dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie środki do zmywania w zmywarce

    Nie mam doświadczenia w zmywaniu w zmywarce i nie wiem jakie są najodpowiedniejsze i najskuteczniejsze środki do zmywania: 3 w 1 , czy lepiej osobne preparaty - sól, nabłyszczacz, środek myjący?
    Jakie marki polecacie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: środki do zmywania w zmywarce

    Cytat Napisał zone
    Nie mam doświadczenia w zmywaniu w zmywarce i nie wiem jakie są najodpowiedniejsze i najskuteczniejsze środki do zmywania: 3 w 1 , czy lepiej osobne preparaty - sól, nabłyszczacz, środek myjący?
    Jakie marki polecacie?
    Najlepiej wszystko osobno - wtedy dozujesz proszek odpowiednio do ilości i stopnia zabrudzeń.
    Tabletki niby wygodniejsze, ale nie dają tej możliwości no i drożej wychodzi.
    Sól syp osobno zawsze, zmiekczacz zawarty w tabletkach to marketingowa bzdura. Co z tego, że on tam jest, skoro chemia z tabletki bierze tylko udział w myciu zasadniczym, a w płukaniach już nie? W dodatku zmiękczacz wbudowany w zmywarkę pozbawiony możliwości regenerowania się (jak mu nie sypiemy soli) po prostu się psuje.

    Co do marek - królem jest Calgonit, ale to jak z Mercedesem: marka dla marki, płaci się drożej za sam napis na pudełku, jesli chodzi o jakość mycia, czy nabłyszczania nie widzę wielkiej różnicy między nim a Somatem (? dobrze pamiętam nazwę?), czy Robotem.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Uzywam:
    - nablyszczacz, sol: Somat
    - proszek: Robot,
    czyli wszystko osobno. Podobie jak Jarek nie wierze w cuda "wszystko w jednym"
    Pozdrowienia

  4. #4

    Domyślnie

    W serwisie Electoluxa mnie pouczyli, ze lepiej uzywac 3 odrebne produkty niz talbletki. Ja uzywam Calgonit - troche z przyzwyczajenie, bo kiedys nic innego nie było, a troche z przekonania, ze drozsze rzeczy sa lepszej jakosci niz tansze.
    pozdrawiam
    Iwona

  5. #5

    Domyślnie

    od 4 lat używam Calgonit'u (z krótkimi przerwami na eksperymenty). Zwykle stosuję wszystkie trzy środki oddzielnie. Z obliczeń wychodzi mi, że ostatnio tabletki są tańsze niż proszek w tym samym składzie. Calgonit produkuje tabletki 3w1 i zwykłe (dwukolorowe niebiesko-białe). Te ostatnie sprzedawane są w hipermarketach w MAX-pudłkach po 100szt. chyba za coś ok. 45PLN w tej samej cenie można kupić proszek Calgonit o wadze gdzieś około 3kg - a to napewno nie wystarczy na 100 uruchomień zmywarki.
    Przy zakupie opakowania 100szt. Calgonit jest porównywalny cenowo, o ile nie tańszy niż Somat czy Robot (te firmy sprzedają na razie tabletki w małych opakowaniech).

  6. #6

    Domyślnie

    a ja kupuję tabletki 3W1 plus sól 5kg za 2 EUR w Niemczech w Spar iza 3EUR 60tabletek - od 3lat je stosuje i cenowo nie ma lepszej propozycji a jakościowo mycie niczym nie odbiega od Calgonitu

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Ja myje Calgonitem i uzywam osobno tabletek, soli i nablyszczacza. Nie wierze jakos w te tabletki 3w1.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja używam Claro. Też wszystko osobno. Te produkty są rekomendowane przez Miele. Wcześniej używałam Calgonitu. Nie mam zastrzeżeń (też osobno sól, nabłyszczacz i proszek). O ile sobie dobrze przypominam, to w instrukcji zmywarki Siemens jest napisane, że reklamacja może zostać nieuznana jeśli używane są środki typu 3 w 1.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    ja też sól z Niemiec,albo a niedrogą z marketu, co do tabletek - wypróbowałam nowe Ludwik i są ok,nie wrócę do Calgonitu

  10. #10

    Domyślnie

    Ja eksperymentowałam z różnymi środkami. Zaczęłam od tabletek Calgonitu 3 w 1, później proszek Robot (Polleny), sól i nabłyszczacz Somat. Teraz kupiłam sól i proszek w Leader Price a nabłyszczacz w Kauflandzie - i jak się okazało producentem wszystkich 3 specyfików jest ta sama Pollena od środków Robot. Jeżeli chodzi o jakość zmywania - nie ma żadnej różnicy, ani pomiędzy tabletkami, ani środkami Somat czy Robot - za to cena kilka krotnie niższa!

  11. #11

    Domyślnie

    ja używam:

    sól

    nabłyszczacz

    proszek odświeżacz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony