dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Adaptujecie poddasze czy będzie graciarnią ?
    JA dostałem wycenę smarta 12 tys netto za ok 95m2 stropu.

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    graciarnia, przynajmniej na razie. Może za parę lat trzeba będzie część zaadaptować, jak np. się okaże, że rodziców trzeba przygarnąć ale ogólnie plan jest na graciarnię

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    agao_83 widzę że mamy podobny metraż i podobny plan na strych.

    Mam pytanie o moją sytuację.

    Dom w obecnym kształcie to prostokąt 9,3m x ~16m, fundament tylko po obwodzie, czyli przygotowane pod SMARTa o max. rozpiętości czyli 9,3m.
    Czy w takim projekcie będę skazany na smarta?
    Co innego mogę położyć na takie mury?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #44

    Domyślnie

    To zaraz, albo poddasze jest graciarnią i wtedy można dać strop drewniany/wiązary = tani,
    czy liczycie na adaptację poddasza = na pewno pomyśleliście o podniesieniu ścianki kolankowej, przełużeniu krokwii, kosztach pociągnęciu wod-kan,schodów (umiejscowieniu klatki schodowej) itp. Przy jednym i drugim rozwiązaniu macie obcykane gdzie będzie izolacja - czy stropu czy połaci dachu.
    Rozumiem jak rodziców przyjmiecie za X lat to Wy pójdziecie na górę a rodzice na dół bo odwrotnie nie ma sensu.
    Rozsądnym okiem - decyduj tu i teraz czy robisz parterówkę, czy użytkowe poddasze. Nie da się tych dwóch funkcji połączyć nawet przy budowie pospodarczej.

    Wg najtańszego
    1. Drewniany
    2. Wiązary
    3. Terriva
    4. Monolit

    Przy wszystkim policz gdzie musisz mieś ścianę nośną/podciąg i jaki będzie koszt jej wykonania
    Ostatnio edytowane przez admiralbar ; 10-10-2016 o 21:50

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    nie chcę stropu drewnianego nawet jeśli strych ma być graciarnią, chcę strop który mi zakumuluje ciepło podobnie jak ściany. Ewentualne przyjęcie kiedyś rodziców to póki co bardzo mało prawdopodobny scenariusz. A gdybym nawet musiała ich przyjąć to później będę ciągnęła media na górę i robiła ocieplenie. Ścianek kolankowych podnosić nie zamierzam, bo przy szerokości domu 9,5m i kącie dachu 40st spokojnie wygospodaruję pokój czy 2 bez ich podwyższania. Miejsce na schody się znajdzie w wiatrołapie - oczywiście teraz robimy schody robocze, chowane w suficie. Izolować będziemy tylko strop, bo nie widzę sensu by teraz izolować skosy - ekonomiczniejsze wydaje mi się pogrubienie izolacji stropu, niż rozdzielanie izolacji na strop i poddasze.
    A ścianę nośną mam pociągniętą też przez środek domu wzdłuż dłuższej ściany, tak by spokojnie zrobić terivę o rozpietosci 2x4,5m

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    giman ja robię nośną w połowie i nastawiam się na terivę - nawet jakbym miała możliwość zrobienia smarta czy terivy o rozpiętości ponad 9m, to wolę skrócić rozpiętość, żeby zminimalizować możliwość wystąpienia rys i spękań

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    To zaraz, albo poddasze jest graciarnią i wtedy można dać strop drewniany/wiązary = tani,
    czy liczycie na adaptację poddasza = na pewno pomyśleliście o podniesieniu ścianki kolankowej, przełużeniu krokwii, kosztach pociągnęciu wod-kan,schodów (umiejscowieniu klatki schodowej) itp. Przy jednym i drugim rozwiązaniu macie obcykane gdzie będzie izolacja - czy stropu czy połaci dachu.
    Rozumiem jak rodziców przyjmiecie za X lat to Wy pójdziecie na górę a rodzice na dół bo odwrotnie nie ma sensu.
    Rozsądnym okiem - decyduj tu i teraz czy robisz parterówkę, czy użytkowe poddasze. Nie da się tych dwóch funkcji połączyć nawet przy budowie pospodarczej.
    Ścianka kolankowa zero, krokwie bez zmian - przy mojej powierzchni nadal jest ~65m2 do wysokości 1,9m. Wystarczy.
    Wod-kan tak od razu podciągnąć do góry i zaślepić.
    Schody od razu solidne. Nawet jak to będzie magazyn to nie będę biegał po jakiejś drabince z sufitu.
    Izolacja oczywiście na stropie. Ewentualna adaptacja będzie nawet za 10-15 lat.
    Da się pogodzić. Oczywiście taka parterówka będzie ciut droższa niż najtańsza parterówka, ale to świadoma decyzja.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony