dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Lampki w suficie na poddaszu

    Chciałem wpuścić w sufit na poddaszu lampki, dokładnie halogenki.
    Nad gipskartonem sufitu mam wełnę (między jętkami) no i teraz są dwie szkoły:
    -elektryk odradza takie lampki, bo się będzie grzało a powinna być wentylacja a jest wełna itd.
    -moi fachmani proponują nałożyć na lampkę doniczkę ceramiczną, żeby wełna nie dochodziła do lampek i było trochę wolnej przestrzeni.

    Jak macie u siebie zrobione? Jakby co to jak duże doniczkim dawać?
    Lampki to zwykłe oczka na 20 albo 35W i 12V.
    Damian

  2. #2

    Domyślnie

    Ja dłem metalowe miseczki fi chyba z 18cm i wysokość ponad 5cm. Przykręcone są do GK nie miałem pomysłu jak np doniczkę mocować do GK (klej?) i doniczki są wysokie w stropie nie ma problemu, ale w skosie nie wcisnąłbym 15 cm w wełnę i folię.

  3. #3

    Domyślnie

    Niby co może stać się wełnie?
    Wełna, kominek i sprawdź co się z nią stanie
    Chyba, że jest to wełna owcza to co innego

  4. #4

    Domyślnie

    Damianie
    jest taka opcja szukaj i powiem Ci że na pewno z niej nie skorzystałeś
    ale powim tak jesli dasz doniczkę to winna miec średnicę jakieś 13-15 cm u podstawy, świetnie do tego celu nadają się puszki po brzoskwiniach, ananasach,
    ale pamietaj że zawsze takie żaróweczki to duża temperatura, która niszczy nie tylko folię paroizolacyjną ale i wełnę (to nie jest ta sama welana co do kominka jesli nie wieżysz to zrób test palniości)
    ale wierz mi że trwałość żaróweczek tak zamontowanych jest mniejsza nie czarujmy się dużo mniejsza jesli Cie to nie odstrasza to powodzenia.
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  5. #5

    Domyślnie

    Januszek:
    Skorzystałem z opcji szukaj i trafiłem także na rady o umieszczaniu doniczek. Ale bardziej mnie interesowały opinie użytkowników takiego patentu, ewentualnie spostrzeżenia z samego montażu.
    Poza tym nikt nie pisał konkretnie o wielkości, więc informacja o średnicy 13-15 cm jest istotna. Ja myślałem że wystarczy ok. 11 cm. W pionie mam jakieś 25 cm do poziomu podłogi na strychu, więc się powinno zmieścić.

    Patos:
    Nie boję się o wełnę, tylko o lampki. Wszędzie piszą że musi być przestrzeń do wentylacji a jak się napcha wełny to ciepło nie ma jak się rozchodzić. No i żarówki będą strzelać.

    YEYO:
    Dzięki za info o puszkach. Właśnie się zastanawiałem czy skoro doniczki ceramiczne trochę izolują cieplnie to jest dobrze. Puszka metalowa lepiej oddaje ciepło więc się powinno lepiej rozpraszać.

    A może zrobić jeszcze w tej puszcze jakieś dziurki, żeby ciepłe powietrze wychodziło ze środka i wchodziło w wełnę? Powinno to polepszyć chłodzenie lampki, a wełnie nie zaszkodzi.

    Dziękuję wszystkim za rady.
    Damian

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiang
    YEYO:
    Dzięki za info o puszkach. Właśnie się zastanawiałem czy skoro doniczki ceramiczne trochę izolują cieplnie to jest dobrze. Puszka metalowa lepiej oddaje ciepło więc się powinno lepiej rozpraszać.

    A może zrobić jeszcze w tej puszcze jakieś dziurki, żeby ciepłe powietrze wychodziło ze środka i wchodziło w wełnę? Powinno to polepszyć chłodzenie lampki, a wełnie nie zaszkodzi.
    Ja dałem miski metalowe, a nie puszki bo puszki są wysokie. Średnica miski 18 cm jak pisałem. Nie ma sensu dziurawić niczego bo za GK nie ma przepływu powietrza to po 1, a wełna izoluje a nie odprowadza ciepło to po 2.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony