dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 148

Temat: Co siejemy???

  1. #1

    Domyślnie Co siejemy???

    Powiedzcie, proszę co można już siać w doniczkach na okienku w domku?
    Bo tu chyba powolutku już ta pora? A ja zawsze spóźnialska jestem . Sąsiad ma wszystko TAKIE wielkie, moje dopiero kiełkuje.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie siejemy

    Ze mnie taki pierwszy ogrodnik, a jakże że hej, ale wyczytałam że teraz jest juz czas na wysiewanie petuni i surfini.
    Chętnie też bym poczytała co i kiedy wysiać, żeby było pięknie jak juz będzie cieplutko!
    Czekam na informacje.

  3. #3

    Domyślnie siejemy

    Ze mnie taki pierwszy ogrodnik, a jakże że hej, ale wyczytałam że teraz jest juz czas na wysiewanie petuni i surfini.
    Chętnie też bym poczytała co i kiedy wysiać, żeby było pięknie jak juz będzie cieplutko!
    Czekam na informacje.

  4. #4

    Domyślnie siejemy

    Ze mnie taki pierwszy ogrodnik, że hej, ale wyczytałam że teraz jest juz czas na wysiewanie petuni i surfini.
    Chętnie też bym poczytała co i kiedy wysiać, żeby było pięknie jak juz będzie cieplutko!
    Czekam na informacje.

  5. #5

    Domyślnie Tłumnie

    A pisało, że nie wysyła bo błąd ogólny a tu tyle kopi.
    Przepraszam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    W sobotę zamierzam wysiać papryczki chili.

  7. #7

    Domyślnie

    Teraz możemy sobie wysiewać;petunie,lobelie,werbene,żeniszka,szałw ie.
    One dość długo rosną więc sieje sie je teraz,by zdążyły troszke urosnąć

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Kasia, zmobilizowałaś mne tym postem i postanowiłam wybrać do sklepu na poszukiwanie nasionek. Spróbuję wychodować jakieś kwiatki do mojego nudnego , trawiastego ogrodu. Kupienie gotowych sadzonek to żadna sztuka, a i koszt dużo większy. Jakie gatunki polecacie na początek, żeby się nie zniechęcić i mieć też kwiaty jeszcze w tym roku?

  9. #9

    Domyślnie

    Są takie kwiatki co będą ci kwitły od posadzenia do mrozów i które urosną ci na każdej glebie.Mają taki specyficzny zapach (cała roślina)który nie każdym odpowiada.
    Urosną nawet posiane wprost do gruntu początkiem maja.
    Lepiej jednak sadzić rozsade,czyli przygotować sadzonki np na parapecie okna.
    Aksamitki bo o nich mowa napewno ci sie udadzą i będziesz z nich zadowolona.

  10. #10

    Domyślnie

    Aksamitki mają jeszcze dwie inne zalety - odstraszają mszyce (to właśnie zasługa ich specyficznego zapachu) i mogą być stosowane jako nawóż zielony - zanim zakwitną należy je przekopać z ziemią na głębokośc szpadla. Polecam!

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A ponadto oczyszczają ziemię z nicieni - warto posiać w międzyrzędziach marchewki i odstraszają śmietkę. Same korzyści.

  12. #12

    Domyślnie

    Veruniu, i ja marzę już o wyjściu do ogrodu. O moich kwiatach i iglaczkach ślicznych. Pytasz o kwiatki do siewu. Miałam takie w ubiegłym roku po raz pierwszy - lewkonia. Nie znałam ich szczerze mówiąc, ale bardzo byłam z nich zadowolona. Dlatego w tym sezonie nie zabraknie ich u mnie. Oprócz mnóstwa innych, te muszę mieć! Można je wysiewać w różnych terminach tj. wcześniej i później - będą wówczas kwitły do samych mrozów. I tak było! Są moim zdaniem dość dekoracyjne.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Zasiałam dzisiaj lobelię i żeniszka i teraz czekam co z tego będzie . Aksamitki też kupiłam, ale przeczytałam że je wysiewa się dopiero w kwietniu lub maju do gruntu. Mam głupie pytanie, jak głęboko te nasiona się sieje?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Oj siewy w pełni. Ale ja mam luksus sieję w szklarnii (miedzy doświadczeniami). Mam propozycje może mniej ozdobną ale pachnącą. warto samemu zrobić rozsadę ziół np. majeranek, cząber, tymianek, ogórecznik lekarski, do tego zaprojektować fragmencik z ziołami wieloletnimi tj. oregano, estragon szałwia lekarska, melisa, lawenda (te wieloletnie tez można uzyskać z rozsady samodzielnie posianej).
    U mnie mniej kwiatowo choć zaczynam rozmnażanie pelasi i komarzycy itp. Teraz najważniejszy to wysiew pory i selery, a 15 marca to termin na pomidory.

  15. #15

    Domyślnie

    Czy znacie sklepy intenetowe które wysyłajš bezpłatnie katologi z ofertš w formie papierowej? Wolę przeglšdać takie rzeczy w realu niż na monitorze.

    Dzięki

  16. #16

    Domyślnie

    Ja jeszcze nic nie wysiałam . Czy to lenistwo?
    Ale mam dość okazały skwerek z ziołami - stałymi. Są fantastyczne latem i zimą. Właśnie piję sobie herbatkę z melisą - moją . Muszę pomyśleć o nasionkach tych jednorocznych.
    Mam też ogórecznik, wysiewa się sam co roku, nie bardzo wiem do czego go używać. Wyczytałam, że do sałatek, ale on ma włoski no i nie chcą mi go jeść
    Pozrdawiam
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    W sobotę zamierzam wysiać papryczki chili.
    Do jedzenia czy dla ozdoby ? Pytam powaznie !
    Mam kiepski dostęp do netu i ciezko mi szukac pełnych opisów roślin.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Starzec
    Są takie kwiatki co będą ci kwitły od posadzenia do mrozów i które urosną ci na każdej glebie.Mają taki specyficzny zapach (cała roślina)który nie każdym odpowiada.
    Urosną nawet posiane wprost do gruntu początkiem maja.
    Lepiej jednak sadzić rozsade,czyli przygotować sadzonki np na parapecie okna.
    Aksamitki bo o nich mowa napewno ci sie udadzą i będziesz z nich zadowolona.
    Czy wymagają słonecznego stanowiska ? Mogą być posiane pod drzewami ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia385
    Veruniu, i ja marzę już o wyjściu do ogrodu. O moich kwiatach i iglaczkach ślicznych. Pytasz o kwiatki do siewu. Miałam takie w ubiegłym roku po raz pierwszy - lewkonia. Nie znałam ich szczerze mówiąc, ale bardzo byłam z nich zadowolona. Dlatego w tym sezonie nie zabraknie ich u mnie. Oprócz mnóstwa innych, te muszę mieć! Można je wysiewać w różnych terminach tj. wcześniej i później - będą wówczas kwitły do samych mrozów. I tak było! Są moim zdaniem dość dekoracyjne.
    Pozdrawiam
    Jak długo kwiaty wam kwitną ? Kiedy je wycinacie/wyrywacie ?
    Co wtedy tam robicie ? Widok gołej ziemi nie za bardzo cieszy
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia385
    Ja jeszcze nic nie wysiałam . Czy to lenistwo?
    Ale mam dość okazały skwerek z ziołami - stałymi. Są fantastyczne latem i zimą. Właśnie piję sobie herbatkę z melisą - moją .
    Pozrdawiam
    I na wiosnę odtwarzają ci się te rośliny ? Jakie to zioła można w taki sposób mieć ? Możesz podesłac mi zdjęcie .... ziół na skwerku ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony