dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ozymandias

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-301
    Posty
    5

    Domyślnie Jedna skrzynka z prądek dla dwóch działek?

    Witam,

    W sprawach związanych z kupnem działki jestem zielony i cały czas się edukuję.

    Działka, którą chcę kupić ma w ofercie wyszczególnione, że skrzynka z prądem znajduje się na działce. No i owszem, jest tam skrzynka, tyle że leży ona dosłownie na granicy działki, ale w całości jest na działce sąsiadującej (zaraz za kamieniem wynaczającym narożnik działki).

    Moje pytanie brzmi: czy rzeczywiście może być jedna skrzynka dla dwóch działek? Czy nie będę miał problemów z podłączeniem prądu do domu? Czy jeśli skrzynka jest na sąsiadującym terenie, to czy właściciel może chcieć ode mnie zapłaty za przyłączenie prądu? I wreszcie, czy muszę stawiać dodatkową skrzynkę na swojej działce?

    Właściciel działki, kórą mam zamiar nabyć twierdzi, że do tej skrzynki można się podpiąć. W ofercie pośrednika stoi, że skrzynka stoi na działce.

    Byłbym wdzięczny za odpowiedzi, chciałbym uniknąć ewentualnych nieprzyjemności.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ile drzwiczek ma ta skrzynka? Jeśli dwa to najprawdopodobniej służy do zasilania tylko działki sąsiada (szczególnie, że w całości jest przy jego działce. Jeśli trzy to bardzo możliwe, że jest tam wolne miejsce na Twój licznik.
    Zawsze ZE może dostawić obok istniejącej skrzynki Twoją, gdyby ta była tylko sąsiada.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 26-09-2016 o 22:04

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Najprościej sprawę wyjaśnić zdobywając telefon do osoby, która w ZE zajmuje się przyłączeniami, lub wystąpić o warunki przyłączenia (pewnie z miesiąc czekania).
    Ja niedawno uzgadniałem lokalizację skrzynki w PGE i było jasno powiedziane - musi być na granicy dwóch działek, tak aby podłączyć tą obok jeśli zajdzie potrzeba.
    PS. W ofercie pośrednika może być napisane, że stacja metra obok (tak piszą w W-wie, pomijając słowo "planowana") - odłóżmy to między bajki. To samo z lokalizacją. Geodeta granic działki kamieniami na pewno nie wyznaczał.
    PC SDC09H3E8

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.317

    Domyślnie

    Oferty poprzednika sobie podaruj a przed zakupem każ sprzedawcy wystąpić o warunki przyłączenia.
    Może wydłuży to o ok 1 miesiąc zakup działki ale możesz powiedzieć że jeśli wszystko jest OK to on będzie miał pewnego klienta a ty będziesz miał pewność że z mediami jest wszystko OK i działka faktycznie jest uzbrojona ( uzbrojenie w drodze lub na granicy).
    Dobrze było by aby wystąpił on także o warunki zabudowy i wtedy będzie jasne co można tam postawić, a ty ze swojej strony pokryjesz ewentualną opłatę za ich wydanie.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-09-2016 o 10:43
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Zajmuję się wykonywaniem przyłączy energetycznych i nie spotkałem się z sytuacją, aby skrzynka stojąca na tylko jednej działce miała 2 liczniki dla dwóch działek dwóch różnych właścicieli. Zdarzają się dwa liczniki na jednej działce w jednej skrzynce, ale to w przypadku, kiedy ktoś ma działalność gospodarczą typu stolarnia / warsztat / chlewnia + dom mieszkalny.

    Jak dla mnie nie ma opcji, że "masz prąd na działce". A sprzedawca kombinuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony