dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Malutkie WC-jaka glazura,zeby bylo przestronnnie???

    Mam do zagospodarowania malutkie WC dla gosci.Jest tak male,ze tak naprawde powinien byc tam tylko pisuar.
    Jakie macie propozycje dotyczace glazury?
    Podloga jasna?jakies dekory?Moze calkiwicie jasna glazura kladziona tylko do polowy?
    Bede wdzieczna za pomoc

    K

  2. #2

    Domyślnie Re: Jaka glazura w małym WC?

    Mam właśnie skończoną i oglazurowaną małą łazienkę na parterze. Radzę zdecydowanie jasne kolory, podkreślone kontrastowo ciemnymi paskami u dołu i/lub u góry (podkreślą jasność i przestrzenność "środka")

  3. #3

    Domyślnie

    glazure polozyc do wysokosci drzwi czy po srodku skonczyc i wykonczyc paskiem?mam taka fajna upatrzona glazure z takim dekorem,martwi mnie,ze te WC jest na prawde malukie,bedzie z 1.30m2

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Witaj ... moja rada : do małych pomieszczeń jak najdrobniejsza glazura – obecnie bez problemu dostępna na rynku tzw.: mozaika ( czyli kosteczki ) . Optycznie można oszukać przestrzeń kładąc tę samą na podłodze i na ścianie naprzeciw wejścia – to zatrze linię horyzontu dając złudzenie głębi . Możesz też zastosować płytki podłużne : wąskie prostokąty ułożone w poziomie ( to również rozszerzy ) . Pasy w poziome generalnie rozciągają – więc to jest dobry pomysł .

    Pozdrawiam i służę pomocą

  5. #5

    Domyślnie

    wlasnie te co mi sie podobaja sa podluzne,kladzie sie poziomo.
    Wciaz nie wiem do jakiej wysokosci,poradzcie.
    Mozaike mi odradzono.....
    Obstawialam Laponie-Tubadzina.
    Znalazlam na bartyckiej firme Arcer,maja fajne ceny,dobry wybor cos tak pogrzebie.
    Planuje w holu porozbijac pare gresow i ulorzyc je na scianie i wtopic w podloge.kamien za drogi.Pomieszam matowy ze szkliwionym 40X40 Novej Gali,juz mi sie podoba.bedzie to sluzyc tez za "plecy" wieszaka

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Malutkie WC-jaka glazura,zeby bylo przestronnnie???
    Cieniutka, cieniuteńka..........
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiapro1
    Planuje w holu porozbijac pare gresow i ulorzyc je na scianie i wtopic w podloge.kamien za drogi.Pomieszam matowy ze szkliwionym 40X40 Novej Gali,juz mi sie podoba.bedzie to sluzyc tez za "plecy" wieszaka
    Jak już pomysły bedą urzeczywistnione to rzuć pare zdjęć - efekt może być interesujacy

  8. #8

    Domyślnie Re: Malutkie WC-jaka glazura,zeby bylo przestronnnie???

    Cytat Napisał kasiapro1
    Mam do zagospodarowania malutkie WC dla gosci.Jest tak male,ze tak naprawde powinien byc tam tylko pisuar.
    Jakie macie propozycje dotyczace glazury?
    Podloga jasna?jakies dekory?Moze calkiwicie jasna glazura kladziona tylko do polowy?
    Bede wdzieczna za pomoc

    K
    widziałem taki tyci nieduży wucecik ale glazura była duża jasna ( połozona długim bokiem w poziomie i bez dekorów) i błyszczaca plus lustro duże. Efekt był dobry ( mnie sie podobał) Gospodyni wyszła z założenia ze musi byc przede wszystkim jasno w takiej dziupli ( jasne połuskujace kafelki) plus złudzenie przestronności osiągniete przez lustro.
    I dobre oswietlenie.

  9. #9

    Domyślnie

    Dobry pomysł z tym lustrem. Sama tak chciałam zrobić w mojej ubikacji.

    Można dać duże lustra na obu bocznych ścianach, przestrzeń się zwielokrotni. Jak się ktoś wstydzi to od wysokości metr - metr trzydzieści powiedzmy wzwyż .

    Z glazurą zrób jak chcesz, wcale nie musi być do sufitu, wydaje mi się, że można położyć ją tylko w newralgicznych miejscach. Albo wcale.

    A zobacz sobie zdjęcie b. oryginalnej ubikacji Roberta Skitka. Strasznie mi się podoba, i widać, co mogą zdziałać lustra. I co ciekawe, nie musi być wcale jasny beż jak się okazuje
    Mateusz, Emilka, Lukasz i Agnieszka

  10. #10

    Domyślnie

    na szczescie jest to jedyna taka dziupla u mnie.Nasza lazienka ma 15m2 a syba 5.5 wiec tu sie bedziemy panoszyc.
    Wiec ustalam,jasne kafle w newralgicznych miejscach.
    Po lewej zlew-pikolo,po prawej wc,gazura na przeciw wejscia i moze po rogach to lustro?

  11. #11

    Domyślnie

    Najlepiej lustra rozmieścić tak, aby były na sąsiadujących ze sobą lub przeciwległych ścianach. Chodzi o odbicie "lustra w lustrze", wtedy jest efekt takiego zwielokrotnienia przestrzeni. Ale oczywiście jedno też lepsze niż nic

    Nie żałuj tych luster, naprawdę, możesz się sama zaskoczyć złudzeniem przestrzeni. Najlepiej poprzymierzaj tafle w różnych miejscach.
    Mateusz, Emilka, Lukasz i Agnieszka

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie nie jest aż takie małe pomieszczenie. Kafelki mam jasne, ale NIE małe, NIE kładzione poziomo, paski NIE są poziome, tylko pionowe...hihi...wszystko na odwrót

    Jak chcecie to zobaczcie jak wyszło:



    Zaznaczam, że projektowałem ją sam...więc pewnie nie jest zgodna z kanonami sztuki...


    aaaa....jedno co się chyba zgadza, to wielkie lustro

    Pozdrawiam

    T.

  13. #13

    Domyślnie

    to moje WC jest wielkosci toalety i malego naroznego zlewu.Fajna inspiracja,zobaczymy co u mnie wyjdzie

  14. #14

    Domyślnie

    A czy można przekornie dać duże płytki (30x50) albo w pionie albo w poziomie podkreślone delikatną poziomą listwą?
    _____________________________
    Mantra

  15. #15

    Domyślnie

    Wszystko można, przecież to Tobie ma się podobać

    T.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Basia Z.
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    zastosowałabym jasne, duże płytki.

  17. #17

    Domyślnie

    U nas są małe, pastelowe, z ciemniejszymi pasami. Chyba nie jest źle
    cele budzą szacunek

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Można dać jasne duże płytki na ścianę, ale nie koniecznie do samego sufitu. Podłoga o ton lub dwa ciemniejsza, zachodząca na ścianę (coś jak cokół, tylko więcej), optycznie poszerzy pomieszczenie (tak samo chyba jakiś dekor wokół całych ścian). No i oczywiście lustro- jak zawsze sprawdza się w małych pomieszczeniach. Acha no i kafle niech są "lekkie", "cieńkie" jak napisał Wowka, żeby nie przytłaczały
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony