dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Charlie92

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Baranów
    Kod pocztowy
    96-314
    Posty
    5

    Question Pomalować surowy tynk farbą drogową?

    Witam
    Pomyślałem żeby pomalować ściany na schodach prowadzących do mieszkania na piętrze farbą drogową, taką jaką maluje się pasy na drogach.
    Chciałbym uzyskac efekt odblasku gdy będą wieczorem włączone lampy na schodach, efekt "rozświetlenia".
    Ciekawi mnie czy ktoś próbował już takiego pomysłu.
    Dodatkowo ciekawi mnie jak taką farbe przygotować, w sprzedaży są mikrokulki szklane dodawane do takiej farby drogowej (Rozpuszczalnikowa farba akrylowa). Ciekawe czy takie kulki można by dodać do zwykłej farby ściennej dostępnej w marketach budowlanych, czy bedą one "działać" tylko z farbą rozpuszczalnikową... I w jaki sposób dodaje się te kulki do farby, mieszać z farbą, czy może posypać w jakiś sposób na mokrą farbę.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi
    Pozdrawiam

    Farba:

    http://www.ceberd.pl/farba-drogowa-l...XXDxoCNMfw_wcB

    kulki:

    http://www.ceberd.pl/mikrokule-szkla...kg,3,2992,2997

    schody:

    https://zapodaj.net/750ad7a06f4b3.jpg.html
    https://zapodaj.net/dbc7315ba3c64.jpg.html

  2. #2

    Domyślnie

    Ludzie mają pomysły- farbą drogową malować ściany w domu...
    Idź do jakiegoś pkt z farbami, dekoracjami pewnie coś doradzą lepszego.

  3. #3

    Domyślnie

    A zastanawiałeś się jaka chemia siedzi w takiej farbie?
    Zwróć uwagę jak będą obok Ciebie malować pasy jaki jest zapach w całej okolicy...

  4. #4

    Domyślnie

    Pasy na drodze się maluje a następnie posypuje kulkami jak farba jest jeszcze niedoschnięta. Ciekami mnie jak ty posypiesz ściany i to tak żeby kulki były równo naniesione. Poza tym ta farba strasznie śmierdzi.
    Ostatnio edytowane przez maximanek ; 28-09-2016 o 08:58

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    malowanie ścian taką farbą nie jest dobrym rozwiązaniem, jak już zauważyli we wcześniejszych wpisach internauci. Ciekawy efekt może przynieść pomalowanie podłoża farbą emulsyjną w wybranym kolorze, a następnie, po zakupieniu kulek szklanych dodanie ich do żelu, który stosuje się do tynków mozaikowych. Kolejny krok to nałożenie uzyskanej w ten sposób masy/farby na ścianę.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    maximanek: nie posypuje się kulkami tylko, w farbach są tzw. tiksotropy i one te szpice niewielkie na ulicy robią.

  7. #7

    Domyślnie

    Balto: Żeby zrobić efekt odblaskowy o którym mowa w tym poście należy nałożyć kulki na niedoschniętą farbę.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Zależy jeszcze o jakich "kulkach" mówi. Jeśli mówi o odblasku to podejrzewam że jest to farba fluorescencyjna, jeśli zaś o tym że takie fajne błyszczące w słoneczku to tzw. błyszczyk czyli płatki miki...

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie92 Zobacz post
    Chciałbym uzyskac efekt odblasku gdy będą wieczorem włączone lampy na schodach, efekt "rozświetlenia".
    Ciekawi mnie czy ktoś próbował już takiego pomysłu.
    Ciekawi mnie, skąd ci do łba przyszła taka wizja i jak długo ćpasz/malujesz pasy na drogach?
    Nie obraź się, ale to jest na tyle nowatorskie rozwiązanie, że nikt przy zdrowych zmysłach, tego jeszcze nie wymyślił.
    Prawdopodobnie, to kolejny troll zawracający dupę, albo geniusz, który ma wizję tynków kładzionych na ściany, z efektem takim, że dech w piersi zapiera
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 04-11-2016 o 18:49

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Pierwsze co przychodzi mi do głowy to farba z domieszką maciupkich szklanych kuleczek - w Disbonie są takie kuleczki, chociaż takiego przeznaczenia jeszcze nie praktykowałem

  11. #11

    Domyślnie

    kurcze nie wierze jak pragne zdrowia co ludziom w głowach

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony