dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 60
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1189
  1. #1001

    Domyślnie

    A jako kosiarkę proponujecie do trawy wokół stawu??

  2. #1002
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Na ten temat jest osobny wątek. Generalnie należy dobrać wielkość i rodzaj kosiarki do wielkości koszonej powierzchni.

  3. #1003

    Domyślnie

    Mam wielką proźbe. Wiem że to nie jest forym na takie tematy. Ale do rzeczy. Potrzebuje znajomych na lockerz.pl. Więc kto może i nie ma mail-a z wp.pl to proszę żebyście wysyłali mi swoje mail-e (tylko nie z wp.pl) i zakceptowali go . PROSZĘ
    Mail-e proszę wysyłać na gg:6818468, albo na forum do mnie.
    xD

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyprinus Zobacz post
    Niezły pomysł, tylko liście będą spadać do wody. Darnina chyba jednak jest lepsza.
    ...no tak. O tym nie pomyślałem

    U mnie tak czy siak będzie darnina, o tyle jest to upierdliwe, że podłoże jest gliniaste i żeby cokolwiek wzeszło to muszę grabić i posypywać czarnoziemem. Wkrótce podeślę parę fotek, bo już zaczyna się robić zielono
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  5. #1005

    Domyślnie

    U mnie też jest dużo czarnoziemu i torfu i tam właśnie się obsuwa. W niedzielę fotki będą.

    Damian dasz email-a na lockerz.pl. Prosze

  6. #1006

    Domyślnie

    Siema
    Kto mieszka na południu nie zalało wam stawów i was??

  7. #1007

    Domyślnie

    Witam miłosników stawów. Mam pytanko oriętujęcie się ile moze kosztowac staw ok 2 h ? Troszkę jest zaniedbany odziedziczyłam w spadku ziemie 7 h w tym jest staw 2 h. jest to województwo świętokrzyskie. Staw jest regulowany rzeczką która płynie obok. Nie mam pojecia jakie ceny wchodza w grę.

  8. #1008
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Pytanie równie konkretne jak np ile kosztuje dom? Jaki jest stan grobli ? głębokość zalewu? stan urządzeń piętrzących? ilość dostępnej wody? pozwolenie wodno-prawne? klasa gleby? ilość namułu ? osuszalność ?
    Może kosztować 20.000, a równie dobrze 80.000. Tak naprawdę wart jest tyle, ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić.

  9. #1009

    Domyślnie

    Witam!!
    Mam problem W moim stawie zaczęły pojawiać się GLONY. Jak je usunąć nic nie robiąc rybom???

  10. #1010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakiego typu glony? Nitki czy zakwit?
    Na zakwit najlepsza jest lampa UV
    Na nitki: obniżenie pH i ręczne wyciąganie.

  11. #1011

    Domyślnie

    To jest takie zielone, ciągliwe. Przylepia się do roślin, spoczywa na brzegu.

  12. #1012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A nie są to sinice?
    One powinny śmierdzieć i być niebieskawozielone, maziste.

  13. #1013
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Zielone ciągliwe to są glony nitkowate. Jeśli masz możliwość usunięcia mechanicznego, to metoda nieinwazyjna. Jeśli nie możesz tego zrobić, możesz zastosować siarczan miedzi w ilości około 2,5 kg/ha. Po dwóch tygodniach wysiej wapno tlenkowe w ilości 100 kg/ha. Jeśli masz glony nitkowate, to zapewne woda jest zbyt bogata w składniki pokarmowe - za dużo ryb lub niepotrzebnie zasilasz czymś wodę, może dajesz za dużo paszy rybom. Jeśli obsadzisz staw roślinami wodnymi, one przejmą część biogenów i problem się zmniejszy. Można też zastosować gęstą obsadę grubego karpia. Ryby żerując w dnie zmącą wodę i zawiesina organiczna pogorszy warunki glonom. Z niedostatku światła zgniją.

  14. #1014

    Domyślnie

    Witam. Glony w stawie same zniknęły :] . Teraz mam takie pytanie. Moje karpiki pływają na powierzchni stadami i łapią powietrze, a n igdy tego nie było. Czy to jest jakiś problem??

  15. #1015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    za mało tlenu we wodzie

  16. #1016

    Domyślnie

    A jak mogę dotlenić wodę??

  17. #1017
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    labahi

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Szukam wykonawcy do budowy stawu w okolicach MInsk Mazowiecki- Kołbiel

  18. #1018
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DOLINI

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Czy tak faktycznie jest?

    Witam, dziś odwiedziłam po raz pierwszy to forum i aby nie zadawać pytań milion razy zadanych postanowiłam je prześledzić od 2008 roku. Niestety widzę, że w tzw. "międzyczasie" wiele spraw (głównie przepisów) uległo zmianie, więc proszę tylko o ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu. Dziś spotkałam się z dwoma Panami projektantami zajmującymi się wszystkimi formalnościami związanymi z legalną budową stawu. Chcemy z mężem wykopać przy powstającym właśnie domu staw o powierzchni około 20 - 30 arów, w związku z tym, iż badania geotechniczne wykazały iż, pod glebą o miąższości 0,4 m zalega warstwa pospółek, a pod nimi piaski średnie i grube, postanowiliśmy piasek wykorzystać do zasypania fundamentów, a humus rozplantować wokół domu. Panowie z uprawnieniami hydro-technicznymi powiedzieli, iż muszę złożyć wniosek o pozwolenie wodno-prawne, a potem o pozwolenie budowlane. Sporządzenie dokumentacji (projekt budowlany, projekt wykonawczy oraz operat wodno-prawny) wycenili na 5 tys złotych. Stwierdzili, iż wnioskując o wypis z miejscowego planu zagosp. oraz mapy mam zawsze mówić, że planuję stworzenie stawu rybnego. Pytania moje brzmią:
    1. Czy faktycznie muszę zdobywać w/w pozwolenia, czy można jakoś inaczej zatytułować w/w "budowę" aby zmniejszyć ilość formalności?
    2. Czy 5 tys za w/w dokumentację to dużo czy mało?
    3. Dlaczego się tak uwzięli aby koniecznie mówić, że to staw rybny, a nie inny? Dodam, że grunt na którym staw ma powstać, to grunt rolny.
    Wiem, że tego typu pytań było już milion, ale liczę, że ktoś cierpliwy mi podpowie. z góry dziękuję Jola
    PS Poziom wód gruntowych określono na wysokości 1,3 - 1,4 m, więc chyba wystarczy?

  19. #1019
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Jeśli karpiki łapią powietrze ( to się nazywa dzióbkowanie ) to oczywiście może świadczyć o niedoborze tlenu. Możesz kupić gotowe urządzenie np w markecie budowlanym albo wykorzystać kompresor "warsztatowy" lub choćby sprężarkę ze starej lodówki. Zastosuj duży dyfuzor akwarystyczny, rurę porforowaną (spieniona guma) lub coś w tym rodzaju. Ale tlenu może być pod dostatkiem, a upośledzony jest organ oddechowy. Może być to inwazja Dactylogyrusa (groźna u małych karpii ) lub branchionekroza. Proponuję jednak zacząć od napowietrzania, a skrzela obejrzeć.

  20. #1020
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    W sprawie budowy stawu - dolini, pozwolenie wodno prawne jest potrzebne gdy będziesz zasilała staw wodą z jakiegoś cieku. Wtedy zazwyczaj trzeba wykonać urządzenie piętrzące, często trzeba ogroblować ciek ze względu na cofkę i dodatkowo wykonać rowy opaskowe odwadniające. I oczywiście mnich na dopływie i odpływie. Operat jest potrzebny aby uzyskać pozwolenie wodnoprawne na szczególne korzystanie z wód.
    Jeśli chcesz wybudować staw zasilany wodą gruntową i będzie on niespuszczalny, operat jest zbędny. A urzędnicy zazwyczaj próbują być świętsi od papierza.

Strona 51 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony