dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    o czyli jest szansa, że teriva nie będzie po kilku latach wyglądała jak pajęczyna
    po 4 latach strop gestozebrowy teriva z zebrami rozdzielczymi o rozpietosci 7,20 - nie widac zadnych pekniec

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    po 4 latach strop gestozebrowy teriva z zebrami rozdzielczymi o rozpietosci 7,20 - nie widac zadnych pekniec
    dobrze wróży u nas rozpiętość to max 4,8m, więc niewiele jak na terivę może się uda, że pęknięć / rys nie będzie

  3. #23
    Banned
    peppawutz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    55

    Domyślnie

    U mnie największa rozpiętość to 6,75 metra. Strop gęstożebrowy Porotherm (pustaki ceramiczne na belkach żelbetowych). Nie chcieliśmy punktów podparcia, więc mamy coś takiego Ugięcie stropu w połowie salonu jest symboliczne, rzędu 0,5 cm. Nijak tego nie widać i też nie przeszkadza przy użytkowaniu. Oczywiście nie ma też problemu pęknięć wzdłuż belek stropowych, strop się też nie klawiszuje... Mam akurat porównanie, bo w poprzednim mieszkaniu mieliśmy jako strop płyty kanałowe i prawie przy każdym łączeniu wychodziły nam pęknięcia. Na pewno jednak plusem tej technologii jest brak ścian wewnętrznych nośnych i można sobie robić większe przestrzenie. Tylko pytanie po co komu pomieszczenie większe niż 6-7 metrów długości

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    dobrze wróży u nas rozpiętość to max 4,8m, więc niewiele jak na terivę może się uda, że pęknięć / rys nie będzie
    to przy 4,8 to bym sie wogole nie martwil... ja te 7,2 mam nad garazem wiec nie obawialem sie specjalnie ewentualnych pekniec. Nad salonem mam podwieszany bo strop byl z roznych materialow laczony wiec ryzyko pekniec pomiedzy nimi duze, ale tam gdzie jest np 4m to kompletnie OK i zadnych ugiec.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    to przy 4,8 to bym sie wogole nie martwil... ja te 7,2 mam nad garazem wiec nie obawialem sie specjalnie ewentualnych pekniec. Nad salonem mam podwieszany bo strop byl z roznych materialow laczony wiec ryzyko pekniec pomiedzy nimi duze, ale tam gdzie jest np 4m to kompletnie OK i zadnych ugiec.
    czyli rozumiem, że przy rozpiętości 4,7-4,8m mogę spokojnie brać terivę i nie przejmować się rysami?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał peppawutz Zobacz post
    U mnie największa rozpiętość to 6,75 metra. Strop gęstożebrowy Porotherm (pustaki ceramiczne na belkach żelbetowych). Nie chcieliśmy punktów podparcia, więc mamy coś takiego Ugięcie stropu w połowie salonu jest symboliczne, rzędu 0,5 cm. Nijak tego nie widać i też nie przeszkadza przy użytkowaniu. Oczywiście nie ma też problemu pęknięć wzdłuż belek stropowych, strop się też nie klawiszuje... Mam akurat porównanie, bo w poprzednim mieszkaniu mieliśmy jako strop płyty kanałowe i prawie przy każdym łączeniu wychodziły nam pęknięcia. Na pewno jednak plusem tej technologii jest brak ścian wewnętrznych nośnych i można sobie robić większe przestrzenie. Tylko pytanie po co komu pomieszczenie większe niż 6-7 metrów długości
    Też mam strop Porotherm (19 x 62,5) i jestem bardzo zadowolony. Jest przede wszystkim bardzo cichy i "ciepły". Ceramika to jednak dobre rozwiązanie. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    czyli rozumiem, że przy rozpiętości 4,7-4,8m mogę spokojnie brać terivę i nie przejmować się rysami?
    ja bym tak zrobil. Wazne tylko aby konstruktor zaprojektowal zebra rozdzielcze to wtedy mala szansa aby cos pekalo.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar robi222
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Teresin
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A ja mam panele SMART i tęż jest git. Dostawca wszystko wyliczył, zaprojektował ilość i rozmieszczenie. Ściana nośna 18 cm wystarcza na oparcie paneli. Ułożenie 105 m2 trwało 4 godz. Minus to wynajęcie dźwigu, ale to też załatwił dostawca. Koszt w 2014 r. ok 18 tys. Ekipa budowlana i inwestor super zadowoleni, a kier bud. pochwalił trafny wybór.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dwa razy droższy od mojej teriivy.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Mam strop SMART i jestem bardzo zadowolony. Płyty sprawiają wrażenie bardzo solidnych. Szybki montaż i relatywnie niska cena 120zł m2 . Niestety płyty nie są idealnie równe ale tragedii nie ma.

    Moje zdanie nie jest bardzo cenne bo nie mieszkam jeszcze w moim domu.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    To cena całego stropu, czy tylko płyt?

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cena stropu z ułożeniem. Bez wieńca ale nie wiem ile on kosztował.

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    ok czyli pozostaje wybór między terivą (wydaje się droższa) a smartem (wydaje się szybszy i łatwiejszy) - teraz kwestia WM - w którym stropie łatwiej będzie zrobić przejścia na przewody WM (przewody mają być rozłożone po stropie). Czytałam, że przy smarcie przesyła się producentowi projekt z naniesionymi otworami i od już na budowę przywozi ponumerowane belki z wywierconymi dziurami w odpowiednich miejscach? A jak to wygląda z terivą? Będziemy musili sami wiercić, wykuwać dziury? Czytałam, że teriva jest krucha i boję się, że strop popęka od robienia dziur pod WM :/

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Mam strop SMART i jestem bardzo zadowolony. Płyty sprawiają wrażenie bardzo solidnych. Szybki montaż i relatywnie niska cena 120zł m2 .
    U mnie wycenili sporo drożej. Może to ze względu na długości płyt (rozpiętość stropu), ale chyba m2 wychodził ponad 170 zł, doliczając pozostałe koszty wychodziło mi 2x drożej niż monolit.
    agao_83 prześlij projekt do producenta stropu, będziesz miała wycenę, niech gdzieś ci wycenią Terivę. Dodaj do tego dodatkowe koszty i dopiero wtedy z uwzględnieniem wad i zalet danego rozwiązania podejmij decyzję. Nie sugeruj się tylko tym kto co napisał, bo jak widzisz jedna osoba za SMART-a płaciła 120 zł ja bym musiał zapłacić ok 50% więcej, ktoś zapłaci za Terivę np 10 tys, a ktoś inny kupi gdzieś bez faktury za 7tys. Przy wycenie na pewno ma znaczenie bryła budynku, rozpiętości stropu, przenoszone obciążenia itp. W przypadku takich rozwiązań typu SMART, Teriva, może okazać się że dla Twojego domu i tak nie da się całości zrobić z gotowych elementów, tylko trzeba będzie część zaszalować i dolać monolit.
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 05-10-2016 o 10:58

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    U Mnie strop monolityczny, którego koszt samych materiałów jest najtańszy wg Mnie. Na strop 100 m2 poszło 2 tony stali i 20 m3 betonu (z wieńcem i nadprożami). Czyli około 8 500 PLN - 85 m2. Stemple do sprzedania, drewno do sprzedania lub wykorzystania (dach, strych). Fakt, że pracochłonny i samemu się nie zrobi.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    A Teriva u mnie 82zł/m2 materiały, plus robota samemu. Też stemple odsprzedałem, a deski z szalunku pociąłem na łaty i nie liczę. Ekipa wzięłaby z 4-5 tyś, czyli dodatkowo 25-30zł za metr kwadratowy.

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    A Teriva u mnie 82zł/m2 materiały, plus robota samemu. Też stemple odsprzedałem, a deski z szalunku pociąłem na łaty i nie liczę. Ekipa wzięłaby z 4-5 tyś, czyli dodatkowo 25-30zł za metr kwadratowy.
    nawet doliczając ekipę wychodzi niecałe 120zł/m, więc taniej niż smart

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    nawet doliczając ekipę wychodzi niecałe 120zł/m, więc taniej niż smart
    A mnie strop ceramiczny Porotherm bez kiwnięcia palcem wyszedł 110 zł/m2. Pozdrawiam.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jestem w trakcie projektowania domu (etap koncepcyjny projektu indywidualnego zatem jeszcze wszystko do modyfikacji).
    Parterówka, ale z silnym wskazaniem na adaptację za 10-15 lat - dlatego strop solidny planuję.
    Ale do rzeczy. Dom w obecnym kształcie to prostokąt 9,3m x ~16m, fundament tylko po obwodzie, czyli przygotowane pod SMARTa o max. rozpiętości czyli 9,3m.

    Teraz zacząłem się zastanawiać czy takie ograniczenie możliwości jest dobre.
    Czy w takim projekcie będę skazany na smarta?
    Co innego w razie co mogę położyć na takie mury?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    my planujemy bardzo podobną parterówkę ok 9,5x16,5 ale przez środek wzdłuż dłuższej ściany będzie nośna - chcę mieć możliwość zrobienia np. terivy o rozpiętości 4,5m, żeby możliwie zminimalizować ewentualne ugięcia, pęknięcia, zarysowania

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony