dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    Startuję z budową - na wiosnę będę musiał wziąć kredyt. Poradźcie - gdzie warto a gdzie nie i w jakiej walucie. Myślę że wielu Forumowiczów ma doświadczenie kredytowe.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Warunki kredytowania zmieniają się właściwie co miesiąc w prawie wszystkich bankach. Rada jest jedna. Jeżeli pójdziesz moim tropem to zrobisz mini-konkurs pt. który bank da mi lepszy kredyt. Pod uwagę weźmiesz sposób obliczania zdolności kredytowej, oprocentowanie i OPŁATY TOWARZYSZĄCE, oraz skłonność bankowych urzędników do negocjacji.
    A nasze doświadzcenia pochodzące sprzed kilku lub kilkunastu miesięcy są już niewiele warte.

  3. #3

    Domyślnie

    kgadzina ma rację - musisz zrobić sobie tabelkę z zestawieniem odpowiedzi na podstawowe pytania:
    1. Okres kredytowania.
    2. Oprocentowanie.
    3. Zabezpieczenie.
    4. Warunki wypłat transz kredytu.
    Pamiętaj, że ważne też są takie niby drobne sprawy, jak godziny otwarcia banku (pracy działu kredytów) i jego odległości od Twojego domu/pracy. Bo jak będziesz musiał z każdym rachunkiem biegać do banku, żeby zapłacili (jak u mnie) to ile się nazwalniasz z pracy? I w końcu Cię wyrzucą... Żartuję, ale to tez ważne.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za rady - chyba też zrobię konkurs mam ROR w PKO BP to też będę musiał uwzględnić.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też planuję wziąć kredyt budowlano-hipoteczny na wykończenie domu. Prawdopodobnie w CHF w Millenium (niskie %). Polecam stronę http://www.expander.pl, dużo informacji między innymi na temat kredytów. Można też zamówić kredyt za ich pośrednictwem oraz skorzystać z porady eksperta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony