dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agsonv

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    1

    Domyślnie Za ciemno w mieszkaniu... Ponuro, smutno... Brak pomysłu

    Dzień dobry!

    Potrzebuje rady.
    Chce zrobić jakieś definitywne zmiany, żeby w mieszkaniu zrobiło się jasno.
    Myślałam o zlikwidowaniu wszystkich ścian i połączeniu kuchni z salonem i sypialnią.
    Ewentualnie jakaś jedna ścianka na TV i łóżko? W sensie TV na ścianę, a z drugiej strony łóżko?
    Nie mam pojęcia też co w środku... Chociaż jedna porządna szafa gdzieś.
    Proszę o jakąś poradę... Było już tu mnóstwo zmian i za każdym razem po miesiącu dochodzę do wniosku, że jest beznadziejnie...
    Aktualnie jest tu tak ponuro, że nie chce się wychodzić z łóżka :O

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Plan mieszkania 38,33m2 001.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	368660

  2. #2

    Domyślnie

    Na którą stronę świata wychodzą okna?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Pokaż zdjęcia - moze wrażenie ciemności nie jest spowodowane ścianami, ale wystrojem?

  4. #4

    Domyślnie

    Układ wydaje się być ok,ja bym nie rezygnowała z oddzielnej sypialni.Kuchnia malutka bez okna,należy ją otworzyć na pokój dzienny.
    Ja bym zrobiła przesuwne drzwi do sypialni,które w dzień bądą otwarte tym samym wpadnie więcej światła do pokoju dziennego.Może faktycznie problem tkwi w wystroju

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Ciemne wnętrza można rozjaśnić optycznie stosując pewne triki dekoratorskie oraz oczywiście jasną kolorystykę ścian i wyposażenia. Bardzo jasne barwy (biel lub złamane biele np. 542 Porcelanowa biel lub 543 Angielskie skrzydła) odbijają więcej promieni słonecznych niż inne barwy i sprawiają, że pomieszczenia stają się widne oraz powiększone optycznie, bo wraz ze światłem we wnętrzu „pojawia się” przestrzeń. Poza jasną kolorystyką należy w takim pomieszczeniu uważnie zaplanować oświetlenie sztuczne (rozproszone = Wiele punktów świetlnych -lampy stołowe, podłogowe, kinkiety). Powierzchnie mebli lepiej wybierać gładkie, jasne, lakierowane lub szklane. Lustra, kryształy, szkło…-wszystko co odbija światło spotęguje efekt rozświetlenia wnętrza. Powodzenia!
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony