIE! Zatem nie wydawaj pan jednoznacznych sądów, bo już parę razy dałeś pan przykłady, że w wielu sprawach nie do końca wiesz co twierdzisz.
    Tym bardziej, że mechanika płynów (gazy też się do nich zaliczają) oraz termodynamika mają to do siebie, że są dobrze zbadane i wielokrotnie sprawdzone praktycznie.
    EMKA ma wręcz nieprzyzwoicie niskie temperatury spalin bez pańskich pomysłów. Broni się sama sobą. Podobnie jak i nowy Skamp.

    p.s. Jarecki - przepraszam, że wykorzystałem twój wątek do odpowiedzi panu jurgonce.
    Ja też przepraszam za to co napiszę.
    boluś poprawcie ten palnik bo szału można dostać!!!
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Panie jurgonka

    "Merytorycznie - w M nie przemyślano sposobu powrotu gazów z sklepienia komory spalania do dołu."
    A skąd to pan możesz wiedzieć?
    Byłeś pan przy projektowaniu, brałeś pan udział w obliczeniach i analizach wstępnych projektu, badaniach prototypów, byłeś pan przy analizach wyników wstępnych badań?
    NIE! Zatem nie wydawaj pan jednoznacznych sądów, bo już parę razy dałeś pan przykłady, że w wielu sprawach nie do końca wiesz co twierdzisz.
    Tym bardziej, że mechanika płynów (gazy też się do nich zaliczają) oraz termodynamika mają to do siebie, że są dobrze zbadane i wielokrotnie sprawdzone praktycznie.
    EMKA ma wręcz nieprzyzwoicie niskie temperatury spalin bez pańskich pomysłów. Broni się sama sobą. Podobnie jak i nowy Skamp.

    p.s. Jarecki - przepraszam, że wykorzystałem twój wątek do odpowiedzi panu jurgonce.
    W związku z powyższym (zaznaczona w Twoim tekście) komora spalania i nawrotna ma kształt prostokąta. Oglądając produkt widzisz błędy, nawet jak nie brało się udziału przy projektowaniu i obliczeniach. Moja propozycja zmiany kształtu rzeczonej komory (wkładką ceramiczną) nic nie ma wspólnego z temperaturą spalin choć nieznacznie je podniesie.
    Co wspólnego z prawdą ma Twoje bezpodstawne twierdzenie: " już parę razy dałeś pan przykłady, że w wielu sprawach nie do końca wiesz co twierdzisz"

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    W związku z powyższym (zaznaczona w Twoim tekście) komora spalania i nawrotna ma kształt prostokąta. Oglądając produkt widzisz błędy, nawet jak nie brało się udziału przy projektowaniu i obliczeniach. Moja propozycja zmiany kształtu rzeczonej komory (wkładką ceramiczną) nic nie ma wspólnego z temperaturą spalin choć nieznacznie je podniesie.
    Co wspólnego z prawdą ma Twoje bezpodstawne twierdzenie: " już parę razy dałeś pan przykłady, że w wielu sprawach nie do końca wiesz co twierdzisz"
    To co napisałem. Po polsku i wyraźnie. Proszę przeczytać raz jeszcze. Zwłaszcza #15 ps.2
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 26-09-2016 o 09:34

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ja też przepraszam za to co napiszę.
    boluś poprawcie ten palnik bo szału można dostać!!!
    Grzegorz, co ty ode mnie chcesz? A poza tym co cie to obchodzi. Ich cyrk ich małpy.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    I zaraz nas kol. Jarecki wywali na pysk ze swojego wątku.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Grzegorz, co ty ode mnie chcesz? A poza tym co cie to obchodzi. Ich cyrk ich małpy.
    Obchodzi mnie to bo jeżdżę i tłumaczę klientom,że tak po prostu się pali i koniec.Nie jestem cudotwórcą.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Niemalże codziennie tłumaczę klientom, że kotła z podajnikiem nie dobiera się z mocą na zapas np. gdy na 250 m2 nowego domu koniecznie chcą 25 kW bo tak instalator doradził i twierdzi, że mniejszy tego nie dogrzeje

    Często staje na 17 bo 12 się boją nawet gdy im tłumaczę, że ta 12 spokojnie do 15 pójdzie, dobrze chociaż, że kominy ceramiczne są już standardem.
    Widzisz cała dyskusja rozpoczęła się jakieś 2tygodnie za wcześnie,
    Ja miałem plan wprowadzić to spokojnie od 2-3tygodnia października, gdzieś tam mleko się rozlało i ruszyło z kopyta wcześniej.

    Bolecki w innym miejscu napisał coś takiego, wkleił tez fotkę z analizatora:

    "Sądząc po temperaturze spalin moc była raczej bliższa 30%. Kanały powietrzne odkryte więc pomiar w zasadzie bez sensu. Z racji że było już późno i spędziłem z nim cały dzień to na więcej zabaw nie miałem ochoty. Fotka drzwiczek zrobiona następnego dnia.

    Dwa dni temu się bawiłem na 80% z nastawy 15kW, palnik był już odpowiednio zapełniony i wychodziło 9-10% O2 i ~500ppm CO, spaliny oko 110st. Czyli do poprzednika który był mega wynalazkiem lepiej o jakieś 2% na O2 i ok 300ppm na CO, przy czym tam spaliny były chłodniejsze niż woda"

    On ma 2gi prototyp z badań, jeszcze nie wersję finalną. Przełożył do niego ze starego kotła swoją starą fajkę i jak widać w nowszym wymienniku ma niższe emisje, temp. spalin tez poszły w górę.

    Mógłbym wkleić fotke ze stanowiska, jak spalaliśmy groszko-miał, tam przy mocy oddawanej na układ lekko powyżej 16kW spaliny były na poziomie 160st.C


    Bolek jak możesz pokaż te fotki też tutaj
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    To co napisałem. Po polsku i wyraźnie. Proszę przeczytać raz jeszcze. Zwłaszcza #15 ps.2
    Nie jest zbyt dorosłe uzupełniać posta następnego dnia gdy już się do wersji pierwotnej odniosłem. Jeśli w podanej lekturze napisano, że kształt komory spalania i nawrotowej nie ma znaczenia to proszę o cytat. Ruch spalin wywołany dmuchawą.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    I zaraz nas kol. Jarecki wywali na pysk ze swojego wątku.
    Mnie nie musi jedno słowo i sam usuwam ślady swojej obecności.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Nie jest zbyt dorosłe uzupełniać posta następnego dnia gdy już się do wersji pierwotnej odniosłem. Jeśli w podanej lekturze napisano, że kształt komory spalania i nawrotowej nie ma znaczenia to proszę o cytat. Ruch spalin wywołany dmuchawą.
    Jarecki wybacz, ale skoro pytają?

    Szanowny Panie Jurgonka,
    gazy mają to do siebie, że ich objętość a tym samym ciężar właściwy zmienia się wraz ze zmianami ich temperatury. i to mocno, bo o ok. 1/270 na 1K. czyli gdy ich temp. wzrośnie o ok. 270 stopni, to ich objętość zwiększy się dwukrotnie, a ciężar zmaleje dwukrotnie. Dlatego balony na ogrzane powietrze latają tam, gdzie chłodniej na zewnątrz, niż wewnątrz.
    Ciepłe powietrze w pańskim mieszkaniu pod sufitem nie spłynie w dół dopóki nie odda ciepła (schłodzi się). A że w eMce ma tą możliwość oddając ciepło do chłodniejszych ścianek wymiennika, to sobie ta warstewka płynie tworząc piękną barierę dla świeżego gorącego znad palnika. A, że na dodatek strugi w przeciwprądzie mające różne ciężary właściwe i temperatury nie chcą się mieszać, to środkowa gorąca zasuwa w górę, a ta schłodzona po ściankach zjeżdża w dół. Proste jak konstrukcja cepa. Aby wyrównać rozkład ciśnień na dolnym przewale jest odpowiednio dobrana kształtem kierownica.
    To, że nie widział pan tego kotła w realu, a tylko na obrazku, nie upoważnia pana do wydawania jednoznacznych ocen. Nawet bez odpowiedniej aparatury tego w realu pan nie zobaczy. Po to są prototypy, aby dopracować to, co się zaprojektowało wstępnie.
    Fotka pindzi z biura matrymonialnego może szybko sprowadzić na ziemię, gdy się ją uwidzi w realu. I vice versa.
    Dlatego na prawdę proszę o oględniejsze wyceny swoich ocen.
    A to, że po kilkunastu minutach (wpis 7:57, dopisek 8:27 tego samego dnia, czyli 26.09.2016 (nie na drugi dzień jak pan insynuuje) od umieszczenia wpisu zrobiłem dopisek, to zaznaczyłem to. a zrobiłem to po to, aby podać panu kopalnię wiedzy - literaturę w j. polskim mogącą wyprowadzić pana na prostą drogę.
    Niestety nie udostępnię panu ani oryginałów, ani ksero, ani scanów, bo jestem zdziecinniałym darmozjadem na utrzymaniu ZUS. i tak zrobiłem dobry uczynek podając drobny fragment spisu literatury przedmiotu, którą nie raz i nie dwa przestudiowałem. Bo nie jestem Harrisem. Różdżka wierzbowa i tzw. oko dobre u szarlatanów. W nauce miejsca mieć nie powinno.

    ps. aby nie było, poprawiłem literówki, wiec znów będą różnice czasowe.
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 26-09-2016 o 12:51 Powód: poprawki literówek

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Obchodzi mnie to bo jeżdżę i tłumaczę klientom,że tak po prostu się pali i koniec.Nie jestem cudotwórcą.
    Grzegorz, skoro działasz na czyjeś zlecenie i swój zysk, to z nim gadaj, nie ze mną.
    Wracaj szybko do zdrowia bo jak się mój obecny płatnik (zus) dowie, to wiesz jak jest. A szkoda by było rewiru.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Mnie nie musi jedno słowo i sam usuwam ślady swojej obecności.
    No właśnie. Było, nima, a z interlokutora w oczach u mniej kumatych jeśli nie zostały gdzieś cytaty durnia można zrobić.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Nie jest zbyt dorosłe uzupełniać posta następnego dnia gdy już się do wersji pierwotnej odniosłem. Jeśli w podanej lekturze napisano, że kształt komory spalania i nawrotowej nie ma znaczenia to proszę o cytat. Ruch spalin wywołany dmuchawą.
    Nie będę przepisywał dla pana przyjemności kilkudziesięciu stron. A wyrwane z kontekstu zdania zrobią "i czasopisma".

    Odsyłam do przedziału od str. 38 do 79 tytuł rozdziału: rozrząd gazów gorących w piecu oraz konstrukcja ścian pieców ze "starocia" Karola Szrajbera. Dużo można się nauczyć, ale trzeba chcieć.

  16. #36

    Domyślnie

    Oj tam Jarek, nie wygłupiaj się. Dałeś 40tyś to napisałem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-09-10 21.08.55.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	368495

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-09-11 17.32.23.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	368496

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-09-11 17.32.28.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	368497


    A na serio, jaki mam to pewnie o takim będę pisać czy przywoływać. Nie wiem jak się go będzie czyścić- zakładam że to wyjdzie dopiero na wiosnę, Nie wiem jak by wyszły inne kotły inne na tym palniku, czy już w ogóle z nowym palnikiem. Tak jak napisałem z pracy wymiennika będę czy nawet już jestem zadowolony.
    Jedyna rzecz jaka mi się nie podoba to woda od samej podłogi (pod szufladą na popiół). Wyszło po fakcie, ale już kij mu w czopuch. Może tu nie ma się co obawiać jeśli się o niego zadba, choć jakoś się z tym dziwnie czuje ;/ . Grunt że Jarek tej drogi nie kontynuował.
    Szkoda też że nie mam dostępu do górnej części wymiennika, aż chciało by się go omieść od czasu do czasu ale na razie działa prawo żula (nie czyszczone samo odpada po jakimś czasie).

    Dezajnersko całkiem OK, kilka szczegółów drażni mi oko, ale jestem w stanie zrozumieć że w prototypie nie ma się co przejmować wizualnymi pierdołkami, które nie mają wpływu na przeznaczenie konstrukcji. Nie mniej w porównaniu do poprzednich SKAMPów... ulżyło mi, krok poszedł w dobrym kierunku. Wykończenie poprzednich, w moim odczuciu było jak by to powiedzieć... rypane siekierą (i to jej tępą stroną). Jeszcze ciut bliżej wykończenia jak w Defro i będzie cycuś, niech ta robota wyjdzie drożej o 50zł ale niech jest. Przy cenie za całość to jest guzik. Tak że Jarek poślady ścisnąć i nie sępić bo się nie opłaca. Niech on zdobi kotłownie, a nie kotłownia jego.

    Zrobi się chłodniej to będę się zacznę z nim bawić. Dyskutowaliście o tym jak to jest w realu więc pierwszy temat jaki będzie można pogonić to np emisja na różnych mocach czy też stanach przejściowych. Tylko nie jestem pewien czy na takim palniku znajdzie jakąś analogię do wymienionych w certyfikacie.
    Tak czy siak: jest ekotlownia, więc będzie można siąść z popcornem i patrzeć na wstawiane fotki. Albo wstawię jakiś filmik żeby nie było że coś jest czarowane. Jestem do dyspozycji.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Nie dokładnie. Konwekcja to grawitacja (mam nadzieje, że nie jest to za trudne bez cyfr i opisu balona). W M dwie siły wywołują ruch spalin - dmuchawa i konwekcja. Pan dyskretnie pominą wpływ dmuchawy na ruch spalin. Ale do rzeczy - odpowiednie ukształtowanie sklepienia ma znaczenie, czy nie ma znaczenia? Gładka płyta przykrywająca sklepienie (prostokątne) = odpowiednio ukształtowana pozwalająca bez zawirowań zmienić kierunek i nadać mu wymagany kształt? Odpowiednie ukształtowanie sklepienia zwiększy szybkość przepływu - uporządkuje go.
    W swoich postach robisz odkrycia, że odechciewa się na nie odpowiadać. Czekam jak odkryjesz, że 2+2=4 i zasugerujesz, że bez Twojej pomocy miałbym kłopoty z wyliczeniem. Cieszę się, że czytałeś wszystkie podane tytuły, też (chyba wszystkie i nie tylko) je wszystkie przeczytałem, na początku lat 80 gdy "tworzyłem" pierwszy kocioł. W swojej zarozumiałości przedstawiasz mi: "Szrajber Karol; Nowoczesne piece mieszkaniowe; PWT Warszawa 1951" nie tylko przed laty czytałem, ale mając ca 17 lat samodzielnie (po przeszkoleniu przez fachowca) przestawiałem jego piec z lat 30 tych.
    Zamiast zakładać całkowity brak wiedzy u interlokutora i błyskać podstawami wiedzy, można rozmawiać - nie można.
    Piszesz:"Odsyłam do przedziału od str. 38 do 79 tytuł rozdziału: rozrząd gazów gorących w piecu oraz konstrukcja ścian pieców ze "starocia" Karola Szrajbera. Dużo można się nauczyć, ale trzeba chcieć."
    A może precyzyjnie - kształt i forma komory nawrotowej nie ma znaczenia? W piecu który przestawiałem komora nawrotowa była płaska i strumień spalin dzieliła na dwa kanały idące do dołu po obu stronach pieca. Ponadto nie było tam dmuchawy i były inne średnice niż w M. Tam była tylko grawitacja - czytaj konwekcja.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Nie dokładnie. Konwekcja to grawitacja (mam nadzieje, że nie jest to za trudne bez cyfr i opisu balona). W M dwie siły wywołują ruch spalin - dmuchawa i konwekcja. Pan dyskretnie pominą wpływ dmuchawy na ruch spalin. Ale do rzeczy - odpowiednie ukształtowanie sklepienia ma znaczenie, czy nie ma znaczenia? Gładka płyta przykrywająca sklepienie (prostokątne) = odpowiednio ukształtowana pozwalająca bez zawirowań zmienić kierunek i nadać mu wymagany kształt? Odpowiednie ukształtowanie sklepienia zwiększy szybkość przepływu - uporządkuje go.
    W swoich postach robisz odkrycia, że odechciewa się na nie odpowiadać. Czekam jak odkryjesz, że 2+2=4 i zasugerujesz, że bez Twojej pomocy miałbym kłopoty z wyliczeniem. Cieszę się, że czytałeś wszystkie podane tytuły, też (chyba wszystkie i nie tylko) je wszystkie przeczytałem, na początku lat 80 gdy "tworzyłem" pierwszy kocioł. W swojej zarozumiałości przedstawiasz mi: "Szrajber Karol; Nowoczesne piece mieszkaniowe; PWT Warszawa 1951" nie tylko przed laty czytałem, ale mając ca 17 lat samodzielnie (po przeszkoleniu przez fachowca) przestawiałem jego piec z lat 30 tych.
    Zamiast zakładać całkowity brak wiedzy u interlokutora i błyskać podstawami wiedzy, można rozmawiać - nie można.
    Piszesz:"Odsyłam do przedziału od str. 38 do 79 tytuł rozdziału: rozrząd gazów gorących w piecu oraz konstrukcja ścian pieców ze "starocia" Karola Szrajbera. Dużo można się nauczyć, ale trzeba chcieć."
    A może precyzyjnie - kształt i forma komory nawrotowej nie ma znaczenia? W piecu który przestawiałem komora nawrotowa była płaska i strumień spalin dzieliła na dwa kanały idące do dołu po obu stronach pieca. Ponadto nie było tam dmuchawy i były inne średnice niż w M. Tam była tylko grawitacja - czytaj konwekcja.
    Musiałbym odpowiedzieć klasykiem czyli Ferdynandem Kiepskim: doopa, doopa, doppa.
    Bo co za różnica, co wywołuje ruch i jego kierunek? Czy potężny ciąg, czy nadmuch wentylatora? Liczy się skutek.
    A skoroś pan tak mądry jak ja glupi, to dlaczego ja mam, a pan ...? Pewnie doornie mnie utrzymują.
    Pozdrawiam
    pan trzy kotły, a ja ich w projektowaniu produkcji dziesiątki. Nie wiesz z kim gadasz, to nieco mniej buty.

    p.s. nie szukaj pan już wiedzy poprzez pytania. U mnie jej pan nie dostaniesz. Ja tylko darmozjad na utrzymaniu ZUS.
    A palniki brucer i klony, sterowniki e-coal i podobne to się same z siebie wzięły, a urząd patentowy to mnie tam do grona współautorów wpisał przez pomyłkę. Albo chyba był kupiony, bo ja za czasów komuny już dorosłym byłem, to pewnie dlatego.

    p.s. naprawdę nie obchodzi mnie coś pan i gdzie przestawial. Jakoś świat się o tym nie dowiedzial i nawet małpowac nie zechcial. W odróżnieniu od brucera choćby czy innych.
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 26-09-2016 o 16:52

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Grzegorz, co ty ode mnie chcesz? A poza tym co cie to obchodzi. Ich cyrk ich małpy.
    Tak najlepiej napisać a później ja i minertu się dupcymy z tymi "kaszalotami"
    W sobotę wieczorem znowu wymieniałem połamańca, jutro trza zamówić w łogniwie następne bo zima idzie a autoryzowani czy sklepy nie mają nic oprócz dobrych cen
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    I zaraz nas kol. Jarecki wywali na pysk ze swojego wątku.
    Boluś tu nic nie jest Twoje, moje czy czyjeś, to jest forum i tu jest wszystko "gromadzkie"
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 2 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony