dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1

    Domyślnie Wilgoć na szybach okiennych - skąd / dlaczego? Jak zaradzić?

    Witam,
    czy ktośma ma / miał może podobny problem?
    Mam nowe mieszkanie od pół roku.
    Otóz na wsystkich szybach: w kuchni, pokojach gromadzi się "rosa" od
    wewnątrz, która skrapla się na parapety. Czy to normalne zjawisko w nowych blokach? Czy okna są za szczelne? Szczególnie widać to teraz w gdy mamy mrożny okres. Czy mozna temu "poceniu" jakos zapobiec?
    C a r p e D i e m !

  2. #2

    Domyślnie

    jest kilka sposobów:
    1 wentylacja
    2 wentylacja
    3 wentylacja
    acha jest jeszcze jedno
    wentylacja
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  3. #3

    Domyślnie

    tylko sprawna wentylacja

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie pchełek napisał,że to nie wentylacja a do d...y osadzone okna.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Jak profile są kiepskie to żadna wentylacja ci nie pomoże. No może jakbyś postawił ze dwie suszarki do włosów na parapecie i dmuchał prosto w okno to i by pomogło. W skrajnym przypadku możesz mieć nawet szron a nie tylko skroploną wodę. Jak szyba okienna lub profil jest bardzo zimny i jego temperatura wypada poniżej punktu rosy to nie ma żadnej siły aby się nie skropliło taka jest po prostu fizyka. Owszem jak wentylacja jest beznadziejna czyli praktycznie jej nie ma to nie potrzeba mrozu na dworze aby po szybach się lało.
    Gregyoda kup w sklepie higrometr i sprawdź jaka jest wilgotnosć powietrza w pokojach. Jeśli jest w granicach 40...70% to znaczy że jest w normie i nie ma co tu na wentylację narzekać i wiadomo będzie że to wina okien.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Chyba wszystko razem

    Mnie sięwydaje, że problem jest w jakości okien, ja to mam w bloku tylko na jednym oknie w kuchni, gdzie jest najwięcej wilgoci. Pomocny mógłby być tu tylko mały wentylatorek skierowany pod odpowiednim kątem na szybę, który by tę wilgoć likwidował. Przede wszystkim coś jest źle wykonane, lub okna nie najlepszej jakości. Weź w rękę zapaloną świeczkę i podejdź do okna, jeżeli płomień będzie się odginać to znaczy, że okna do kitu. Teraz trzeba będzie się upewnić czy chodzi o zamontowanie czy o same ramy czy szyby. To już będzie trudniejsze.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Mnie pchełek napisał,że to nie wentylacja a do d...y osadzone okna.
    Rozwiń proszę, albo podaj link gdzie o tym pisał pchełek

  8. #8

    Domyślnie

    jest jeszcze jedna mozliwość: nie wyszła jeszcze cała wilgoć "budowlana". kuzynce z nimiec deweloper powiedział, że to może się wykraplać nawet przez dwa sezony. ale tam proces technologiczny był skrócony do minimum: 8-go marca wylali fundamenty, w sierpniu się wprowadzili. jest co schnąć - technologia murowana.
    rada: wietrzyć ile się da i oglądać, czy gdzieś się nie skrada grzyb.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  9. #9

    Domyślnie

    Nie znam sie na tym za dobrze, moge zatem sie mlić, ale wydaje mi się, że istotna role odgrywa tu też ogrzewanie... jakie sa kaloryfery? czy grzejesz nimi i czy czasem deweloper nie chcial zaoszczedzis i nie sa one na przykład za małe? a moze nie sa prawidłowo umieszczone?? to tylko taka sugestia, nie musi byc trafna...

    pozdrawiam serdecznie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał smartcat
    pattaya napisał:
    Mnie pchełek napisał,że to nie wentylacja a do d...y osadzone okna.


    Rozwiń proszę, albo podaj link gdzie o tym pisał pchełek
    Nie pamiętam w jakim to było wątku.Chodziło o to,że panowie montażyści oszczędzali na piance montażowej.
    Zapytaj pchełka lub jareko.

  11. #11

    Domyślnie

    Hmm, kaloryfery chyba są w sam raz. W kuchni nie ma , zdjęty bo stwierdziłem że będzie dobrze .
    MOże tak jak pisał bajzi< ze nie wyszła jeszcze cała wilgoć budowlana i musi minąć parę miesięcy...?
    A może z tymi oknami cos jest nie tak?
    C a r p e D i e m !

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie w zeszłym roku tez była wilgoć na szybach. W tym roku juz jej nie ma. Stawiałbym na wilgoć technologiczną.

  13. #13

    Domyślnie

    w swojej kuchni w bloku tez zrezygnowalem z grzejnika i jak najszeybciej go ponownie instalowalem. u mnie skrapla sie bo nie mam gdzie suszyc ubran i susza sie w pokaojach co wzmaga ilosc wilgoci.

  14. #14

    Domyślnie

    A u mnie obecnie jest 40% wilgotności powietrza, -10 rano na dworze i para na oknie, zwłaszczana dole i w rogach jest. Okna maja wentylację na górze więc chyb az wentylacja problemów nie ma. Z tego co piszecie jedynie albo do d.. okna albo zbyt niska izolacyjność termiczna szyb i punkt rosy przekroczony.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  15. #15

    Domyślnie

    Witam. Mieszkam (jeszcze) w bloku i w zeszłym roku wyminiliśmy okna, w takie mroźne okresy jak teraz , są wszystkie pozamykane na maxa ( przynajmniej tak było zeszłej zimy) i ten sam problem ( zaparowane okna) w tym roku przez dzień są one rozszczelnione, a przynajmniej dwa z trzech i problem znikł. Swoją drogą jak nowy budynek to wilgoci w nim co nie miara i wietrzyć trzeba - zawsze. ]
    Przemcio

    GG3849872

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jak juz ktos napisal jakze trafnie i prawdziwie
    wilgoc
    wilgoc
    wilgoc i jeszcze raz WILGOC!!!!!
    Co moze byc powodem?
    Nie wierze by byl to blad montazowy - teraz na inwestycjach czepiaja sie byle czego by kase urwac i w brak piany nie uwierze
    Nie wierze by byly to zle okna - gdyby tak bylo towarzyszly by temu jeszcze inne zjawiska - woda na profilach, zawilgocenie glifow tuz przy oknie - ekstremalnie lalaby sie wtedy woda w ogromnych ilosciach

    W co wierze? Nie bedzie to teraz wyznanie wiary bo to moja osobista sprawa tylko stwierdzenie tego co moim zdaniem na 99% jest przyczyna
    Jak mowisz dom jest swiezo oddany tak wiec w sciabach (nowe budownmictwo to bardzo duzo elementow wylewanych bezposrednio na budowie) tak wiec w scianach, w stropach w tynkach masz tyle wilgoci (a jesli na dodatek sa to tynki w pelni gipsowe to tej wody jest o wiele wiecej) ze nie zdazyla wyparowac z mieszkania.
    Jak zaradzic?
    jak na wstepie - wietrzyc po stokroc wietrzyc i dodalbym jeszcze grzac Wiem ze to trudne w tych temperaturach na zewnatrz ale na 100% to zjawisko przyszlej zimy juz nie bedzie wystepowac - latem wyschnie wszystko dokladnie

    Tyle w tym temacie - tak na marginesie nie raz juz poruszanym na forum - wsytarczy z funkcji :szukam" skorzystac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #17

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki wszystkim za swoje wypowiedzi.
    Postawię na wietrzenie, tylko czy teraz przy takim mrozie nie jest zbyt niezdrowe wietrzenie? Czy nie grozi to grzybem?
    C a r p e D i e m !

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie przsadzaj - jaki to mroz - wrocielm jakis czas temu z Zakopca - tam to dopiero byly temperatury
    Wietrz w ciagu dnia a na noc pozostawiaj okna rozszczelnione - i tylko nie zapomnij latem czesciej okna miec otwarte - ale sadze ze to akurat wymusi na tobie natura
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #19

    Domyślnie

    Wentylacja - na pewno to problem wentylacji.
    Jeśli nie możesz nawiewać powietrza przez rekuperator to może nawiewniki w oknach pomogą? Uważaj na "grzybki" - są bardzo niezdrowe również dla ludzi

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    a ja wam mowie ze nie wentylacja jest problemem
    jak pisal marcin u niego jest 40 % wilgotnosci a to nei jest ZBYT duzo
    wlasnie pomiar wilgotnosci to pierwsza rzecz jak powinno sie sprawdzic
    w normie jest do 60 % wilgotnosci i szczegolnie w zimie wartosc ta nie zostaje przekraczana

    problem jest (jesli mozna to nazwac problemem) ze wlasnie dostep cieplego powietrza w strefe okna jest ograniczony np przez firanke

    co powoduje , ze temperatura szyby rowniez maleje i dochodzi do punktu rosy

    okna sa jakie sa i nic tu nikt nie poradzi
    jesli komus przeszkadza ta wykraplajaca sie woda to moze tylko zadbac o podniesienie temperatury lokalnie w strefie okna

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony